Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pedro_78

New member
Bez reklam
nie czyta struktury bluray ale odtwarza plik z filmem na którym są ścieżki dżwiękowe i napisy ale nie moge tego zmienićda się jakoś czy nie na kompie z tego pliku bez problemu da się zmienić
Jeżeli chodzi ci o mkv to nie czyta wmuxowanych napisów, a żeby zmienić ściezkę dźwiękową wciśnij TOOLS w czasie oglądania filmu i dalej już powinieneś wiedzieć co zrobić.
 

fazy2

New member
jestem nad wyborem pomiędzy le37c550 a 37ld465 i jedyny problem to złe zdanie o Buczeniu ;-)
Jak jest u was w serii C i LD?
Zależy mi na szybkiej odpowiedzi ;-)
Wziąłbym le37c650 ale niema w zadnym sklepie rtv. Jest tylko 40" a to zdeczka za dużo i cena wyższa...

Dobre Samsungi zaczynają sie od serii 650
 

fazy2

New member
A niby dlaczego model 650?

37 cali ma polmatowy ekran i sa osoby skarzace sie na jego buczenie.
MNiejszych rozmiarow nie bore pod uwage ;)

Mam 37 '' i wolę mat bo w nasłonecznionym pokoju brak odbić, a buczenia w moim nie słyszałem, choć głośność nie podciągałem powyżej połowy, bo słucham dla siebie a nie sąsiadom.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam 37 '' i wolę mat bo w nasłonecznionym pokoju brak odbić, a buczenia w moim nie słyszałem, choć głośność nie podciągałem powyżej połowy, bo słucham dla siebie a nie sąsiadom.
Jeden preferuje mat, drugi szklo. Ja zdecydowanie wole to drugie w wydaniu Samsunga, bo np w niektorych modelach LG czy nawet w Sonym szklo to porazka.
 

Wigash

New member
Jeden preferuje mat, drugi szklo. Ja zdecydowanie wole to drugie w wydaniu Samsunga, bo np w niektorych modelach LG czy nawet w Sonym szklo to porazka.

ja wole mat, choć w tym moim 37 to nie jest taki mat jak w klasycznych LCD raczej pół-mat. Generalnie odbicia w ekranach z połyskiem są nie do zniesienia. Jak ktoś planuje taki zakup to musi przemyśleć rozkład oświetlenia i okien, żeby się potem nie męczyć.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Minely ok 3 tyg od zakupu i niestety ale musze troche ponarzekac na 40C650.
W gre wchodzila tlko wersja SQ01, ktora mialem okazje wczesniej porownac z AA01. W jednym jak i w drugim przypadku okazuje sie, ze katy sa beznadziejne. Ladny ale za to lekko za ciemny jest obraz tylko na wprost, odchylajac sie na boki juz od ok 15-20% kolory blakna. Szczegolnie widoczne przy kanalach o slabym sygnale.
Widac takze jak czern na paskach dolnym i gornym robi sie granatowa, ale na szczescie gdy ekran jest caly zajety wyswietlanym obrazem nie widac tego zbytnio.
Plus taki, ze ekran jest rownomiernie podswietlony i cloudingu nie widac. Widac za to dziwne przyciemnienie obrazu w dwoch miejscach ekranu (dwa ledwo pionowe pasy), gdy kamera przesuwa sie na boki na prawie jednolitym tle. Efekt ten widoczny jest na wysokosci dwoch srodkowych srub.

Poza tym TV podczas odpalania filmu i netu dwa razy juz zrobil samoczynny reset.
Kolejny problem to sprawa z czujnikiem oswietlenia, ktory wydaje mi sie ze dziala tylko na zasadzie albo podswietlic na maxa albo sciemnic na maxa. Brak stanow posrednich.

Podsumowujac, wychodzi na to ze sa rozne wersje ekranu takze w SQ01 ;)
 
Ostatnia edycja:

raven31

New member
podłączę się pod ten wątek, gdyż mam taką "zagwozdkę" :)

otóż mam UE40C6500 a teraz jestem już blisko sfinalizowania zakupu amplitunera A/V Onkyo TX-NR609 i zestawu kolumn Tannoy Mercury V4+Vc+V1 i subwoofera TS 1001.

już prawie miałem zamawiać cały zestaw jak zacząłem sie zastanawiać jak to będzie jak sobie puszczę jakiś MKV (6 kanałów) bezpośrednio z USB podłączonego do TV.

okazało się, że
- HDMI w tym TV nie jest 1.4 więc nie ma zwrotnego kanału audio,
- po kontakcie z Samsungiem i pytaniem jak to będzie z tym USB dowiedziałem się, że "nawet wielokanałowy sygnał z USB będzie szedl do amplitunera tylko w stereo"....

no i właśnie stoję przed dylematem jak rozwiazać problem odtwarzania MKV tak aby otrzymać na amplitunerze i głośnikach dźwięk wielokanałowy.

jak WY forumowicze to rozwiązujecie? czy tylko poprzez oddzielny odtwarzacz? jeśli tak to co polecacie? podobno BD-C6900 bardzo awaryjny?

z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
podłączę się pod ten wątek, gdyż mam taką "zagwozdkę" :)

otóż mam UE40C6500 a teraz jestem już blisko sfinalizowania zakupu amplitunera A/V Onkyo TX-NR609 i zestawu kolumn Tannoy Mercury V4+Vc+V1 i subwoofera TS 1001.

już prawie miałem zamawiać cały zestaw jak zacząłem sie zastanawiać jak to będzie jak sobie puszczę jakiś MKV (6 kanałów) bezpośrednio z USB podłączonego do TV.

okazało się, że
- HDMI w tym TV nie jest 1.4 więc nie ma zwrotnego kanału audio,
- po kontakcie z Samsungiem i pytaniem jak to będzie z tym USB dowiedziałem się, że "nawet wielokanałowy sygnał z USB będzie szedl do amplitunera tylko w stereo"....

no i właśnie stoję przed dylematem jak rozwiazać problem odtwarzania MKV tak aby otrzymać na amplitunerze i głośnikach dźwięk wielokanałowy.

jak WY forumowicze to rozwiązujecie? czy tylko poprzez oddzielny odtwarzacz? jeśli tak to co polecacie? podobno BD-C6900 bardzo awaryjny?

z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam

Masz możliwość wyboru co idzie po spdif: PCM/DTS/Dolby digital
 

raven31

New member
Masz możliwość wyboru co idzie po spdif: PCM/DTS/Dolby digital

okazuje się, że chyba nie koniecznie. oto fragment odpowiedzi jaką uzyskałem z Samsunga:

"...............
- Tak ale oprócz HDMI, musi być również złącze, którym będzie Pan wyprowadzał dźwięk z telewizora do amplitunera. Przy tym modelu będzie możliwość wyprowadzenia dźwięku kablem optycznym, z wyjścia w telewizorze Audio Optical Out. Będzie to tylko dźwięk stereo. Może pan uzyskać wielokanałowy ze złącza antenowego, natomiast z USB, będzie to dźwięk Stereo. ............."
 
Do góry