Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

srubek|13|

New member
SlawekR napisał:
Regulacja odcienia przeznaczona jest zasadniczo do sygnałów NTSC, w niektórych telewizorach ta opcja jest aktywna tylko jak podamy taki właśnie sygnał.

Dzieki SlawekR za rozwiazanie naszego problemu! sam bym na to nie wpadl_ Super!!!
__________________________________________________________

kojak_ct Aha! jeszcze wspomne o tych paskach na moim TV. powiedziales ze moze to wina kabla! kabel jak wiez mam w miare dobry,ale tak mysle sobie? moze je zle podpiolem: na zlaczu 1_wpiolem DVD na scarta/ a na zlaczu_2 Receiver Sat, myslisz ze jest OK!
 
Ostatnia edycja:

sparx

New member
Orientował się może ktos jak polskich serwisach wygląda sprawa z wgraniem nowego firmware?

Macie jakies informacje na temat nowego firmware V2, czym się rózni od 1013 i czy jest lepszy?
 

srubek|13|

New member
kojak_ct napisał:
O ile pamiętam Scart1 ma RGB a Scart 2 już nie. ;)
______________________________________________________________

z tego co mi mowil moj przyjaciel to do RGB czyli scart_1 najlepiej podlaczyc DVD a do scarta_2 SAT Receiver lub tp.

przed niespelna 20 minut temu dzwonili do mnie z samsunga odnosnie software ktore mieli mi wgrac! i co sie okazuje? zaczeli mnie przez telefon krok po kroku kierowac co man robic zeby poprawic jakosc odbiornika TV.wprowadzili mnie w meni,kazali na nowo przeszukac kanaly TV itp.poprostu kupa smiech!! i co sie okazalo? nic! a LCD tak jak gral tak gra, dalej z tym samym software co mialem.Jestem wsciekly!!! zalecieli sobie w kulki! a gagalem z nimi chyba ok.10 min a jak wiecie lina hotservice jest platna,w moim przypadku chyba ok14cent/min. I co wy na to!!!!!
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
@sparx
Nie wiem dokładnie czym różni się soft v2. Mało kto go ma. ;) I jak wygląda sprawa z updatem to też nie wiem bo to mój pierwszy samsung.

@srubek
A gdzie mieszkasz, że tak cię potraktowano? W PL?

PS. Zmień Scarta na 1 i zobacz jak to wyjdzie z Satki.
 

srubek|13|

New member
kojak_ct mieszkamw Niemczech dokladnie w Berlinie.Zmienilem satreceiver na Scart_1 obraz nieznacznie gorszy! Nie daja mi spokoju te paski ktore widac na TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czy te paski masz na każdym złaczu ?
Czy wystepują również podczas oglądania programów telewizyjnych ?
 

srubek|13|

New member
kiki napisał:
czy te paski masz na każdym złaczu ?
Czy wystepują również podczas oglądania programów telewizyjnych ?
-----------------------------------------------------------------------
Sa bardziej widoczne na sygnale z Satelity,na kanalach telewizyjnych tez sa ale bardzo malo widoczne,trzeba sie dobrze przyjzec zeby je zobaczyc w przeciwienstwie do sygnalu z satelity!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest przeważnie tak ,że jeśli uszkodzony byłby panel - to na każdym rodzaju złącza byłoby to widać.
I rozpocząłbym od sprawdzania jakości sygnału.
Ale wyjatkowo ostatnio zdarzało się ,że brak selektywności tunera wpływał właśnie na braki na jednym z kanałów - podczas gdy inne z tego samego źródła grały dobrze.
Jeśli masz wątpliwości czeka Cię wizyta w serwisie.
 

srubek|13|

New member
kiki napisał:
jest przeważnie tak ,że jeśli uszkodzony byłby panel - to na każdym rodzaju złącza byłoby to widać.
I rozpocząłbym od sprawdzania jakości sygnału.
Ale wyjatkowo ostatnio zdarzało się ,że brak selektywności tunera wpływał właśnie na braki na jednym z kanałów - podczas gdy inne z tego samego źródła grały dobrze.
Jeśli masz wątpliwości czeka Cię wizyta w serwisie.
-----------------------------------------------------------------------
kiki co poradza na to w Serwisie ? naprawa,nowy fireware ! o co chodzi z ta selektywnoscia tunera?

Dziekuje za objasnienie!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tego nie wiem. Ale jeśli mieli np. podobny przypadek - to wymianiali również na nowy egzemplarz. Ale najpierw musisz mieć diagnozę.
 

srubek|13|

New member
kiki napisał:
tego nie wiem. Ale jeśli mieli np. podobny przypadek - to wymianiali również na nowy egzemplarz. Ale najpierw musisz mieć diagnozę.
-----------------------------------------------------------------------
Dzieki kiki_ zobacze co da sie zrobic(relacje bede zdawal na bierzaco)
 

hombre

New member
Samsung LE40M87BDX vs. Sharp LC42XD1EA !

Co wybrac Samsung LE40M87BDX czy Sharp LC42XD1EA ?
Przeczytalem wiele roznych forow, testow i nie wiem co kupic.
Zamierzam zakupic LCD do salonu ok 26m2, odleglosci 2 - 3.5 m.
Chce uzywac nowy LCD do Sky HD, HD filmow, PS3.
Czyli nowy LCD musi byc dobry pod HD i konsole PS3 i nie miec problemow z PC. Mam pytania odnosnie tych dwoch modeli.
Jak jest ze smuzeniem, artefaktami, makroblogi, czy jest jakies opoznienie , jak przy SD a jak przy HD ?
Slyszalem o buzzingu, bangingu i problemie z czerwonym.
Jak to sprawdzic ? Jak wyglada to obecnie ?
Gdzie sa robione nowsze wersje LC42XD1EA, w Japonii ?
Co mozecie doradzic ? Jakies uwagi, informacje, jakie one maja +/- ?
Czy nimi wszystko w porzadku przy podlaczeniu do PC, konsoli PS3, nie ma problemow z wyswietlaniem Full HD i 1080p@24 ?
 

kojak_ct

Member
O samsungu mogę się wypowiedzieć.
TV służy mi jako zwykły TV z anteny siatkowej, czasami dekoder sat SD (czekam co zaprezentuje C+ w HD), jako monitor do kompa i TV do PS3. W każdej z tych ról sprawdza się doskonale. Sharpa nie miałem. Miałem natomiast Toshibę 42X3030 i niestety nie dawała rady. Na sygnale 1080p z PS3 w GTHD obraz smużył i to dość mocno. Tutaj tego problemu nie ma. Smużenie w M86 występuje czasami na kanałach SD. Nie jest to wada matrycy, raczej tunera TV i jego elektroniki. Samsung obsługuje chyba wszystkie rozdzielczości PC po VGA jak i po HDMI. Mam podpiętego peceta przez DVI-HDMI i czy to bios, czy Windows działa przy każdej rozdzielczości. Tryb 24Hz działa z PS3. Z PC po wymuszeniu w sterach także działa ale praca przy takim odświeżaniu to .... ;). Problemu z czerwonym Samsung nie ma za to Toshiba tak i to bardzo. Dodam, że mam najnowszą oficjalną wersję softu 1013. W starszych softach występował problem braku 24Hz z BR, problemy z Movie+ i innymi drobnymi. Więc przed zakupem warto to sprawdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
hombre - ale przy Twoich warunkach proponowałbym zupełnie inny zestaw :
42 Hitachi 9700, Loewe Modus , Pioneer 4270 xa
Sharp 42 Xd1 są produkowane w Japonii - więc też jeden dla porównania - szczególnie jak bedziesz oceniał współpracę z Sky Hd ?
W razie wątpliwości prezentacja w domu i wszystko jasne.
.
 

NickSon

Member
Witam
Jestem nowym forumowiczem w najbliższym czasie czeka mie kupno nowego TV i chyba to będzie M87 jeszcze biorę pod uwagę Sharpa XD1 i Sonego 2000 interesuje mnie wasza opinia jak M87 wypada na tle sonego 40W2000 nie miałem okazji ich oglądać razem na tych samych sygnałach.

Następne pytanie kieruje do użytkowników M87 czy on nie piszczy nie buczy? Dla mnie uciążliwe było pisczenie mojego starego kineskopowca Philipsa 9525 ale z tego co wiem wszystkie CRT wydają z siebie wysokie częstotliwości. Jak to jest z LCD? Czy z wyłączonym dzwiękiem powinna być całowita cisza? Wiem że problem istnieje czytałem posty na temat innych modeli samsunga. Boje sie że już na dzień dobry będę niezadowolony i wtedy co? zabawa z serwisami? Moj wujek niedawno zakupil szajsunga bodajze M71 i jak on pieknie piszczy... ale wuj ma kwadratowe ucho....
 

dzieciuch

New member
Elo.
Widzę, że jak większość, mam podobny problem. Samsung vs Sharp. Dla mnie istotne jest: nie więcej niż 42", FullHD. Na resztę pierdzę, bo się nie znam. Do czego ma być ? PS3, AppleTV, komp (MacMINI po DVI na HDMI), telewizja po SCART(kablówka, wyboru nie mam), TV analogowa.

Wniosek mam jeden. Zostane przy CRT 24" Philips. :) Jaki soft ? Jaki firmware ? :) Joke..

A tak serio. Poza tematami istotnymi dla mnie powyżej, zauważyłem efekt który nazwałem grzebieniem poziomym. Nie znam się na technologi LCD, więc nie wiem jak to inaczej nazwać, a efekt taki, np. u kolego na Sharpie 56" doprowadza mnie do białej gorzączki. Chodzi o zjawisko powstawania jakby grzebieni, w układzie poziomym(jakby linie gubiły modulo, i w przypadku szybko przemieszczających się postaci/obiektów, z niewielką nawet różnicą jasności i barwy, powstawał grzebień, np. ramie piłkarza, z kolcami ułożonymi w poziomie.) efekt ten zauważyłem na monitorze LCD Fujitsu Siemens 24"/PS3/DVD 4:3. Również na rzeczonym Sharpie. Na Samsungu nie, ale oglądałem to w dlaidiotów, a tam płyty są dobierane do modelu, który ma lepiej się sprzedawać. Podobnie w Mega-a-Vannie. Pan mnie rozbił elokwencją i stwierdził, że "no panie, ten (samsung) to najnowsze. a sharp jest ostatni z wystawy. zakurzony taki." Na pytanie o rozdzielczość poprosił o telefon do przyjaciela.

Reasumując. Po przeczytaniu całego wątku ( jest 2:20, nie wiem jak zniose koncert RHCP jutro/dziś) wiem, że nie wiem nic więcej.

Pozdrawiam, i dzięki, jakbyso..

PS. Można to gdzieś luknąć w Poznaniu z wyłączeniem dlaidiotów i mega a Vance ?

PS2. Na noc (co też właśnie będę czynił) polecam Monty Python FC Sezon 3. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry