Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Singularity

New member
fakt, dekoder nie jest najlepszy ale za free :)

z tv Sony sparował się sam 2gi dekoder (taki sam)...

na 2 pytanie może ktoś odpowiedzieć?
 

Jann

New member
To nie wina softu. Ja mam 3011 i MotionPlus działa bez zarzutu. Spróbuj wgrać jeszcze raz, a wcześniej sprawdź w ustawieniach czy jest włączony...


Też wgrałem ten soft i mam identyczny problem. Motion Plus jakby przestało działać. Miał ktoś z Was też taki przypadek?
 

mafia35

New member
Bez reklam

Singularity

New member
kupiłem parę dni temu słuchawki MDR-DS6500 Sony z wyjściami chinch i optyk, optyk poszedł pod PS3 a chinch chcę pod TV i tu jest problem:
Kupiłeem kabel chinch- chinch, podłączyłem pod TV i stację słuchawek ale brak dźwięku. Podłączałem pod te boczne chinch'e i te z tyłu ale nic- jedynie przy ruszaniu kablem słychać szum w słuchawkach. Oczywiście zmieniałem w menu głośniki na zewnętrzne. Żródło dźwięku to dekoder cyfry+ podłączony pod TV przez HDMI.

Może ktoś pomóc?
 
Sprawa jest bardzo prosta, te "cinche" w TV nie są wyjściowe, lecz wejściowe, więc słuchawek tam nie podłączymy.
Jedyne sprawdzone i chodzące (także u mnie) rozwiązanie (po cinchach) to:
- przejściówka Euro-cinche z ustawieniem!!! kierunku sygnału (przełącznik)
włożona w eurozłącze TV i ustawieniem tego przełącznika na sygnał wyjściowy
W tej przejściówce mamy kanały L i R oraz sygnał TV.
Dwoma kablami idziemy do słuchawek.
Ustawienie w menu "głośniki zewnetrzne" nie ma nic wspólnego z powyższym problemem (patrz instrukcja). Poza przejściówką nic nie musimy więcej ustawiać!.

Tak przy okazji - sprawa już była wielokrotnie omawiana na forum.

powodzenia
 
Ostatnia edycja:

Singularity

New member
nie przyszło mi do głowy sprawdzić przed kupnem kabla,czy TV ma chinch out (uznałem to za pewnik), wyszło jak już kupiłem kabel i podłączyłem...

z eurozłączem jest ten problem, że jest dość gruby a TV wisi i za nim jest dość mało miejsca.
Poza tym chciałem uniknąć ciągłego odłączania kabli (słuchawki do TV są mi rzadko potrzebne) a i stąd myślałem, że z chinchami uda mi się z menu TV wybierać głośniki/ słuchawki.

wiesz może czy kable chinch które już mam po podłączeniu do tego: KABEL STEREO MINIJACK->2X CHINCH(F) 0.2M - Drukarki, komputery, naprawa komputerów i serwis notebooków - BinCom Częstochowa

a wyjście jack do TV dadzą mi dźwięk w końcu ?
 
Tak, powinny dać sygnał po podłączeniu do wyjścia słuchawkowego.
Trzeba pamietać, że po włożeniu wtyku minijack do gniazda w TV
jego głośniki się automatycznie wyłączą - co może być bardzo niewygodne (jak telewizor wisi).
W dodatku poziom sygnału (głośność) na tym porcie dla niektórych stacji może być za słaby
dla Twoich słuchawek tak podłączonych - ja tak miałem.
I dlatego mam podłączone słuchawki jednak przez przejściówkę Euro-Cinch, a poziom głosu głośników TV można wtedy ustawiać zupełnie niezależnie od słuchawek.
Np. jedna osoba słucha przez głosniki, a druga np. przez słuchawki bezprzewodowe, chodząc nawet po mieszkaniu ;-)
 
Ostatnia edycja:

Singularity

New member
to fakt, że wyjście słuchawkowe jest w trudno dostępnym miejscu (stąd chęć podłączenia chinchami)...

Z słuchawek podłączonych do tv będę korzystał niezbyt często więc przeboloeje te minusy, byle tylko był dźwięk.

Podłączyłem przed chwilą moje stare słuchawki z pc do wyjścia słuchawkowego w tv i fakt, bardzo głośno nie jest ale raczej starczy....

Gdyby był przy eurozłączu wybór z menu głośników to bym się może skusił a tak to kupię ten kabel za 1zł...
 
Wybór z menu głośników??

Czy chodzi o wybór głośników TV lub słuchawek?

Można przecież przy podłączeniu słuchawek przez eurozłacze wyciszyć po prostu głośniki TV pilotem (ja tak robię, gdy ma być "cisza" w domu) i wtedy mamy tylko głos w słuchawkach.

Normalnie głos jest w głosnikach i na eurozłaczu jednocześnie, więc można dowoli kombinować.
Ja mam na stałe w ten sposób podłączone bezprzewodowe słuchawki firmy AKG i bardzo dobrze się ten układ sprawuje w różnych konfiguracjach "osobowych" ;-))
 
Ostatnia edycja:

Singularity

New member
tak, chodzi mi o proste, bez wypinania/ wpinania kabli przełączanie między sł/gł TV...

