Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
A czy ktoś TV będzie oglądał z boku? nie wiem może to kwestia pomieszczenia ale u mnie jak przyjdą znajomi i siedzimy na kanapie i fotelach po bokach to nikt nie wychodzi nigdy poza te 30 stopni bo już sama perspektywa wtedy jest niewygodna dla oczu. Jeśli to duży salon z szerokim rozstawieniem siedzeń to wtedy 40 wydaje sie zdecydowanie za mała z kolei. Kąty to generalnie ostatnia rzecz na jaką mogę narzekać w tym tv...
 

bhn92

New member
Bez reklam
No jabosobiscie gdy sam ogladam to mam ustawione tak ze twarz odbija mi sie idealnie na srodku tv gdzie jest znaczek sama,komputer stacjonarny ma po prawej od tv i gdy siedze i patrze to na lgku na ipsie obraz mniej blakl pod katem ale za to na wprost samsung wygrywa zdecydowanie a z kazdym tv jaki mam to ustawiam zebym ogladal na wprost.ipsa to do kuchni moglbym polecic :p
 

WoWo81

New member
Moje ustawienia obrazu <dobra ostrość, kolory żywe, dobre do oglądania meczy>

Menu obraz:
Tryb obrazu NATURALNE
Podświetlenie: 17
Kontrast:96
Jasność: 45
Ostrość: 45
Kolor: 52
Odcień: Z50/C50

Opcje zaawansowane < w tej opcji obrazu nie można tu nic zmienić>


Opcje obrazu
Tonacja koloru: Standardowy
czysty obraz cyfrowy: Wył
Redukcja zakłóceń MPEG: Wył
Poziom czerni HDMI: Niski
tryb Filmu: Wył
Motion Plus: Wył

Co Wy na to?
 

walter_white

New member
PAtusiak w la660s mialem ogromny banding razem z dse i cloudingiem wiec dobrze wiem co to jest , i w tym samie mam to zminimalizowane do minimum gdzie 1/10 w porownaniu z lgkiem ktorego sprzedalem po 2 miesiacach prawie 1000 zl taniej niz go kupilem zeby sie go tylko pozbyc tak wiec wiem co to jest a ze kupilem go w euro to szmaciarze gdy na drugi dzien wbilem do euro oczywiscie ze nie mozna oddac wiec sie meczylem z nim a gdy juz sprzedalem kupilem sama w oleole zeby miec mozliwosc zwrotu gdybym mial jakies wonty do niego, jesli chodzi o te programy i informacje o nich to tu faktycznie mnie to rypka bo uzywam mediaboxa i planuje uzywac go przez lata.


bhn92 - rzuć okiem i napisz co sądzisz o bandingu i dse w moim 48H6400 - zdjęcia poniżej. Nie mam skali porównawczej co do równomierności podświetlenia matrycy więc trudno mi ocenić czy mój egzemplarz jest OK. Chodzi mi głównie obszar przy dolnej krawędzi po prawej stronie.

Wrzucam też zdjęcie z obrazem testowym do stwierdzenia cloudingu- którego zresztą ja nie widzę, albo poprostu nie wiem jak go wykryć ( w ciemnych scenach przy braku oświetlenia w pokoju nie zauważyłem jakiś jaśniejszych chmur)

Kupowałem w MM więc mam jeszcze czas na zwrot, ale teoretycznie mogę wymienić na gorszy egzemplarz. Zaznaczę, że raz już zwracałem jeden 48H6400 z powodu martwego niebieskiego subpiksela ale nie zwracałem wtedy uwagi na banding.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    194,3 KB · Wyś: 1363
  • IMG_1056.jpg
    IMG_1056.jpg
    407,8 KB · Wyś: 261
  • STA_1037.jpg
    STA_1037.jpg
    327,7 KB · Wyś: 323
  • IMG_1051.JPG
    IMG_1051.JPG
    597,6 KB · Wyś: 830
  • IMG_1031.JPG
    IMG_1031.JPG
    174,1 KB · Wyś: 228

Pastusiak

New member
aby obiektywnie stwierdzić występowanie cloudingu wypadałoby odpalić tryb film i zwiekszyć podświetlenie, może jednak skoro nie widzisz to nie zawracaj sobie tym głowy bo ja też byłem przekonany, że nie mam dopóki nie zmieniłem na tryb film (w końcu dobra kalibracja) ja przysięgam od siebie że rozbiore ten tv i znajde sposób na niekompetencję fabryki w kwestii składania sprzętu... swoją drogą dse wynika z tego samego i głównie w modelach gdzie zastosowano filtr antyrefleksyjny co w tym modelu jak najbardziej występuje. Myśle, że odrobina główkowania zrobi z tego telewizora prawdziwe cudo i przy odrobinie czasu zabiore się za to..
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja wiem profesorze firekage ze sa na to testy ... dajmy na to na tym 1 tescie na banding nic kompletnie nie widac u mnie na trawie ,dopiero na niebie cos jest a skoro na meczach najbardziej widac to czemu nie widac profesorze? hmm?

to trzeba normalnie ogladnac cos normalnego a nie poslugiwac sie planszami tak naprawde bo wtedy to zadnego leda sie nie kupi.
 

