Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

darus75

Member
Kilka postów wcześniej pisałem że był u mnie serwisant i powiedział że trafił mi się wyjątkowo udany egzemplarz więc jeśli mój tv jest w tych 80% o których piszesz że mają te zjawiska w mniejszym stopniu to współczuje tym którym trafiły się gorsze egzemplarze. Jak oglądasz mecz to zwróć uwagę na to czy przy szybkich ruchach kamery nie widzisz pionowych pasów bo z przycięciami i kolorem trawy też nie zaobserwowałem problemów.

Znowu dziś oglądam mecz i nie widzę tych pionowych pasów. Może to i dobrze, nie podejrzewam że "tego" u mnie nie ma, bo jak czytam jest wszędzie bardziej lub mniej... Może ktoś na zdjęciu by to uchwycił? tzn DSE czy banding na meczach.
 

Jawosz

Member
Ma ktoś pomysł o co chodzi z tym pochylaniem sie ekranu do przodu ? :/
dafbe54de956d748c07dada8d005da2a.jpg
 
Ostatnia edycja:

mars666

New member
No i to jest pozytywny kierunek klienci zauwazaja ze obraz i dźwięk tez się liczy w telewizorze nie tylko smart i bajery, mam nadzieje ze spadnie sprzedaż odbiornikow to w końcu zaczna produkować TV które ciesza i oko... teraz to w sumie jakby pogadać z fachowcami to raczej nikt nie poleci Samsunga jeśli szukasz dobrego dzwieku czy obrazu...
A co takiego polecają "fachowcy"?
 

Jawosz

Member
Sprawdze czy wyszystko jest dobrze skrecone i czy ew da się nogę odwrotnie przykręcić, ale raczej nie widze opcji ze cos bede odginał bo jest to nowy TV i predzej go oddam niż coś bede sam naprawiał.
 

unadarek

Member
Ale faktem jest że philips na ips od lg ma obraz o niebo lepszy, nie ma żadnych zacięć i innych efektów, obraz żyleta, jak patrzy się pod kątem to nie zmienia barwy oraz na słabych sygnałach daje dobry obraz (mam kablówkę z lipnym sygnałem) - jedynie czerń w samsungu jest lepsza no i sterowanie szybsze - mam philipsa: 37pfl7605 i tego samsunga: 2 tygodnie temu kupiłem samsunga bo niestety piorun popalił mi w philipsie hdmi, reszta działa - ale co wart tv bez hdmi :) Tak na marginesie to może wiecie czy płyta główna od philipsa 40 cali pasuje do philipsa 37 cali na oko wyglądają identycznie ?
 

meszik

New member
Używam tego TV(Samsung 48H6400) od jakiś dwóch tygodni i jestem zadowolony, działa bez zarzutów, wszystko jak narazie jest jak powinno być, 3D jest dobre i wszystko jest ok, moge go spokojnie polecić.
 

RHJG

New member
Bez reklam
No i to jest pozytywny kierunek klienci zauwazaja ze obraz i dźwięk tez się liczy w telewizorze nie tylko smart i bajery, mam nadzieje ze spadnie sprzedaż odbiornikow to w końcu zaczna produkować TV które ciesza i oko... teraz to w sumie jakby pogadać z fachowcami to raczej nikt nie poleci Samsunga jeśli szukasz dobrego dzwieku czy obrazu...
Witam no popatrz a na zaprzyjaźnionym Forum,sami testują i polecają Samsungi-Fachowcy....
 

firekage

New member
Bez reklam
Mam jeszcze Samsunga 32N71, kupionego 8 lat temu - NIE ZEPSUŁ SIĘ ANI RAZ. Kolega kupował w tym samym dniu co ja i tez jakoś nie chciał się popsuć - działa bez napraw do dziś :D. Więc nie wiem skąd te mity, że Samsung to takie badziewie co się błyskawicznie zepsuje. Może i ogółem psuje się trochę więcej Samsungów niż pozostałych marek tylko weźcie pod uwagę jaki jest rynek i ile się ich sprzedaje.
rott319 - powiedz mi czemu ty tak hejtujesz ten telewizor skoro kupiłeś AS640. Może Ci się wątki pomyliły.

