Samsung UE40EH6030

testerownik

New member
To oczywiste że przez kartę sieciową, ale pytam czy da się zmapowac np udział z nfs czy samby (tak jak można to zrobić np na dekoderze z enigmą), a jeśli nie to czy tv obsługuje dlna albo jakiś inny sposób oglądania mediów z lokalnej sieci (samsung ma jakieś swoje wynalazki do tego). Bo jakoś nie widzi mi się chodzenie z jakimś laptopem czy przegrywanie na pendrive, gdy tv jest cały czas w sieci. Czy ta karta sieciowa w tv jest gigabitowa i da radę z materiałem hd?

Podłączyłem ten telewizor do kompa bezpośrednio przez skrzyżowaną skrętkę. Udziały udostępnia się przez Samsungową aplikację PC albo przez WMP 11, udostępniasz co chcesz. DLNA działa bardzo sprawnie i płynnie, zero zawieszeń czy input laga. Odpalałem filmy 3D po 10-12GB i nie miałem żadnych problemów. Nie używam tego na codzień bo TV mam w takim miejscu, że mi kabel sieciowy by przeszkadzał.

Pytanie z innej beczki.
Mam podłączony do tego TV dysk twardy zewnętrzny 1TB NTFS (ok 800GB zajęte) i zaobserwowałem, że dość uciążliwe jest korzystanie z eksploratora plików, mam dość wysoki input lag. W przypadku pamięci flash czy DLNA ten problem nie występuje i teraz nie wiem czy to wina dysku, bo nie mam innego żeby sprawdzić, ktoś może z Was zaobserwował taki problem?
 

Dev83

New member
Napisz co to za dysk jest. W filmach wysoki Input lag nie powinien występować.Co innego w grach. Dzieje się tak tez gdy masz zapełnione powiedzmy tylko 100GB ?
 
Ostatnia edycja:

testerownik

New member
Jest to dysk iOmega 1TB 5200obr. Filmy działają bardzo dobrze, menu, przewijanie, zero przycinek, czy film ma 4GB czy 10GB, wszystko OK. Chodzi o sam eskplorator plików na dysku, klikam na pilocie w lewo, to kursor przeskakuje dopiero po jakiejś 1,5sek. Tez tak myślałem, że to wina zapełnienia dysku, ale nie jestem w stanie tego nigdzie przerzucić ani sprawdzić inaczej. W każdym bądź razie nie przeszkadza to az tak bardzo, ciekaw byłem, czy ktoś to zaobserwował.
 

marcel747

New member
Nie do końca
CMR to suma wszystkiego co policzalne w TV czyli matryca + elektroniczne polepszacze obrazu
modele 5xx to 50Hz >> CMR 50 Hz
modele 5xxx to 50Hz >> CMR 100Hz >> w odróżnieniu od CMR 50Hz jest mniejsze smużenie
modele 6xxx (3D) to 100Hz >> CMR 200Hz i 400Hz >> Tutaj dochodzi Motion plus system który upłynnia ruch generujący klatki pośrednie + redukcja smużenia
modele 7xxx i wyżej to matryce 200Hz >> CMR 800Hz

Widać różnicę pomiędzy prawdziwymi 100Hz a 200Hz, szczególnie na pełnoekranowych scrollach

Ogólne jeśli szukasz płynności to minimum to ES6100

Witam,
zarejestrowałem się, aby zadać jedno zasadnicze pytanie, dzisiaj w mm sprzedawca powiedział mi, że matryca w EH6030 jest taka sama jak w ES6100, gdyż i tu i tu jest 200Hz Cmr.
Dlaczego więc lepsza płynność jest w ES6100, co ona ma, czego nie ma EH6030? (jeśli chodzi o matryce, nie o inne pierdoły typu tv smart itp. bo to mnie nie interesuje)
 

marx2

New member
Z tego co zrozumiałem to oba tv mają te same parametry obrazu, po prostu 6100 ma smart, dlatego więcej kosztuje. Nie zdziwiłbym się gdyby dało się wgrać oprogramowanie z 6100 do 6050. Ale jeśli się mylę to z chęcią też się dowiem jak to jest.
 

RobertDe

New member
Mam bardzo ważne pytanie. Zamierzam kupić ten oto dysk zew. "Adata CH11 640GB Zewnętrzny 2.5 HDD USB3.0 " i teraz nasuwa się pytanie czy ten telewizor obsłuży ten dysk? Pytałem się sprzedawcy czy będzie możliwy zwrot dysku ,gdy nie będzie odbierał ,ale niestety nie będzie można. Używał ktoś może tego dysku lub o podobnej pojemności? Wszystko działa?. Proszę o odpowiedź i z góry dzięki.
 

hojna

New member
Witajcie. Mam do Was pytanie, ponieważ mam pewien problem z odtwarzaniem filmów przez USB z PenDriva. Mianowicie w momencie gdy zaczynam oglądać filmy 3d (na razie były to 2) to za każdym razem w przedziale od 15 od 18 minut filmu wyskakuje mi w prawym górnym rogu TV „Ładowanie” po czym znika i dosłownie za sekundę znowu „Ładowanie” znowu znika i po chwili cały czas piszę „Ładowanie” obraz się trochę ścina i wyrzuca mnie do menu z eksploratora plików.
W czym tkwi problem ? Zakupiłem ten TV 1 tydzień temu w MM. Filmy testowałem na dwóch różnych pendrivach (gooddrive i kingstone) (myślałem że to kwesta szybkości pendriva, ale chyba jednak nie)


Filmy to


Abraham.Lincoln.Vampire.Hunter.2012.3D.Half-OU.MULTi.1080p.BluRay.X264-

oraz bajka
Ice.Age.Continental.Drift.2012.3D.Half-OU.MULTi.1080p.BluRay.X264



Widziałem na stronie Samsunga że jest jakieś nowe oprogramowanie do ściągnięcia z listopada. Czy to może pomóc ? Czy miał ktoś taki problem ?
Z góry thx za odpowiedz
 

JimiL

New member
Problem z UE40EH6030

Zakupiłem parę dni temu ten telewizor.
Generalnie jestem z niego zadowolony, ale posiada pewną przypadłość.

Czasami przy przełączeniu na 2 konkretne kanały pojawiają się niebieskie przebarwienia w postaci pionowych pasów. Znikają po przełączeniu na inny kanał i spowrotem.
Zdarza się to przy 1 na 5 przełączeń, czyli w miarę często.

http*://img811.imageshack.us/img811/5242/snc00777.jpg
Usuńcie gwiazdkę w adresie i wklejcie go w przeglądarce.
Nie jestem w stanie wkleić tego inaczej dopóki nie napiszę 5 postów.
Niezrozumiałe dla mnie ograniczenie forum, ale niech będzie.

Problem dotyczy Discovery Science i Polsat News, które odbieram z UPC sygnałem analogowym.
Nie wykluczam innych programów, ale tylko na 2 to zaobserwowałem.

Powiedzcie mi proszę, czy to wada telewizora, sygnału, czy też może mix tych 2ch czynników.
W ogóle napiszcie co o tym sądzicie.

Przy okazji chętnie odpowiem na pytania na które będę w stanie.

Nawiązując do pytania o oglądanie zasobów sieciowych jest to możliwe.
Testowałem filmy 3D przez pena i przez sieć.
Do odtwarzania udziałów sieciowych musiałem na kompie zainstalować aplikację AllShare.

Istnieje też możliwość oglądnięcia krótkich filmików demonstracyjnych pobieranych z sieci opcją Explore 3D.
Jest tego sporo. Może 200, może więcej. Jedyne wymaganie to szybkie połączenie internetowe.
 
Ostatnia edycja:

hojna

New member
Witajcie. Mam do Was pytanie, ponieważ mam pewien problem z odtwarzaniem filmów przez USB z PenDriva. Mianowicie w momencie gdy zaczynam oglądać filmy 3d (na razie były to 2) to za każdym razem w przedziale od 15 od 18 minut filmu wyskakuje mi w prawym górnym rogu TV „Ładowanie” po czym znika i dosłownie za sekundę znowu „Ładowanie” znowu znika i po chwili cały czas piszę „Ładowanie” obraz się trochę ścina i wyrzuca mnie do menu z eksploratora plików.
W czym tkwi problem ? Zakupiłem ten TV 1 tydzień temu w MM. Filmy testowałem na dwóch różnych pendrivach (gooddrive i kingstone) (myślałem że to kwesta szybkości pendriva, ale chyba jednak nie)


Filmy to


Abraham.Lincoln.Vampire.Hunter.2012.3D.Half-OU.MULTi.1080p.BluRay.X264-

oraz bajka
Ice.Age.Continental.Drift.2012.3D.Half-OU.MULTi.1080p.BluRay.X264



Widziałem na stronie Samsunga że jest jakieś nowe oprogramowanie do ściągnięcia z listopada. Czy to może pomóc ? Czy miał ktoś taki problem ?
Z góry thx za odpowiedz

Niestety, podłączyłem TV do internetu i jednak mam najnowszy soft. Mało tego, udostępniłem te dwa filmy o których pisałem na dysku kompa i przez połączenie LAN 100Mbit nadal mam ten sam problem (myślałem początkowo że może coś z USB jest nie tak). Po 8 do 10 minutach wyskakuje ładowanie, ładowanie, ładowanie, zaczyna obraz przycinac i wywala do menu. Dodam jeszcze tylko że ten problem mam z tymi filmami 3D. Odpaliłem zwykłego Transformersa 1080p i jest wszystko ok. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ? Bo powoli się we mnie gotuje :)

Z góry thx za odpowiedź
 

Pit_Diablo

New member
BYĆ MOŻE , ale to tylko przypuszczenia ta Twoja "prywatna kopia" jest zwalona .
nic innego do głowy nie przychodzi ...
mam ten tv od 2 miesięcy i nic się nie dzieje
podpiąłem do tego Samsung BD-D5100 i tu faktycznie zię przycina na filmach z usb - prawdopodobnie za duże obciążenie dla odtwarzacza
ale na tv nawet avatar ponad 13Gb śmiga bez problemu
 
Ostatnia edycja:

zibciu

Member
Witam wszystkich,
Na forum w tym temacie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/90752-telewizor-do-telewizji-37-40-cali-max-do-2000zl.html
zadałem pytanie o telewizor dla starszych osób do oglądania telewizji (praktycznie tylko SD). Zależy mi na płynnym i dobrze skalowanym obrazie. Oczywiście standardowo polecane modele to Panas E5e, PHILIPS 4007, czy Tosia 933. Ponieważ kiedyś miałem Samsunga z serii R71 i bardzo go sobie chwaliłem zastanawiałem się czy może jednak rodzicom nie kupić Samsunga. Przeglądając aktualizację forum trafiłem na ten temat. I chciałbym napisać spostrzeżenia:
Ten samsung jest grubszy od zwykłych LEDów, co akurat nie jest problemem. Natoiast zastosowana w nim "hybrydowa technologia LED" powinna dać łądne równomierne podświetlenie matrycy. Dzięki 3D ma ona również więcej Hz-ów, co powinno również spowodować wzrost płynności w oglądaniu (np. ruchomego paska TVN24). Jak wg Was ten model ma sie do w. wym. modeli?
I jak będzie z "obecnie krytykowanym" problemem ustawienia w Samsungach "kontrastu dynamicznego"? Jeżeli ktoś miał jakieś doświadczenia albo dylematy podobne do mojego, może doradzi? Z góry bardzo dziekuję.
 

marcel747

New member
czesc Jimil

Napisz proszę jak twoje wrażenia, po zakupie tego tv. Jestem już prawię zdecydowany na ten model, ale czekam do świąt, może będą jeszcze jakieś promocję. U mnie w Krakowie jest na razie w MM za 1999 + 2 okulary. Ja generalnie skupiam się na obrazie, matrycy i płynności, chce mieć jak najlepszy obraz w tej cenie, sprzedawca doradził mi ten model. Jedynie tylko 2 hdmi mnie trochę martwią, masz jakiś pomysł, na podłączenie więcej urządzeń tego typu.
pozdro!
 

Pit_Diablo

New member
czesc Jimil

Napisz proszę jak twoje wrażenia, po zakupie tego tv. Jestem już prawię zdecydowany na ten model, ale czekam do świąt, może będą jeszcze jakieś promocję. U mnie w Krakowie jest na razie w MM za 1999 + 2 okulary. Ja generalnie skupiam się na obrazie, matrycy i płynności, chce mieć jak najlepszy obraz w tej cenie, sprzedawca doradził mi ten model. Jedynie tylko 2 hdmi mnie trochę martwią, masz jakiś pomysł, na podłączenie więcej urządzeń tego typu.
pozdro!
dobry amplituner :)
 

RobertDe

New member
Mam bardzo ważne pytanie. Zamierzam kupić ten oto dysk zew. "Adata CH11 640GB Zewnętrzny 2.5 HDD USB3.0 " i teraz nasuwa się pytanie czy ten telewizor obsłuży ten dysk? Pytałem się sprzedawcy czy będzie możliwy zwrot dysku ,gdy nie będzie odbierał ,ale niestety nie będzie można. Używał ktoś może tego dysku lub o podobnej pojemności? Wszystko działa?. Proszę o odpowiedź i z góry dzięki.
Jak by ktoś chciał wiedzie to
zaryzykowałem ,kupiłem ten dysk i wszystko działa bez zarzutów,
 
Do góry