Seria C91H i Q91H

retrik

New member
no i dojechał ...

Właśnie dojechała moja sztuka Samsunga 42C91H :)

nawet jeszcze nie rozpakowałem .. bo nie miałem kiedy, wieczorem zabieram się za pierwsze testy .. które napewno jakoś udokumentuję i możliwie jak najszybciej podzielę się spostrzeżeniami ...

niestety DVD Pioneera ze skalerem przetestuję w przyszłym tygodniu ... :(
ale cóż narazie jakoś trzeba bedzie sobie poradzić .. :(

jeśli są jakieś konkretne sugestie co do testu ... czy też fotek które bede umieszczał to czekam ...
jak nie zażucą mnie inną pracą to postaram się zrobić jakiś bardziej rozbudowany foto-test ... ;)
 

grytek

New member
WolverineXXX napisał:
A ja odkąd zakupiłem 42Q91H jestem strzępkiem nerwów.
Pierw miałem świetny obraz ale w rogu były białe kropki.
Potem wymienili mi płytę główną...
A dlaczego twierdzisz,że nie możesz go zwrócić?Walcz ze sklepem! Jest to przecież ewidentna niezgodność towaru z umową.Napewno pozbycie się klopotu poprzez sprzedaż na Allegro byłoby najłatwiejsze ale przyczyniłbyś się do przysporzenia kłopotów nowemu nabywcy i nie wykluczone,że i sobie.Ja na Twoim miejscu poinformowałbym w miejscu zakupu o przysługującym Ci prawu i odtransportował go do sklepu.Napewno czekałoby Cię jeszcze to dużo nerwów i czasu ale nawet gdyby sklep odesłał go do serwisu to i tak przy ewentualnym odbiorze ze sklepu mógłbyś zakwestionować wady, które nie zostały usunięte. Najważniejsze,żebyś go nie odebrał po naprawie(chyba,że naprawdę udałoby się go dobrze naprawić).Walcz, bo warto.Życzę wytrwałości!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czy opisane przez Ciebie mankamenty były widoczne na poprzednim module, czy wówczas jeszcze tego nie zauważyłeś?

ArtS :)
 

kaszpir

New member
WolverineXXX napisał:
A ja odkąd zakupiłem 42Q91H jestem strzępkiem nerwów.


Czy wydając ponad 4000 zł nie mam prawa oczekiwać produktu który będzie w 100% sprawny ?
Gdybym mógł oddałbym ten tv natychmiast.

Pozdrawiam wszystkich.
Tomek

Współczuję ...

Mój C91H też się popsuł , choć to słowo mocno na wyrost jest :)
Poprostu się przeprogramował i trzeba było wgrać od poczatku soft ...

Ja swoją plazmą jestem zachwycony ...

Obraz jest poprostu piękny. Nie mam do czego się przyczepić , a jestem osobą dość wymagającą.

A jeśli sygnałem jest jeszcze sygnał HDTV to już wogóle bajka :)
Teraz zaczynam kolekcjonować filmy HDTV bo to jest idealny sygnał dla naszych plazm i wtedy można rozkoszować się naprawdę świetną jakością obrazu ...

Polecam walczyć z serwisiem. Może udało by Ci się zmusić serwis aby podłączyli Twoją plazmę obok takiego samego modelu plazmy ?
Tak aby obok siebie stały identyczne plazmy ...
Wtedy myślę że odrazu by zobaczyli o co Ci chodzi i łatwiej by im było naprawić ...
 

dziubek123

New member
Witam
Czytam ten wątek i przekonał mnie on do zakupu plazmy 42C91H ale wczoraj przy kolejnym podejściu do obejrzenia jej w sklepie Multi zauważyłem podczas wyświetlania jakiegoś dema w HD od Samsunga takie zielone jakby poświaty przy szybkim ruchu tzn. pokazywana kobieta ćwiczył na takim steperze i rączki tego stepera (czarne) przesuwały się na kontrastowym tle i zostawiały za sobą takie zielone poświaty (minimalnie widoczne) coś jak w panasonicach na tym sławnym filmiku co tak wielu zniechęcił do plazm, czy to w każdym samsungu jest taki efekt czy może w sklepie stał felerny model?
 

