Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

tdx

New member
Bez reklam
Stawiam na Samsunga, ale to wszystko kwestia konkretnej dostawy na przykładzie jaceg tv na wystawie był samsung w kartonie AUO....
 

Ivanez

New member
Tdx to ostatnie pytanie, no może przedostatnie :) czy skalowanie SD będzie porównywalne w modelach 46 i 50? Generalnie będę oglądał z ok 3 metrów. Ale czasem pewnie bliżej czasem ciut dalej i tak walczę ze sobą czy się porywać na 50

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2
 

tdx

New member
Bez reklam
Zawsze obraz na większym będzie gorszy, natomiast z odległości 3m spokojnie możesz myśleć o 50".

Ja mam 46 i oglądam z 0,8 do 2m max :)
Przez pierwszy dzień może będzie Ci się wydawać że TV jest duży ale to naprawdę szybko mija i piszę Ci to z doświadczenia zawsze jak ktoś się zastanawia czy mniejszy czy większy i wybiera mniejszy po jakimś czasie żałuje :)
 

Ivanez

New member
Zawsze obraz na większym będzie gorszy, natomiast z odległości 3m spokojnie możesz myśleć o 50".

Ja mam 46 i oglądam z 0,8 do 2m max :)
Przez pierwszy dzień może będzie Ci się wydawać że TV jest duży ale to naprawdę szybko mija i piszę Ci to z doświadczenia zawsze jak ktoś się zastanawia czy mniejszy czy większy i wybiera mniejszy po jakimś czasie żałuje :)

Miałem cichą nadzieję że odpowiesz tak spoko weź 46" ;-) a tak... :p taki piątkowy joke
 

pema

New member
Witam,
Wczoraj zakupiłem F7000 55" i muszę wszystkim serdecznie podziękować za ciśnienie na 55". Kurczę gdybym kupił mniejszy to byłbym wściekły. 55" na 4 m przy sygnale SD i HD jest SUPER. Dzięki za rady. Internet śmiga super, no wszystko jest o.k - teraz niech mi służy jak najdłużej. Może znacie stronę dotyczącą najlepszych ustawień tego telewizora - F7000 55". Jeszcze raz dziękuję za rady.
 

jaceg

New member
55" rządzi ;) ja co prawda mam już "zabytek" - d7000, ale i tak jestem zachwycony do dziś.
Ustawienia - ściągnij plansze do ustawiania obrazu, ew. wujek google pomoże Ci znaleźć parametry. Z tym, że to zawsze jest sprawa indywidualna, więc korzystać z ustawień innych użytkowników to raczej nienajlepszy pomysł - ustawiasz pod swoje preferencje.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Witam,
Wczoraj zakupiłem F7000 55" i muszę wszystkim serdecznie podziękować za ciśnienie na 55". Kurczę gdybym kupił mniejszy to byłbym wściekły. 55" na 4 m przy sygnale SD i HD jest SUPER. Dzięki za rady. Internet śmiga super, no wszystko jest o.k - teraz niech mi służy jak najdłużej. Może znacie stronę dotyczącą najlepszych ustawień tego telewizora - F7000 55". Jeszcze raz dziękuję za rady.

Poczekaj, za miesiąc-dwa będziesz żałował, że nie kupiłeś większego....:D
 

skorup84

New member
Dziś dotarł 46F6770, jak narazie jestem zadowolony z zakupu:) Jedyne co mnie martwi to informacja że w 46" modelach też trafiła się matryca AUO a byłem przekonany że takowe są tylko w 50" przez co boję się teraz zaglądać do menu serwisowego hehe
 

julas.wrc

New member
Panowie przeczytałem cały temat i powiem szczerze, że chyba dobrze zrobiłem że nie kupiłem dziś 55F6640 w MM za 4999zł. Pewnie to dobra cena, ale bałem się że TV będzie za duży. W piątek wyjeżdżam na 2 tyg. i nie dałbym rady w 100% przetestować tv w domu. Zaczynam się zastanawiać nad 46F7000. Szukam czegoś od dłuższego czasu. Na pewno samsung i tak:

