Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
jedyne co i to przyznalem, w tych pieniądzach kupimy większy telewizor ale z tym jak i w zyciu.. rozmiar nie zawsze ma znaczenie ;) parę lat temu nim weszła nagonka na ledy telewizory grały po prostu lepiej! i nie potrzebowały 800mhz cmr żeby było płynnie ;) i powtórzę to po raz kolejny, ten tv to mimo wszystko w pieniądzach jeden z niewielu rozsądnych wyborów. Matryca czy samsunga czy Auo to odrębna kwestia myślę, że chodzi bardziej o fabrykę, która to montowała i wypuszczoną serię. Być może masz ver03 nowszą od naszych gdzie zaczęto już wkładać nie tylko samsungowskie matryce za to robią to staranniej . Nie wiem, odkąd mam nowy telewizor przeprosiłem książki w regale :)
 

mars666

New member
Napisałeś wyraźnie: "Co roku kupuję gorszy telewizor za większe pieniądze, tyle że większy." Tak, mój to ver03 (nie wiem czy to ma znaczenie). Ja przesiadłem się z lcd 32N71 Samsunga (matryca 50 Hz, hd ready) kupionego 7 lat temu za dokładnie tyle samo co teraz 55h6400 i powiem szczerze, że wtedy tv w taaakim rozmiarze to był jakiś science fiction i można se było pomarzyć. Pomimo niedociągnięć, nie ma co narzekać na ten tv i szukać kwadratowych jaj tylko go używać póki co, bo za kolejne x lat kupimy pewnie już oledy.

p.s. samochody kiedyś też były lepsze i rzadziej się psuły.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
To jakiś mit. Samochody nie były lepsze tylko łatwiej naprawialne i nie wymagały specjalistycznej obsługi oraz uwagi użytkownika jak teraz.. Mam już 16 samochód i do 2000 roku nie miałem samochodu, który przejeżdżałby po 130 tys,. km bez żadnych napraw. Teraz mam taki drugi w kolejności.

Wracając do TV. Telewizory nie są gorsze lecz nasze oczekiwania w stosunku do nowych modeli są większe. Dlatego jesteśmy zawiedzeni. Ja widzę poprawę ale nie jest ona kolosalna. Dodatkowo dochodzi jeszcze sprawa szczęścia w trafieniu na dobry egzemplarz. Moim zdaniem w przypadku tańszych modeli lepiej stawiać na na mniej popularne marki jak TOSHIBA, SHARP czy PANASONIC. SAMSUNG i LG to duża loteria. Masowa produkcja "zabija" jakość.
 

marafc

New member
Matrycę mam samsunga.

Dziś znalazłem też dead pixela, tv zdecydowanie wraca do sklepu. Chyba wymienię go na Panasa 47A650. Ewentualnie rzeczywiście wezmę jeszcze jedną sztukę, ale średnio mam ochotę na jeżdżenie z telewizorami w tę i z powrotem. Czy to możliwe, że mój egzemplarz jest tak walnięty? Nie znalazłem meczu, na którym nie widziałbym bandingu i DSE :( Najwyżej jeszcze przejadę się do jakiegoś media expert i potestuję inne sztuki.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jak juz cos to wez as640 bo 650 jest na ipsie a tego nie polecam

mozesz tez wymienic na inny h6400 i zobaczyc bo jak kupisz inny to nie jest powiedziane ze nic nie bedziesz widzial;p
 
Ostatnia edycja:

bahamut24

New member
Sprawdziłem jakis mecz dzisiaj i tych czarnych pasków nie widziałem, jakiś clouding u mnie chyba jest ale nie zwracam uwagi :p Cieszę się dobrym telewizorem pomimo kilku wad . :)
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam nadzieję, że nie mówicie o meczu Legii w LE zaserwowanym przez tvp2"hd" bo pikseloza była jak z fify95. Transmisja transmisji nierówna zatem pamiętajcie o tym. Przykładowo po obejrzeniu Legii wpadłem w zakłopotanie bo myślałem, że tv nie daje rady. Na szczęście to była wina kazachskiego sprzętu. Mam 55h6400 i przesiadłem się z LE40A856 6-letniego i na początku byłem zdruzgotany dse itp. ale z czasem albo się uspokoiło albo mój wzrok się przyzwyczaił. Mam nagrany mecz el.mś Polski z Czarnogórą i jestem pod wrażeniem jego jakości. Co prawda czasem pojawia się kometa za lecącą piłką co było nie do pomyślenia w mojej poprzedniej 40"
 

zbyniu4

New member
Witam. Szukam tv dla rodziców w cenie do 2K w wielkości 40-42". Po krótkiej analizie na placu boju pozostały Samsung UE40H6400 i LG 42LB650V. Tv będzie służył do oglądanie CP i DVB T, niekiedy coś z USB i DVD. W salonie będzie stał niestety w miejscu w którym będzie oglądany również pod kątami ok 30-35 stopni. Ja osobiście skłaniam się do sama ale no właśnie co z katami. Jeżeli można użytkowników proszę o ocenę kątów widzenia-patrzenia w w tv samsung.
 

slayerek01

New member
Witam, mam ten telewizor od 2 tygodni , postanwilem ściągnąć film 3d i sprawdzic jak to dziala na pelnym filmie, tylko ze film który ściągnełem jest podzielony na 2 częsci (na gorze lecil film i na dole również to samo ) jaki format filmu powinienem ściągnąć aby to działało ? ;)
 

zbyniu4

New member
Witam, mam ten telewizor od 2 tygodni , postanwilem ściągnąć film 3d i sprawdzic jak to dziala na pelnym filmie, tylko ze film który ściągnełem jest podzielony na 2 częsci (na gorze lecil film i na dole również to samo ) jaki format filmu powinienem ściągnąć aby to działało ? ;)

Zmień ustawienia trybu 3D. Opcjonalnie jest lewo-prawo ( side by side ) na góra- dół ( up / down )
i będzie ok.
 

Irokez99

New member
Tak, po prostu zmień - niestety w przeciwieństwie do serii F jest to możliwe tylko i wyłącznie tym drugim pilotem. Musisz wcisnąć guzik Keypad i na wirtualnej klawiaturze wybrać 3D a potem typ.

Ja sobie korzystam pilota od F6400 z drugiego pokoju bo tutaj to już parodia z tym nowym. Na kiego małego mi przycisk futboll?
 
Do góry