Pastusiak

New member
jak tak czytam czasem Twoje wypowiedzi bhn to zaczynam rozumieć firekage'a bo być może zaczął polemikę wcześniej niż ja zaczałem śledzić wątek i cos mi umknęło. Ewidentnie na zdjęciach widać DSE dokładnie tak jak rozrysował fire, więc tak kolego masz dse czy masz się tym martwić? one wszystkie tak mają więc jak Ci to nie przeszkadza to nie. Ten sam rysunek możnaby zrobić z cloudingiem bo z tego zdjęcia niewiele wynika ale zwiększając trochę jasność już widze 3 spore plamy ale nie będę psuł na siłę nikomu uczty bo w trybie, w którym ogląda może tego faktycznie nie widzieć. Po co wypaczać rzeczywistość? że trzeba na filmie sprawdzić i na meczu skoro widać to tutaj ewidentnie? ten TV ma wady i albo sie je toleruje albo nie ja widze jak wół te wady na zdjęciach i niech nikt mi nie wmawia, że ich nie ma. Może i nie zwracasz na to uwagi ale co Ci daje twierdzenie po raz kolejny, że ja u siebie nic nie widze, może tutaj minimalnie ale to musi być taka i taka sytuacja no powtarzasz to jak mantrę.. nikt nie wymusza na Tobie niezadowolenia ale do cholery... jeśli ktoś ma się dowiedzieć co to jest dse i clouding to niech lepiej zwróci na to uwage teraz kiedy ma jeszcze szanse wymienic TV niż 2 miesiące później frustrując się z ręką w nocniku. podsumuję.. kolego tak masz wspomniane wady! jeśli Ci nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu to zostaw ten TV bo inny egzemplarz będzie miał to samo albo gorzej. Jeśli nie pasują Ci te wady to albo kieruj się w segment 6k w górę albo kup plazmę (póki jeszcze są). Dziękuję bardzo.
 

bhn92

New member
Bez reklam
PAt tak jak pisalem to widac na planszach ale obczaj sobie ledy w tej kategori cenowej to nigdzie nie bedziesz mial bialej kartki papieru taak? no tak czy nie?
Napisalem zeby sprawdzil nie na tabelkach srelkach belkach tylko podczas ogladania meczu bo tylko tam to praktycznie widac no chyba ze lubisz jednak i napawasz sie tabelkami typu kolory bialy szary itd zamiast ogladac normalnie tv ? qrcze szkoda ze nie mam czy mzrobic chwile naswietlonego zdjecia zeby pokazac Ci clouding ze nie przymykam na niego oka tylko ze go prawie wogole nie ma...

wczieniej na lg la660s byla tragedia z cloudingiem i bandindiem i dse a na sonym w605 nie wiele lepiej tu musze powiedziec bardzo duze rozczarowanie wszystkim w tym tv, tak wiec na tvkach w podobnych cenach
I mowisz to do czlowieka ktory stracil 1000 zl po zakupie lgka sprzedajac go 2 niesiace pozniej a potem kupil w605 bo na 3d mi nie zalezalo zeby go znowu oddac glownie z powodu wlasnie bandingu i cloudingu... i kupic nastepny ze ja nie czuje tego ,no please Patusiak.
 
Ostatnia edycja:

walter_white

New member
Moje pytanie wynikało z tego, że obecnie zakup tv LCD z edge LED, cytując klasyka; "... jest jak pudełko czekoladek- nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

Tak jak pisałem w pierwszym egzemplarzu miałem dead pixel. W nowym tv brak martwych pikseli, z czego jestem bardzo zadowolony.

Jestem świadomy, że w moim tv jest banding/dse - nurtowało mnie tylko czy jest on mniej więcej taki jak u innych - dlatego dałem zdjęcie białego ekranu (tak żeby choć trochę wyeliminować subiektywizm).

...i tak jeżeli okazałoby się, że mój H6400 ma przeciętny banding/dse - to nie mam po co go wymieniać bo mogę trafić na coś gorszego plus jeszcze jakieś martwe piksele.
 

firekage

New member
Bez reklam
Moje pytanie wynikało z tego, że obecnie zakup tv LCD z edge LED, cytując klasyka; "... jest jak pudełko czekoladek- nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

.
Z tego co czytałem to rodzaj podświetlania zastosowanego w telewizorze nie ma w ogóle znaczenia. To samo możesz mieć, ponoć, na full ledach - to są fizyczne wady matrycy wg. zachodnich portali (dse zwłaszcza).

Swoją drogą, mam wrażenie, że w Panasach 640 jest on praktycznie pomijalny, ale tutaj znowu nie da się ustawić tak dokładnie płynności obrazu, jak pozwala na to Samsung.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ogolnie jest podobny as640 jesli chodzi o obraz ale o reszte wydaje mi sie ze jednak samsung bardziej przemawia ,np ,napisy w odtwarzaczu usb glupia sprawa ale wazna przynajmniej dla mnie czy tez pilot ake kazdy potrzebuje czegos innego.
 
Ostatnia edycja:

maland

New member
Panowie i Panie. Pytanie mam bo promo jest w Saturnowym sklepie. Czym sie różni UE48H6400AW od UE48H6400? Bo googlalem na szybko ale nic nie znalazłem :(
 

maland

New member
Ok. Dzięki za szybka odpowiedz! Czyli to powinien być normalny model :)
Jest bodaj za ok 2700zl to będzie jeszcze jakies 250zl upustu więc całkiem niezła cena :D
Chyba się zdecyduje.
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się, że każdy h6400 ma aw w końcówce, tylko z wygody jest pomijany.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry