Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Koqs77

New member
@Pastusiak coś na rzeczy z tym claudingiem jest.
Na początku miałem delikatny clauding , teraz naprawdę nic nie widzę.
Nie wiem czy to jest kwestia ustawień , ale ostatnio specjalnie nic nie zmieniałem .
Może kwestia tego , że od niedawna tv jest na ścianie.

Co do wczorajszego meczu to faktycznie było zdecydowanie lepiej , ale już na ćwierćfinałach też tak było.
Delikatne DSE , które widać tylko podczas meczów w słabej jakości , można zniwelować ustawieniami tv. Wczoraj DSE brak , czego nie mogłem powiedzieć o wcześniejszych meczach.

p.s

przez dwa miesiące trochę ustawień próbowałem i nie mogę się przekonac do trybu Film . Mam wrażenie , że w tym trybie jest jakiś dodatkowy filtr , który powoduję , jakby to nazwać , zólty odcień , którego w żaden sposób nie potrafię się pozbyć.
Jak bym nie ustawiał to w trybie standard czy naturalnym trawa zawsze jest bardziej zielona a biel bardziej biała :)
 

Koqs77

New member
Chyba Ty nie widzisz - wystarczy, że będzie leciał materiał, w którym kamera przesuwa się z jedej ze stron (prawo/lewo) jednostajnie w drugą stronę po jednolitym tle i będzie to widoczne. Oglądałem wczoraj skrót meczu na 42LB5500 (budżetówka) i o ile nie widać było tego na czarnych tłach, na wszystkich kanałach i filmach, tak gdy pokazana była murawa, a kamera podążała za akcją - całość widać na ekranie. DSE będzie zawsze widać, kwestia sceny i ułożenia kamery.

Ps - wygrzewanie tv...to nie lampowiec...

pomyliłeś wątki , to jest watek o Samsungu a nie o LG czy Toshiba.

Jak zawsze widzisz DSE to zmien tv na Samsung ;)
p.s

co z tego , że nie lampowiec , ale matryca ciepło oddaje , dodatkowo w pomieszczeniu też aplituda temp . jest różna
Jak byś nie wiedział to pod wpływem temperatury , materiały zmieniają swoje cechy.
Nie znam się , ale jak dla mnie może to mieć wpływ np. na banding czy dse.
 

Pastusiak

New member
Nie zwracaj na niego uwagi ;) on sie czepia o wszystko co ja napisze, taki sobie postawił cel w życiu :) cóż jeśli jest szczęśliwy.. Dajmy mu żyć :) no i nie twierdze ze nie widac tego kompletnie tylko ze nie zwracam na to uwagi ;) troszeczke widac ale musze sie przyjrzec konkretnie temu zjawisku zeby widziec a jak ogladam tv to mi to talala.. No ale celuj nienawiścią w moje zadowolenie dalej i niechaj Ci służy człowieczku :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie zwracaj na niego uwagi ;) on sie czepia o wszystko co ja napisze, taki sobie postawił cel w życiu :) cóż jeśli jest szczęśliwy.. Dajmy mu żyć :) no i nie twierdze ze nie widac tego kompletnie tylko ze nie zwracam na to uwagi ;) troszeczke widac ale musze sie przyjrzec konkretnie temu zjawisku zeby widziec a jak ogladam tv to mi to talala.. No ale celuj nienawiścią w moje zadowolenie dalej i niechaj Ci służy człowieczku :)

Twój sposób argumentacji przypomina mi pewne stwierdzenie z portali komputerowych, gdzie ludzie piszą "gram na max detalach", a gdy dochodzi do czego...okazuje się, że brakuje AA, AF, HBAO, SSAO itd..."max detale", prawda?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Fire napisales o lgku ze na meczu widac bylo duze dse ,w samsungu wczoraj na meczu praktycznie go ani chwili nie widzialem dajmy na to ,dse jest leciutkie ogolnie ... piszesz co chwila o f1 ,wczoraj bylo na eurosporcie superbike i nic nie bylo widac kompletnie... o normalnych filmach i programach juz nie wspomne bo wtedy tez kompletnie nic nie widac.
 

Pastusiak

New member
Czasami tryb film jest nieaktywny to zalezy od zrodla nie zwracaj uwagii. Ok fajer.. Wygrales, mamy wszyscy beznadziejny telewizor :( ide opic ten smutny fakt żołądkową gorzką a Ty zacznij taniec szczęścia:blagam: jesteś zwycięzcą w tym temacie, teraz uświadamiaj o złym wyborze ludzi w pozostałych i obyś zdążył przed wylewem bo świat liczy na Ciebie:!:
 

zbyz

New member
Proszę o podpowiedź - jak uaktywnić tryb film w opcjach obrazu?
Pozdrawiam

Jaja se robisz? :szukaj:
MENU>OBRAZ>TRYB OBRAZY >do wyboru:Dynamiczny, Standardowy, Natyralny, FILM :idea:

