Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tdx

New member
Bez reklam
a czy nie lepiej kupić nową wersje z ledem (tylko troszke droższa) LE32d5500??

czym różnia sie te dwa modele,sam przymierzam sie do ostatniego zakupu

32C650 - matowa matryca (-), prawdziwe 100Hz (+)
32D5500 - wysoki połysk (+), CMR 100HZ (-)

wolałbym wybrać 32C6500 wysoki połysk + prawdziwe 100Hz lub 32C6000 (to samo bez neta)
 

Chris_M

New member
Wczoraj zakupiłem nowy telewizor Samsunga le37c650. Nie wymagam od telewizora cudów, wspaniałej jakości i wrażeń oglądania. Niestety, zastanawiam się nad oddaniem TV, ponieważ literki się rozmywają, obraz pozostawia wiele do życzenia i generalnie ciężko się to ogląda... Czy jest to kwestia sygnału analogowego z kablówki, a nie cyfrowego?
Niestety, wstydliwa prawda jest taka, że jeśli kupujesz telewizor LCD, to jesteś już na zawsze skazany na telewizję cyfrową. Jeśli do telewizora LCD podłączysz sygnał analogowy, to będziesz miał gorszy obraz niż miałeś na starym telewizorze CRT.
 

balast

New member
2. czyta napisy
3. Jest wi-fi ready czyli kupujesz osobno moduł wifi
1. Normalnie tego TV już nie ma - i naprawdę ciężko już uwierzyć że nagle sklep ma taki nowy. Bardziej jestem skłonny myśleć że dopiero wrócił z serwisu po wymianie np matrycy :)

hmm... ale czyta juz normalnie wszystkie napisy w kazdym formacie, czy trzeba miec je w nadal w pewnym formacie.. juz nie pamietam co to bylo [] czy to {}

ja wlasnie dlatego zrezygnowalem z ogladania filmow wyswietlanych przez samsumga bo wiele razy nie bylo zadnych napisow.. a jak jakies byly co sie pojawily to z biegiem filmu zaczely sie spozniac coraz wiecej.. to tez podlaczylem sobie kompa do telewizora.. i z XBMC nie mam zadnych problemow :)

pozdrawiam i polecam samsunga bo sam mam C650 40 cali..

dodam jeszcze, ze kupujac jaralem sie strasznie tym ze ma 100Hz.. czego nie uzywam, wiadomo ogladajac filmy a moj xbox chyba tego nie uzywa..

jaralem sie tez strasznie tymi aplikacjami i youtube'em.. az sie okazalo ze YT samsungowy po pierwsze nie ma dostepu do wszystkiego co jest na youtube.. a takze sobie zartuje z uzytkownikow bo jakos tych filmow jest doslownie smieszna w czasach HD.. i telewizoru Full HD jakim c650 jest..

mieszkajac w Irlandii - nie mam tez dostepu do polskich aplikacji.. co jest zartem numer dwa..

z tego co poczytalem.. to widze ze mozna PVR odblokowac a takze zainstalowac jakis widget youtube3D i wtedy YT na samsungu poleci w HD.. czyli 720p conajamniej..

pytanie tylko dlaczego musze kombinowac z YT czy PVR'em.. i ryzykowac strate gwarancji.. kiedy telewizor kosztowal mnie prawie 900 euro.. nie wiem..

ale telewizor jest dobry ogolnie.. zadowolony jestem.. caly czas licze ze samsung sie opamieta i aplikacje bede mogl miec jakie chce, YT poleci u mnie na legalu w HD.. PVR zostanie odblokwany z kolejnym updatem a filmy z dysku pojda wszystkie i razem z kazdymi napisami w TXT.

you can say that I'm a dreamer, but I'm not the only one...

pozdrawiam :)
 

hkropinski

New member
balast -> z tego co wiem to musisz przekonwertować do srt ale to nie problem bo np bestplayer moze zapisac w tym formacie napisy prosto z txt:)

jeżeli chodzi o 32c650 to dostałem informacje od sklepu interenetowego, że telewizor jest do kupienia i jest nowy, fabrycznie zapakowany. Czy w takim wypadku opłaca się zakup czy czekać az np c6000 stanieje do 1600? czy różnica w obrazie jest az tak duza?

pozdrawiam
 

karp99

New member
Jak jest ze smużeniem w tym modelu C6500 LED ? Mam na myśli szybkie sceny typu szybka piłka, transmisje sportowe, gry konsolowe typu FIFA PES
 

marek86

New member
Witam

A ja mam ostatnio dziwny problem :/
Przycina mi dźwięk a obraz idzie dalej, mam Tv podłączony po HDMI do UpcMediaBox, ale to chyba nie wina boxa bo czasem mi na filmie tez zacina. Miał może ktoś taki problem?
Model tv 40C650
 

chris18404

New member
Witam

Mam pytanie przymierzam się kupić Samsunga LE32C650 i mam pytanie jakie matryce są w nim montowane..... Szukałem informacji na ten temat ale doczytałem się tylko o dwóch rodzajach matryc:

SAMSUNG,LTF320HF01

AUO,AT315HW04V3,AU31H43


Czy były jeszcze jakieś inne w nim jeszcze montowane?

