Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

bugger

New member
witam! czy w c650 jest możliwość udostepniania obrazu z pulpitu poprzez wifi czy tez lan? wiem, że mozna przez np. hdmi ale chodzi mi bardziej o sieć

pzodrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
tak,napisalem ze mam 42C650 ale teraz chce 46C650 i nie wiem czy tez patrzec dla swietego spkoju na rodzaje matryc...na naklejki z boku
i czy warto doplacac 700zl do wersji led.

:) skoro masz taki model

Jak teraz chcesz 46C650 to szukaj oryginalnych matryc samsunga czyli SQ** czyli (sq01/02/03) choć może być już ciężko ze znalezieniem tego modelu.
 

duber

New member
mysle ze jeszcze w jakis molochach stoją jak nie to led ;/ podzwonie popytam...
wazne ze wiem ze trzeba patrzec tez na rodzaj matrycy,w ledach tez są tego typu?sq..
 

KaYteck1

New member
Tydzień temu kolega poprosił mnie, żeby pomóc mu w kupnie tv. Model wiadomo 40C650, którego widział u mnie i który mu się spodobał. Dostępność tych tivików spadła drastycznie, ale znalazł w Kielcach w EuroRtv. Pojechaliśmy, kolo przytargał karton, nawet pozwolił nam zajrzeć do środka przed zapłaceniem. Spojrzenie na naklejkę boczną - sq01, marzenie. Po rozpakowaniu i wypiciu kilku piwek (musiał trochę postać przed włączeniem), odpalamy. Obraz żyleta, od razu zapodał jakiś kanał HD, oglądamy, popijamy piwko i nie możemy nacieszyć oczu. Aż tu nagle po jakichś 30 minutach dostrzegliśmy linię, która przechodziła od górnej części do lewego boku. Obraz nad tą linią był jaśniejszy a pod ciemniejszy. Cały entuzjazm opadł... Na drugi dzień spakowaliśmy odbiornik i pojechaliśmy go wymienić. Całe szczęście obsługa nie robiła problemów, przytargali nowy z magazynu, tym razem już go podłączyliśmy i obejrzeliśmy matrycę pod każdym kątem. Kolega nagrał na pendraka kilka jednokolorowych screenów, żeby od razu dojrzeć jakieś mankamenty matrycy. Drugi egzemplarz też sq01. Pozdrowienia dla kierownika sklepu EuroRtv na Massalskiego w Kielcach.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Tydzień temu kolega poprosił mnie, żeby pomóc mu w kupnie tv. Model wiadomo 40C650, którego widział u mnie i który mu się spodobał. Dostępność tych tivików spadła drastycznie, ale znalazł w Kielcach w EuroRtv. Pojechaliśmy, kolo przytargał karton, nawet pozwolił nam zajrzeć do środka przed zapłaceniem. Spojrzenie na naklejkę boczną - sq01, marzenie. Po rozpakowaniu i wypiciu kilku piwek (musiał trochę postać przed włączeniem), odpalamy. Obraz żyleta, od razu zapodał jakiś kanał HD, oglądamy, popijamy piwko i nie możemy nacieszyć oczu. Aż tu nagle po jakichś 30 minutach dostrzegliśmy linię, która przechodziła od górnej części do lewego boku. Obraz nad tą linią był jaśniejszy a pod ciemniejszy. Cały entuzjazm opadł... Na drugi dzień spakowaliśmy odbiornik i pojechaliśmy go wymienić. Całe szczęście obsługa nie robiła problemów, przytargali nowy z magazynu, tym razem już go podłączyliśmy i obejrzeliśmy matrycę pod każdym kątem. Kolega nagrał na pendraka kilka jednokolorowych screenów, żeby od razu dojrzeć jakieś mankamenty matrycy. Drugi egzemplarz też sq01. Pozdrowienia dla kierownika sklepu EuroRtv na Massalskiego w Kielcach.
To sie wam udalo. Jak tydzien temu kupowalem w Euro RTV, to sprzedwca powiedzial, ze zostaje mi tylko reklamacja u producenta, gdy w domu stwierdze ze z TV cos nie tak. NIe bylo mowy o zadnej wymianie.
 

mirsie

Member
Aktualnie mam z kablówki sygnał analogowy. Dostępny jest też pakiet cyfrowy ale wtedy dają pewnie swój dekoder.
Czy jak zacznę korzystać z jakiejś cyfry+ czy innej N poprzez złącze w TV a nie dekoder to będzie możliwe nagrywanie?
Niekoniecznie - ja mam kartę w gnieździe com zamiast dekodera, od niektórych innych nadawców też jest możliwość kupna karty do tunera zamiast dekodera.
 

Wigash

New member
To sie wam udalo. Jak tydzien temu kupowalem w Euro RTV, to sprzedwca powiedzial, ze zostaje mi tylko reklamacja u producenta, gdy w domu stwierdze ze z TV cos nie tak. NIe bylo mowy o zadnej wymianie.

no raczej! A w serwisie oczywiście mówią ci, że mieści się to w standardach... Dlatego czasem lepiej kupować online, zawsze masz 10 dni na zwrot bez podawania przyczyny.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Strasznie długi ten wątek, a ja potrzebuję odpowiedzi tylko na jedno pytanie - czy ten TV współpracuje poprawnie z modułem CAM Cyfry+?
 

skawin

New member
Witam. Mam zainstalowany program Samsung Share Manager.Tv widzi mój stworzony serwer, w programie włączyłem udostępnienie dla tv ale jest problem bo w programie gdy mam po lewej stronie do wyboru z dysku komputera to widzi tylko foldery - w tych folderach nie widzi plików (mogę udostepnić folder ale w tv nie bedzie nic w tym udostępnionym folderze).
W telewizorze mam ustawione wszystko na sztywno, net jest.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Minal tydzien i pojawil sie problem ;)
1. Dzisiaj TV po podlaczenia pen-a czy dysku nie widzial urzadzenia, mimo tego ze w nocy dzialal normalnie. Odlaczenie z pradu na ok 1 min naprawilo problem. Nie wiem czy ma to jakis zwiazek z tym, ze w tym samym momencie nie dzialal mi net w domu, do ktorego TV jest podlaczony kabelkiem.

2. Czujnik oswietlenia - jak u was dziala, bo u siebie widze ze reaguje na swiatlo w systemie 1/0, tzn. albo widzi swiatlo albo jego brak i wtedy albo TV swieci na maxymalna ustawiona wartosc, albo sie sciemnia maxymalnie do ustawionej wartosci. Nie widzi stanow posrednich w natezeniu swiatla i tez tak nie reguluje podswietleniem ekranu.
Ponadto wieczorem przy polmorku przez pare minut czujnik oswietlenia swiruje, bo przyciemnia i rozjasnia co chwila TV w zaleznosci od sceny. Kontrast dynamiczny mam na niski.
 

tomaj28

New member
Minal tydzien i pojawil sie problem ;)
1. Dzisiaj TV po podlaczenia pen-a czy dysku nie widzial urzadzenia, mimo tego ze w nocy dzialal normalnie. Odlaczenie z pradu na ok 1 min naprawilo problem. Nie wiem czy ma to jakis zwiazek z tym, ze w tym samym momencie nie dzialal mi net w domu, do ktorego TV jest podlaczony kabelkiem.

2. Czujnik oswietlenia - jak u was dziala, bo u siebie widze ze reaguje na swiatlo w systemie 1/0, tzn. albo widzi swiatlo albo jego brak i wtedy albo TV swieci na maxymalna ustawiona wartosc, albo sie sciemnia maxymalnie do ustawionej wartosci. Nie widzi stanow posrednich w natezeniu swiatla i tez tak nie reguluje podswietleniem ekranu.
Ponadto wieczorem przy polmorku przez pare minut czujnik oswietlenia swiruje, bo przyciemnia i rozjasnia co chwila TV w zaleznosci od sceny. Kontrast dynamiczny mam na niski.

ad.2 Też mi ten czujnik świrował, wyłączyłem dziadostwo , w razie potrzeby zawsze można ręcznie sobie zmienić podświetlenie. Bardzo wkurzający jest też brak możliwości ręcznej regulacj jasności przy włączonym internetv,ale nie ma rzeczy idealnych.......jeszcze powinni dać nobla pomysłodawcy umieszczenia wejścia słuchawek z tyłu telewizora:-?
 

krzychoq

New member
2. Czujnik oswietlenia - jak u was dziala, bo u siebie widze ze reaguje na swiatlo w systemie 1/0, tzn. albo widzi swiatlo albo jego brak i wtedy albo TV swieci na maxymalna ustawiona wartosc, albo sie sciemnia maxymalnie do ustawionej wartosci. Nie widzi stanow posrednich w natezeniu swiatla i tez tak nie reguluje podswietleniem ekranu.
Ponadto wieczorem przy polmorku przez pare minut czujnik oswietlenia swiruje, bo przyciemnia i rozjasnia co chwila TV w zaleznosci od sceny. Kontrast dynamiczny mam na niski.

W moim c650 czujnik eco sprawuje się dobrze nie mam problemów ze świrowaniem.
Stan pośredni u mnie jest gdy mam włączoną np. lampkę i na oko podświetla gdzieś na 6-7.
 

krzychoq

New member
2. Czujnik oswietlenia - jak u was dziala, bo u siebie widze ze reaguje na swiatlo w systemie 1/0, tzn. albo widzi swiatlo albo jego brak i wtedy albo TV swieci na maxymalna ustawiona wartosc, albo sie sciemnia maxymalnie do ustawionej wartosci. Nie widzi stanow posrednich w natezeniu swiatla i tez tak nie reguluje podswietleniem ekranu.
Ponadto wieczorem przy polmorku przez pare minut czujnik oswietlenia swiruje, bo przyciemnia i rozjasnia co chwila TV w zaleznosci od sceny. Kontrast dynamiczny mam na niski.

W moim c650 czujnik eco sprawuje się dobrze nie mam problemów jak to powiedziałhttp://www.hdtv.com.pl/forum/members/jericho24.html Jericho24 ze świrowaniem :-D.
Stan pośredni u mnie jest gdy mam włączoną np. lampkę i na oko podświetla gdzieś na 6-7.

A gdzie dokładnie znajduję się ten światłomierz w TV?
 
Witam. Mam zainstalowany program Samsung Share Manager.Tv widzi mój stworzony serwer, w programie włączyłem udostępnienie dla tv ale jest problem bo w programie gdy mam po lewej stronie do wyboru z dysku komputera to widzi tylko foldery - w tych folderach nie widzi plików (mogę udostepnić folder ale w tv nie bedzie nic w tym udostępnionym folderze).
W telewizorze mam ustawione wszystko na sztywno, net jest.

Polecam zainstalować AllShare 2.1 z nowych serii TV (seria D). Działa bezproblemowo i ma dużo więcej opcji. Łatwiejsze udostępnianie plików dla TV i telefonów (i odwrotnie).

Link:
http://org.downloadcenter.samsung.c...=SW/201107/20110730112241355/AllShare_2.1.exe
 

nagi

New member
Niestety przy instalacji AllShare 2.1 odinstalowuje wcześniejsza wersję pozostawiając pliki mta dla każdego pliku avi, mkv itp. Następnie ponownie skanuje udostępniane foldery tworząc nowe pliki mta. Robi się straszny śmietnik. Poza tym wcześniejsza wersja radziła sobie przy skanowaniu katologów z prawie całą moją kolekcją filmów (na ok. 500 filmów 2 pliki wieszały AllShare 2.0 - wywalone i jest o.k) natomiast nowa wersja wiesza się na około dziesięciu plikach a wytrzymałem gdzieś do połowy skanowania. Wiesz się i nic się nie dzieje poza obciążeniem procka przez jeden z procesów AllShare. I tak stoi aż zamknę ten proces i wznowie ale bez pliku na którym stanął, oczywiście do momentu aż trafi na kolejny "trudny" plik. Szybki powrót do starej wersji i wszystko chodzi. Faktycznie w nowej wersji poprawiono interfejs, dodano pare nowych rzeczy ale ja poczekam aż poprzwią błędy w kolejnej wersji.
 
Do góry