Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

Max123

New member
HDTV_Fan napisał:
To zwykły LE40M86BD tylko sklepy oznaczają sobie samym B

W Mediamarkt jest tak samo

Ja wolę kupić wysyłkowo w cenie okolo 6530 niz przepłacać tyle w tych "molochach"...

Dzięki za odpowiedź. Mam obawy, że przy zakupie z internetu telewizor może pochodzić z wystawy lub "z odzysku", a tu mam (tak mi powiedziano) w nienaruszonym opakowaniu. Cena i tak jest korzystna w porównaniu z innymi sklepami.
 

brun

Member
czy ktoś może powiedzieć czy ten tv może jeszcze być tańszy? ile czasu trzeba było by czekać. co do ceny w rtv euro to rzeczywiście 6990 widziałem go w niedziele w radomiu
 

Max123

New member
brun napisał:
czy ktoś może powiedzieć czy ten tv może jeszcze być tańszy? ile czasu trzeba było by czekać. co do ceny w rtv euro to rzeczywiście 6990 widziałem go w niedziele w radomiu

Z obserwacji po różnych sklepach w okolicy, ta cena wydaje się być korzystna (w Domarze najdrożej - 9000!). Początkowo zastanawiałem się nad Sharpem 42XD1E, bo jest większy, ale czerń na ekranie przy oglądaniu pod kątem zmienia się w kolor fioletowy. Samsung ma wysoki na pierwszy rzut oka kontrast, dobrą czerń i te kąty...... Sharp przy nim wymięka.

Zastanawiam się, czy ten Samsung nie będzie za mały do pokoju 25 m kw.? Cena 46-calowego Samsunga (w Euro) wynosi 12000 PLN, co w stosunku do 40-calowego w cenie 6990 PLN, to lekkie przegięcie.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
A ja sie jeszcze nad nim zastanawiam... Bo ogladalem dzisiaj dokladnie obraz z kablowki jakiejs + DVD Gladiatora, no hmmm, obraz pozostawial wiele do zyczenia... Szczegolnie na kablowce...

Co jak co ale HD jescze nie ma tak duzo przekazów... Coz zrobic... Oto jest pytanie :)
 

eskobar

New member
Max123 napisał:
Z obserwacji po różnych sklepach w okolicy, ta cena wydaje się być korzystna (w Domarze najdrożej - 9000!). Początkowo zastanawiałem się nad Sharpem 42XD1E, bo jest większy, ale czerń na ekranie przy oglądaniu pod kątem zmienia się w kolor fioletowy. Samsung ma wysoki na pierwszy rzut oka kontrast, dobrą czerń i te kąty...... Sharp przy nim wymięka.

Zastanawiam się, czy ten Samsung nie będzie za mały do pokoju 25 m kw.? Cena 46-calowego Samsunga (w Euro) wynosi 12000 PLN, co w stosunku do 40-calowego w cenie 6990 PLN, to lekkie przegięcie.
hey
nie bierz pod uwage jak wieliki masz pokoj tylko z jakiej odległosci bedziesz ogladał ten tv,moim zdaniem 46" do pokoju 25m to troche za duzo za pewne bedziesz ogladał z bliskiej odległosci,oczka beda sie szybko meczyc!!!!!!'chyba ze masz na samym koncu kanape a po przeciwnej stronie tv;
pamietaj ze im dalej od tv tym lepszy obraz(oprocz sygnału hd oczywiscie)
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
HDTV_Fan napisał:
A ja sie jeszcze nad nim zastanawiam... Bo ogladalem dzisiaj dokladnie obraz z kablowki jakiejs + DVD Gladiatora, no hmmm, obraz pozostawial wiele do zyczenia... Szczegolnie na kablowce...

Co jak co ale HD jescze nie ma tak duzo przekazów... Coz zrobic... Oto jest pytanie :)

Kablówka mnie nie interesuje, a raczej przekaz z platformy N.
Ciekawe jak było podłączone to DVD?
 

KrzysLP

New member
Jeśli możesz, bierz większy. Od miesiąca oglądam 40" Samsung M86 z odleglości 1,5 do 4 metrów i nie mam zastrzeżeń nawet przy programach z kablówki. Gdyby tylko sprzedający się zgodził to wymieniałbym na 46"
 

Max123

New member
Kupiłem 40-calowy i taki wydaje mi się odpowiedni. Obraz z DVD po euro jest bez zarzutu, podobnie wiekszość kanałów SD z n-ki. Nie wiem tylko jak uruchomić ten tuner cyfrowy DVB-T? Czy jeśli mam kablówkę, to muszę zastosować jakiś sumator sygnału z TV naziemnej i kablowej? Bo w telewizorze jest tylko jedno gniazdo antenowe.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
max

A powiedz mi czy probowales na jakims zwyklym sygnale SD ??