Rodzina rok temu kupiła Samsunga, od nowości telewizor ma problem z włączaniem obrazu. Odpalasz, leci głos, matryca nie jest podświetlana. Celowo o tym wspominam bo nie jest tak różowo. Produkcja seryjna rządzi się swoimi prawami. Nie ma mozliwości by 100% produkcji była sprawna.
 

niedzwiedz19

New member
rott319 tak negujesz tego sama, sam masz chyba panasa as640, ale czy mi się wydaje czy masz z nim maly problem, banding itd...?ja w moim samie nie mam efektu takiego jak ty...
 

grzes_k

New member
Rodzina rok temu kupiła Samsunga, od nowości telewizor ma problem z włączaniem obrazu. Odpalasz, leci głos, matryca nie jest podświetlana. Celowo o tym wspominam bo nie jest tak różowo. Produkcja seryjna rządzi się swoimi prawami. Nie ma mozliwości by 100% produkcji była sprawna.

I dlatego jest gwarancja i ustawa konsumencka - trzeba z nich korzystać. Zawsze można trafić na wadliwe urządzenia, nawet najstaranniej przetestowane, nawet najbardziej renomowanych producentów.
 

piteron

Active member
Bez reklam
właśnie to chciałem napisać
czy jak kupisz za ciasne buty to tez w nich chodzisz i liczysz ze noga Ci zmaleje?

jakieś 6 lat temu kupiliśmy sobie Philipsa,na początek bad pixele,tv poszedł do wymiany,w nowym po 3 tyg pojawił sie na ekranie biały pionowy pasek,matryca poszła na wymianę,po ok pół roku tv umarł ,padła płyta główna,po wymianie płyty tv działał praktycznie do końca gwarancji bo był to teoretycznie już nowy składak
Ale po ok 3 miesiącach po skończeniu gwarancji ekran zrobił sie zielony
Po tych przygodach kupiliśmy Samsunga 40c650 który gra bezawaryjnie do dzisiaj
właśnie dlatego zgadzam się z wypowiedzią powyżej,nie ma bezawaryjnych marek ,a każdej z nich może trafić sie wadliwa seria czy egzemplarz .Do dzisiaj mam sentyment do Philipsa bo obrazowo byl to naprawdę fajny (co prawda HD Ready)
 

rott319

Member
rott319 - powiedz mi czemu ty tak hejtujesz ten telewizor skoro kupiłeś AS640. Może Ci się wątki pomyliły.

Nie hejtuję Samusung 48H6400, tylko powołuję się na częste, negatywne oceny tego TV na forum tj. Wasze opinie (sic!)
Zatem o hejtowanie możesz posądzić co najwyżej jego rozgoryczonych posiadaczy.
Ja natomiast krytykuję Panasonic 48AS640, ponieważ jestem jego właścicielem.
Co ciekawe, jestem prawdopodobnie jedynym posiadaczem tego TV na forum, który jest z niego niezadowolony.

rott319 tak negujesz tego sama, sam masz chyba panasa as640, ale czy mi się wydaje czy masz z nim maly problem, banding itd...?ja w moim samie nie mam efektu takiego jak ty...

Nikt nie stwierdził, że mój TV ma banding mimo, że zamieszczone zdjęcia - na pierwszy rzut oka - tą wadę matrycy dokumentują.
Jeżeli przeczytasz wątek o moim problemie do końca, to dowiesz się, że tkwi w nim mały haczyk ...
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Uwierz, na tym forum najczęściej hejtowanym telewizorem jest Samsung. Inne fora i testy (również zagraniczne) mówią trochę inaczej... No ale cóż. Taka specyfika tego forum...
 

darus75

Member
Panowie, jak się odpala HbbTV w naszym samie? Z instrukcji wynika że w opcji system --> kanał z danymi i wybierz "włączony" ale u mnie takiej możliwości nie ma....
 

darus75

Member
W C650 wiem gdzie jest Samsung Apps a w H6400 tego nie widzę, masakra jakaś. Mam najnowszy soft zaktualizowany a nie wiem jak zainstalować inne widgety m.in HbbTV
 
Do góry