Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

pema

New member
Cześć,
Wracają moje dylematy co do odległości. Chcę kupić F7000 55" odbiór z odległości 4 m - Sygnał SD. Właśnie przeczytałem że powinno się liczyć cal razy 10 cm. Czyli przy 55" wychodzi mi 5,5 m a ja mam 4 m. Kurcze czy ja czasem nie chcę kupić za dużego telewizora do mojego pokoju - hm i jeszcze ten sygnał SD - co robić ??
 

jaceg

New member
Witam!

w zasadzie mam pytanie bezpośrednie do tdx, ale nie piszę priva, bo być może skorzysta na tym ktoś jeszcze. ;)
Otóż przeglądając forum znalazłem Twoją wiadomość, że zamieniłeś d7000 na f6500, ale masz w posiadaniu jeszcze f6650 i chwalisz sobie taką zamianę! :eek:
Ja od niespełna dwóch lat posiadam d7000 i od wczoraj jestem posiadaczem f6650... czy szczęśliwym? To się okaże ;) Z d7000 jestem baaardzo zadowolony do dziś!
UE46F6650 kupiłem wczoraj w mediaExpercie. Na stanie mieli 4 sztuki, ale nie mogąc znaleźć jedynej spakowanej zaoferowano mi z wystawy... No więc poprosiłem o pilot i sprawdziłem producenta matrycy ;) Wyświetlony symbol to było A, a zatem zgodziłem się na to. W międzyczasie jak załatwiałem formalności znalazła się ta "zagubiona" sztuka, której już nie kazałem rozpakować! Kurczę, w domu okazało się, że symbol mojej matrycy to R, a dokładnie 46R1AF6V.
I teraz pytanie: co to za producent ten R? W Twoim zestawieniu widziałem tylko symbole D, L oraz I.
Drugie pytanie: w mediaexpercie mam możliwość zwrócić towar do 14 dni bez podania przyczyny... czy skorzystać z tej opcji i wymienić na ten tv z matrycą A? Czy ma to sens? czy może nie przejmować się i użytkować ten z literką R?
Ostatnie pytanie: do mojego D7000 były na forum zamieszczane pliki z planszami testowymi... czy do tego modelu też są takie plansze?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi ;)

Pozdrawiam

wrzucone zdjęcie: http://www.bankfotek.pl/view/1588718
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No to jak zamieniasz 55 na 46? :D

Powiem Ci, że przewaliłem trochę tych TV i jeszcze nie trafiłem dotychczas na panele AU Optronics (bo taką masz) w tej wielkości...
Czy jest to gorsza matryca? Nie koniecznie, musisz tylko baczniejszą uwagę zwrócić na clouding i ew banding
W ME zwrotów jako takich nie ma jest wymiana na inna sztukę lub inny model

Do testowania tv możesz użyć np tablic burosch

PS. a w jakim mieście kupowałeś?
 

jaceg

New member
Nie napisałem, że zamieniam :p 55" wisi na zaszczytnym miejscu ;)

Szczerze mówiąc to ten 46" jest dla rodziców.

Wszędzie na sklepie wiszą "zawieszki" informujące, że do 14 dni można bez przeszkód zwrócić towar. O szczegóły spierać się nie będziemy bo jeśli już to chciałbym zamienić go na ten wcześniej sprawdzony.

Jestem z Kędzierzyna-Koźla i tu też kupiłem TV.

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją odpowiedź to nie fatygowałbyś się do sklepu po wymianę na matrycę A? Nie mam zastrzeżeń ani w kwestii bandingu, ani cloudingu. Jedynie co zauważyłem w porównaniu do mojego d7000 to ten f6650 ma ciemniejsze rogi (u mnie coś takiego nie występuje). Czy to naturalne w tym TV?

