Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

zbyniu4

New member
Panowie mam pytanie i prośbę o pomoc. Mam tv 55f6770 czyli praktycznie ten sam jak w temacie i mam problem z odtwarzaniem dźwięków 5.1 z dekodera NC+. Wiadomo, że niekiedy niektóre treści puszczane są w DD 5.1 ale za nic nie mogę tego dźwięku uzyskać na podłączonym kinie dom. pioneer. Wszystko mam podłączone tak:
NC+ > HDMI > TV (STB)
PIONEER > HDMI > TV (ARC)

Przy takim połączeniu na innym tv zawsze miałem dżwięk DD5.1 oczywiście jak był dostępny na kanale z NC+. Teraz nie wiem jak to wszystko połączyć. Proszę o podpowiedzi.
 
To weź 6800 ma inną podstawę, a to dokładnie to samo co 6500

6800 niestety jest paskudny ze swoja ramka i podstawka tak szeroka ze rodzice go nei zmieszcza na stoliku rtv :) jezeli promocja w euro potrwa jeszcze z 2-3 tygodnie to zamawiam tam tv z odbiorem w sklepie i na miejscu sprawdze producenta matrycy i clouding, to chyba najrozsadnejsze wyjscie. teraz ten tv kosztuje 5190 a niby kosztowal 5999, watpie by podrozal bo nikt go nei kupi jezeli bedzie znacznie drozszy od f6500 :)
 

skorup84

New member
Panowie mam pytanie i prośbę o pomoc. Mam tv 55f6770 czyli praktycznie ten sam jak w temacie i mam problem z odtwarzaniem dźwięków 5.1 z dekodera NC+. Wiadomo, że niekiedy niektóre treści puszczane są w DD 5.1 ale za nic nie mogę tego dźwięku uzyskać na podłączonym kinie dom. pioneer. Wszystko mam podłączone tak:
NC+ > HDMI > TV (STB)
PIONEER > HDMI > TV (ARC)

Przy takim połączeniu na innym tv zawsze miałem dżwięk DD5.1 oczywiście jak był dostępny na kanale z NC+. Teraz nie wiem jak to wszystko połączyć. Proszę o podpowiedzi.

O ile sie nie mylę to Samsung po ARC puszcza tylko stereo jeśli materiał pochodzi z zewnętrznych źródeł np dekodera a nie wbudowanego tunera. Po optyku powinno pójść 5.1
 

gonzo2815

New member
witam
po przeczytaniu wielu zamieszczonych tu watkow mam jeszcze wiekszy metlik
otoz zastanwiam sie pomiedzy dwoma modelami mianowicie: ue46f6500 a ue46f6640
roznica cenowa wynosi tylko 300zl stad nie wiem czy nie skusic sie wyzszy model
poza cmr 200hz i micro dimming nie roznia sie chyba za wiele stad prosze o porade czy te roznice sa zauwazalne w jakikolwiek sposob? i czy w modelu 6640 istnieje wieksze prawdopodobieństwo cloudingu? i jeszcze te odcienie kolorow czy rzeczywiscie sa mniej naturalne jak ma to miejsce w 6500?
za jakiekolwiek przydatne i pomocne porady z gory dzieki
pozdr
 

swider90

New member
Troche offtop ale mam pytanie, czym różni się UE40F6500 od UE40F6500SS? jaka jest różnica poza tym źle kojarzącym się symbolem:D?
 

Darmach

New member
Troche offtop ale mam pytanie, czym różni się UE40F6500 od UE40F6500SS? jaka jest różnica poza tym źle kojarzącym się symbolem:D?

Żadna - to jedno i to samo.

Z kolei ja mam inne pytanie - Panowie, jak wam chodzi aplikacja YouTube?

U mnie TV podpięty po kablu (100Mbit), do domu mam doprowadzony światłowód 100/50 Mbit.
Sieć działa jak marzenie ,)

Natomiast aplikacja youtube:
1. odpala się z minutę
2. laaaagi - przez pierwsze ok. 2 minuty dopóki nie poładuje miniatur - praktycznie wisi
3. czegokolwiek nie zrobię - czeeekam

Czy to normalne, apka jest spartolona, czy też telewizorek zepsuty? Jak to to działa u was?
 

SDman

Banned
Z kolei ja mam inne pytanie - Panowie, jak wam chodzi aplikacja YouTube?

U mnie TV podpięty po kablu (100Mbit), do domu mam doprowadzony światłowód 100/50 Mbit.
Sieć działa jak marzenie ,)

Czy to normalne, apka jest spartolona, czy też telewizorek zepsuty? Jak to to działa u was?

Witam,
mam BD-F6500 samsunga, chodzi normalnie nic nie przycina, net 12Mbit Siemens wifi G

Pozdr.
 

Sney

New member
Witam! Nie chcąc zaśmiecać forum podlacze sie to tego wątku. Bedac na 90% pewnym zakupu Philipsa 42PFL6008k coś podkusilo mnie zeby pojsc do pobliskiego media experta aby jeszcze dopytac sprzedawce o pewne rzeczy i niestety wrocilem do domu z bolem glowy ;] Sprzedawca zamiast philipsa polecil mi samsunga f6650 40" tańszy o 400 46" o 400 droższy. Mówił ze w philipsie smart to porażka, menu działa z opóźnieniem, tv potrafi się zawiesić o czym wcześniej zdążyłem poczytać.Teraz to wszystko co usłyszałem dało mi jeszcze więcej do myślenia. Czytalem ze samrt samsunga jest bezkonkurencyjny, a jak z obrazem i 3d w tym samsungu? Ktory z tych tv jest według was lepszy? ps dam rade przeżyć bezfunkcji ambilight. Proszę o pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ten wątek prawda że Sam jest lepszy o smart i menu i odtwarzanie filmów oraz restety. 3D lepsze pod względem rozdzielczości w samie. Obraz musisz już porównać sam najlepiej założyć nowy temat...
 

Sney

New member
Nawet gdyby samsung miał delikatnie gorszy obraz, płynnie działające menu i smart przechylają szale na korzyść samsunga. Musze się z tym jeszcze przespać ale decyzja już chyba zapadła.
Dziękuje za szybka odpowiedz.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wg mnie Samsung ma "delikatnie" (podoba mi się to określenie) lepszy obraz ale to jest moje subiektywne zdanie i nie zawracaj sobie nim głowy...
 
Do góry