Samsung UE40ES6100

bzyk74

New member
Pytanie o jakosc

Panowie, rozpisujecie sie przez 60-kilka stron forum o drobnostkach, typu smart tv /hub i reszta... czy kots jest w stanie okreslic, czy jakosc obrazu w TV (chyba o to chodzi w HDTV) za 2300zl moze byc lepsza?? POtrzebuje nieduzy telewizor bez wydawani asryliarda zetali do ogladania tresci HD z dluga pauza w miedzyczasie :) Nie interesuje mnie oglanie filmow z pendrive.. ani jak to ktos napisal - puszcznie dziwieku DTS z 2 glosniczkow (mega dowcip...)! Czy ktos z was posiadaczy widzial cos lepszego za ta kase??
 

asman

New member
Napiszę offtopa ale niestety w TP jest tak samo.
Prędkość na umowie jest prędkością DO a nie prędkością stałą.

Wiem bo miałem 6 mega a chodziło jak 4, w drugim domu mam 10 mega, chodzi jak 8.
Wszystko zależy od łącza.

U mnie działa jak żyleta zgodnie z umową. Jednak trzeba wiedzieć, że odległość od szafy, jakość kabli, zakłócenia od linii sąsiednich (dużo internetu na innych parach w kablu) powoduje że nie uzyska się maksymalnej przepustowości. Z tego co wiem w takich przypadkach korygują sami umowę na niższą prędkość jeśli nie synchronizuje się modem na tą zakupioną. Chyba, że ktoś upiera się żeby mieć max.
Druga sprawa, że jak nie mieszka się w dobrej lokalizacji, a ludzie ciągną na maksa to może w szczycie przysiąść transfer.
 

clavish

New member
Hej, coś z tym zrobiłeś? Ja mam ten sam problem. Te chmurki to jakieś nieporozumienie. Jak można sprzedawać wadliwy towar. Ja nie umiem śpiewać to nie męczę tym nikogo:) Chyba, że obliczyli że 95% ludzi oleję tą wadę i nie wróci do serwisu albo uwierzy jak im się powie że TAK MA BYĆ?? TV przede wszystkim ma nieć dobry obraz a tej funkcji mój egzemplarz nie spełnia.. (załączyłem zdjęcia zip-owane bo zwykłych nie załącza forum..)

Ja mam 46ES6100W a kolega na 40" i nic takiego nie ma.
Na infolinii powiedzieli ze tak może być i żeby uaktualnić soft- mam najnowszy.
Jak napisałem do nich, że jestem elektronikiem i żeby darowali sobie taka do niczego nie prowadzącą korespondencję to podali mi serwisy okoliczne. Wysłałem do nich fotki ale za 3 dni przyjechał technik żeby zrobić fotki samemu na swoim filmie i zdjęciu. Z tym że on robił to z napedu i w dzień a wieczorem widać bardziej i na widoku przełączania miedzy kanałami, w czasie oglądania filmów z DVD. Do tego stopnia że przebija się to na treści obrazu jak jest ciemniejsza scena.
Dla mnie na tv za 3tys nie do przyjęcia. Jak bym kupił za 1,5 tys to mógłbym zaakceptować..
Nie mam jeszcze info z serwisu co dalej choć facet przyznał, że jakby tego za dużo... Macie jakieś doświadczenia? Jak wyegzekwować usunięcie usterki?

Dzięki za przesłanie zdjęć. Możesz powiedzieć na jakich ustawienaich TV je zrobiłeś?

Panowie, rozpisujecie sie przez 60-kilka stron forum o drobnostkach, typu smart tv /hub i reszta... czy kots jest w stanie okreslic, czy jakosc obrazu w TV (chyba o to chodzi w HDTV) za 2300zl moze byc lepsza?? POtrzebuje nieduzy telewizor bez wydawani asryliarda zetali do ogladania tresci HD z dluga pauza w miedzyczasie :) Nie interesuje mnie oglanie filmow z pendrive.. ani jak to ktos napisal - puszcznie dziwieku DTS z 2 glosniczkow (mega dowcip...)! Czy ktos z was posiadaczy widzial cos lepszego za ta kase??

Jeśli chodzi o płynność działania, multimedialność, wszechstronność to w tej cenie to najlepszy wybór. Natomiast co do jakości obrazu to zdania są podzielone. Jak oglądasz sport, filmy akcji to jest ok. Natomiast jeśli przyjdzie Ci włączyć jakiś "ciemny" thriller to clouding razi strasznie. Jak to powiedział gościu z serwisu ES6100 produkują na ogromną skalę, bo schodzi jak ciepłe bułeczki, więc i jakość matrycy jest strasznie nierówna. Ja osobiście drugi raz tego TV bym nie kupił - dużo świecidełek a TV nie pełni do końca swojej podstawowej funkcji.
 
Ostatnia edycja:

lijo1976

New member
Panowie, rozpisujecie sie przez 60-kilka stron forum o drobnostkach, typu smart tv /hub i reszta... czy kots jest w stanie okreslic, czy jakosc obrazu w TV (chyba o to chodzi w HDTV) za 2300zl moze byc lepsza?? POtrzebuje nieduzy telewizor bez wydawani asryliarda zetali do ogladania tresci HD z dluga pauza w miedzyczasie :) Nie interesuje mnie oglanie filmow z pendrive.. ani jak to ktos napisal - puszcznie dziwieku DTS z 2 glosniczkow (mega dowcip...)! Czy ktos z was posiadaczy widzial cos lepszego za ta kase??


Chyba po to jest to forum aby pisać o wszystkim,prawda.ważne ze dotyczy konkretnego modelu.....a i o szczególach warto też sie dowiedzieć bo niewiadomo kiedy moga sie przydać
 

Wojtal70

New member
Zielone kolory

Witam
Proszę o pomoc ponieważ mam problem z obrazem, a mianowicie ciemne kolory, takie zbliżone do czarnego są wyświetlane jako zielone. Sygnał cyfrowy z anteny zbiorczej jak również filmy HD z dysku twardego. Próbowałem kalibrować obraz na wszystkie sposoby, z opisów jak również konfiguracje na własne sposoby i nijak nie da się usunąć tej zieleni. Czasami obraz wchodzi w brąz z zielenią, czasami czarny jest mocno ciemno fioletowy. Zgłaszałem problem do serwisu. Serwisant przyjechał, co dziwne dla mnie nie stwierdził usterki, ale zamówił wymianę płyty głównej, po kilku dniach płytę wymienił, oczywiście obraz się nie zmienił. Nadal uważa, że TV gra poprawnie. Jak dla mnie to dramat, bo poprzedni mój telewizor kineskopowy miał tysiąc razy lepszy obraz od tego. Co może być tego przyczyną, może matryca? Może ktoś miał podobne przejścia? A jeśli ten TV tak ma grać to go chyba wywalę przez okno bo mnie szlag trafia jak mam oglądać w czymś takim :sad:
 

clavish

New member
Witam
Proszę o pomoc ponieważ mam problem z obrazem, a mianowicie ciemne kolory, takie zbliżone do czarnego są wyświetlane jako zielone. Sygnał cyfrowy z anteny zbiorczej jak również filmy HD z dysku twardego. Próbowałem kalibrować obraz na wszystkie sposoby, z opisów jak również konfiguracje na własne sposoby i nijak nie da się usunąć tej zieleni. Czasami obraz wchodzi w brąz z zielenią, czasami czarny jest mocno ciemno fioletowy. Zgłaszałem problem do serwisu. Serwisant przyjechał, co dziwne dla mnie nie stwierdził usterki, ale zamówił wymianę płyty głównej, po kilku dniach płytę wymienił, oczywiście obraz się nie zmienił. Nadal uważa, że TV gra poprawnie. Jak dla mnie to dramat, bo poprzedni mój telewizor kineskopowy miał tysiąc razy lepszy obraz od tego. Co może być tego przyczyną, może matryca? Może ktoś miał podobne przejścia? A jeśli ten TV tak ma grać to go chyba wywalę przez okno bo mnie szlag trafia jak mam oglądać w czymś takim :sad:

Jakby nie patrzeć to przecież LED i chyba tego nie brałeś do końca pod uwagę. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby po prostu plazma.
 

jp2

New member
Witam .
Dwie sprawy mnie męczą i nie mogę sobie z nimi poradzić :twisted:
Wiem że sprawa ustawień jest indywidualną , ale chciałem się zapytać jak u was są ustawione takie parametry jak: podświetlenie, kontrast,jasność,ostrość? Wkurza mnie to iż na jednych kanałach obraz jest super, a na innych obraz jakby zimny przy ustawieniu "ciepły1"
Korekty obrazy robiłem tylko w ustawieniach podstawowych , w balansie bieli etc nic nie grzebałem.

Druga sprawa to to że czasem lubi szarpnąć obrazem,
próbowałem różnych ustawień motion plus , led motion plus i filtrów i w wszystkich przypadkach problem mniej lub bardziej jednak jest, więc prosiłbym o podanie w/g Was optymalnych ustawień

Nadmienię jeszcze że obraz tylko i wyłacznie z n-ki
 

Jaszczura

New member
Witam
Panowie mam 50es6100 i co mnie boli to to że tvn player, ipla i tvp seriale strasznie mi tnie. Obraz sie dogrywa, co chwilę wyskakuje ikona ładowania. Internet mam 8 mb/s. Czy mozna coś z tym zrobic ? Jak temu zaradzić żeby można było normalnie ogladać TV. Może sa jakies ustawienia.

Oprogramowanie 1031. Pomocy !!
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam
Panowie mam 50es6100 i co mnie boli to to że tvn player, ipla i tvp seriale strasznie mi tnie. Obraz sie dogrywa, co chwilę wyskakuje ikona ładowania. Internet mam 8 mb/s. Czy mozna coś z tym zrobic ? Jak temu zaradzić żeby można było normalnie ogladać TV. Może sa jakies ustawienia.

Oprogramowanie 1031. Pomocy !!

Problemem jest Twoj internet.

U Mnie na 20 nie ma problemu. TV podpiety przez Wi-Fi.
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
U mnie 30mega i też nie ma problemow. O ile podepne kablem. Wifi, jak zauwazylem, lubi sie wywalic niestety. Takze podstawa to spiac TV z routerem kablem.
 

RafMat

New member
To nie sztuka dołączyć następny kabel,bo przeciesz nie po to kupowałeś Tv z wi-fi aby z tego nie korzystać.Minimum jaki powinieneś mieć to 10Mb( w instrukcji jest napisane) reuter N i co ważne, musi być mocny sygnał.Ja z tym mam problem i muszę wzmocnić na dwa piętra za słaby i też przycina.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

nielot

Member
Mam lacze 30mb jak napisalem. Router n i jeszcze inne literki. Router stoi pol metra pod telewizorem. Film testowy z iplexa zerwalo mi 3 razy w trakcie ogladania... A siec dziala ok bo telefony, latpoty i pecet hulaja aż milo. Nie ma reguly.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Mam lacze 30mb jak napisalem. Router n i jeszcze inne literki. Router stoi pol metra pod telewizorem. Film testowy z iplexa zerwalo mi 3 razy w trakcie ogladania... A siec dziala ok bo telefony, latpoty i pecet hulaja aż milo. Nie ma reguly.

Tu moje perturbacje i rozwiazany problem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/94501-samsung-ue46es6100-problem-z-internetem-2.html

@Oskarpuzon18
wejdz w Smart HUB'a, dodali na sile widgety :p a na serio to malo kiedy widac co zrobili
 

Wojtal70

New member
Jakby nie patrzeć to przecież LED i chyba tego nie brałeś do końca pod uwagę. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby po prostu plazma.

Słucham?? Z całym szacunkiem ale kolega brednie opowiada. To, że jak? Jak mam telewizor LED to mam się przyzwyczaić do zielonych kolorów? Jakoś nie bardzo mi się chce w to wierzyć. Widziałem obraz w kilku telewizora LED, w kilkunastu różnych matrycach komputerowych i obraz był jak żyleta z żywymi pięknymi kolorami, niezależnie od trybu ustawień, nawet telewizory Samsung za 1500 zł miały miliard razy lepszy obraz od obrazu w moim TV.
Stąd moje pytanie, czy ten model tak ma, bo coś Samsung przekombinował, czy mam walczyć serwisami. Sorki, ale nie uwierzę, że LEDy tak mają.
 

alt1980

New member
Ja mam taki dylemat: muszę wybrać pomiędzy TV samsung UE55D6500 a 55ES6100. Z tego ci się dowiedziałem to seria D jest starsza od ES, ale modelowo to D6500 jest wyżej od ES6100? TV z serii D ma 400Hz i tuner sat(którego nie będę używał) ,natomiast zastanawia mnie to "odświeżanie" 400Hz, gdyż TV z serii ES na tylko 200Hz. Czy w modelu ES6100 jest cokolwiek lepszego od D6500 ?
Jutro kurier dostarczy 55ES6100, ale mam jeszcze jedną sztukę D6500 w kartonie w innej filii i mogę zamienić(dopóki nie rozpakuję kartonów)
 

jagiel2

New member
mam spięty LAN TV z NAS Qnap i jak chce oglądać filmy to pięknie pokazuje foldery, można oglądać, natomiast jak coś zmieniam w zawartości folderów to TV sobie nie odświeża listy, ciągle ma starą nieaktualną, jak to odświeżyć? mogę się tylko wylogować, nie widzę opcji refresh :(
 

clavish

New member
Słucham?? Z całym szacunkiem ale kolega brednie opowiada. To, że jak? Jak mam telewizor LED to mam się przyzwyczaić do zielonych kolorów? Jakoś nie bardzo mi się chce w to wierzyć. Widziałem obraz w kilku telewizora LED, w kilkunastu różnych matrycach komputerowych i obraz był jak żyleta z żywymi pięknymi kolorami, niezależnie od trybu ustawień, nawet telewizory Samsung za 1500 zł miały miliard razy lepszy obraz od obrazu w moim TV.
Stąd moje pytanie, czy ten model tak ma, bo coś Samsung przekombinował, czy mam walczyć serwisami. Sorki, ale nie uwierzę, że LEDy tak mają.

Skoro jesteś taki pewny swojego zdania i twierdzisz, że ja brednie wypowiadam to po co zadajesz pytanie na tym forum? ZAPRASZAM DO SERWISU!
 
Do góry