Bo "n" sama w sobie skaluje SD na 720p lub 1080i - imho sprawdzałes czy widać jakąś roznice miedzy skalowaniem do 720p a 1080i ?

Nie widzisz na SD zadnego smuzenia ?
 

Max123

New member
HDTV_Fan napisał:
max

A powiedz mi czy probowales na jakims zwyklym sygnale SD ??

Bo "n" sama w sobie skaluje SD na 720p lub 1080i - imho sprawdzałes czy widać jakąś roznice miedzy skalowaniem do 720p a 1080i ?

Nie widzisz na SD zadnego smuzenia ?

Dzisiaj nie mam już czasu, jutro to sprawdzę i napiszę. Co dziwnego ten TV ma oprócz zwykłego PIP, również PAP (nie ma o tym w instrukcji), tak że będę mógł porównać obok siebie obraz z kablówki z obrazem SD np. z N-ki.
 

kojak_ct

Member
srubek|13| napisał:
Czesc! kojak_ct

Chcial bym sie jeszcze cos zapytac!-TV mam zawieszony na scianie jakies 70-75cm od podlogi,a zaraz pod Telewizorm w odleglosc ok. 20 cm stoi Receiver+DVD czy nie ma to wplywu na jakosc panela? zly obraz lub tym podobnie!

-pozdrawiam Mariusz

PS. co oznacza ten skrot Kanaly SD?

Raczej to co masz pod TV nie powinno mieć wpływu. Prędzej jakiś nieekranowany głośnik niż to co podałeś.

SD- Standard Definition. ;)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Koledzy, pomozcie :(

Dzisiaj przyjechał ten Samsung 40 calowy ale za nic w swiecie niemoge osiagnac dzwieku po HDMI :( z komputera

Wczesniej na innym panelu LCD był, na Samsungu nie ma, co to moze byc ??

Walcze i walcze i nic
 

Slygado

New member
HDTV_Fan napisał:
Koledzy, pomozcie :(

Dzisiaj przyjechał ten Samsung 40 calowy ale za nic w swiecie niemoge osiagnac dzwieku po HDMI :( z komputera

Wczesniej na innym panelu LCD był, na Samsungu nie ma, co to moze byc ??

Walcze i walcze i nic
Może jakieś info jak to połączyłeś :?:
Bo jeśli przez DVI<->HDMI to nie możliwe jest, żeby uzyskać dźwięk, jeśli innymi sposobami to opisz jak :?:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Oczywisci ze HDMI - mam karte z HDMI wyjsciem

Zastaanawiam sie tylko jakie probkowanie dzwieku przyjmuje TV ( moze w tym problem jest ) albo np komp wykrywa TV tylko jako odbiornik DVI ? I nie wysyla dzwieku ??

Jakies jaj normlanie

Wcześniej mialem panel innej marki i bez klopotu szedl dzwiek

Tylko ze tamten panel pokazywal w info czy sam TV korzysta z wejscia HDMI czy moze z DVI ( a defakto bylo podlaczone do HDMI wsio )

Ale rozgraniczal czy dostaje sygnal HDMI czy DVI

I co jest super mam w Samsungu 1920x1080p w 60 Hz tylko ze nie ma dzwięku :(

Przyszło mi do głowy cos takiego, wczesniej na tym poprzednim panelu komputer wykrywał mi poprzedni panel jak TV LCD a teraz tylko wykrywa jako Samsung

Moze komputer mysli ze to nie TV ale monitor ? I wysyła tylko sygnał DVI...
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Czy ktoś mi pomoze... ?? :(

Moze są jakies sterowniki do kompa aby widziła tego Samsunga jako TV a nie moznitor ? Bo tak mi sie wydaje ze w tym problem ze komp mysli iz to monitor więc wysyła jakby sygnał DVI...
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
Hmm całkiem możliwe. A w sterownikach grzebałeś od karty :?: Może jest tam jakaś opcja od gniazda HDMI i można zmienić między DVI/HDMI :?:

Spróbuj też odinstalować monitor, a jeśli to nic nie da sterowniki od karty graficznej i zainstalować na nowo :!:
Może warto też rozejrzeć się za nowszą wersją sterów od grafy.

Co do sterownika do TV, to chętnie bym też taki zassał - napewno by sie przydał.8)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Znowu godzina kombinowania i nic :(

Cholera mnie bierze...

Podlaczylem pod HDMI 2 i analogowo dzwiek ale nie daje mi spokoju czemu po HDMI on nie dziala...

Najgorsze ze Samsung nie pokazuje czy wykrywa niby DVI czy HDMI....
 

KrzysLP

New member
Czy masz jakąkolwiek możliwość sprawdzenia, czy wyprowadzane jest audio po HDMI? Sugeruję raczej,że wina leży po stronie PC. Jesteś pewien,że zmieniałeś domyślne urządzenie audio w Windows(jesli masz ten system) przed przełączeniem telewizora na źródło HDMI ?
 
Do góry