Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

jarjar82

New member
Skorup... wrzucę tu ustawienia wieczorkiem. Nie ma chyba konkretnego parametru ...wiem że sporo dają eko ustawienia czyli inteligentne ster podświetleniem i czujka ...choć czujkę po jakimś czasie wyoffowałem.

Aktualnie mam stuningowane nastawy STANDARDOWE ..które po któreś tam aktualizacji prawdopodobnie się zmieniły :)) Nie wiem jaki sygnał podajesz swojemu TV ja niestety lece na naziemnej cyfrówce ...czyli marna jakość i pod taki sygnał mam wyregulowane nastawy. ( min zmniejszenie kontrastu..ostrości i podświetlenia )

Jeśli jeszcze nie znasz tego forum to zerknij pod ten link :
h t t p : / / w w w . a v f o r u m s . c o m / f o r u m s / l c d - l e d - l c d - t v s / 1 7 5 2 1 7 8 - s a m s u n g - u e - f 6 6 7 0 - u e - f 6 7 4 0 - o w n e r s - t h r e a d - 9 . h t m l

oczywiście angielski będzie potrzebny ;) tam od początku walczą z bandingiem i czarnymi rogami ...tam też jets sporo info o tym że Samsung w kolejnych aktualizacjach zmienia nastawy swoich gotowców :STANDARD DYNAMIK FILM ect.

Ja na gotowca STANDARDOWY po wyjęciu z kartonu i kilku dniach ustawiania testowania nie mogłem patrzeć ....a teraz jest jednym z lepszych możliwych ...oczywiście po drobnej korekcie
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Nie wiem czy jest zła ale wszędzie spotykam się z informacjami że matryce s-pva Samsunga cechują się lepszymi parametrami niż a-mva. Polecam m.in lekturę wątku o matrycach na avforums.com. Kolejna osoba, tym razem w wątku o F6500 kolegi tdx pisała że ma 46F6500 z matrycą AUO więc można pytać czy nie narzeka:)

Tyle, że gdzieś (chyba AVForums, nie pamietam) znalazłem informację o tym, że w tegorocznej serii Samsung zamiast S-PVA stosuje nowe matryce PSA. Sa one tańsze w produkcji i mają trochę gorszy kontrast od S-PVA.
 

skorup84

New member
Tyle, że gdzieś (chyba AVForums, nie pamietam) znalazłem informację o tym, że w tegorocznej serii Samsung zamiast S-PVA stosuje nowe matryce PSA. Sa one tańsze w produkcji i mają trochę gorszy kontrast od S-PVA.

F6500-F6800 mają S-PVA
F6400 ma PSA

Skorup... wrzucę tu ustawienia wieczorkiem. Nie ma chyba konkretnego parametru ...wiem że sporo dają eko ustawienia czyli inteligentne ster podświetleniem i czujka ...choć czujkę po jakimś czasie wyoffowałem.

Aktualnie mam stuningowane nastawy STANDARDOWE ..które po któreś tam aktualizacji prawdopodobnie się zmieniły :)) Nie wiem jaki sygnał podajesz swojemu TV ja niestety lece na naziemnej cyfrówce ...czyli marna jakość i pod taki sygnał mam wyregulowane nastawy. ( min zmniejszenie kontrastu..ostrości i podświetlenia )

Jeśli jeszcze nie znasz tego forum to zerknij pod ten link :
h t t p : / / w w w . a v f o r u m s . c o m / f o r u m s / l c d - l e d - l c d - t v s / 1 7 5 2 1 7 8 - s a m s u n g - u e - f 6 6 7 0 - u e - f 6 7 4 0 - o w n e r s - t h r e a d - 9 . h t m l

oczywiście angielski będzie potrzebny ;) tam od początku walczą z bandingiem i czarnymi rogami ...tam też jets sporo info o tym że Samsung w kolejnych aktualizacjach zmienia nastawy swoich gotowców :STANDARD DYNAMIK FILM ect.

Ja na gotowca STANDARDOWY po wyjęciu z kartonu i kilku dniach ustawiania testowania nie mogłem patrzeć ....a teraz jest jednym z lepszych możliwych ...oczywiście po drobnej korekcie

Podany wątek znam ale dzięki. Śledze go od jakiegos czasu, nawet coś tam pisałem w nim i z tego co kojarzę też się udzielałeś:)

U mnie źródło sygnału to głownie kanały HD z UPC i filmy z kompa + TVN player:)
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Jeżeli ktoś zainteresowany to podaję moje ustawienia 55f6770 praktycznie ten sam tv co w tytule postu.
Tryb obr. - standardowy
podśw. -12
kontr.- 90
jasność - 48
ostrość - 44
kolor-52
odcień-z50/c50

Zaawansowane:
ton. czerni-ciemna
odcień skóry- -1
przestrzeń kolorów-oryginalna

Opcja obrazu:
tonacja kol.- standardowy
poziom czerni HDMI-niski
tryb film- auto 2
motion plus- użytkownika ( red. rozmycia-3, red. drgań-6, wyraźny ruch led-włączony)
optym. czerni niska

Ustawienia jeszcze podlegają modyfikacji ale w tej chwili dla mnie są lepsze niż tryb Film z ustawieniami zalecanymi ( wyraźny i płynny obraz).

Tv jest podłączony do dekodera NC+ i głównie do kanałów HD ( film, sport, dokument)
 

jarjar82

New member
Mój model matrycy A1AF6V ???;)
Pytanie za 100 pkt jak wyjść z menu serwisowego...ja wylaczylem go na power i dziwnie dioda migala. Balem się ze go juz nie wlacze
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tryb obr. - standardowy
podśw. -12
kontr.- 90
jasność - 48
ton. czerni-ciemna
odcień skóry- -1
przestrzeń kolorów-oryginalna
poziom czerni HDMI-niski
optym. czerni niska

Ustawienia jeszcze podlegają modyfikacji ale w tej chwili dla mnie są lepsze niż tryb Film z ustawieniami zalecanymi ( wyraźny i płynny obraz).

Witam,
coś mi się wydaje, że za wiele szczegółów na poziomach czarnego to przy tych ustawieniach
nie widać, chyba, ze jednak jest spora różnica w matrycach S vs AUO.
Dałem kawałek "Osaczonego" do pobrania zobacz na nim .

pobieranie

Pozdr
 

darekd

New member
F6640 a hbbtv

Witam !!!
W zeszłym tygodniu nabyłem ten model (55F6640). W sklepie sprzedawca informował mnie, że ten właśnie model posiada funkcje HbbTV. Niestety nie mogę znaleźć jej w menu TV ani w instrukcji. Czy ktoś może coś wie na ten temat? Czy ten model posiada czy nie posiada tej funkcji?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
musisz ściągnąć najpierw aplikacje z samsung apps HBBTV, później system kanał z danymi włączone i czerwony przycisk odpala hybrydową TV :)
 

fausto1

New member
Bez reklam
Hmm nie reaguje, włączyłem dane o kanałach włączyłem i wylaczylem tel i nie reaguje..

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry