Samsung UE40EH6030

marx2

New member
No i ok ale lepiej warto napisać wprost aby osoba która tak jak ja niedawno planowała zakup była tego świadoma. Zawsze mówi się ze seria eh jest uboższa od es i ja np świadomie wybrałem tańszy tv bez smart, bo xbmc załatwia mi funkcje smart, a o anynet nawet nie wiedziałem ze to się tak nazywa. Jakoś bardzo rozczarowany się nie czuje bo i tak htpc potrzebują osobnej przystawki za 200 zł aby to działało.
Warto aby wątek żył bo spece zupełnie pomijają w rozważaniach ten model.
Być może się nie znam ale uważam że ten model ma bardzo naturalny obraz. Nie przesycony, kolory normalne, nie przeostrzony.
 

terminatriks

New member
TDX napisałeś, że grasz na ps3 z Motion Plus jednak chcę wiedzieć na jakim trybie to robisz, bo ja używając d6100 widzę gigantyczne opóźnienia na każdym innym trybie poza "gra".
Pozdrawiam
 

BiegiHD

New member
W MM od 1799 zł pod koniec tygodnia

Z 2 sztukami okularów. No teraz to już nie będę się chyba zastanawiał - tylko muszę dokupić jakoś tanio rozdzielacz hdmi aby móc więcej urządzeń podłączyć.
 

Kozii512

New member
Witam. Planuję zakup tego modelu, jednak waham się między nim a LG 42LM3400. Oba mogę dostać w podobnej cenie (2000zł.). Filmy 3D, gry z konsoli oraz PC a także przeróżne transmisje z PC poprzez HDMI no i przede wszystkim klasyczna tv kablowa (w przyszłości C+) - to planowane przeznaczenie telewizora. Co sądzicie?
 

marx2

New member
Nie wiem jak z grami ale po podłączeniu tv do komputera nie widzę całego ekranu (obcięta góra i dół) w trybie 16:9. Dopiero włączenie dopasowywania powoduje że widzę wszystko ale wtedy z kolei niektóre odtwarzane programy są zniekształcone. Niestety nie potrafię przypisać trybu skalowania do wejścia, prawdopodobnie ten tv nie ma takich możliwości.
 

Andrewi

New member
Problemem jest raczej rozdzielczość w jakiej wyświetlasz obraz. Zmień rozdzielczość sygnału wysyłanego na telewizor na 1920 x 1080 i wszystko będzie tak jak powinno być. Jeśli nie będziesz mógł zmienić rozdzielczości to musisz zmienić tryb wyświetlania w taki sposób aby obraz wyświetlał się tylko na telewizorze (niestety niektóre starsze laptopy tak już mają...) i wtedy zmień rozdzielczość i wszystko będzie tak jak powinno być, bez zniekształceń :)
 

marx2

New member
Rozdzielczość jest ustawiona dokładnie taka jak podałeś. To nie jest laptop tylko komputer stacjonarny i jedyne urządzenie wyświetlające jakie jest do niego podłączone to telewizor po hdmi.
Czy gdzieś można odczytać jaka jest natywna rozdzielczość matrycy tego tv?
 

Andrewi

New member
Natywna rozdzielczość tej matrycy to FullHD czyli wspomniane już 1920x1080. Ja podłączam laptopa do telewizora i nie mam żadnych zniekształceń przy maksymalnej rozdzielczości, wszystko ładnie wyskalowane tak jak powinno być.
 

BiegiHD

New member
Z 2 sztukami okularów. No teraz to już nie będę się chyba zastanawiał - tylko muszę dokupić jakoś tanio rozdzielacz hdmi aby móc więcej urządzeń podłączyć.

Dziękuje Wszystkim za informacje o tym TV. Los chciał jednak abym nie kupił tego Samsunga. Już miałem go pod pachą w piątek i przy kasie odrzuciło mi 2xtransakcję. Potem jak poszedłem do bankomatu to wszystko OK. Nie kryję też, że zaletą Media Markt jest możliwość zwrotu TV do kilku dni w należytym stanie opakowania i sprzętu co dla Nas jako zaawansowanych użytkowników ma spore znaczenie w razie "wpadki".

Zaszedłem jednak opodal do EUROAGD a tam stał Philips 40PFL5507 za 2190. Dodatkowo mieli na stanie wersję 400 z polecaną matrycą Sharpa to się nie zastanawiałem i w końcu mam ten problem z wyborem z "głowy".
 

Pit_Diablo

New member
Poczytałem :)
w pełni potwierdzam spostrzeżenia
zastanawia mnie "Explore 3D" i szczerze powiedziawszy nie za bardzo mogę gdziekolwiek znaleźć odnośnik do tej funkcji :/


ZNALAZŁEM :D
sorry za zamieszanie
 

Pit_Diablo

New member
odnoszę dziwne wrażenie że to magiczne "Explore 3D" to nic innego jak przeskalowany obraz przez tv z full hd na 3D :-/
mimo ponad 100 pozycji jakoś szału nie ma :(
 

Andrewi

New member
Tak jak pisałem - nie korzystałem i nie skorzystam w najbliższym czasie więc ciężko jest mi się w tej kwestii wypowiedzieć.
 

marx2

New member
Potwierdzam większość spostrzeżeń. Co do jakości sd - jest ona bardzo dobra, ale uwaga, nie można przegiac z polepszaczami obrazu. Zbyt duży kontrast czy jaskrawe kolory bardzo uwydatniają wszelkie artefakty kompresji. Ja staram się trzymać obraz maksymalnie naturalny, tzn nie ma opadu szczęki ale też nie muszę grzebać przy każdym filmie w ustawieniach, bo po prostu zawsze jest dobrze.
3d jest działa i w zasadzie tyle można o tym powiedzieć.
M+ jest świetny i mimo iż początkowo obraz wydaje się zbyt płynny, to już się przyzwyczaiłem.
Z wad można wymienić kilka o których pisałem. Dlna nie czyta materiałów w kontenerze ts, brak obsługi cec, problem z formatem obrazu (albo z htpc mam obraz na pełny ekran i rozciągnięte niektóre programy, albo skaluje się poprawnie ale obraz z htpc się nie mieści). Długo przełączają się kanały dvbt, błyszcząca obudowa strasznie łapę kurz.
 

Andrewi

New member
Marx nie spotkałem się z problemem złego skalowania. Faktycznie przy pierwszym podłączeniu laptopa przez hdmi obraz się nie mieścił ale włączyłem automatyczne wyrównanie i wszystko ładnie wyskalowało do 1920 x 1080 przy pełnym ekranie. Z błyszcząca obudową też nie mam problemów bo telewizor wisi na ścianie i jest lekko uchylony więc ekran nie wyłapuje kurzu a ramka tylko z góry.
 

Pit_Diablo

New member
no dobra
przyszedł dzień w którym muszę na tym forum zadać pytanie i liczę że znajdzie się kompetentna osoba która udzieli konkretnej odpowiedzi :)
otóż chciałbym podłączyć do tego tv amplituner Kenwood KRF-V6400D
dodam że chciałbym by to było podłączenie po hdmi i nie chodzi mi o schemat
blu-ray -> amplituner -> tv bo to akurat działa bezproblemowo :)
ale komunikacja amplituner / tv jest tylko jednokierunkowa tzn. dźwięku z tv nie mogę w żaden sposób odtworzyć na amplitunerze :(
jeszcze do niedawna korzystałem z przewodu optycznego ale nie wiem czy wejście w amplitunerze dało ciała czy kabelek gdzieś się nie zbuntował
po podpięciu do tv świeci
 

Andrewi

New member
Hmm... nie wiem czy dobrze myślę ale spróbuj podłączyć po prostu zmienić złącze HDMI i wszystko powinno działać :)
 
Do góry