Samsung UE40ES6100

tdx

New member
Bez reklam
1. 3D z Bluray jest najlepszy
2. 3D SBS/TaB jest ok niższa rozdzielczość w stosunku do BR 3D
3. konwersja 2D->3D daje najgorszy efekt w zależności od tego co leci raz widać lepiej a raz wcale.
 

kasienka82

New member
Witam,
od kilku dni jestem posiadaczką samsunga UE40ES6100 i niestety u mnie weeb.tv nie działa...
czy osoby, którym rzekomo działa weeb mogą pomóc/powiedzieć jak ustawić co ewentualnie pozmieniać aby zaczęło działać?
Oprócz tego chciałabym prosić o pomoc ponieważ mam problem a mianowicie, przegladarka po około 25 minutach (ogladania filmów na różnych stronach - podejrzewam, że przy zwykłym przeglądaniu stron będzie to samo) się rozłącza (restartuje) i pojawia się komunikat: Ostatnia sesja przeglądarki została nagle przerwana czy chcesz przywrócić sesje czy na stronę główną...:(
co może być przyczyną? Ktoś mial podobny problem i udało się go rozwiazac?
Nie ukrywam, że to dość deprymujące bo głownie przegladarka miala mi służyć do ogladania filmów... czy to od razu zglaszac do serwisu ??
bede wdzieczna za informację... pozdrawiam.
 

aefka

New member
ponawiam prośbę kasienka82 dotyczącą tego nieszczęsnego weeb.tv
Jak to możliwe że wam działa ?. Musieliście coś zrobić tylko co ? ;).

Dzieki za odpowiedź.
 

kotlet1986

New member
Witam,

Jutro będe posiadaczem tego modelu Samsunga UE40ES6100.....Mam kilka pytań:

1. Ten model tv obsługuje 3D full hd?? bo było głośno o seri 6 samsunga że samsung oszukał klientów co do full hd 3D( seria D6000-6500)

2. Wyczytałem że najlepsze efekty 3D mają tv z aktywnym 3D a nie pasywnym( ponieważ aktywne 3D wyświetla rozdzielczość 2x 1920x1080) a pasywne nie. To prawda??

3. Jak ten tV sprawuje sie w grach na ps3 jak i w 3D??(uncharted 3)
 

tdx

New member
Bez reklam
Ad.1 Tak
Ad.2 Obraz w technologii aktywnej jest dokładniejszy, efekt 3D jest porównywalny
Ad.3 raczej gra się kiepsko, skupiasz się na efekcie 3D a nie na grze. Patrząc realnie np grając w GT5 nie jestem w stanie w trybie 3D osiągnąć takich czasów jak w 2D.
 

pensive

New member
Witam wszystkich,
Wczoraj odebraliśmy samsunga ue40es6100 i jak na razie mamy 2 problemy.
1. Wydaje się bardzo błahy: jak ustawić aby dany program był na tym kanale, na którym chcemy. Po automatycznym wyszukiwaniu programów TVP1 jest na kanale nr 6, a chcemy go oczywiście na kanale nr 1. W instrukcji było napisane, że w menu-kanał powinno być "edytuj nr" (czy cos takiego-dokładnego sformułowania nie pamiętam), ale u nas tego nie ma :/
2. Filmy z usb z napisami. Nie wczytuje napisów:/ W folderze jest plik .avi i plik z napisami, obydwa pliki mają identyczną nazwę. W ustawieniach telewizora ustawiliśmy napisy na "włączone", ale napisów nadal nie ma.

Jakby ktoś mógł pomóc, to z góry dziękuję:)
 

tdx

New member
Bez reklam
ad1. wejdź w smart i tam masz ikonę KANAŁ
ad2. napisy powinny być w formacie srt i wszystko będzie działać (ściągnij programik napiprojekt do odnajdywania napisów i ustaw żeby domyślnie pobierał w formacie srt)
 

pensive

New member
Dziękuję za szybką odp.:)
Pisząc "wejdź w smart" masz na myśli ten kolorowy przycisk na środku pilota, pod którym są Apps-y, przeglądarka itp.?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dziękuję za szybką odp.:)
Pisząc "wejdź w smart" masz na myśli ten kolorowy przycisk na środku pilota, pod którym są Apps-y, przeglądarka itp.?

dokładnie tak będziesz mieć zakładkę kanał w której możesz sobie sortować kanały

Można też wysłać listę kanałów na pendrive i na komputerze ją poukładać później z powrotem zaimportować ją do TV
 

aluzjonista

New member
zastanawiam się nad kupnem telewizora ue40es6100, tzn. szukam w tym miesiącu, kupuję w następnym (piszę o tym bo może wyjdzie coś nowego albo zapowiada się jakaś obniżka, o której możecie mi powiedzieć :) ).

do brzegu: telewizor będzie mi głównie służył do grania na konsoli xbox360 oraz ps3, ponadto oglądanie filmów w hd poprzez pendrive'a oraz bluray, korzystam także z youtube oraz wszystkich stron typu vod itd. ,

1. czy telewizor nadaje się do tego (duży nacisk kładę na granie dlatego dochodzi wcześniej wspomniany czynnik input-lag)?
2. czy procesor jest naprawdę tak tragiczny, że aby obsługiwać te wszystkie internetowe portale lepiej będzie podpiąć go po prostu do laptopa przez hdmi?
3. jaką pojemność pendrive'a obsługuje tv?

p.s. a może możecie mi doradzić coś w podobnej cenie, aczkolwiek bardziej trafiającegow moje wymagania?

z góry dzięki!
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
AD1 Jak nie grasz profesjonalnie w CS to nawet trybu GRA nie będziesz musiał na tym TV włączać
AD2 Jest tak tragiczny jeśli chodzi o prędkość jak w każdym innym TV na rynku.
Jak włączysz wp.pl i zaatakują miliony reklam flash to nawet 2 rdzenie nie dają rady :)
Ad3 Każdą

PS Jak masz zamiar korzystać z VOD i lepiej wcześniej sprawdź czy będą działać, już nie jeden kupował TV z myślą o meczach z różnych stron :)
 

aluzjonista

New member
dzięki! szacunek za szybką odpowiedź :)

a podpowiesz mi jak to sprawdzić? jest jakaś lista dostępna w sieci, którą mógłbym przewertować i obadać czy jest na niej to, co potrzebuje ?

i jeszcze jedno pytanko, na jakim poziomie jest efekt 3d? ta technologia jest już trochę na rynku, a styczność z nią miałem jedynie w kinie i na stoiskach pokazowych w sklepach rtv, moje spostrzeżenia są takie, że niektóre tv'ki radziły sobie z tym bardzo fajnie, a inne niekoniecznie (nie wiem czy to zależy od prezentowanych na nich materiałów promocyjnych czy nie, ale z drugiej strony logika podpowiada, że powinny one wyciągać max możliwości prawda?)
 

tdx

New member
Bez reklam
napisz co Cie interesuje to Ci sprawdzę od ręki :)

Efekt 3D zależy od materiału i warunków, najczęściej przy aktywnych okularach jest źródło światła 50Hz np świetlówka i bardzo to przeszkadza w oglądaniu (widać migotanie)
 

aluzjonista

New member
czyli jak dobrze rozumiem, najlepiej po prostu oglądać w ciemnym pomieszczeniu? to akurat nie problem, w zasadzie tylko tak oglądam filmy bo czuć jest to po prostu przyjemniejsze i bardziej "kinopodbne" :)

odnośnie tej listy to jak zbiorę to do kupy to prześlę Ci na priv lub tutaj ( w sumie chyba lepiej tu, bo być może komuś innemu też to ułatwi wybór) tak czy siak dziękuję i niedługo się odezwę :)
 

aluzjonista

New member
1. Ipla
2. tvnplayer
3. iplex.pl
4. TVP.pl/vod
5. strefavod.pl
5. kinoplex.gazeta.pl
6. weeb.tv (wyczytałem, że jednym działa, a innym nie?)

jeśli chodzi o sport to czasami oglądam ważne mecze ligi mistrzów (zazwyczaj poprzez weeb.tv) reszta to mecze NBA ale z tym to już chyba zainwestuje z czasem w pakiet canal+ do cyfrówki ,

jedno szczęście, że F1 można obejrzeć w polsacie :)

a jak to się ma ze słynnym i wspominanym już silverlight? nie obsługuje chyba prawda?
 

tdx

New member
Bez reklam
1. Ipla
2. tvnplayer
3. iplex.pl
4. TVP.pl/vod
5. strefavod.pl
6. kinoplex.gazeta.pl
7. weeb.tv (wyczytałem, że jednym działa, a innym nie?)

Od 1-5 działa jako wigdet

Z przeglądarki WWW
6 nie działa wymaga silverlight którego TV nie ma
7 nie działa (pokazuje pasek ładowania ale nie idzie)
 
Do góry