Odległość od kanapy 2,5 m
Odległość od jadalni ok 5m
PS3, w przyszłości PS4
Bardzo słoneczne pomieszczenie, praktycznie w sezonie kwiecień - maj słońce od 9:30 do 17:00
Ściana na której ma wisieć 10m2
NC+
TV głównie pod HD, Full HD z przewagą HD
Dużo sportu i filmów
Budżet raczej do 6tyś

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Nie piszę tutaj o HDMI, USB itd bo większość posiada po kilka gniazd. Przynajmniej HDMI 3 to już teraz minimum. Jeżeli macie jakieś sugestie to proszę o pomoc. Generalnie wybór padł na F7000 tylko waham się pomiędzy 46 a 55. Boje się że te 55 będzie za dużo przy oglądalności w 80% w odległości 2,5m.

Pozdrawiam.
Julek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację , ale tylko przez miesiąc. Później się przyzwyczaisz i wielkość nie ma znaczenia. Tyle że przy odległości 2,5 m od ekrany liczy się najbardziej płynność obrazu i to przed zakupem sprawdź w sklepie.
Łatwe to nie będzie ale poproś aby podłączyli Ci zwykły sygnał do tego telewizora.
 

skorup84

New member
SKORUP masz gdzieś linka do zestawienia stosowanych matryc ?

Info o tym że w 46" modelach bywają też matryce AUO znalazłem w tym temacie na 44 stronie. Wcześniej myślalem że wszystkie modele z serii 6500-6800 poza 50" są na matrycy Samsunga. W Euro Rtv Agd sprawdzałem 46 i 50 cali, pierwszy miał matryce Samsunga, drugi AUO.

Tu zestawienie zrobione przez tdx
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/103016-seria-f6xxx-nowa-lista.html

Też mam pytanie:
W wątku o F6770 pisałeś że praktycznie udało Ci się wyeliminować ciemniejsze rogi. Mógłbś napisać którymi parametrami i jak je ustawiłeś żeby osiągnąc ten cel?
 
Ostatnia edycja:

skorup84

New member
Nie wiem czy jest zła ale wszędzie spotykam się z informacjami że matryce s-pva Samsunga cechują się lepszymi parametrami niż a-mva. Polecam m.in lekturę wątku o matrycach na avforums.com. Kolejna osoba, tym razem w wątku o F6500 kolegi tdx pisała że ma 46F6500 z matrycą AUO więc można pytać czy nie narzeka:)
 

Marczi71

New member
Witam!
Przeczytałem wszystkie wcześniejsze posty, jednak wciąż nie potrafię podjąć ostatecznej decyzji.
Mam do wyboru Samsungi:
46" F6800 (3535zł)
46" F6650 (3600zł)
46" F6510 (3300zł)

Który z nich najlepiej wybrać?
 

skorup84

New member
Witam!
Przeczytałem wszystkie wcześniejsze posty, jednak wciąż nie potrafię podjąć ostatecznej decyzji.
Mam do wyboru Samsungi:
46" F6800 (3535zł)
46" F6650 (3600zł)
46" F6510 (3300zł)

Który z nich najlepiej wybrać?

Aby ułatwić Ci wybór dorzucę do tego:
46" F6770 (3690zł)
46" F6640 (3699zł)

A tak na poważnie to wybierz ten który wizualnie Ci się najbardziej podoba:) Miałem podobny dylemat więc wiedząc że to praktycznie te same tv to poprosiłem żone o dokonanie wyboru a ta sugerowała się tylko wyglądem i wybór padł na F6770 mimo iż długo się wachała między nim a F6510:)
 

Ivanez

New member
Biały f6510 naprawdę fajnie wygląda, chociaż nie wszystkim to pasuje choćby do mebli ale do tego fajny biały wieszak ;-) a w Avans teraz do niego dodają Samsunga mini wartość ok. 400;-)
 
Do góry