Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

emc

New member
jest ten skrót do nagrań na dysku? czy trzeba ze źródeł ciągle wchodzić? i jak to jest z tym timeshiftem trzeba go faktycznie wpierw włączyć? no i czy aktualizacja najnowsza coś kopie tym razem ? ;)

Ja akurat posiadam model H6700, ale wydaje mi się, że w ostatniej aktualizacji pojawił się taki błąd, że w trakcie oglądania filmu z dysku nie nagrywają się zaprogramowane w harmonogramie programy. Pojawia się komunikat, że rozpoczęto nagrywanie jednak po chwili wyskakuje komunikat ze wystąpił nieznany błąd. Dotyczy to tylko programów kodowanych, które odbieram poprzez moduł CI+ programy niekodowane nagrywają się zgodnie z harmonogramem. Co ciekawe jak już nagrywanie jest w trakcie to spokojnie mogę przełączyć się na oglądanie filmów z dysku usb.
 

komar12

New member
Bluetooth

Witam.Czy da się w h6400 podłączyć słuchawki bluetooth?Niby jak skanuje urządzenia telefonem to znajduje TV ale samej opcji w tv nie znalazłem.
 

ataman76

New member
A ja zwrócę jescze uwage na jedno niepokojące zjawisko a mianowićie smużenie. Przed chwila zakończyła sie 1 część kabaretów w Szczecinie i na koniec podczas napisów końcowych - jasnych z ciemnymi obwódkami było niesamowite smużenie, jakby za nimni ciągnęła sie jakaś smuga dymu z tych czarnych obwódek. Podobne zjawisko zauważyłem już wcześniej też na jakiś napisach. Tez tak macie ?
 

Ivanez

New member
A ja zwrócę jescze uwage na jedno niepokojące zjawisko a mianowićie smużenie. Przed chwila zakończyła sie 1 część kabaretów w Szczecinie i na koniec podczas napisów końcowych - jasnych z ciemnymi obwódkami było niesamowite smużenie, jakby za nimni ciągnęła sie jakaś smuga dymu z tych czarnych obwódek. Podobne zjawisko zauważyłem już wcześniej też na jakiś napisach. Tez tak macie ?

Tak i jeszcze jak w jednym filmie, nie pamiętam jakim leciał ptak to widziałem podwójne skrzydła ;-)
 

firekage

New member
Bez reklam
a ja uważam, że to najlepszy tv jaki miałem a już troche sie przewinęło tego materiału (nawet taki za 8000)

Jeśli napisy z kabaretu, który leci na państwowej telewizji, smużą to dla mnie ten telewizor jest raczej pomyłką...a nie najlepszym sprzętem, jaki może być w tej cenie. Fatalne świadectwo dla 100Hz panelu i elektroniki przyśpieszającej.
 

ataman76

New member
Jeśli napisy z kabaretu, który leci na państwowej telewizji, smużą to dla mnie ten telewizor jest raczej pomyłką...a nie najlepszym sprzętem, jaki może być w tej cenie. Fatalne świadectwo dla 100Hz panelu i elektroniki przyśpieszającej.

Nareszcie ktoś rozsądny, kto nie tylko wyszydza.
A inni przypatrzcioe sie a nie zadowalacie się miernotą i chwalicie miernotę. Zjawisko to świadczy o fatalnym czasie reakcji matrycy i stąd beznadziejnie niewyraźny obraz robi sie przy każdym ruchu, o czym pisało niedawno kilku użytkowników.
Niestety ten telewizor to pomyłka, który mam nieszczeście mieć.
Możecie sie śmiać a podświadomie i tak wiecie że telewizor który mamy to .... i kamieni kupa.

"I było słychać strzały " - leming sie pojawił na forum :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Heh rozwalacie mnie ataman a juz najbardziej fire... wczoraj na tvnie konczyl sie film wieczorm i napisy szly ultra plynnie na samej matrycy z wylaczony motion plus a w tym samym czasie konczyl sie na innym kanale i juz troszke szarpalo... ataman masz h6700 a wiec wyzszY model ale czy nie rozumiecie ze tak ma byc bo takie materialy leca...?
A ty fire to kup sobie juz tego lgka i zapraszam do narzekania wtedy.
Pozdro
 

carver

New member
Po przeczytaniu kolejnych parunastu stron od mojej ostatniej wizyty w sklepie i pierwszego wrazenia jaki tv na mnie zrobil (na pierwszy rzut oka jakosc obrazu gorsza niz w moim 40C650) uzbrojony w dodatkowe pliki na usb poszedlem do sklepu. Kwestia malo wyraznego obrazu i gorszej jakosci - u mnie jest to zwiazane z przesiadka z 40 cali na 48. Niestety ekran wiekszy i pixeli tyle samo - musi byc gorsza jakosc. Tv ogladam z 2 miejsc w domu - jedno oddalone o 2,5 metra (i tutaj 48 cali jest idealne, jakosc super, obecna 40 za mala), a drugie o 1,3 metra (48 cali daje pixeloze i niewyrazny obraz, 40 gra idealnie). Przypadkiem niedaleko UE48H6400 stal Samsungowy HU7500. Po przelaczeniu na to samo zrodlo sygnalu (antena) roznica z odleglosci do 1,5 m bardzo duza. Jednak 4K i skalowanie robi swoje.
Gdyby nie ten HU7500, to bylbym od wczoraj posiadaczem H6400. Cena HU7500 jest zaporowa, ale ogladajac go nie mialem wrazenia ze przesiadam sie z mojego starego C650 na cos gorszego.
Chyba pozostaje mi poczekac do przyszlego roku z nadzieja, ze ceny 4K spadna do granic akceptowalnych...
 

bhn92

New member
Bez reklam
Carver taki film 1080p ale z dysku badz bluray mozna smialo pgladac z 1.5 m ,przed wczoraj pgladalem loopera na canal + i obraz byl tragiczny cos jak 480p ,po czym zaraz sciagnalem 1080p loopera na dysk no i miodzio... czlowiek nie chce wierzyc ze placac za nc za kanal kodowany moze spodziewaxc sie ze takie buble nowych filmow oni moga puszczac....
 

Pastusiak

New member
No ja zdecydowanie nie zadowalam sie byle czym a zanim kupilem tv molestowalem go jak i inne dwa miesiace z tym ze ja swiadomie kupilem to co mi odpowiadalo. Wy jak banda bezmózgów przeczytaliście kilka stron na forum, powielając między innymi mój wybór i teraz zamiast wziąć fiuta w łape i tv wymienić wylewacie swoją frustracje na innych zadowolonych użytkowników, próbując im wmówić, że ten tv to porażka. Nie pasuje wam? Ok, nie musi ale nie będziecie mi insynuować, że znacie mój gust lepiej niż ja sam. Nie wiem co jest grane z waszymi odbiornikami, może macie bardziej wyczulone oczy, moze faktycznie kiepski sygnał ale skończcie sie zachowywać jak banda stękających gówniarzy bo to na prawdę żałosne.
 

ataman76

New member
Heh rozwalacie mnie ataman a juz najbardziej fire... wczoraj na tvnie konczyl sie film wieczorm i napisy szly ultra plynnie na samej matrycy z wylaczony motion plus a w tym samym czasie konczyl sie na innym kanale i juz troszke szarpalo... ataman masz h6700 a wiec wyzszY model ale czy nie rozumiecie ze tak ma byc bo takie materialy leca...?
A ty fire to kup sobie juz tego lgka i zapraszam do narzekania wtedy.
Pozdro


A czy ja miałem jakieś zastrzeżenia do płynności? Napisy idą bardzo płynnie jak po maśle, nic nie szarpie, ale za nimi ciągnie się smuga czarnego dymu, bo dotyczy to ciemnych napisów. Czytajcie ludziska dokładnie i ze zrozumieniem to co się pisze.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Moze to byc przesadne ustawienie motion plus... a co do uzytkownikow ktorzy pisali o plynnosci to mieli zapewne na mysli mś, albo heeeejjj ... moze moze po tym zasranym lgku na ipsie zadowalam sie byle czym hmmm ,jednak nie tylko trzeba wiedziec co robi tv a co robi sygnal telewizyjny i trzeba tv dobrze ustawic.
 

radier

Member
Bez reklam
Proponuję w ogóle niczego nie oceniać na kanałach TVP (pseudo HD) szczególnie na DVB-T.

Szczególnie kiedy od połowy lutego działają na MUX-3 jakieś "magiczne", nowe kodery TVP.
 

Pastusiak

New member
Przecież każdy widzi co kupuje. Jeśli jest inaczej to jest po prostu idiotą i zbiera żniwo własnej głupoty. Niejednokrotnie tv był już testowany przez różne portale i nikt nigdy nie napisał, że jest idealnie tylko, że to super tv w swojej cenie (4/5,80% itp) i tak właśnie trzeba do tego tv podchodzić. A jak rozlałeś mleko to trzeba być facetem i je posprzątać a ma się na to 10-14 dni (wymiana lub zwrot) jeśli ktoś jest takim jełopem, że mu sie nie chce, że nie wie jak albo woli narzekać niż się pofatygować to szczerze mogę tylko współczuć.
 

adam80

Member
Po przeczytaniu kolejnych parunastu stron od mojej ostatniej wizyty w sklepie i pierwszego wrazenia jaki tv na mnie zrobil (na pierwszy rzut oka jakosc obrazu gorsza niz w moim 40C650) uzbrojony w dodatkowe pliki na usb poszedlem do sklepu. Kwestia malo wyraznego obrazu i gorszej jakosci - u mnie jest to zwiazane z przesiadka z 40 cali na 48. Niestety ekran wiekszy i pixeli tyle samo - musi byc gorsza jakosc. Tv ogladam z 2 miejsc w domu - jedno oddalone o 2,5 metra (i tutaj 48 cali jest idealne, jakosc super, obecna 40 za mala), a drugie o 1,3 metra (48 cali daje pixeloze i niewyrazny obraz, 40 gra idealnie). Przypadkiem niedaleko UE48H6400 stal Samsungowy HU7500. Po przelaczeniu na to samo zrodlo sygnalu (antena) roznica z odleglosci do 1,5 m bardzo duza. Jednak 4K i skalowanie robi swoje.
Gdyby nie ten HU7500, to bylbym od wczoraj posiadaczem H6400. Cena HU7500 jest zaporowa, ale ogladajac go nie mialem wrazenia ze przesiadam sie z mojego starego C650 na cos gorszego.
Chyba pozostaje mi poczekac do przyszlego roku z nadzieja, ze ceny 4K spadna do granic akceptowalnych...

do dziś żaden telewizor nie potrafi porządnie skalować SD do HD ,a ty liczysz że lepiej zrobią to telewizory UHD ? Telewizory UHD są super na sygnale UHD i z bliska, lub w ogromnej przekątnej
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mam Toshibę 47L7453 i wczoraj z odległości 1,5 metra oglądałem Gwiezdne Wojny IV epizod /czyli pierwszy nakręcony/ na DVD, czyli SD. Jakość obrazu b.dobra, żadnej pixelozy więc tak naprawdę dużo zależy od materiału.
 
Do góry