Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
nie jest taki dobry jak pisza..... ja juz mam go 2 lata gwarancja mi sie skonczyla chyba albo i nie skonczyla bo nie mam paragonu i zauwazylem na ekranie tego tez tv pionowy czarny pasek o grubosci 2mm od dolu do gory wiec nie wiem czy to wada fabryczna albo powoli cos zaczyna siadac.... czy to na obrazie hdmi czy na cyfrowce naziemnej... Pozdrawiam wersje aktualizacji mam z 2010/11
Zgubić paragon i gwarancję do sprzętu za 2,5 kafla bezcenne.
to chyba nie jest częsta awaria, nie słyszałem, żeby ktoś o czymś takim wspominał.

Ja ogólnie jestem zadowolony (choć już miałem interwencję serwisu), ale ostatnio zauważam niejednolite poświetlenie matrycy. Nie wiem czy dopiero teraz coś się stało z podświetleniem, czy może wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Do końca gwarancji jeszcze parę miesięcy więc jeszcze poobserwuję i może to zgłoszę. Nie żeby mi to jakoś mocno przeszkadzało, bo to tylko na czarnym ekranie widać, ale co mam nie skorzystać z gwarancji póki jest :)
 

amor_priv

New member
Zgubić paragon i gwarancję do sprzętu za 2,5 kafla bezcenne.
to chyba nie jest częsta awaria, nie słyszałem, żeby ktoś o czymś takim wspominał.

Ja ogólnie jestem zadowolony (choć już miałem interwencję serwisu), ale ostatnio zauważam niejednolite poświetlenie matrycy. Nie wiem czy dopiero teraz coś się stało z podświetleniem, czy może wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Do końca gwarancji jeszcze parę miesięcy więc jeszcze poobserwuję i może to zgłoszę. Nie żeby mi to jakoś mocno przeszkadzało, bo to tylko na czarnym ekranie widać, ale co mam nie skorzystać z gwarancji póki jest :)

Ja bym poczekał i oddał do serwisu miesiąc przed końcem gwarancji. Tego modelu może juz nie będzie w sprzedaży, więc dostaniesz lepszy bez dopłaty. I z nową gwarancją na kolejne dwa lata. Ja tak wymieniałem nagrywarki DVD w komputerze przez kilka lat. Miałem takie szczęście, że psuły się pod koniec gwarancji :) Zaczynałem od jakiejś badziewnej x2, a teraz mam x48 z lightscribem, i nie dopłaciłem ani grosza.
 

Wigash

New member
Ja bym poczekał i oddał do serwisu miesiąc przed końcem gwarancji. Tego modelu może juz nie będzie w sprzedaży, więc dostaniesz lepszy bez dopłaty. I z nową gwarancją na kolejne dwa lata. Ja tak wymieniałem nagrywarki DVD w komputerze przez kilka lat. Miałem takie szczęście, że psuły się pod koniec gwarancji :) Zaczynałem od jakiejś badziewnej x2, a teraz mam x48 z lightscribem, i nie dopłaciłem ani grosza.
no właśnie nie wiem jak to jest z tym TV (albo z tym serwisem). Też się spotkałem z podobną sytuacją w przypadku PSP. Syn szwagra tak się bawił konsolką, że coś padło na parę dni przed końcem gwary. Szwagier zdążył ją oddać i po jakimś czasie okazało się, że to chyba napęd, ale jak pojechał odebrać to dostał nowiutką konsolę i nową gwarancję na 2 lata (czy ile tam jest). Fajnie... ale!
Jak zapytałem serwisanta co mi wymieniał moduł "brzęczenia" (że tak go niezręcznie nazwę:bober:) to zapytałem oczywiście jak to jest z tą gwarancją? Czy mi się wydłuża w tym momencie, czy może mam nową gwarancję na ten moduł który wymienili, a reszta TV normalnie. Serwisant powiedział mi, że nic z tych rzeczy! Mam gwarancję na 2 lata na TV jako całość i ta wymiana modułu nie powoduje wydłużenia gwarancji. Chyba tylko w momencie gdyby naprawa była niemożliwa, mógłbym liczyć na nowy egzemplarz i nową gwarancję. Na razie jest ok. Ale zwrócę uwagę żonie, żeby obserwowała :)
 

hart88

New member
Mam pytanie do użytkowników funkcji anynet+ Otóż zakupiłem amplituner samsunga i jest problem ,żeby połączyć ten tuner razem z telewizorem.

Podłączenie przed hdmi. Przy wyszukiwaniu urządzenia anynet wyskakuje mi urządzenie oznaczone jako "tuner"

Jak chce sparować tv z tym tunerem ,to wywala komunikat ,że nie można połączyć.Sprawdź połaczenie z urządzeniem.

Gdzie szukać przyczyny? Z TV jest coś nie tak czy z tunerem ?

Ogólnie jakieś pseudo połączenie jest ,bo amplitune wyłącza się razem z telewizorem, Powinien się też automatycznie z nim włączać ,ale tak nie jest.

Czy dźwięk powinien iść z samego kabla hdmi czy potrzebuje też podpiąć tuner z telewizorem wyjściem digital ?

amplituner to avr720
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
Mam pytanie do użytkowników funkcji anynet+ Otóż zakupiłem amplituner samsunga i jest problem ,żeby połączyć ten tuner razem z telewizorem.

Podłączenie przed hdmi. Przy wyszukiwaniu urządzenia anynet wyskakuje mi urządzenie oznaczone jako "tuner"

Jak chce sparować tv z tym tunerem ,to wywala komunikat ,że nie można połączyć.Sprawdź połaczenie z urządzeniem.

Gdzie szukać przyczyny? Z TV jest coś nie tak czy z tunerem ?

Ogólnie jakieś pseudo połączenie jest ,bo amplitune wyłącza się razem z telewizorem, Powinien się też automatycznie z nim włączać ,ale tak nie jest.

Czy dźwięk powinien iść z samego kabla hdmi czy potrzebuje też podpiąć tuner z telewizorem wyjściem digital ?

amplituner to avr720

Chyba odwrotnie. Jak włączasz amplituner, to powinien się włączyć telewizor. A jak włączasz telewizor, to amplituner nie koniecznie. Mi tak działa połączenie z Blu-rayem Samsunga. I moim zdaniem to jest logiczne. Włączając telewizor, nie koniecznie chcesz korzystać z tunera.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Picassa poprawiona.To nie była wina Samsunga.

Wczoraj otworzyłem Picassa na kompie stacjonarnym. Wyskoczyła mi propozycja update, co zaakceptowałem. Dziś wszedłem w Picassa na Smurt Hub... i to samo:propozycja update, co też zrobiłem. Była tu kiedys poruszana kwestia,ze na ekranie TV pojawiają się (bardzo ) małe zdjecia.
I krótka dyskusja czy to wina TV Samsung'a czy Picassa. Odpowiedż już jest: po aktualizacji Picassa
zdjęcia ( w Smart Hub ) pokazują sie w normalnej wielkości. Nareszcie.:smile: Czyli Picass ;-)

2. Albo tego nie zauważyłem predzej ( i też było o tym na forum ) albo po ostatnim update TV
ogladając filmiki na You Tube w jakości HD nie są one płynnie wyświetlane ( szybko ładowane )
tylko dosłownie co chwila się buforują ?!:x:x:x Do TV mam sygnał z rutera po WiFi ( odległośc 2 m ). Ale przy moim szybkim łączu ( patrz mój podpis ), to zjawisko co najmniej dziwne !
Proszę o Wasz komentarz.

jnkvdnhmfb
 
Ostatnia edycja:

hart88

New member
amor mi się wydaje raczej ,ze przy wlaczeniu tv powinien ruszac amplituner ,bo chce miec od razu dzwiek dobrej jakosci,

juz wszytkich opcji probowalem i dzwieku nie ma niestety. Nie wiem czy to moze jeszcze kwestia specjalnego kabla hdmi ,ale wydaje mi sie ,ze wzmacniacz jest uwalony i tyle.
 

