Samsung UE40ES6100

eryko

New member
Tak, opisy i zdjęcia na tych sklepach intenetowych to często powielanie opisów z innych modeli, nie ważne, że jak wygląda tak sama to nie znaczy, że musi być to samo :)

mogę potwierdzić co do 32ES6100 który nie ma tunera SAT więc pewnie inne ES6100 też są pozbawione tego dodatku .
 

trzykas

New member
Mam prośbę do posiadaczy ue40es6100 czy ktoś z was próbował odtwarzania na stronie weeb.tv ? Jestem ciekaw czy flash player w tym telewizorze jest w stanie odtworzyć stream przesyłany z tej strony. Zamierzam kupić ten telewizor i jest to dla mnie dosyć ważne. Z góry dziękuję za informacje.

Chciałbym się jeszcze zapytać jakie klawiatury obsługuje ten model.
 

opolanin1

New member
Witam,

Od niedawna mam tv samsung es6300 i maly klopot...
Mam podlaczone 2 anteny: sat (astra+hotbird) oraz do tv dvb-t. Wszystko ladnie dziala, wykrywa, ale problem z ustawieniem listy programow aby np. w ulubionych_2 byly programy z tv_sat oraz tv_naziemnej. Czy komus sie udalo polaczyc programy z tv_sat oraz tv_naziemna w jednej liscie?
Czy da sie jakos "szybko" przelaczys program z tv_sat na tv_naziemna lub na odwrot?

Czy do przelaczania to tylko taka kombinacja: ch_list>a>naziemna/sat>ok>numer_programu?

Pozdrawiam,
 

unkas

Member
Witam.
Powiedzcie czy ES6800 faktycznie nie ma liniowego wyjścia audio??
Czy podłączenie starszych modeli kina domowego (bez wejścia optycznego) jest niemożliwe?
 

memento78

New member
Witam. Mozecie jednak podać jakieś ustawienia obrazu dla tego modelu? Wie może ktoś jak przestawiać kanały cyfrowe w menu? I jeszcze jeden temat. Dźwięk który idzie z kanałów naziemnych jest bardzo cichy. Połączony kablem optycznym do kina. Z tunera sat jest normalnie a tu bardzo cicho. Co to może być?
 

opolanin1

New member
tylko analogowe i dvbt mozna na jednej liscie umieszczac.

W takim razie to jest porazka straszna a tak naprawde dwie (brak mieszanej listy, brak szybciego przelaczenia)! ! !

Jak mam dzicko nauczyc zmieniac "programy"?
Pozostaje czekac na nowa wersje softu zeby takie cos dodali.

P.S. Dzis mialem niezly zonk - nie dalo sie uruchomic tv (po 4 dniach dzialania) ;-(. Probowalem wszystkich mozliwych sposobow pol dnia. Juz rano mialem dzonic do serwisu az tu nagle tv zadzialal.

Pozdr
 

sharpen

New member
witam

mam takie pytanie czy ktoś z was skalibrował tv w 2D i tam jest opcja też 3D i nie mam pojęcia jakie tam podać parametry. Z góry dziękuje i proszę o pomoc.

pozdrawiam
 

Haakon

New member
HDD na USB 3.0 czy działa i jaka pojemnosc max?

Chcę kupić dysk zewnętrzny, który będzie mi służył głównie jako magazynek do filmów, żeby ogląda je na tym modelu TV - wpięty poprzez USB.
Z uwagi na szybkość nagrywania danych z kompa na taki dysk celowałbym w urządzenia USB 3.0, a także w rozmiarze 2,5" bez dodatkowego zasilacza.

Z instrukcji wyczytałem, że USB1 oznaczone jako HDD jest obciążalne do 1000mA, czyli teoretycznie spełnia wymogi specyfikacyjne USB 3.0 pod tym względem (=900mA, czyli dysk powinien działać). Dodatkowo wiemy, że USB 3.0 jest kompatybilne wstecznie z USB 2.0, tylko ograniczone transferem (brak dodatkowych kabelków przesyłu danych), więc teoretycznie również powinno być ok.

W innych topicach znalazłem, że użytkownicy innych modeli Samsungów pracują z dyskiem:
WD My Passport Essential SE 1TB USB3.0 Black WDBACX0010BBK-EESN, więc spodziewam się, że tu również zadziała.

Moje pytania:
- jakich dysków z sukcesem używacie podłączonych do tego TV,
- jaka max pojemność udało się podłączyc aby TV wykrył dysk - w tym czy były dzielone na partycje?
- czy były to dyski USB 2.0 czy 3.0
- jaki rozmiar dysku 2,5'', 3,5'', z dodatkowym zasilaniem czy bez
- czy były jakieś dyski które w ogóle nie działały lub sprawiały częściowe problemy

W zasadzie chętnie rozszerzyłbym również te pytania w odniesieniu do pamięci flash w dużych rozmiarach i pracujących pod USB 3.0 - jakie macie doświadczenia.
 

opolanin1

New member
P.S. Dzis mialem niezly zonk - nie dalo sie uruchomic tv (po 4 dniach dzialania) ;-(. Probowalem wszystkich mozliwych sposobow pol dnia. Juz rano mialem dzonic do serwisu az tu nagle tv zadzialal.

"koszmar" powrocil...
od ostatniego "niedzialania" tv minal dokladnie tydzien czyli 11 dni od kupna, teraz niestety juz sie nie da uruchomic.
sadze ze to cos z automatyczna aktualizacja (pokazala sie nowa wersja firmware, ktorej nie da sie ze strony sciagnac - tak na marginesie) ale nie moge sprawdzic bo przeciez tv sie nie wlacza.

Jutro dzwonie do serwisu - chyba ze macie jakies pomysly?

Pozdrawiam
 

cziki32

New member
Opolanin1 miałem dokładnie ten sam problem...oddałem telewizor już drugi raz i teraz upewniono mnie że będzie sprawny w 100% że wiedzą już o co chodzi...szkoda ze dopiero znalazłem osobę z tym samym problemem wześniej szukałem i nic...jeśli jutro odbiorę tv-ka tj. 10.09. to napisze czy jest ok...
ps. po pierwszej naprawie wymieniono mi płytkę sterującą(nie jestem pewien na 100% czy tak było napisane) i dalej było to samo zmieniałem kable odłączałem internet i nic nie działało i tak syzyfowa praca...mam nadzieję że serwis w końcu się wykarze
 
Do góry