Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

mover2002

New member
Witam, czy używał ktoś liveboxa 2.0 jako dysku sieciowego ?? Podłączyłem dysk z filmami do niego, telewizor go wykrył ale podczas próby włączenie filmu wyskakuje komunikat o nieobsługiwanym formacie :( film z kompa po kablu sieciowym normalnie działał
 

deywies

New member
Bez reklam
Ludzie zawsze będzie 50Hz bo tak jest w Polsce wysyłany obraz.

Przeprowadźcie sie do USA to będziecie mieli 60Hz.

Z tego co mi wiadomo to żaden TVLCD nie przyjmie sygnału o częstotliwości większej niż 60Hz.
 

deywies

New member
Bez reklam
To tyczy się zupełnie czego innego. To liczba cykli matrycy/całego "układu" przetwarzania obrazu.
Nie ma nic wspólnego z odświeżaniem sygnału wejściowego.
 

sq9etc

New member
Mam od jakiegoś czasu Samsunga LE37C650. Irytuje mnie w nim, że gdy zmienią się proporcje nadawanego programu (np. na reklamach) to TV nie dopasowuje się automatycznie aby likwidować czarne pasy u góry i na dole ekranu, tylko muszę to robić sam za pomocą przycisku P.SIZE na pilocie. W drugą stronę jest to samo, jak nie użyję pilota, to mam obcięty od góry i dołu obraz. Też tak macie, czy mój TV jest wadliwy?
Nie ma znaczenia czy oglądam telewizję naziemną analogową, cyfrową, czy satelitarną z tunera telewizji n. Zawsze format obrazu trzeba zmieniać ręcznie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam od jakiegoś czasu Samsunga LE37C650. Irytuje mnie w nim, że gdy zmienią się proporcje nadawanego programu (np. na reklamach) to TV nie dopasowuje się automatycznie aby likwidować czarne pasy u góry i na dole ekranu, tylko muszę to robić sam za pomocą przycisku P.SIZE na pilocie. W drugą stronę jest to samo, jak nie użyję pilota, to mam obcięty od góry i dołu obraz. Też tak macie, czy mój TV jest wadliwy?
Nie ma znaczenia czy oglądam telewizję naziemną analogową, cyfrową, czy satelitarną z tunera telewizji n. Zawsze format obrazu trzeba zmieniać ręcznie.

U mnie automatyczny rozmiar dziala idealnie.
 

Tymonn

New member
TVN Player

Czy u was też TVN Player zrywa połączenie co kilka minut?
U mnie nie da się oglądać, zrywa kilkanaście razy podczas odtwarzania serialu/programu. Wcześniej nie miałem takiego problemu. Łącze jakie mam to 8 Mbps. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i zainstalować na nowo TVN Player i dalej nic. Ma ktoś może jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem?

Z góry dzięki
 

maciejwl

New member
Czy u was też TVN Player zrywa połączenie co kilka minut?
U mnie nie da się oglądać, zrywa kilkanaście razy podczas odtwarzania serialu/programu. Wcześniej nie miałem takiego problemu. Łącze jakie mam to 8 Mbps. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i zainstalować na nowo TVN Player i dalej nic. Ma ktoś może jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem?

Z góry dzięki

A nie ściągasz czegoś w tle na swoim łączu internetowym np. na komputerze? Ja miałem coś podobnego kiedy na kompie ściągałem większy materiał z prędkością blisko 900 KB/s, a również mam net 8Mb/s. TVN Player potrzebuje ok. 1-3 Mb/s wolnego łącza (w zależności od jakości), a skoro ja ściągałem coś z 900KB, czyli mnożąc razy 8 (bajt składa się z 8 bitów) co daje mniej więcej 7,2 Mb/s wykorzystanego łącza, na TVN nic prawie nie zostało. Ograniczyłem ściąganie na kompie do 450 KB/s i TVN Player śmiga szybko bez zerwań.

Na słabszej jakości obrazu podczas oglądania TVN Playet również ci zrywa połączenie?
 

waldi12

New member
A nie ściągasz czegoś w tle na swoim łączu internetowym np. na komputerze? Ja miałem coś podobnego kiedy na kompie ściągałem większy materiał z prędkością blisko 900 KB/s, a również mam net 8Mb/s. TVN Player potrzebuje ok. 1-3 Mb/s wolnego łącza (w zależności od jakości), a skoro ja ściągałem coś z 900KB, czyli mnożąc razy 8 (bajt składa się z 8 bitów) co daje mniej więcej 7,2 Mb/s wykorzystanego łącza, na TVN nic prawie nie zostało. Ograniczyłem ściąganie na kompie do 450 KB/s i TVN Player śmiga szybko bez zerwań.

Na słabszej jakości obrazu podczas oglądania TVN Playet również ci zrywa połączenie?

Mam łącze 6 Mb i też miałem taki przypadek, łącze wolne (nie obciążone) a TVN Player zrywa.
Objawia się to zazwyczaj gdy po obejrzeniu jakiegoś odcinka serialu w TV na TVN chcę od razu po nim obejrzeć następny na TVN Player to wtedy najczęściej zrywa. Ja sobie to tak tłumaczę, że serwer TVN jest bardzo w tym momencie obciążony(wiele osób nagrywa seriale i wrzuca na fora) bo za 0,5h jest już wszystko ok.
na małej rozdzielczości jeszcze nie sprawdzałem
 

sizar19

New member
Hej, mam pewien problem i nie mogę znaleźć rozwiązania. W aplikacji youtube w niektórych filmach hd wyświetlają mi się dwa obrazy... Jeden obok drugiego. Strasznie to irytujące... Dodam tylko że mam soft w wersji 10_003011 i wszystko standardowe.
 
Hej, mam pewien problem i nie mogę znaleźć rozwiązania. W aplikacji youtube w niektórych filmach hd wyświetlają mi się dwa obrazy... Jeden obok drugiego. Strasznie to irytujące... Dodam tylko że mam soft w wersji 10_003011 i wszystko standardowe.

To jest obraz 3D dla TV z opcją 3D. Jeśli urządzenie nie posiada 3D lub nie włączy się opcji 3D to telewizor nie scala tych obrazów w obraz 3D.
 

sizar19

New member
To jest obraz 3D dla TV z opcją 3D. Jeśli urządzenie nie posiada 3D lub nie włączy się opcji 3D to telewizor nie scala tych obrazów w obraz 3D.

Tylko, że na laptopie i telefonie nie ma z tym problemów... Dopiero gdy włączy się na tv coś nie gra. Poza tym część tych filmów jest na przykład z przed dwóch lat, gdy 3d nie było jeszcze popularne... Na infolinii samsunga powiedzieli, że jest to związane z rozdzielczością i że jest to wina widgetu youtube, który nie obsługuje wyższych rozdzielczości. Nie wiedzą też czy i kiedy zostanie to naprawione...
 
Do góry