Pastusiak. Tak z ciekawości pytam. Podczas tego masowania ekranu to trzeba coś mówić do niego, wcześniej jakaś kawa, piwko czy coś...:D Trzeba mieć czyste myśli czy niekoniecznie.:p Co prawda u mojej Samusi tego nie nie widać, ale kto wie...
A tak na poważnie to z tych kilkadziesięciu watów poboru prądu to pewnie jakieś 80% wydziela się w postaci ciepła, więc możliwe są jakieś ruchy na skutek rozszerzalności cieplnej (chociaż w matrycy pewnie jest to zminimalizowane), ale ruchy samej matrycy jako całości w stosunku do mocowań i całej obudowa - jak najbardziej. Najpewniej wewnątrz matrycy na skutek wygrzewania lepiej układają się poszczególne warstwy odpowiedzialne za równomierność podświetlenie: polaryzatory, dyfuzory itp. Jest tego kilka warstw.
 

Pastusiak

New member
Jemu chodzi o tryb film w opcjach ogolnych a nie o tryb obrazu ;) wyl auto 1 lub auto 2 ;) czasem nie jest ta opcja aktywna ;) ja tam po prostu wycieralem za dnia z brudu i wieczorem widzialem ze jest tego mniej hehe :D ale tego nie widac wlasciwie.. Nie czekaj wroc! Widac strasznie :( jestem mega niezadowolony i najchetniej oddam ten tv za darmo w akcie pokuty :(

... :D
 

zbyz

New member
Jemu chodzi o tryb film w opcjach ogolnych a nie o tryb obrazu ;) wyl auto 1 lub auto 2 ;) czasem nie jest ta opcja aktywna ;) ja tam po prostu wycieralem za dnia z brudu i wieczorem widzialem ze jest tego mniej hehe :D ale tego nie widac wlasciwie.. Nie czekaj wroc! Widac strasznie :( jestem mega niezadowolony i najchetniej oddam ten tv za darmo w akcie pokuty :(

... :D

Weź najlepiej daj ogłoszenie, że oddasz za dopłatą z twojej strony, bo inaczej nikt cię od tego badziewa nie uwolni. I będziesz uważany za męczennika.
Dorzuciłem parę testów do mojej paczki m.in. do DSE (niestety tylko w HD). Wczoraj wyszukałem trochę zdjęć Full HD do przetestowania ustawień. Miodzio. Też dostępne u mnie.:lol:
Jeszcze jedna rzecz. Niby oczywista, ale...... Ustawiając TV z USB włączcie: Zastosuj tryb obrazu > Wszystkie źródła (bo zmiany będą tylko dla wybranego), a i tak będzie to tylko punkt wyjściowy do dalszych ustawień. Są różne poziomy napięć między czernią i bielą dla różnych źródeł sygnału. np. PC przez HDMI 0-255, ale już video ma 16-235. Więc będą różnice w kontraście i jasności. A przez USB to cholera wie jakie (nie miałem do tej pory potrzeby żeby to sprawdzić). Pewnie inne dla zdjęć i inne dla video.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Pat napisz lepiej tak dla nowych uzytkownikow zeby zle nie pomysleli

DO FIrekage: Nie czekaj wroc! Widac strasznie jestem mega niezadowolony i najchetniej oddam ten tv za darmo w akcie pokuty
 

ataman76

New member
Jemu chodzi o tryb film w opcjach ogolnych a nie o tryb obrazu ;) wyl auto 1 lub auto 2 ;) czasem nie jest ta opcja aktywna ;) ja tam po prostu wycieralem za dnia z brudu i wieczorem widzialem ze jest tego mniej hehe :D ale tego nie widac wlasciwie.. Nie czekaj wroc! Widac strasznie :( jestem mega niezadowolony i najchetniej oddam ten tv za darmo w akcie pokuty :(

... :D

A czym sie różni opcja "Film" w trybie obrazu od filmu 1 i 2 w opcjach? Czemu te opcje są dublowane ?
 

zbyz

New member
Oczywiście- robię sobie jaja bo próbuję ustawić coś na co wydałem prawie trzy koła a Ty nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem mojego pytania...
A to co ja podałem to nie dotyczy opcji obrazu? Będziesz w wielkim szoku ..... Potrafię czytać ze zrozumieniem (pod warunkiem że pytanie będzie jednoznaczne). Przepraszam cię, ale pierwsza myśl była o tej opcji na początku.

Co prawda dotyczy to innego telewizora ale tu jest chyba tak samo:
"Tryb Film (Wyłączone / auto1 / auto2): Telewizor można ustawić na automatyczne wykrywanie i przetwarzanie sygnałów filmowych ze wszystkich źródeł i dostosowanie obrazu do optymalnej jakości. ✎Dostępne w trybach TV, AV, COMPONENT (480i / 1080i) i HDMI (480i / 1080i)."
Chodzi chyba o usuwanie przeplotu. Jeśli materiał jest bez przeplotu (np. 480p, 720p, 1080p) to te opcje będą (chyba) nieaktywne.
 
Ostatnia edycja:

defox

New member
U mnie clouding również bardzo się ograniczył, jestem pozytywnie zaskoczony. Praktycznie go nie ma. Wcześniej czarne tło wyglądało jak zadymione, teraz jest naprawdę ok.

Panowie, podzielcie się tutaj ustawieniami, myślę że bez sensu jest wysyłanie próśb na pw, skoro każdy może skorzystać.
Osobiście nie mogę dobrze ustawić tego tv w trybie film. Zawsze czegoś tam brakuje w porównaniu do dynamicznego/naturalnego.
 

Pastusiak

New member
Tryb Standard
Podświetlenie 12
Kontrast 95
Jasność 45
Ostrość 24
Kolor 43
Ustawienia zaawansowane:
kontrast dynamiczny niski
tonacja czerni Wył
gamma O
Przestrzeń kolorów AUTO
oświetlenie dynamiczne WYŁ
Opcje Obrazu:
Tonacja kolorów Ciepły 2
Czysty obraz cyfrowy Wył
Red zakłóceń Mpeg Wył
Poziom czerni HDMI Normalny
Tryb film Auto 2
Motion plus Uzytkownika:
-redukcja rozmycia 10
-redukcja skoków 5

Balans Bieli 2p:
Przes C 0
Przez Z -1
Przes N +2
Wzm C -5
Wzm Z -2
Nasycenie niebieskim - 4

Dodatkowo ustawienie systemowe:
Rozwiązanie Eco->Czujnik Eco Włączone:
Minimalne podświetlenie 8
 

zbyz

New member
Spróbuj tego:
You can read the review here:***Samsung UE40H7000

Picture Mode: Movie

Backlight: 18
Contrast: 79
Brightness: 45
Sharpness: 0
Colour: 50
Tint: G50/R50

Picture Size

Picture Size: Screen Fit
Advanced Settings
Dynamic Contrast: Off
Black Tone: Off
Flesh Tone: 0
RGB Only Mode: Off

Colour Space: Custom (Red - R47, G0, B3; Green - R27, G53, B12; Blue - R4, G11, B50; Yellow - R53, G 50, B10; Cyan - R20, G54, B53; Magenta - R46, G0, B50)

White Balance 2-Point: Red Offset 2, Green Offset 0, Blue Offset -4, Red Gain 0, Green Gain -12, Blue Gain +3

Gamma: 0
Motion Lighting: Off

Picture Options
Colour Tone: Warm2
Digital Clean View: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: Low (If applicable)
Film Mode: Auto2 (If applicable)
Motion Plus: Off
Black Optimiser: Off

Jasność, podświetlenie, kontrast, ostrość, poziom czerni itp robiłem drobne korekcje według własnego uznania np. ostrość mam na 25, podśw. 14, kontrast 95,jasność 45, tonacja kolorów - standardowy , a odcień skóry na +6.

Wcześniej testowałem:
Ustawienia UExxH6400



Picture Mode Movie

Backlight 17
Contrast 97
Brightness 49
Sharpness 12
Color 51
Tint G50/R50

10PT WHITE BALANCE ON

Interval Red Green Blue
1 0 +1 0
2 +1 0 -2
3 0 0 +2
4 0 -1 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 +2 0
9 +1 0 0
10 +2 0 0

WHITE BALANCE
Setting Value

R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 27
R-Gain 20
G-Gain 23
B-Gain 21

SCREEN ADJUSTMENT
Picture Size Screen Fit

ADVANCE SETTINGS
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Only Mode Off
Color Space Auto
10pt White Balance On
Gamma +1
Expert Pattern Off
xvYCC Off
PICTURE OPTIONS
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
HDMI Black Level Normal (Low if available)
Film Mode Off
Auto Motion Plus Off
LED Motion Plus Off

Oczywiście moje poprawki podobne jak przy ustawieniach wyżej. Zwłaszcza przy tonacji kolorów ustawionej na ciepły 2 miałem dużo za ciepło (za bardzo przesunięte kolory w stronę czerwonego). Przy obydwu moich ustawieniach najlepiej sprawdziła się tonacja kolorów STANDARDOWA.
Generalnie chodzi o to aby cała gama szarości (na obrazach czarno-białych) - od czarnego do białego była wyświetlana bez żadnych podkolorowań. W katalogu, którego link udostępniłem, na pewno znajdziesz odpowiednie pliki.
https://drive.google.com/folderview?id=0B-FVqsKd9CnLbUhyellkaFJxNlE&usp=sharing
:hihi:pamiętajcie o tym > Ustawiając TV z USB włączcie: Zastosuj tryb obrazu > Wszystkie źródła (bo inaczej zmiany będą dotyczyły tylko wybranego źródła).
Może by tak założyć nowy wątek i tam kontynuować nasze wariacje na temat. Tu już się zrobił MEGA OFFTOP. Np. w ogóle nie powinno mnie tu być z moją 40.:banned:
 
Ostatnia edycja:
Do góry