Jann

New member
Ja mam pytanie odnośnie PVR. Pewnego dnia na pendrive, z którego korzystałem wyskoczył mi komunikat ze nośnik nie udostępnia nagrywania oraz funkcji timeshift. Stwierdziłem, że padł pendrive wiec podłączyłem dysk 320gb z myślą, że wszystko będzie działać. Niestety po przeprowadzeniu testu uzyskałem taki sam komunikat. W czym jest problem? Stwierdziłem, że zaktualizuje soft do 3009 ale również to nic nie dało. Macie jakieś pomysły? Ktoś miał taki przypadek?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
amor mi się wydaje raczej ,ze przy wlaczeniu tv powinien ruszac amplituner ,bo chce miec od razu dzwiek dobrej jakosci,

juz wszytkich opcji probowalem i dzwieku nie ma niestety. Nie wiem czy to moze jeszcze kwestia specjalnego kabla hdmi ,ale wydaje mi sie ,ze wzmacniacz jest uwalony i tyle.

Amor ma rację ampli nie powinien się załączać po uruchomieniu TV, mam dokładnie tak samo z odtwarzaczem bluray samsunga. A dźwięku w życiu nie będziesz miał dopóki nie podłączysz TV z ampli kablem optycznym, czyt. str. 38 instrukcji obsługi.
I nie dziw się w końcu w TV masz wejście HDMI i to 1.3 bez zwrotnego kanału audio.
 

amor_priv

New member
Amor ma rację ampli nie powinien się załączać po uruchomieniu TV, mam dokładnie tak samo z odtwarzaczem bluray samsunga. A dźwięku w życiu nie będziesz miał dopóki nie podłączysz TV z ampli kablem optycznym, czyt. str. 38 instrukcji obsługi.
I nie dziw się w końcu w TV masz wejście HDMI i to 1.3 bez zwrotnego kanału audio.

Dodam jeszcze, że jak podłączysz telewizor do amplitunera kablem optycznym, i włączysz film z dźwiękiem 5.1, i włączysz amplituner, to ampli sam automatycznie powinien się przełączyć na system Dolby Digital (albo DTS - w zależności, jaki będzie system dźwięku). Tak działa to u mnie z amplitunerem Onkyo.
 

FU-NAI

New member
Po wgraniu softu 3011 nie działa układ 100Hz na żadnym z możliwych poziomów, telewizor zachowuje się jak urządzenie 50Hz, na wszystkich źródłach;
 

mafia35

New member
Bez reklam
Po wgraniu softu 3011 nie działa układ 100Hz na żadnym z możliwych poziomów, telewizor zachowuje się jak urządzenie 50Hz, na wszystkich źródłach;

To nie wina softu. Ja mam 3011 i MotionPlus działa bez zarzutu. Spróbuj wgrać jeszcze raz, a wcześniej sprawdź w ustawieniach czy jest włączony...
 

FU-NAI

New member
Ponowne wgranie softu niemożliwe tv nie akceptuje takiej operacji oczywiście potrafię sobie sprawdzić czy motion plus jest włączony czy nie:)
 

Wigash

New member
Wczoraj otworzyłem Picassa na kompie stacjonarnym. Wyskoczyła mi propozycja update, co zaakceptowałem. Dziś wszedłem w Picassa na Smurt Hub... i to samo:propozycja update, co też zrobiłem. Była tu kiedys poruszana kwestia,ze na ekranie TV pojawiają się (bardzo ) małe zdjecia.
I krótka dyskusja czy to wina TV Samsung'a czy Picassa. Odpowiedż już jest: po aktualizacji Picassa
zdjęcia ( w Smart Hub ) pokazują sie w normalnej wielkości. Nareszcie.:smile: Czyli Picass ;-)

2. Albo tego nie zauważyłem predzej ( i też było o tym na forum ) albo po ostatnim update TV
ogladając filmiki na You Tube w jakości HD nie są one płynnie wyświetlane ( szybko ładowane )
tylko dosłownie co chwila się buforują ?!:x:x:x Do TV mam sygnał z rutera po WiFi ( odległośc 2 m ). Ale przy moim szybkim łączu ( patrz mój podpis ), to zjawisko co najmniej dziwne !
Proszę o Wasz komentarz.

jnkvdnhmfb
sprawdź prędkość za pomocą testu prędkości wbudowanemu w TV. Tam jest chyba jakiś myk, że TV łączy się z jakimiś dedykowanymi serwerami. test prędkości znajdziesz w Internet@TV\settings\properties\
 

Singularity

New member
co do anynet+, udało się komuś sparować dekoder cyfry+ z tv tak by ten pierwszy startował po włączeniu tv od razu?

Gdy próbuję to zrobić następująco:
dekoder wyłączony
włączam tv/ ustawienia anynet+, wyszukuje mi urządzenie "tuner", klikam ok, tv włącza dekoder, ten się ładuje a tv po chwili oczekiwania wywala "nie można połączyć i znika tuner z listy urządzeń, wyszukanie nic nie da bo już nie znajduje, pomaga wył. dekodera.
Dekoder to sagem (czarny, dostępny cały czas w ofercie C+, darmowy).
Podłączony kablem HDMI 1.4

Spróbowałem też triku, że po tym jak wykrył już dekoder to sam go włączyłem ale wtedy też nie paruje...

W instrukcji wyczytałem, żeby podłączyć tylko 1 urządzenie, które chcemy parować. Do tv mam wpięte PS3, którego HDMI jest nawet po wył. na liście aktywnych wejść, podobnie jak dekoder. Wyłączone PS3 nie ma chyba wpływu na działanie Anynet+ (?)
Swoją drogą sparował ktoś z tym tv urządzenie nie samsunga (w końcu anynet to zwykły standard współpracy między urządzeniami, tylko pod inną nazwą)? Dodam, że na Bravii Sony'ego sparowało samo się wszystko....

2 pytanie: wejście chinch, trzeba odłączać kable czy wystarczy przełączyć w ustawieniach tv wyjście dźwięku?
pytam bo mam słuchawki z chnich'ami i optykiem, opyk poszedł pod PS3 a pod tv chcę chinch'em podłączyć z 2 powodów:
- dźwięk bezpośrednio z ps3 jest lepszy niż poprzez tv, więc tam poszedł optyk
- nie chcę przepinać kabli co chwila (stacja dokująca słuchawek umożliwia wybór źródła audio).
Słuchawki: Sony mdr-ds6500
 

aquariusmax

New member
Ja mam połączony 40C650 z amplitunerem Onkyo 605 dwoma kablami:
1) optyczny out - wypuszcza dźwięk DD 5.1 z TV do Onkyo.
2a) HDMI out - pozwala sterować głośnością Onkyo z pilota TV
2b) HDMI in - pozwala przesłać obraz i ewentualnie dźwięk do TV (np. z konsoli poprzez Onkyo)

U mnie, aby sparować TV i Onkyo poprzez HDMI muszę dwa razy właczyć i wyłaczyć amplituner.
Wtedy dopiero mogę sterować głośnością amplitunera z TV.
Nie wiem czemu muszę to robić 2 razy, ale tylko tak działa.
 

sochcio

New member
u mnie rowniez to samo z dekoderem cyfry +, ten dekoder to ogolnie porazka, wiec wydaje mi sie ze to jego wina nie telewizora
 
Do góry