Skoro można wyciszyć tv to sposób z eurozłączem jest całkiem ciekawy...

dzięki za objaśnienie :)
 

KaYteck1

New member
Kolega fkaczmarek zapomniał dodać dwóch istotnych szczegółów. Pamiętaj żeby wpiąć przejściówkę w eurozłącze to wyżej (wypuszcza dźwięk cały czas, niezależnie od źródła). Nie ma róży bez kolców, dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem i na to nie ma ratunku. :sad:
 

rewaczek

New member
C650 problem Internet TV

witam jestem tu nowy wiec nie gniewajcie sie ze moze powtarzam temat ale 400 ston do przegladania to troche jest,czy ktos z was ma taki problem jak ja mianowicie mam problem z internetem w tv c650 jak robie test sieci to ostatnia (test usługi internetowej )linijka jest na X brak połaczenia z urzadzeniem zewnetrzym (po kablu i po wifi) o co tu chodzi raz to działa raz nie ,przy właczaniu TVN plyera wywala bład brak połaczenia z siecia . czy moze byc to wina softu jaki mam, przypomne ze nie akualizowałem Tv od kupna mam wersje 1016,sciagnełem soft T-VALDEUC_3011.0 ale nie wem co on wnosi, napiszcie czy wszysko na nim chodzi porawnie czy warto aktualizowac Tv,pozdrawiam
 

Wigash

New member
witam jestem tu nowy wiec nie gniewajcie sie ze moze powtarzam temat ale 400 ston do przegladania to troche jest,czy ktos z was ma taki problem jak ja mianowicie mam problem z internetem w tv c650 jak robie test sieci to ostatnia (test usługi internetowej )linijka jest na X brak połaczenia z urzadzeniem zewnetrzym (po kablu i po wifi) o co tu chodzi raz to działa raz nie ,przy właczaniu TVN plyera wywala bład brak połaczenia z siecia . czy moze byc to wina softu jaki mam, przypomne ze nie akualizowałem Tv od kupna mam wersje 1016,sciagnełem soft T-VALDEUC_3011.0 ale nie wem co on wnosi, napiszcie czy wszysko na nim chodzi porawnie czy warto aktualizowac Tv,pozdrawiam
moim zdaniem zmiana softu nie pomoże zbytnio. Dobrze sprawdź połączenie sieciowe. Czasem to wina kabla lub routera. Bo jeśli błąd powtarza się i na kablu i na adapterze wifi to może to jednak router. Adapter oryginalny samsunga?
Może być też problem DHCP, połączenie masz ustawione automatycznie czy ręcznie?
 

rewaczek

New member
połączenie jest ustawione na auto kable sa dobre bo spawdzałem ,adapter mam orginalny samsunga to połaczenie raz działa a raz nie , tvn player na laptopie idzie bezprzewodowo ok więc router ok , wina musi być po stronie tv ale co i jak nie bardzo rozumiem o co chodzi z DHCP?
 

Wigash

New member
DHCP odpowiada za prawidłowe automatyczne przypisanie adresu IP. Adresy przypisuje router, nadając kolejne numery IP dla nowych urządzeń. Niektóre routery mają ustawioną maxymalną liczbę urządzeń i nie nadają kolejnym urządzeniom IP. Pytanie czy Internet@TV działał ci kiedykolwiek czy od początku nie działa. Jeżeli działał to raczej nie router. Oczywiście dla sprawdzenia można skonfigurować połączenie ręcznie. Na początek sprawdziłbym i skonfigurował połączenie kablowe (wyjmij adapter), dopiero potem WIFI, wyjmij kabel sieciowy.
Potrzebne dane o IP, mask i gateway znajdziesz w lapku. W CMD trzeba wpisać iconfig.
 

bmbk

New member
Witam, jestem tu nowy i mam mały problem, a mianowicie. Posiadam Samsunga LE40C650 i kiedy próbuję odtworzyć na nim niektóre filmy wyskakuje mi "Nieobsługiwany kodek video". Jestem laikiem w sprawach TV i HD więc nie mam pojęcia jak zrobić żeby dany film się włączył. Z góry dziękuję za pomoc :))

PS: to ten film "FilmyHD.net-Felon.2008.720p.BluRay.x264-ESiR.mkv"
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, jestem tu nowy i mam mały problem, a mianowicie. Posiadam Samsunga LE40C650 i kiedy próbuję odtworzyć na nim niektóre filmy wyskakuje mi "Nieobsługiwany kodek video". Jestem laikiem w sprawach TV i HD więc nie mam pojęcia jak zrobić żeby dany film się włączył. Z góry dziękuję za pomoc :))

PS: to ten film "FilmyHD.net-Felon.2008.720p.BluRay.x264-ESiR.mkv"

No to będziesz się musiał podszkolić "laiku":wink: Film musisz ponownie przerobić programem mkv merge z odznaczoną opcją "kompresja nagłówka". Albo po prostu ściągnij sobie inną wersję tego filmu.
 

pavio

New member
Czy w menu serwisowym nie ma możliwości podgłośnienia wyjscia optycznego i powiększenia czcionki napisów w filmach odtwarzanych z usb?
 
Do góry