jtd

New member
Bez reklam
To ja ci polecam lcd Sharpa 42RD2, obraz dobry jak na plazmie, bez zielonych krawedzi i innym malych mankametow plazm.
 

remigiusz

Member
do WalvorineXXX

A czy próbowałeś wypiąć z tv wszystkie przewody - oczywiście poza zasilaniem i antenowym ? Ja podobną sytuację miałem w soniaku, takie właśnie zakłócenia wchodziły mi po gnieżdzie euro.
 

jawer1

New member
Cześć

Właśnie dziś (między innymi dzięki Waszym opiniom) stałem się posiadaczem Samsunga 42Q91H. Plazma już wisi na ścianie (super wygląd), na razie sygnał z analoga, ale jutro podłączam N-kę (miałem remont i musiałem zdemontować antenę).
Odbiór na razie w miarę OK (czego można wymagać od małej anteny ...pokojowej), ale jutro mam nadzieję, że będzie dużo lepiej.
Jak podłączę n-kę podzielę się wrażeniami.
Mam jedno pytanie: na jakiej wysokości powina wisieć 42" -owa plazma?
U mnie dół TV jest 73 cm od podłogi. Wydaje mi się że trochę zamało.
 

deniro24

Member
Bez reklam
jawer1 napisał:
Cześć

Właśnie dziś (między innymi dzięki Waszym opiniom) stałem się posiadaczem Samsunga 42Q91H. Plazma już wisi na ścianie (super wygląd), na razie sygnał z analoga, ale jutro podłączam N-kę (miałem remont i musiałem zdemontować antenę).
Odbiór na razie w miarę OK (czego można wymagać od małej anteny ...pokojowej), ale jutro mam nadzieję, że będzie dużo lepiej.
Jak podłączę n-kę podzielę się wrażeniami.
Mam jedno pytanie: na jakiej wysokości powina wisieć 42" -owa plazma?
U mnie dół TV jest 73 cm od podłogi. Wydaje mi się że trochę zamało.


Wielka prośba do Ciebie. Mógłbyś zrobić jakąś fotkę właśnie z podłączonej zwykłej anteny analogowej? Czy obraz z tego żródła jest do zaakceptowania czy jest całekiem nie do przyjęcia? I z jakiej odległości oglądasz ?

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz uchwyt uchylny to możesz podnieść wyżej 100- 110 cm poziom dolnej krawędzi.
A plazma gra bardzo dobrze.
 

jawer1

New member
ok,


jesli chodzi o fotki to zrobię niestety dopiero we wtorek (właśnie jedzie do mnie apaarat kurierem, ktróry zostawiłem na parkingu podczas powrotu z wakacji)
Ogladam obraz z odległości 2,8-3,5m.
Obraz wg mnie jest w pełni do zaakceptowania, tak samo odbiera na moim 100Hz 29" Philipsie CRT jak na nowym Samsungu.
Tylko ten jest trochę większy :)
 

phmizar

New member
Czy plasmę tej wielkości (42") da się oglądać z 2 metrów? Sygnał ma być z n- ki. Chciałem kupić Panasonica 37PV70 ale skusiłbym się na Samsunga gdyby nie był za duży. Trudno to określić oglądając tv w sklepie
 

deniro24

Member
Bez reklam
kiki napisał:
...A plazma gra bardzo dobrze.

Kiki podczas jakichś testów tych nowych plazm Samsunga zauważyłeś może te słynne już "zielone krawędzie" występujące w plazmach podczas szybkiego ruchu?

P.S.
Kiki co tam z moim pytaniem o zamówienie stolika?



jawer1 napisał:
jesli chodzi o fotki to zrobię niestety dopiero we wtorek...

Trzymam Cię za słowo. Dzięki z góry.


...Ogladam obraz z odległości 2,8-3,5m.
Obraz wg mnie jest w pełni do zaakceptowania, tak samo odbiera na moim 100Hz 29" Philipsie CRT jak na nowym Samsungu.
Tylko ten jest trochę większy :smile:

U mnie odległość wyniosła by 3,30 - 3,40m, sygnał z analogowej kablówki i obawiam się o jakość. Oczywiście nie spodziewam się żadnych fajerwerków, ale żeby chociaż oglądać TVN24 bez krzywienia się;)
 

jawer1

New member
phmizar napisał:
Czy plasmę tej wielkości (42") da się oglądać z 2 metrów? Sygnał ma być z n- ki. Chciałem kupić Panasonica 37PV70 ale skusiłbym się na Samsunga gdyby nie był za duży. Trudno to określić oglądając tv w sklepie

Też miałem dylemat - Panas czy samsung, ale już wybrałem.
Jak podłączę n-kę to opiszę jakość obrazu z 2m i dodam parę fotek.
Ktoś Mymoże uważać że przesadzam ale teraz siedze 2m od TV, oglądam na przemian TVP1 i Polsat i uważam, że obraz z 42" jest prawie do zaakceptowania (antena analog pokojowa). Myślę, że z n-ki będzie dużo lepiej.
 

jawer1

New member
deniro24 napisał:
U mnie odległość wyniosła by 3,30 - 3,40m, sygnał z analogowej kablówki i obawiam się o jakość. Oczywiście nie spodziewam się żadnych fajerwerków, ale żeby chociaż oglądać TVN24 bez krzywienia się;)

Na tym forum znalazł byś wielu, którzy do tej odległości zaproponowali by Ci 50".
Ja uważam po paru godzinach oglądania w domu (nie ma porównania do marketów), że 42" jast do ok 3 -3,5m super ok (napewno nie mniejszy), przy 4 już bym brał 50".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Deniro - przecież będziesz miał prezentację - to możesz sprawdzić Pioneera 50 na własne oczy , a ceny obecnie są więcej niż rewelacyjne.
 

deniro24

Member
Bez reklam
kiki napisał:
Deniro - przecież będziesz miał prezentację - to możesz sprawdzić Pioneera 50 na własne oczy , a ceny obecnie są więcej niż rewelacyjne.

A to mnie zaskoczyłeś:) Nie pamiętam żebyśmy ostatecznie uzgodnili prezentację, fakt pisałem do Ciebie w tej sprawie (pytałem właśnie o Samsungi), ale konstruktywnie "wybiłeś mi z głowy" sens takiej prezentacji. Ale nieważne, być może coś źle zrozumiałem z Twojej powyższej wypowiedzi.

Co do Pioneera i 50 cali to wogóle nie biorę pod uwagę takiego rozwiązania. W tej chwili "miotam się" cały czas z wyborem TV pomiędzy technologiami PDP i LCD: tańsze rozwiązanie plazma Samsunga 42Q91H i droższe LCD Sharp 42RD2 lub Samsung 40M86/87! Boję się lcd tej wielkości przy mojej marnej analogowej kablówce i DivX'ach. Wierzę że DVD po HDMI będzie wyglądać dobrze....No chyba że wezmę coś mniejszego z LCD - 32 cale: Sharp rd2, Panas LX70/700, Sam m86/87, Sony D3000 lub nadchodzący Jvc p80.

Z wyborem tv mam wielki problem. Audio już wybrane (będzie w przyszłym tygodniu), oczywiście od Blackninji. Teraz po 10 miesiącach codziennego czytania tego forum (sąsiedniego też), nachodzenia tych marniutkich sklepów rtv w moim mieście, nadszedł ostateczny czas na TV...tylko jaki:D ?

Pozdrawiam.
 
Do góry