Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli obraz odbiega znacznie - różnicą na niekorzyść dvd , tzn. czas postarać się o nowy sygnał sygnału telewizyjnego.
Jesli źle gra z dvd - to już znacznie gorzej.
Samsung wykazuje wrażenia dla oka znacznie lepszych katów niz konkurencja , ale juz sporo osób informowało o mazaniu w SD. Ja bym tego tak nie ujął . Ale na zdjęciach zaczepionych na forum jest różnica na korzysć skalowania obrazu przez Sharpa czy Toshibę. Jeszcze większa różnica jest na ruchomym obrazie . Przy czym to Sharp ma największą płynność - na płycie testowej monstera i to różnica jest wyraźna - nie trzeba się gapić aby to zauważyć . Wystarczy pierwszy rzut oka.
Skalowanie te przekłada się na jakość obróbki sygnału SD.
Ale faktem bezsprzecznym jest że Samsung sprawuje się przy sygnałach HD - rewelacyjnie.
Plazma ma w dalszym ciągu inne parametry .
pozdrawiam
 

conci

New member
Witam,
czy ktoś może podzielić się wrażeniami po zakupie 32m87BD? Jeszcze wczoraj byłem zdecydowany na m71 ale po obejżeniu go w akcji stwierdzam, że za dużo w nim czerwonego koloru. Nie wiem czy to przyczyna złych ustawień czy po prostu ten model tak ma.

Dzisiaj trafiłem na m87 - z opisów telewizora o przekatnej 40 cali wynika, że uzytkownicy są bardzo zadowoleni. Jak ma się sprawa w przypadku wersji 32 calowej? Czy warto kupować mode który jest tak krótko na rynku?

Pozdrawiam Kuba
 

srubek|13|

New member
kojak_ct napisał:
@AdSos
Jedyne, co widać na matrycy na całkowicie czarnym obrazie i w całkowitej ciemności otoczenia to lekkie chmurki przy środku ekranu. Jest to na tyle mało widoczne, że praktycznie nie zwraca się na to uwagi. Matryca równo podświetlona, nie ma pasów w pionie ani w poziomie. Jeśli chodzi o czarny to jeszcze nie to ale znacznie lepiej od konkurencji. Matryca po prostu tak nie świeci. Do plazmy nie porównam, bo nie mam. A CRT zaraz podepnę tylko wydrukuję magisterkę. ;) Jednak nie spodziewał bym się takich samych efektów. CRT raczej będzie lepsze. Przecież to tylko LCD. ;)

@srubek|13|
Dokładnie tak. Toshibę ciężko się oglądało. Strasznie wnerwiały te czerwone twarze. ;) Jednak toshiba trochę lepiej odbierała z siatki. Samsung bardziej śnieży bo potrzebuje lepszego sygnału, ale spokojnie da się oglądać bez stresu. ;) Z tunera satelitarnego jest jak najbardziej oki i nie odstaje od pozostałych. ;)

PS. Napisz, jaki masz soft. Kilka stron temu jest opis jak sprawdzić. Tylko nic nie grzeb w menu serwisowym. Zobacz tylko wersję softu. ;)

@deniro24
Włączysz redukcję szumów i spokojnie możesz oglądać. Ja oglądam z 2,5-3metrów i wszystko jest oki czego nie mogłem powiedzieć o toshibie. ;)

_______________________________________________________________
20.06.2007

Pierwsze wrazenie! :Kojak_ct tak jak mowisz w/w temacie na matrycy jedynie w calkowitej ciemnosci widac lekkie rozjasnienia.U mnie wystepuja w naroznikach,w ogole mi to nie przeszkadza.Sprawa ma sie inaczej do poziomych pskow ktore zauwazylem! Wystepuja tylko przy sygnale z satelity (na Cyfra +) lekkie smuzenie,tak jak by falowaly paski od gory do dolu,widac je szczegolnie na jasnych kolorach! zaznaczam dzieje sie to tylko na satelicie.Nie zauwazylem tego na sygnale TV czy DVD.Ogladalem dzisjaj film DVD obraz super,tylko czasami mam wrazenie jakby przez chwile rozmywaly sie twarz,pozatym wsztystko OK! Aha! zauwazylem jeszcze ze regulacja kolorem cieplym dziala tylko w trybie FILM.

Fireware: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0ff7fb22aef5eb7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c119de27029b610.html
Wersja oprogramowania T-BDX PDEU00-1004

wszedlem do Fireware ale nie wiem jak z tamtad wyjsc,wylaczylem Monitor i po ponownym wlaczeniu Meni juz nie bylo.Nie wiem czy dobrze zrobilem? jezeli wychodzi sie z tych opcji w inny sposob to powiedzcie jak.

PS. (Chyba tam lepiej nic nie grzebac!?): mozna cos sknocic naciskajac przez przypadek na opcje ktore tam sa !?
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Fakt, że Toshiba deczko lepiej skaluje. Z płynnością Sharpa też jest oki ale od czasu do czasu układ kompensacji ruchu też przestaje działać. ;) Widziałem w MM. ;)

Jeśli chodzi o mazanie twarzy to z anteny naziemnej nie mam tego efektu. Co dziwne tylko z dekodera Pioneer i to na kanale C+ występuje. :) Wyłączę jeszcze RGB i zobaczę jaki będzie obraz. ;)

Z tymi pasami śrubek to może być wina kabla. U mojego kolegi było identycznie ale na TV CRT Philips. Zobacz też, czy masz RGB włączone w dekoderze. ;)

Widzę, że mam najnowszy firmware z nas wszystkich. Chciał bym potestować drugą wersję ale kiedy będzie dostępna to nie wiem. ;) Z menu wyszedłęm tak jak i ty czyli powerem. Nie znam innego sposobu. Na początku czasami TV gubił mi ustawienia. Po wejściu do serwisowego i sprawdzeniu wersji FW problem ustąpił. ;) I nie grzeb tam. Wielu już popsuło sobie TV przez to grzebanie. ;)

@conci
32cale dodatkowo ma chyba 100Hz ale nie pamiętam na setkę. Jak masz możliwość wzięcia modelu na ten rok to pewnie, że bierz. Jak obraz ci się bardziej spodobał to w czym widzisz problem? :) W końcu TV kupuje się pod siebie. ;)
 

srubek|13|

New member
czesc kojak_ct


Dzisiaj ogladalem film na TVP1 i znowu zauwazylem male nieprawidlowosci.Obraz w pewnych momentach jakby sie rozmazal,rozpadl i zaraz wraca do normy (trwa to sekunde a moze nawet i 0,5/s. Na przyklad: jest zmiana sceny w filmie,kamera pokazuje twarz i w tym momencie twarz jest jakby rozmyta,albo samochod skreca w zakret i to samo co z twarza,obraz jakby przez ulamek sekund sie rozsypal i na nowo wraca do pierwotnego stanu.Troche mnie to martwi!Nie wiem czy to przyczyny czysto techniczne? czy jakas usterka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja sprawdziłem dokładnie modele / 32 RD2 Sharp i Panasonic 32 LX 70 / przez kilka godzin i żadnych "bujań nie zanotowałem". Myślę że możesz mieć problem z sygnałem.
Sharp nieznacznie , ale odstawał jakością na korzyść.
W Sd widać było więcej szczegółów / na Sharpie/ , a obraz był bardziej płynny i naturalny. Był bardziej nasycony. Czy Panasonic grał źle ?
Absolutnie nie. Kąty miał zdecydowanie lepsze , nawet przy nasłenecznionych warunkach widać to .
Trzeba anielskiej cierpliwości żeby znaleźć przewagę na korzyść Sharpa.
Pierwsze porównanie poszło w systemie Dynamicznym , drugie wg. najlepszych własnych ustawień.
Panasonic zdecydowanie lepiej współpracuje z komputerem .
Wiecej szczegółów podaje Sharp ,obraz jest bardziej dynamiczny . Ale Panasonic niewiele ustępuje - mimo że jest w znacznie niższej klasie cenowej. Muszę zaznaczyć też że jedna z osób postronnych wybrała Panasonica jako lepszy obraz , ale kilka innych wybierało z tych dwóch - Sharpa na lidera.
Jak zamknęliśmy obraz tak że nie wiadać który model jest który - to najłatwiej poznaćpo formatowaniu obrazu - Sharp ma lepsze proporcje widoczne na ekranie.
pozdrawiam
 

kojak_ct

Member
srubek.
Co rozumiesz pod pojęciem rozwalania się obrazu? Jeszcze się z tym nie spotkałem. Jedynie komensacja ruchu czasami się nie wyrabia. Może powinieneś zadzwonić o uaktualnienie od samsunga? Wg zagranicznych for moja wersja softu 1013 jest najnowszą z serii v1. Następna jest już v2 ale chyba tylko we włoszech dostępna.
 

srubek|13|

New member
Na dekoderze Satelitarnym Skymaster mam Video Signal nastawiony na RGB.
Videonorm (50Hz) Pal BGDHI
Videonorm (60Hz) NTSC
a kabelScart kupilem w Saturnie dalem ok 20€ Marka Oehlbach, nie sadze zeby bylo cos z kablem,tym bardziej ze podlanczalem juz pod inny i dzieje sie to samo.Moze na cyfrze plus sygnal jest do kitu? sam nie wiem co o tym myslec.
PS:kojak_ct co miales na mysli ze po wejsciu do meni serwisowego mozna zepsuc sobie TV?
____________________________________________________________-
kojak_ct jakby ci wytlumaczyc to mazanie? (rozwalnnie sie obrazu) po prostu twarz albo inne postacie jakby przez ulamek sekund sie rozmywaly,widac przez chwile
kwadraciki!
____________________________________________________________
Kojak_ct powiedz mi jaka ja mam w takim razie wersje software? skoro ty masz 1013.Czy po telefonicznej rozmowie z (service samsunga) przyjada mi wgrac nowy software? gdzie sie znajduje wersja sofu? nie moge zalesc tego nr. software na w/w fotografiach ktore zamiescilem! ty masz 1013 a gdzie jest u mnie ten symbol? ta numeracja.

Dziekuje ! Mariusz
 
Ostatnia edycja:

pancer

New member
srubek,
W twoim przypadku wersja oprogramowania to 1008, co możesz zobaczyć na zdjęciu z menu serwisowego, które sam zamieściłeś.
Nowsze wersje oprogramowania wprowadzają dużo ulepszeń min. poprawiają źle działającą funkcję Movie+, która powodowała właśnie pewne błędy w obrazie.
 

kojak_ct

Member
Mam nadzieję, że kolega się nie obrazi ale zacytuję jego obrazek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3f3116872fb62b40.html

Tak ma to wyglądać.
U mnie jest 1013/1004

Zadzwoń do samsunga i opisz problem. Zobaczymy co powiedzą. Jak będą się migali to powiedz o wymianie software'u na najnowszy. Zapytaj jaką mają wersje. ;)

Sprawdzcie jeszcze z prawej strony na TV nalepkę z versją hardware. U mnie jest SQ02. Czytałem coś o wymianie matrycy chyba w SQ02 na inną. Niestety czytałem od końca forum i do tego wszystkiego nie rozumiem więc nie potwierdzę na 100%. ;) Z tego co tam piszą w wersji FW2000 zniknęły problemy znane z M+. Zastanawiam się, czy u nas taki FW jest dostępny.

Z tym mazaniem to u mnie na C+ też to zauważyłem tylko, że u mnie nie wyskakują kwadraciki tylko czasami obraz na twarzach smuży.

Zapomniałem. Nie grzeb w menu serwisowym. Nie jeden już rozkalibrował TV. Nic dobrego tam nie zrobisz a możesz tylko pogorszyć. ;) Zresztą jest parę postów w dziale Samsung. Lepiej nie kombinuj. ;)
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
kiki napisał:
Ja sprawdziłem dokładnie modele / 32 RD2 Sharp i Panasonic 32 LX 70 / przez kilka godzin i żadnych "bujań nie zanotowałem". Myślę że możesz mieć problem z sygnałem.
Sharp nieznacznie , ale odstawał jakością na korzyść.
W Sd widać było więcej szczegółów / na Sharpie/ , a obraz był bardziej płynny i naturalny. Był bardziej nasycony. Czy Panasonic grał źle ?
Absolutnie nie. Kąty miał zdecydowanie lepsze , nawet przy nasłenecznionych warunkach widać to .
Trzeba anielskiej cierpliwości żeby znaleźć przewagę na korzyść Sharpa.
Pierwsze porównanie poszło w systemie Dynamicznym , drugie wg. najlepszych własnych ustawień.
Panasonic zdecydowanie lepiej współpracuje z komputerem .
Wiecej szczegółów podaje Sharp ,obraz jest bardziej dynamiczny . Ale Panasonic niewiele ustępuje - mimo że jest w znacznie niższej klasie cenowej. Muszę zaznaczyć też że jedna z osób postronnych wybrała Panasonica jako lepszy obraz , ale kilka innych wybierało z tych dwóch - Sharpa na lidera.
Jak zamknęliśmy obraz tak że nie wiadać który model jest który - to najłatwiej poznaćpo formatowaniu obrazu - Sharp ma lepsze proporcje widoczne na ekranie.
pozdrawiam
Jeśli można, kilka słów komentarza do tego co przeczytałem wyżej.

Piszesz że testowałeś TV w trybie dynamicznym. Otóż w moim odczuciu, tryb dynamiczny jest dość paskudny w Panasonicu, działają wtedy układy dostosowujące parametry obrazu do wyświetlanej sceny, co z kolei znacząco wpływa na ogólną jakość, wcina szczegóły w scenach, obraz pływa wraz ze zmianą wyswietlanej sceny. Z kolei w trybie standardowym, przy własnych regulacjach, porównując z innymi TV obraz jest minimalnie za ciemny. Przpuszczam że dlatego wybrałeś też tryb dynamiczny do testów, ponieważ wtedy jest dodatkowo większa jasność lamp ustawiona w Panasonicu.

Panasonic nie ma niestety w menu głównym regulacji jasności lamp podświetlających, jest to spora wada. Dopiero ręczna regulacja w trybie serwisowym umożliwia wybór trybu standardowego (kinowy, auto) z jasnością lamp, taką jak w trybie dynamicznym.

Takie połączenie dwóch trybów, znacząco wpływa na dodatkową poprawę obrazu, widać jeszcze więcej szczegółów, obraz nabiera głębi (lepsze odwzorowanie i nasycenie kolorów). Ale wyraźnie należy zaznaczyć, że nie jest to dostępne z poziomu menu użytkownika i to bezsprzecznie duża wada tego telewizora.

Jest w związku z tym szansa, że przy takim dodatkowym zabiegu, to znaczy tryb kinowy lub auto, z ustawioną oczko wyższą jasnością lamp nieco zmieniłby układ sił na linii Panasonic - Sharp :). Według mojego odczucia taki zabieg daje mu jakby drugi oddech w kwestii obrazu, lepsze wyświetlanie dalszych planów, lepsza definicja kolorów, jeszcze bardziej szczegółowy obraz, zarówno w SD i HD.

W kwestii płynności ruchu nie będę dyskutował, bo różnice są na poziomie indywidualnych preferencji i nie ma co dzielić włosa na czworo. Obraz na obu jest i tak zdecydowanie lepszy jak na każdym innym LCD 50Hz.

W kwestii pracy z komputerem, oba mają ten tryb żałosny. Fakt, Panasonic ma dodatkowo regulację gammy w tym trybie, to plus.

Ale porównując ten tryb z Samsungiem R81, oba wypadają blado.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
conci napisał:
Witam,
czy ktoś może podzielić się wrażeniami po zakupie 32m87BD? Jeszcze wczoraj byłem zdecydowany na m71 ale po obejżeniu go w akcji stwierdzam, że za dużo w nim czerwonego koloru. Nie wiem czy to przyczyna złych ustawień czy po prostu ten model tak ma.

Dzisiaj trafiłem na m87 - z opisów telewizora o przekatnej 40 cali wynika, że uzytkownicy są bardzo zadowoleni. Jak ma się sprawa w przypadku wersji 32 calowej? Czy warto kupować mode który jest tak krótko na rynku?

Pozdrawiam Kuba

W kwestii czerwonego koloru w M71. Jeśli to jedyna wada według Ciebie, powstrzymująca Cię przed zakupem, to wejdź w menu telewizora i zmień tryb wyświetlania kolorów z opcji "szeroki" na "auto" i .....

Niespodzianka Cię czeka, wszystko wraca do normy :)

Widać że ktoś coś skopał w tym modelu, w tej właśnie kwestii. W R81 już nie ma takiej różnicy przy zmianie tej opcji.
 
Ostatnia edycja:

srubek|13|

New member
kojak_ct napisał:
Mam nadzieję, że kolega się nie obrazi ale zacytuję jego obrazek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3f3116872fb62b40.html

Tak ma to wyglądać.
1013/1004

Zadzwoń do samsunga i opisz problem. Zobaczymy co powiedzą. Jak będą się migali to powiedz o wymianie software'u na najnowszy. Zapytaj jaką mają wersje. ;)

Sprawdzcie jeszcze z prawej strony na TV nalepkę z versją hardware. U mnie jest SQ02. Czytałem coś o wymianie matrycy chyba w SQ02 na inną. Niestety czytałem od końca forum i do tego wszystkiego nie rozumiem więc nie potwierdzę na 100%. ;) Z tego co tam piszą w wersji FW2000 zniknęły problemy znane z M+. Zastanawiam się, czy u nas taki FW jest dostępny.

Z tym mazaniem to u mnie na C+ też to zauważyłem tylko, że u mnie nie wyskakują kwadraciki tylko czasami obraz na twarzach smuży.

Zapomniałem. Nie grzeb w menu serwisowym. Nie jeden już rozkalibrował TV. Nic dobrego tam nie zrobisz a możesz tylko pogorszyć. ;) Zresztą jest parę postów w dziale Samsung. Lepiej nie kombinuj. ;)
_______________________________________________________________
Czesc kojak_ct u mnie na prawej stronie TV. na naklejce widnieje SQ02
a soft wyglada u mnie : T-TLPMPEUD-1008/T-BDPMPEUS-1004 to chyba o to chodzi? tak to odczytalem ze zdjecja ktore sam zamiescilem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c119de27029b610.html w/w temacie,chyba jest OK! U ciebie jest 1013/1004.Czyli mam gorsza wersje software od ciebie! Czy do obowiazkow Samsunga nalezy przyjechac i wgrac klientowi nowe oprogramowanie,software? czy jest to robione na koszt posiadacza TV?
-Zrozumialem! nie bede grzebac w meni serwisowym,a jezeli chodzi o te rozmazania to bardzo trafnie to ujoles (smuzy) na twarzach itp.
PS: Mam poprostu zadzwonic do service i poprosic o nowy software? nie beda stwarzac problemu? z tego co slyszalem to Samsung ma dosc porzadny service.Sam doswiadczylem,zepsul mi sie Pivot funkcja w moim SyncMaster 913NLCD PC dostalem zastepczy a naprawa trwala tylko 3 dni.

Dziekuje i pozdrawiam Mariusz
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Moj TV dopiero dwa tygodnie temu trafił do magazynów na słowacji skąd przyjechał na sklep i od razu do mnie stąd pewnie najnowszy soft z serii v1. Czekam, aż pojawi się v2 i też zadzwonię. ;)

Serwisant raczej powinien przyjechać do ciebie i z laptopa wrzucić soft ale nie jestem pewien bo nigdy nie miałem do czynienia z serwisem samsunga tylko gdzieś o tym czytałem. Ale dzwoń i atakuj ich wadami TV. Sami powinni wiedzieć o wgraniu softu. ;)

PS. Tak to u mnie wygląda:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fc0f2251643b884.html
 
Ostatnia edycja:

srubek|13|

New member
kojak_ct napisał:
No aż jestem ciekaw co oni za softy mają. ;)

---------------------------------------------------------------------
PS. Zapomnialem cos sie spytac: w Meni Dzwiek: funkcja
Wybor Dzwieku i Zeruj u mnie sa nieczynne, napisy sa szary, czy to normalne? tak samo funkcja Obraz: ustawienia Odcien,tez nie moge nic zrobic.
pozdrawiam i do zobaczenia Mariusz
 

kojak_ct

Member
Z cyfrowego sygnału nie da się zmieniać odcienia. Tylko sygnał analogowy. Jeśli chodzi o wybór dźwięku to działa to na sygnale cyfrowym w trybie PIP. Wtedy masz do wyboru, czy dźwięk leci z źródła cyfrowego czy z PIPu. ;)
 

srubek|13|

New member
kojak_ct napisał:
Z cyfrowego sygnału nie da się zmieniać odcienia. Tylko sygnał analogowy. Jeśli chodzi o wybór dźwięku to działa to na sygnale cyfrowym w trybie PIP. Wtedy masz do wyboru, czy dźwięk leci z źródła cyfrowego czy z PIPu. ;)
______________________________________________________________
Odcien nie dziala mi nawet jesli ogladam z kablowki! a kablowka to chyba sygnal analogowy juz sam nie wiem? kojak_ct a co z zerowanie u mnie nie tez dziala!

Aha! jeszcze wspomne o tych paskach na moim TV. powiedziales ze moze to wina kabla! kabel jak wiez mam w miare dobry,ale tak mysle sobie? moze je zle podpiolem: na zlaczu 1_wpiolem DVD na scarta/ a na zlaczu_2 Receiver Sat, myslisz ze jest OK!
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
srubek|13| napisał:
______________________________________________________________
Odcien nie dziala mi nawet jesli ogladam z kablowki! a kablowka to chyba sygnal analogowy juz sam nie wiem? kojak_ct a co z zerowanie u mnie nie tez dziala!

Regulacja odcienia przeznaczona jest zasadniczo do sygnałów NTSC, w niektórych telewizorach ta opcja jest aktywna tylko jak podamy taki właśnie sygnał.
 

kojak_ct

Member
No właśnie masz rację sławek. W instrukcji też to pisze. :) A to zerowanie to też jest nieaktywne. Ale wcześniej było. Czemu to nie wiem. I tak mi to nie jest do niczego potrzebne. ;)
 
Do góry