Samsung UE40ES6100

cziki32

New member
No zawiozłem dlatego że to sklep kolegi i poprosił mnie o to żebym przywiózł bo sam chciał zobaczyć co się dzieje...ty nie masz się czym martwić bo masz zapewne gwarancję door-to-door także zabiorą ci go z domu i do domu odwiozą...po raz kolejny wymienili mi tą płytę sterującą(coś na kształt płyty głównej) narazie chodzi 5 godzin i wszystko jest ok...wcześniej miałem tak że przychodziłem do domu i raz się włączał raz nie chciał nawet 2 dni to trwało...czasami zdarzało się tak że w trakcie korzystania z niego gasł na moment i się zapalał i to trwało ok 10-15 min...radzę ci tego nie odkładać bo i tak jak ci tydzień pochodzi to potem bedzie znowu to samo
 

hellboyek

New member
Mam pytanie do użytkowników Samsunga, otóż wczoraj zakupiłem powyższy TV i mam problem.

Wszystko grało i buczało, do momentu, w którym oglądane sceny nie były w nocy. Zauważyłem, że po bokach, ale także częściowo na dole są mgiełki, dość widoczne. Może i jestem przewrażliwiony, ale wydaje mi się, że jednak jest to duża sprawa.

Są trzy kwestie. Słyszałem, że właśnie w ledach może tak być, pytanie czy aż tak. Zastanawiam się, czy też nie przeszkadza bliskość mebli (chodzi o brak przestrzeni), albo czy matryca nie jest uszkodzona.

TV w ciągu trzech dni mogę wymienić, jednak chciałbym poznać opinie innych użytkowników. Jesli to norma dla tych ledów, problem znika.

Załączam zdjęcie, które jest sztucznie pojaśnione, aby uwidocznić problem (plamy widoczne na rogach), jednak nie widać wszystkiego (są też plamy na dole). W trakcie scen nocnych jest to widoczne i nie da się tak naprawdę tego nie zauważyć.


Przepraszam, że piszę w drugim wątku, ale zależy mi na pomocy, a dziś chciałbym ewentualnie sprawę załatwić w sklepie...
 

Haakon

New member
U mnie na takim ekranie (wybierz źródło sygnalu) nie ma żadnego cloudingu. Chmurki pojawiają się jak jest scena z kompletnie czarnym ekranem - wówczas cośtam widzę, w normalnym użytkowaniu są kompletnie nieprzeszkadzające - w zasadzie nic nie widać.
To czego się domyślam z Twojego (prawie nieczytelnego) zdjęcia to te jasne snopy światła z rogów. Dla mnie byłyby całkowicie nie do zaakceptowania. Jeśli to jest rzeczonym problemem sugeruję: TV do wymiany, póki możesz.
 

szakal4950

New member
U mnie clouding

na sygnale z DVB-T praktycznie nie występuje. Widać jedynie na filmach które puszczam przez USB i oglądam tv tylko w nocy i przy zgaszonym świetle. Pewnie dlatego, że to jest zupełnie inna jakość czerni niż na sygnale z anteny.

Nie wiem dlaczego piszecie, że nie da się na ES6100 oglądać filmów online. Ja oglądam filmy z wielu stron i tak samo moja laska anime na jeszcze innych stronach i nie ma problemu. Oczywiście są też adresy gdzie wyskakuje komunikat o aktualizacji flasha ale jest to znikome.
 
aktualizacja flesha - jak to ogarnąc żeby oglądać online bo rzeczywiście na wielu stronkach nie można uruchomić programu , nie działa także weeb,tv,
 

trzykas

New member
dołączam się do pytania gdyż zamierzam kupić ten tv, jeśli komuś działa weeb.tv to proszę o jakiegoś screena oraz info odnośnie softu jaki macie oraz czy aktualizowaliście flasha, jeśli wam działa weeb.tv to mam pytanie czy tnie ?
 

cwieko

New member
Witam wszystkich, zamierzam kupić ten telewizor jednak powstrzymuje mnie tylkoe jedna rzecz. Mianowicie w specyfikacji napisane jest, że posiada wejście CI+ (Common Interface plus) jednak po zdjęciach tego nie widzę, czy ktoś mógłby potwierdzić, ze jest ono w 100% a jeszcze lepiej jakby mógł zrobić zdjęcie gdzie ono się znajduje ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam wszystkich, zamierzam kupić ten telewizor jednak powstrzymuje mnie tylkoe jedna rzecz. Mianowicie w specyfikacji napisane jest, że posiada wejście CI+ (Common Interface plus) jednak po zdjęciach tego nie widzę, czy ktoś mógłby potwierdzić, ze jest ono w 100% a jeszcze lepiej jakby mógł zrobić zdjęcie gdzie ono się znajduje ?

Tak ma
A co chcesz podpiąć przez to złącze?
Ten TV ma zaślepkę która trzeba ściągnąć by założyć gniazdo CI+ które jest dołączane w zestawie
 

Goodmate

New member
Panowie, posiadam samsung ue 42 es 6100, jak spr. rodzaj matrycy?? Wiem,że jest ich kilka rodzaji, niestety u mnie nie działa kombinacja klawiszy w pilocie by wejśc do menu serwisowego?
Słyszałem w sklepie,że matryce można spr. po rodzaju kodu kreskowego na kartonie, czy to nie blef, pomoże ktoś?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Z tego co wiem,wyprodukowane modele Tv w Meksyku mają dodatkową naklejke po której można rozpoznać rodzaj matrycy. Samsung ue 42 es 6100
-40A1AF6E-samsung panel (S-PVA).
 

Goodmate

New member
oznaczenia matryc..

Jeden z kolegów wrzucił coś takiego:
A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)
 

Goodmate

New member
matryca samsune UE 40 es 6100W

Z tego co wiem,wyprodukowane modele Tv w Meksyku mają dodatkową naklejke po której można rozpoznać rodzaj matrycy. Samsung ue 42 es 6100
-40A1AF6E-samsung panel (S-PVA).


Cóż, mój jest wyprodukowany w Słowacji, nie ma takiej naklejki, jakiś inny pomysł jak spr. tą matrycę??
 

maryc

New member
W innych topicach znalazłem, że użytkownicy innych modeli Samsungów pracują z dyskiem:
WD My Passport Essential SE 1TB USB3.0 Black WDBACX0010BBK-EESN, więc spodziewam się, że tu również zadziała.

W zasadzie chętnie rozszerzyłbym również te pytania w odniesieniu do pamięci flash w dużych rozmiarach i pracujących pod USB 3.0 - jakie macie doświadczenia.
Mam takiego WD My Passport 1TB i działa. Urządzenia USB 3.0 są kompatybilne wstecz, nie martwił bym się na zapas.
 

Gosc212

New member
Ja mam kilka (może troszkę laickich) pytań odnośnie tego modelu.

Jak jest z 3D?
Czy można w jakiś sposób odtwarzać 3D z dysku USB/pendrive'a?
Czy można oglądać materiały YouTube'a w 3D?
Jakie są ciekawe aplikacje polskie/zagraniczne? :)
Odtwarza Flasha na stronach czy nie? Widzę tutaj różne opinie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja mam kilka (może troszkę laickich) pytań odnośnie tego modelu.

Jak jest z 3D?
Czy można w jakiś sposób odtwarzać 3D z dysku USB/pendrive'a?
Czy można oglądać materiały YouTube'a w 3D?
Jakie są ciekawe aplikacje polskie/zagraniczne? :)
Odtwarza Flasha na stronach czy nie? Widzę tutaj różne opinie.

Ad1 tak, ściągasz filmy w formacie SBS albo TaB
Ad2 tak wystarczy że wpiszesz w yt np SBS
Ad3 zajrzyj do samsung apps w TV
Ad4 flash działa nie można natomiast instalować wtyczek
 

Gosc212

New member
Dzięki za info! :)

Poza tym - jak wrażenia jakościowe jeśli chodzi o 3D (te faktyczne 3D oraz konwersja z 2D do 3D) ?

Co do Samsung Apps - na razie zajrzeć nie mogę, bo jeszcze telewizora nie posiadam :) Dlatego pytam :)

Pozdrawiam!
 
Do góry