Rodzice zrobili przesiadkę z 8-letniej plazmy 42" samsunga, więc dla niech to spory skok technologiczny... i w końcu mają HD :p myślę, że te ciemniejsze rogi nie stanowią dla nich problemu ;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam sorry,że wejdę w temat-moim zdaniem jak nie ma "chmurek" czy wyraźnie świecących rogów"latarek" to nie wymieniałbym na inny z prostego powodu możesz trafić na gorszy! AUO (R)ma dobre matryce.
 

jaceg

New member
OK!
Serdeczne dzięki! Będę spał spokojniej ;)

I nie będę musiał tłumaczyć się i spierać w ME :p

P.S. Dlaczego pytałeś o miejscowość?
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Witam!

w zasadzie mam pytanie bezpośrednie do tdx, ale nie piszę priva, bo być może skorzysta na tym ktoś jeszcze. ;)
Otóż przeglądając forum znalazłem Twoją wiadomość, że zamieniłeś d7000 na f6500, ale masz w posiadaniu jeszcze f6650 i chwalisz sobie taką zamianę! :eek:
Ja od niespełna dwóch lat posiadam d7000 i od wczoraj jestem posiadaczem f6650... czy szczęśliwym? To się okaże ;) Z d7000 jestem baaardzo zadowolony do dziś!
UE46F6650 kupiłem wczoraj w mediaExpercie. Na stanie mieli 4 sztuki, ale nie mogąc znaleźć jedynej spakowanej zaoferowano mi z wystawy... No więc poprosiłem o pilot i sprawdziłem producenta matrycy ;) Wyświetlony symbol to było A, a zatem zgodziłem się na to. W międzyczasie jak załatwiałem formalności znalazła się ta "zagubiona" sztuka, której już nie kazałem rozpakować! Kurczę, w domu okazało się, że symbol mojej matrycy to R, a dokładnie 46R1AF6V.
I teraz pytanie: co to za producent ten R? W Twoim zestawieniu widziałem tylko symbole D, L oraz I.
Drugie pytanie: w mediaexpercie mam możliwość zwrócić towar do 14 dni bez podania przyczyny... czy skorzystać z tej opcji i wymienić na ten tv z matrycą A? Czy ma to sens? czy może nie przejmować się i użytkować ten z literką R?
Ostatnie pytanie: do mojego D7000 były na forum zamieszczane pliki z planszami testowymi... czy do tego modelu też są takie plansze?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi ;)

Pozdrawiam

wrzucone zdjęcie: http://www.bankfotek.pl/view/1588718

Kurczę to jeszcze jest kwestia producenta matrycy? Jak to sprawdzić w razie czego i jakich producentów unikać?

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2
 

Ivanez

New member
Ok sorry poszukalem chwilę i już wiem jak to sprawdzić. Ale powiedzcie czy można to sprawdzić w sklepie na samym pudle? Jakoś nie wyobrażam sobie żeby w sklepie chcieli podłączyć po kolei różne tv żeby sobie wybrać taką matrycę jaką się chce

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2
 

jaceg

New member
Prosisz obsługę o udostępnienie pilota i w TV w trybie Stand-by "strzelasz" sekwencją klawiszy info+menu+mute+power

Jestem o tyle mądrzejszy, że przeczytałem wcześniej cały ten wątek ;)
przy zakupie pierwszego TV nie miałem pojęcia, że to też można/trzeba sprawdzić.

Zgodnie z tym co znalazłem na forum (cytuję za TDX) to literka po rozmiarze oznacza producenta zgodnie z opisem:
A - Samsung
D - CMO
L - AUO
I - CPT

No właśnie! A ja mam R i to też producent AUO?

Podobno najlepiej trafić na tę od Samsunga...

Jak trafisz na cierpliwą obsługę to będą wyciągali ;) W końcu masz wydać na TV kilka tysięcy...
 

Ivanez

New member
Ale to jest kompletnie losowo? Czy mają partie takich czy innych? Zarówno w 50 tak jest i w 46 też?

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2
 

tdx

New member
Bez reklam
Wszystko kwestia serii i modeli kilka miesięcy temu sprawdzałem niemal każdego sprzedawanego samsunga i w modelach F6xxx poza 50" były matryce samsunga teraz jest pierwszy sygnał że w 46 jest AUO.
Z 2 strony Ci co mają 50 wcale nie narzekają ale fakt faktem zawsze warto wiedzieć więcej ;)

A - Samsung
D - Chimei Innolux /Chilin/
L/R - AU Optronics
I - Chunghwa Picture Tube

Nie ma sensu też porównywać tego z informacjami o seriach C/D/E bo samsung ma nowe matryce...

Jak na razie Ci co mają AUO nie narzekają :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry