Samsung UE40EH6030

Andrewi

New member
Słuchajcie... mam ten telewizor od dwóch tygodni i cały czas ten sam problem... już nie wiem co mam kombinować z opcjami bo jest ich tyle że aż strach się w nie zagłębiać... Niestety opisywany przeze mnie problem przycinania obrazu jest cały czas bez względu na to czy MP jest włączone czy wyłączone, bez względu na źródło sygnału (laptop, pendrive)... Może aktualizować oprogramowanie? Tyle że jak sprawdziłem numerek oprogramowania na stronie Samsunga i w moim telewizorze to wychodziłoby na to, że w telewizorze mam nowsze oprogramowanie niż to co udostępnia samsung... Pomóżcie bo nie wiem czy jest sens oddawania telewizora na serwis (wolałbym tego uniknąć)... Obraz jest z reguły płynny do momentu gdy zacznie się coś dziać w filmie, wtedy zaczyna przycinać. Nie chciałbym także rezygnować z opcji MotionPlus bo jednak znacząco poprawia płynność obrazu (poza tymi scenami akcji gdzie są przycięcia bez względu na to czy MP jest właczone czy nie).

Mam jeszcze jedno pytanie - czym różni sie Motion Plus od Led Motion Plus?
 

testerownik

New member
Ja bym na twoim miejscu reklamowal TV. Obejrzałem już na prawdę kupę filmów i seriali przez USB i tylko jeden mi przycinał ale to był problem kodeka i kompresji. Fakt ze przy MP potrafi czasem tak jakby przyciąć (nazwał bym to raczej polsekundowym przejściem w normalne odświeżanie bo obraz nie stoi w miejscu jak przy przycieciu) ale to raz na jakiś czas i to tak jak piszesz, że przy scenach gdzie dużo się dzieje, ale reguły jakiejś nie ma. Przy wyłączonym MP osobiście oglądam filmy i takiego problemu jeszcze nie miałem.

Jeśli chodzi o Led motion Plus to niby redukuje szumy, ale co bym nie włączył i jak nie naświetlił matrycy to przy włączonym lmp widzę tylko przyciemniane ekranu i nic więcej. Nie używam tego.

Edit:
BTW, moja wersja oprogramowania: T-NVTE5DEUC, BT-G

Sent from i9001 using Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Dev83

New member
Mam ten TV od dziś. Odpaliłem parę filmów tym Madagascar w 3D. Co do M+ to nic u mnie nie przycina na pendrive w HD i to w filmach z bardzo wysokim bitrate (powyżej 10 mbit). Wszystko działa płynnie. Oczywiście z racji tego że nie za bardzo lubie ten efekt to ustawiać na wyraźny, a czesem daje płynny. Głównie w 3D. Co do samego 3d to cóż mam wadę wzroku i jestem z tych nielicznych co niby coś tak widzi, ale nie do końca. Głębi w ogóle nie widze. Za to widze czasem latające róże pierdoły. Podobnie zresztą jak w kinie. Zależy tez jakie są to efekty. Czasem takie że to 3D widze lepiej. Wiedziałem o tym, ale wziąlem ten TV, bo matryca faktycznie wydaje się być szybsza. Co do obrazu to na razie nie oceniam póki go dokładnie nie obadam np na filmach BD (płyta).

Pograłem troszkę w Uncharted 3 na PS3 i przyznam że fajnie to działa. Jako takiego smużenia nie zauważyłem na razie. Ale to raczej w szybszych grach jak Killzone 3 czy Call Of Duty MW 2 np. Ogólnie jak na pierwsze kilka godzin jestem zadowolony. No może okulary by się przydały takie jak w tych lepszych TV. Czyli takie z lepszymi oprawkami (noszę okulary korekcyjne).
 

Ndejo

New member
Witam wszystkich.

Poczytałem temat i jestem prawie zdecydowany na zakup tego TV, mam tylko jedno pytanko.

Czy ktoś z Was sprawdzał czy na tym TV działa tryb split screen 3D w taki sposób, że telewizor przetwarza 2 ekrany na 1 - złączony, dzięki czemu jedna para okularów widzi jeden obraz, a druga drugi ?

Coś jak to:
_youtube.com/watch?v=OqeebO_-G44
 

Andrewi

New member
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to tak - działa coś takiego. Generalnie są 3 tryby "przetwarzania" obrazu 3D - konwersja 2D do 3D, 3D SBS (dwa obrazy jeden nad drugim) i 3D tworzone z dwóch obrazów obok siebie.
 

Ndejo

New member
Tak tak, o te 3 tryby chodzi. Nie wiem który tryb odpowiada za ten "efekt" łączenia, ale rozumiem, że ten model te 3 tryby obsługuje ?
 

Ndejo

New member
Przecież ci napisał że obsługuje.

Napisał :

Generalnie są 3 tryby "przetwarzania" obrazu 3D - konwersja 2D do 3D, 3D SBS (dwa obrazy jeden nad drugim) i 3D tworzone z dwóch obrazów obok siebie.

Ja to rozumiem tak, że istnieją(słowo klucz) 3 tryby "przetwarzania" obrazu 3D. Dla mnie to nie jest równoważne z tym że ten model je obsługuje.

Fakt, źle sformułowałem pytanie. Już wiem, że obsługuje tryb nakładania (2 obrazy na jednym), a chciałbym jeszcze wiedzieć czy ten model obsługuje pozostałe tryby, czy może to jest tak że jeśli jest 3D - zawsze są do wyboru 3 tryby.

Dzięki i pozdrawiam
 

Andrewi

New member
Faktycznie źle odpowiedziałem - telewizor obsługuje wszystkie 3 tryby i to od nas zależy, który tryb wybierzemy bo zawsze dostępne są wszystkie trzy.
 

Andrewi

New member
Wszedłem dzisiaj na stronę Samsunga aby poszukać informacji o moim problemie (przycinający obraz), znaleźć jakąś infolinię czy coś w ten deseń i jakie było moje zaskoczenie jak wyskoczyło mi okienko z mniej więcej takim napisem "Masz problem, porozmawiaj z naszym konsultantem na czacie". Oczywiście zaraz po kliknięciu wyskoczyło mi okienko z czatem. Konsultant poradził mi żebym zainstalował nowsze oprogramowanie. Zainstalowałem i... w końcu wiem co to jest efekt teatru :) Wcześniej Motion Plus nie był aż tak bardzo zauważalny. Co do przycinek... nadal są ale dużo mniej uciążliwe, dużo rzadziej występują i są minimalne, są to raczej zwolnienia płynności niż przycięcia. Mam nadzieję, że to nie jest chwalenie dnia przed zachodem słońca bo póki co obejrzałem tylko jeden film ale widać było że zmiana oprogramowania miała wpływ na płynność obrazu. Mam nadzieję, że przy innych filmach będzie podobnie. Tylko dlaczego producent wpuszcza na rynek telewizor z wgranym fabrycznie starym oprogramowaniem? Z rozmowy z konsultantem wywnioskowałem, że trafiłem na model w którym było wgrane fabrycznie oprogramowanie, które wgrywali jako pierwsze zaraz po wypuszczeniu telewizora na rynek. Trochę wtopa ze strony Samsunga albo MediaMarkt, które chciało sie pozbyć starych telewizorów ze sklepów robiąc obniżkę.
 

Ndejo

New member
Chciałem poinformować, że nie kupiłem tego TV, bo jak się okazało NIE OBSŁUGUJE ON DUAL PLAY (opcja 3D która pozwala grać we dwóch graczy na full screen). Wybór padł na LG o 400 droższy, ale za to odświeżanie ma 400HZ + smart tv

Także proszę się nie sugerować postami wyżej, gdyż podobno żaden z telewizorów samsunga nie posiada opcji 3D dual play.
 

marx2

New member
Czy ten tv potrafi odtworzyć filmy z udziału sieciowego?
A jeśli nie to jakie są inne możliwości? Dlna, jakiś streaming? Bo gniazdko do sieci ma.
 

Dev83

New member
Playstation 3 ma taką opcję po kablu sieciowym. Co do PC to chyba przez kartę sieciową. Nigdy się tym nie bawiłem, ale jest taki program jak np Cyberlink Media Serwer który umożliwia przesyłanie obrazu przez sieć. Przydaje się w to w sytuacjach jak masz komputer w osobnym pokoju. Ale jak się ma laptopa to prościej jest puścić po kablu DVI-HDMI. Nie ma ryzyka strat jakości po przez Streaming. Zwłaszcza w przypadku przesyłu bezprzewodowego. Z tego co mi wiadomo taka możliwość istnieje po dokupieniu adaptera wifi pod USB do tego TV.

Co do TV to póki co złego słowa o nim powiedzieć nie można. Troszkę w grach smuży, ale nie jest to takie dotlkliwe. Zelży od gry. Np Crysis 2 na PS3 działa fatalnie. Ale o dziwo nie tylko na tym TV. Ale również na monitorze IPS Dell 2209WA działa równie kiepsko. Wiec może to coś z grą nie tak. Oczywiście próbowalem z włączonym motion plus na róznych ustawieniach jak i wyłączonym. Efekt jest prawie ten sam. Obraz jest płynny, ale smuży. Obraz się mocno rozmywa przy poruszaniu się. Może i tan monitor przy tej grze nie wyrabia. Zassałem też demo Call Of Duty MW3 również na PS3 i tam efekt smużenia jest prawie że znikomy, a gra też jest dość dynamiczna. Jesli chodzi o filmy to oglądam je przy ustawionym Motion Plus na wyraźny (clear) i jest ok. Efekt teatru się przydaje głównie w grach i kreskówkach czy meczach. W filmach nieszczególnie. Co do cięcia to nie zauważyłem. Oglądałem ostatnio przez 40 minut Lord Of The Rings z Pendrive'a w bardzo zbliżonej jakości do BD (pliki w 2 partiach po 14 GB co łącznie daje 28 GB na film). Oczywiści MKV. Bitrate więc prawie taki co w BD czyli w okolicach 20 mb/s. Film działał płynnie. Jakość oczywiście niezła, ale widziałem lepsze. Akurat LOTR na BD wygłąda średnio w porównaniu np do Avatara (testowałem kiedyś na innym TV).

Ja tam z TV jestem bardzo zadowolony i proponuje innym podzielić sie takimi rzetelnymi informacjami jak ja. Na prawdę to pomaga bardziej niż opinie w sklepach, które zresztą często są opiniami pracowników niż prawdziwych klientów.

Jakie macie najlepsze ustawienia do filmów tego TV ?
 
Ostatnia edycja:

marx2

New member
To oczywiste że przez kartę sieciową, ale pytam czy da się zmapowac np udział z nfs czy samby (tak jak można to zrobić np na dekoderze z enigmą), a jeśli nie to czy tv obsługuje dlna albo jakiś inny sposób oglądania mediów z lokalnej sieci (samsung ma jakieś swoje wynalazki do tego). Bo jakoś nie widzi mi się chodzenie z jakimś laptopem czy przegrywanie na pendrive, gdy tv jest cały czas w sieci. Czy ta karta sieciowa w tv jest gigabitowa i da radę z materiałem hd?
 

Andrewi

New member
Mam jeszcze jedno pytanie - czy to normalne, że telewizor nie zapamiętuje ustawień daty i godziny po odłączeniu od zasilania? Dodam tylko że nie jest podłączony do żadnego dekodera czy też jakiejkolwiek innej formy ściągania normalnej telewizji.
 
Do góry