Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

slimak

New member
Bez reklam
Czy jest sens odblokowywania PVR w menu serwisowym jeżeli sygnał z którego korzystam pochodzi z kablówki i jest podpięty do telewizora prosto z gniazdka przez zwykły kabel antenowy? Będzie działać w takim przypadku nagrywanie?

Tak, o ile odbierasz z kablówki tv cyfrową (DVB-C).
 

enerde

New member
Ja znalazlem jak zmienic region w Internet TV bez Hacku ;) nacisnac szybko przewijanie do przodu potem 289 potem przewijanie tyl . Otworzy sie Menu z krajami gdzie mozna wybrac .
 

Caladorn

New member
Witam

Poważnie przymierzam się do kupna Samsung LE46C650. Mam sygnał z Vectry, niby cyfrowy, z dekoderem HD i kilka kanałów HD. Czy ów model będzie dobrym wyborem przy takiej telewizji? W innym wątku namawiają mnie na plazmę panosonica 50" (odlegóść od ekranu w pokoju to 4m z centymetrami). Dodatkowo jak sobie ten model radzi z pamięciami masowymi pod USB i Konsolami, PS2 lub innymi :) Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? :)
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Model nie ma problemu z USB, podepniesz czytnik kart i wykryje, podepniesz telefon i wykryje pamiec przenosna, podepniesz dysk i tez wykryje. Nie ma co pytac o PS3 bo TV ma tyle zlacz ze podepniesz bezproblemu a dzialanie jak na kazdym TV z FullHD chyba to same - no chyba ze jestes ekxpertem i widzisz gdzies tam milisekundowe opoznienie obrazu albo jakas inna pierdolke.

Chyba lepiej zebys kupic tego Samsunga niz Pannasonica.
 

gotong

New member
Witam

Poważnie przymierzam się do kupna Samsung LE46C650. Mam sygnał z Vectry, niby cyfrowy, z dekoderem HD i kilka kanałów HD. Czy ów model będzie dobrym wyborem przy takiej telewizji? W innym wątku namawiają mnie na plazmę panosonica 50" (odlegóść od ekranu w pokoju to 4m z centymetrami). Dodatkowo jak sobie ten model radzi z pamięciami masowymi pod USB i Konsolami, PS2 lub innymi :) Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? :)

Co prawda mam 40c650 ale przy Vectrze HD jest to bardzo dobry wybór.
Oglądam też filmy przez lan i z pamięci USB i nie mam żadnych problemów, a obraz bajka.
nie jestem osobą czepiającą się najmniejszych detali.

polecam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Kupilem w koncu model 40C650, na ktory polowalem juz od zeszlych wakacji. Czekalem az cena spadnie, gdy sie nagle okazalo ze w sklepach juz nie ma konkretnych oznaczen stosowanych matryc. Na ale w koncu sie udalo. Trafilem na promocje w Euro RTV Agd. Sprzedawca niechetnie, ale pozwolil na sprawdzenie naklejki na obudowie przed zakupem. SQ01.
W 10.2010r mialem wersje na AA01, ale ze wzgledu na problemy z matryca TV poszedl do zwrotu.
TV gra w domu od piatku w nocy - podlaczalem go po paru piwkach ;) Nawet lepiej, bo juz mi sie nie chcialo wyszukiwac jego niedoskonalosci ekranu.

Po podlaczeniu neta, TV sciagnal wszystkie aktualizacje i smiga OK.

Probowalem dzisiaj w nocy zrobic zdjecie podswietlenia matrycy, ale jest tak rownomierne i ciemne, ze aparat nic nie chwyta.

Co do mojego SQ01, na TV brakuje zywych kolorow, ale to pewnie wina tego ze mam po drodze 3 rozgalezniacze antenowe, wiec jest duza strata sygnalu i obraz jest kiepski na kazdym kanale (na 21 CRT byl w porzadku ). Kanaly na necie - bajka, z dysku - bajka.

Jedynym mankamentem jest to, ze jak jest na wysokosci oczu to ekran jest troche ciemniejszy i nie widac wszystkich szczegolow. Pod katem widac lekkie podswietlenie ekranu zmieniajace czern w fiolet albo cos podobnegom, ale to standard w tym ekranie.

Uwazam, ze aktualny zakup byl strzalem w 10, i nic nie ma lepszego od niego w tej cenie , tj. 2300zl.

Aha, produkcja 11.2010r., FW - 2002.
 

mirsie

Member
Czy jest sens odblokowywania PVR w menu serwisowym jeżeli sygnał z którego korzystam pochodzi z kablówki i jest podpięty do telewizora prosto z gniazdka przez zwykły kabel antenowy? Będzie działać w takim przypadku nagrywanie?
Jeśli jest to sygnał cyfrowy to sens jest. Jeśli dziś kablówka nadaje analogowo to nie wykluczone , że za jakiś czas udostępni sygnał cyfrowy. Poczekaj więc z wgrywaniem wersji oprogramowania, które uniemożliwi aktywacje PVR.
 

hkropinski

New member
witam!

przez kilka stron pytałem sie o różne sprawy dot c650. mój budżet to 1600 zł ale nigdzie nie mogłem dostać ani 37c650 ani 37c630 tak wiec w koncu zdecydowalem sie na 40c650! cena 2299 ale na raty wiec jakoś dam rade:) jutro odbieram telewizor i mam jeszcze jedno pytanie... uchwyt... całą sumę wkładam w tv więc zdecydowałem się na najtańszy uchwyt z możliwych, z allegro za 50zł... FIRMOWY Uchwyt, Wieszak TV, 22-42 LCD, PLAZMA 75kg (1718253800) - Aukcje internetowe Allegro

teraz pytanie... czy nie powinienem się bać założyć na nim tego telewizora.... bo cena daje do myślenia ale myśle sobie że uchwyt to uchwyt, po to jest i chyba ze ściany mi sie nie oderwie?:D
 

Jericho24

Member
Bez reklam
witam!

przez kilka stron pytałem sie o różne sprawy dot c650. mój budżet to 1600 zł ale nigdzie nie mogłem dostać ani 37c650 ani 37c630 tak wiec w koncu zdecydowalem sie na 40c650! cena 2299 ale na raty wiec jakoś dam rade:) jutro odbieram telewizor i mam jeszcze jedno pytanie... uchwyt... całą sumę wkładam w tv więc zdecydowałem się na najtańszy uchwyt z możliwych, z allegro za 50zł... FIRMOWY Uchwyt, Wieszak TV, 22-42 LCD, PLAZMA 75kg (1718253800) - Aukcje internetowe Allegro

teraz pytanie... czy nie powinienem się bać założyć na nim tego telewizora.... bo cena daje do myślenia ale myśle sobie że uchwyt to uchwyt, po to jest i chyba ze ściany mi sie nie oderwie?:D
Bez obaw. TV wazy ok 15-17kg. Dobrze zamocowac uchwyt do sciany i nie bedzie problemu. Kumpel na podobnym montowal plazme panasa 42 cale, wazaca ok 25 kg i tez sie trzymalo.
 

lokipp

New member
Jeśli jest to sygnał cyfrowy to sens jest. Jeśli dziś kablówka nadaje analogowo to nie wykluczone , że za jakiś czas udostępni sygnał cyfrowy. Poczekaj więc z wgrywaniem wersji oprogramowania, które uniemożliwi aktywacje PVR.
Aktualnie mam z kablówki sygnał analogowy. Dostępny jest też pakiet cyfrowy ale wtedy dają pewnie swój dekoder.
Czy jak zacznę korzystać z jakiejś cyfry+ czy innej N poprzez złącze w TV a nie dekoder to będzie możliwe nagrywanie?
 

deywies

New member
Bez reklam
Nie. Ten TV ma tylko dekoder DVB-T/C

Czyli tylko kablowke i naziemną.

