Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

unadarek

Member
Mała poprawka zadziałało to HbbTV na TVP 1 i TVP 2 z tunera wbudowanego i z sieci kablówki - trzeba poczekać chwilkę i naciskać przycisk czerwony A w pilocie
 

defox

New member
Ostatnio zauważyłem, że przy dolnym rogu matrycy pojawiło się coś dziwnego. Co to może być? Są to dwa punkty, a obok po prawej stronie ciemniejsza plamka


 

darus75

Member
Panowie, nie działa mi YouTube w naszym TV, wczoraj działał normalnie a dziś przy ikonce jest mała kłódka i jak ją odpalam to jest czarno ale pilot żyroskopowy działa. Pomóżcie, dziś sobota i impreza domu:)
 

Pastusiak

New member
Matryca od AUO nie wymaga kalibracji w trybie film. Z ciekawosci wylazlem z tego trybu pare dni temu i sie za glowe zlapalem. Standard, podswietlenie na 8, kolory auto, maly zjazd w balansie bielinz zielonego i + 1pkt w czerwone, tonacja kolorow cieply 1 i oglada sie zajebiscie. Te matryce graja zupelnie inaczej. Szczerze polecam, choc 3d wyglada gorzej. ( matrycy sama w trybie standard nie dalo sie ogladac).
 

Pastusiak

New member
witam! przepraszam za post pod postem ale robie to po to, by było czytelniej a dużo tu napiszę. Powiem tak. W kwestii ustawień zauważyłem dwie rzeczy. Na auo nie trzeba pchać sie w tryb film (to akurat już mówiłem). Ustawienie jest ściśle zależne od egzemplarza. Moje obecne ustawienia mają się nijak do czegokolwiek co widziałem w internecie. Kalibrowałem tylko i wyłącznie za pomocą oczu i dwóch plansz testowych. Jedna plansza to właściwie ekran powitalny w ps3 dla aplikacji AXN, kiedy nachodzi się na ikonę pojawia się spore na środku LOGO AXN na tle białych trójwymiarowych kształtów w formie X. Zarówno kształty jak i logo mają swój cień. Logo AXN jak wiadomo powinno być jaskrawo czerwone. Pierwszy problem jaki zauważyłem to te kształty. Nie były białe. Miały mocno różowy odcień (mimo, że na innych obrazach biały wydawał się ok). Zaczęła się zabawa z balansem bieli 2p. Przesunięcia zostawiłem bez zmian natomiast wzmocnienia to juz spory impakt. z czerwonego musiałem zjechać aż o 20!(-20) żeby przebarwienie znikło. Niestety wtedy biały zrobił się nieco wyblakły, więc dodałem niebieskiego +7 i było ok tylko jak dla mnie był to ten zbyt "niebieski biały" a ja zawsze zmierzam do mleczno-śnieżnego więc dodawałem stopniowo zielony aż uzyskałem taką biel jaka kojarzy mi się z mlekiem najbardziej :) i udało się +10 zielonego i biel jest w końcu taka jaka powinna być! Kształty za logiem są śnieżnie białe bez żadnych odcieni. Więc ustawienia 0,0,0,-20,+10,+7 dla balansu. Kontrast także przy pomocy tej "planszy", był moment kiedy dając kontrastu za dużo, logo i kształty gubiły swój cień. W moim wypadku przestały go gubić na 96 więc takie ustawienie jest dla mnie maksymalne ;) kolory! przy przestrzeni AUTO i ustawieniu 50, logo AXN było zbyt jaskrawe i przechodziło w pomarańcz (przy kontraście 96) więc delikatnie schodziłem do momentu az czerwień była faktycznie czerwienią. Zatrzymałem się na 46. Kolory nadal są i czerwony nie wypala oczu. Ostrość w przypadku plansz nie ma sensu bo znieksztalcenia pojawiają się w ruchu. Zarówno na kanałach sd jak i materiałach w HD ostrość na 15 daje u mnie idealny kompromis (ostre HD i nie przekonturowana cyfrowa naziemna) można dojechać do 20 (wyżej nie ma to już sensu nawet w hd robią się podwójne kontury a ruch jest tragiczny wtedy) ale cyfrowa wyglada wtedy gorzej. Podświetlenie ustawiałem w nocy także na planszy AXN aby określić, w którym momencie biały(najjaśniejszy możliwie pattern) przestaje być przyjemny i razi po oczach a kiedy robi sie zbyt wygaszony, jeśli ustawienie w nocy nie będzie drażnić to i w dzień będzie odpowiednie. Zatrzymałem na 17 - bomba i w nocy i w dzień, w końcu w trybie standard i tak działa przygaszanie w ciemnych scenach, więc podświetlenie wykorzystywane jest wtedy kiedy faktycznie trzeba, w jasnych scenach i nie obserwujemy potoku "szarego czegoś" w ciemnych scenach ani cloudingu . Jasność ustawiłem na planszy z szachownicą. patrzyłem jedynie na rogi, w których był czarny kwadrat (to najbardziej prawdpodobny przykład balansu jasnością kiedy jest spory kontrast i widać ewidentnie czy czarne nie robi się szare. Kwadraty miały na rogach rozjaśnienia więc zjechałem o 2 z jasności i stały sie niemal równomierne, ustawienia niżej nie zmieniały nic więc zostało na 43. Całą resztę ulepszaczy mam wyłączoną w opcjach ogólnych tonacja barw na Ciepły 1 ponieważ przy moich ustawieniach podstawowych Ciepły 2 rozlewał kolory i przekłamywał barwy (czerwony robil sie pomaranczowy, niebieski granatowy, przy okazji biały lekko kremowy) dla HDMI zawsze ustawiony poziom czerni na niski, to dodatkowo potęguje czerń i kontrast. Ruch ustawiony w motion plus 7/10 bardzo sporadyczne artefakty w ruchu a obraz płynny jak marzenie z malutkim efektem teatru (co akurat lubie). Teraz na wszystkich źródłach obraz jest u mnie rewelacja zarówno w dzień jak i w nocy z cyfrowej i przez hdmi. Piszę o tym aby wyjaśnić ludziom, że na prawdę.. sami muszą skalibrować swoje odbiorniki (jeśli można to nazwać kalibracją, w końcu nie dysponuje żadnym specjalistycznym sprzętem). Już nie chodzi o to, że kazdy ma inne upodobania ale o to, że na prawde każdy egzemplarz jest inny. Wiele ustawień przemieliłem już (gotowych) z sieci i żadne nie dały mi takiego obrazu jaki mam teraz a wystarczyło poświęcić godzinke czasu na odpowiednią diagnozę odbioru. Nie chciałbym aby ktoś kopiował moje ustawienia tylko aby w ten sam sposób spróbował ustawić swój TV takimi krokami i tokiem myślenia jak ja. Myśle, że jeśli wiemy jak powinno coś wyglądać i mamy sprawne oczy, z łatwością i bez pomocy super sprzętu ustawimy odbiornik jak marzenie. W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam!
 

ataman76

New member
Witam,
Mam problem i prosze o pomoc,
Otóż kierowany ciekawością (czyt. głupotą) wszedłem w menu serwisowe mojego tv, mimo uwagi wchodząc w jedną z opcji być może coś przestawiłem, a chcąc być pewnym, że wszystko wróci do normy wykonałem reset do ustawień fabrycznych z poziomu tego menu.
Moje pytanie brzmi - czy po takim resecie ustawienia wracają do punktu takiego jak tv posiadał w momencie zakupu, czy może zresetował sie "za głęboko" tzn. zniknęły pewne wstępne ustawienia dokonane przez producenta z poziomu menu serwisowego jeszcze przed oddaniem do sprzedaży, ale takie które powinny zostać na stałe ?
Wydaje mi się że teraz obraz jest nieco gorszy jeśli chodzi o upłynnianie, tzn. krawędzie się trochę strzępią, ale może to przyczyna słabszego sygnału bo kilka dni temu przestawiła mi się chyba antena, i obecnie jakość sygnału spadła ze 100 do ok. 55 %.
Proszę o pomoc jeśli ktoś się orientuje w temacie menu serwisowego.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych. Jeśli tv działa to zachowaj spokój wodza.
Natomiast szarpanie zapewne jest z winy anteny.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

mars666

New member
Po Twoim resecie ustawienia TV wróciły do fabrycznych czyli takich jak w momencie zakupu. Jeśli chodzi o upłynniane to musisz sobie to ustawić w opcjach obrazu. Motion plus - użytkownika, redukcja rozmycia - 10 , redukcja drgań - 6. Kolega pastusiak proponuje 7, jest dobrze ale faktycznie już wtedy widać lekki teatr.
 
Ostatnia edycja:

Pccheck

New member
Cześć, Przeszukiwałem Internet i nie znalazłem informacji o tym TV, która mnie najbardziej interesuje. Mianowicie, czy może ktoś wie? czy ten TV da się uruchomić w trybie 120 hz dając sygnał 120 hz z karty grafiki z PC np. w rozdzielczości 1080? Teoretycznie panel jest 120 hz więc teoretycznie dało by się tak uruchomić, ale jak z praktyką? czy elektronika tv zaakceptuje ten sygnał? Czy ktoś próbował już tego z forum? A może by ktoś spróbował takiego manewru, bardzo by mi to pomogło w decyzji czy kupić ten TV. W dokumentacji Tv nic nie znalazłem o tych trybach czyli oficjalnie są chyba nie wspierane. Są natomiast w Internecie strony, które rozpisują się o telewizorach, które także oficjalnie nie wspierają tych 120 hz trybów i dają się w nich uruchomić. Czy ktoś pomoże ?
 

drx

New member
Czy w tym tv jest jakiekolwiek inne wyjscie audio poza optycznym ? Czy mozna podlaczyc jakos przez RCA ? Np przejsciowka euro - 2 x RCA ?
 

johny_123

New member
witam czy ten model
- wykrywa usb dyskow [NTFS], - odtwarza pliki MKV, m2ts,
- czy mozna w nim edytowac napisy ??
-czy obsługiwane są napisy zarówno w srt i txt
wiem ze niektore te problemy rozwiązuje nowy soft
jak to wyglada w 6400 ??
 

bartixpl

New member
Panowie działa wam hbo ? Całkowicie mi się wywalił pokazuje sie ekran startowy info o prawach autorskich i krzaczki, rozjechane totalnie ramki. A jak u Was ?


Klikanie z iPad przez Tapatalk. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Esko

New member
Posiadam model UE48H6400 soft 2117, TV podłączony jest kablem optycznym do amplitunera.
Na TV wybrane opcje dźwięku DTS Neo, opóźnienie 140.

Od dłuższego czasu walczyłem z mikro przycinkami dźwieku, losowo co około 15 minut do godziny na ułamek sekundy przestaje być słyszalny dźwięk wysyłany z TV na amplituner. W tym czasie amplituner nie traci sygnału.
Po wyeliminowaniu kabli, wejść w ampltunerze które działaja poprawnie z innymi źródłami jak konsola czy komputer udało mi się ustalić że problemem jest opcja wysyłania dźwieku z TV w formacie DTS Neo. C

Gdy wybrany jest format DTS Neo dźwiek przycina jak opisałem powyżej. Gdy z TV dźwięk wysyłam jako PCM problemu nie ma. Chciałbym używać DTS dostepnego w specyfikacji TV, z tego powodu nie mogę.
Problem wystepuje gdy jako źródło sygnału jest sygnał kablowy DVB-C z UPC podłączony na wewnetrzny tuner TV.
Tak jakby TV miał problem z kodowaniem dźwięku do DTS... Przerwa dźwieku jest zbliżona jak w momencie gdy zmieniamy opoznienie w ms dzwieku wysyłanego na wyjście optyczne, wtedy też słychać takie chwilowe przerwy gdy TV reguluje opoznienie.
Moze tutaj jest robione cos takiego w locie i dziala wadliwie?
Ktos spotkal sie z czyms takim?
 

566666

New member
Matryca od AUO nie wymaga kalibracji w trybie film. Z ciekawosci wylazlem z tego trybu pare dni temu i sie za glowe zlapalem. Standard, podswietlenie na 8, kolory auto, maly zjazd w balansie bielinz zielonego i + 1pkt w czerwone, tonacja kolorow cieply 1 i oglada sie zajebiscie. Te matryce graja zupelnie inaczej. Szczerze polecam, choc 3d wyglada gorzej. ( matrycy sama w trybie standard nie dalo sie ogladac).

Napisze może toś skąd można wiedzieć jaka matryca nam się trafi ? Kupił bym ten model ale skąd mam wiedzieć czy jest tam matryca od AUO
 
Do góry