Małe sieci kablowe często udostępniają sygnał bez dekodera, więc po prostu sprawdź to.
 

hkropinski

New member
tak więc... JEST! od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem LE40C650! telewizor był zamawiany w euroRTVagd, jako że na sklepie nigdzie nie było, zamówiony elektronicznie przyszedł... zaraz po odpakowaniu obracam ekran i czytam... SQ01:)) jak na razie nie miałem okazji długo się nim pobawić, ale już widzę że jest czym się bawić! jedyny film jaki miałem na dysku przenośnym - hd1080p, mkv, rozmiar 9gb odpalił z polskimi napisami bez najmniejszego problemu:) pewnie w mojej wypowiedzi dużo emocji, podekscytowania jakie jest na początku ale jestem strasznie zadowolony z wyboru TV! dzięki za pomoc!
 

tarinQ

New member
Mam do was pytanie a nawet dwa;)

1.
Ostatnio podłączyłem tv do anteny i MUX 2 NTC
Na oko znalazłem na tvn 2 ścieżki dźwiękowe MPEG i "nieznane"
to nieznane to chyba DD? Orientujecie się?
I tak czy tv zapamiętuje na każdym kanale inne preferencje co do ścieżki jęz. i napisów?>

2.Czy da się zrobić tak aby po odpaleniu np dekodera (scart/hdmi)
napędu DVD czy innych przystawek tv sam się odpalił czy pierw muszę sam go włączyć?
 
Komu chodza pliki rmvb i na jakiej wersji softu?
Mam 2002 i nie dzialaja.

Mam firmware 2004.0 i mogę oglądać pliki rmvb, tylko trzeba zmienic rozszerzenie z rmvb na np. avi, mp4, mkv. Zmiana jest konieczna aby TV widział plik, bo rmvb nie widzi. Jest jeden minus ogladania filmów rmvb na TV, ma strasznie kiepską jakość dźwięku w porównaniu z odtwarzanie na komputerze.

Poprzez NetPlayer, udostępniając na swoim komputerze poprzez lokalny serwer nie trzeba zmieniać rozszerzenia, widzi i czyta rmvb, jak również mts, m2ts, mov itp.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam firmware 2004.0 i mogę oglądać pliki rmvb, tylko trzeba zmienic rozszerzenie z rmvb na np. avi, mp4, mkv. Zmiana jest konieczna aby TV widział plik, bo rmvb nie widzi. Jest jeden minus ogladania filmów rmvb na TV, ma strasznie kiepską jakość dźwięku w porównaniu z odtwarzanie na komputerze.

Poprzez NetPlayer, udostępniając na swoim komputerze poprzez lokalny serwer nie trzeba zmieniać rozszerzenia, widzi i czyta rmvb, jak również mts, m2ts, mov itp.
Dzieki. Sprawdze. NIestety niektore filmy sa dostepne tylko w rmvb.
 

duber

New member
pany mam juz 42c650 teraz kupuje 46c650 tam tez są takie same matryce jak w 42'?
tez zwracac na to uwage?,warto doplacic 700zl za leda w tym samym modelu czy odpuscic lepiej?
wiem na czym polega owe podswietlenie ale czy warto dolozyc 700zl
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
pany mam juz 42c650 teraz kupuje 46c650 tam tez są takie same matryce jak w 42'?
tez zwracac na to uwage?,warto doplacic 700zl za leda w tym samym modelu czy odpuscic lepiej?
wiem na czym polega owe podswietlenie ale czy warto dolozyc 700zl

Panie jaki ten TV masz? 42C650?
 

duber

New member
tak,napisalem ze mam 42C650 ale teraz chce 46C650 i nie wiem czy tez patrzec dla swietego spkoju na rodzaje matryc...na naklejki z boku
i czy warto doplacac 700zl do wersji led.
 
Do góry