Bardzo proszę o odpowiedź .Pozdrawiam
 

balast

New member
Balast jestem pod wrażeniem że mimo to kupiłeś ten tv.

Tapatalk tap

hehe.. bo samsung byl tanszy niz Sony a mimo to oferowal piekny obraz i to w wersji Full HD.. byla do kupienia jakas plazemka za 600 euro philipsa.. nieco wieksza bo 50 cali chyba.. ale mnie jakos zawsze ciagnalo do LCD'ekow.. co do tego co napisalem.. wiadomo, ze wiedza ktora posiadlem po kupnie telewizora nie rownala sie wiedzy ktora mialem przed jego zakupem :)

podsumowujac...non, je ne regrette rien ;)

P.S. dodam jeszcze, ze jesli chodzi o odtwarzane formaty.. to wtedy samsung wyprzedzil Sony.. ale nie wiem jak jest teraz..
 
Ostatnia edycja:

balast

New member
balast -> z tego co wiem to musisz przekonwertować do srt ale to nie problem bo np bestplayer moze zapisac w tym formacie napisy prosto z txt:)

jeżeli chodzi o 32c650 to dostałem informacje od sklepu interenetowego, że telewizor jest do kupienia i jest nowy, fabrycznie zapakowany. Czy w takim wypadku opłaca się zakup czy czekać az np c6000 stanieje do 1600? czy różnica w obrazie jest az tak duza?

pozdrawiam

zgadza sie na SRT chyba.. i to w tych nawiasach musza byc chyba podane klatki zamiast czasu czy jakos tak.. pol dnia kiedys spedzilem by dopasowac napisy do wersji 720 filmu La Haine (kto nie widzial - polecam).. ale nie ma bata.. nie dalem rady..

wogole smiesznie bylo.. bo moj stary komputer daje rade z 720p tylko pod xbmc.. a tak na windzie to lekko szarpie.. wiec sciagnalem napisy (oczywiscie bez syncu) wiec najpierw je przesunalem plus minus.. potem zapisalem jako SRT.. potem odpialem dysk przenosny od samsunga, podlaczylem go do kompa.. skopiowalem.. znowu podlaczylem dysk do telewizora..

i wtedy pomyslalem ze mistrzem bedzie ktos kto wymysli dysk przenosny z mozliwoscia podlaczenia na raz do dwoch urzadzen.. czyz nie?

anyway, napisy po tej operacji znow nie trafily w tempo akcji.. wiec zaczalem sie bawic przesuwaniem czasu w menu samsunga.. jak wreszcie sie udalo.. to po 2 minutach juz byl rozjazd miedzy akcja i napisami.. katorga..

moze kiedys ktos rozkmini jak odpalic XBMC na engine tego Samsunga.. badzmy dobrej mysli.. fruzki wola optymistow ;)
 

Wigash

New member
w twoim przypadku chodzi o nieprawidłową ilość klatek na sekundę. Odtwarzacz ma oczywiście swoje ograniczenia, jest to raczej dodatek do tego TV a nie jego główny element. To tylko telewizor. Biorąc pod uwagę ceny urządzeń które są tylko odtwarzaczami multimedialnymi to czasem jest to jedna trzecia ceny tego telewizora (czasem połowa w przypadku tych droższych), a podejrzewam, że mają podobne ograniczenia (na pewno te tańsze).
Użycie słów "XBMC" i "w TV" razem, budzi we mnie niesamowite reakcje. Coś takiego jak XBMC postawione zamiast systemu "internet@TV" byłoby czymś za co mógłbym sporo zapłacić.
 

lantern

New member
Witam!
Czy jest możliwość sprawdzenia poziomu i jakości sygnału dvb w tunerze TV. Nie mogę doszukać się tego wskaznika ani przy strojeniu automatycznym, ani przy ręcznym.
 

lokipp

New member
Czy jest sens odblokowywania PVR w menu serwisowym jeżeli sygnał z którego korzystam pochodzi z kablówki i jest podpięty do telewizora prosto z gniazdka przez zwykły kabel antenowy? Będzie działać w takim przypadku nagrywanie?
 

marekg123

New member
funkcja PVR z softem 3009.2

Witam

Dobra informacja dla tych, którzy wgrali najnowszy soft 3009.2
i nie mogą dostać się do większości funkcji w menu serwisowym,
w tym do opcji PVR (i innych).
Oto rozwiązanie:

Połączenie TV z komputerem po sieci Ethernet
powinno być prawidłowo skonfigurowane.
W menu TV powinna być WŁĄCZONA opcja
"Sterowanie zdalne"

0. TV w stanie czuwania.
1. Wejść do trybu serwisowego - standardowo (na pilocie): INFO, MENU, MUTE i POWER
2. Na PC uruchomić program ruSamsungTVCommunicator: www . rainerullrich . de / samsung /
3. Po prawidłowym wykryciu TV i połączeniu w programie tym wcisnąć FACTORY i 3SPEED

Ukryte / zablokowane funkcje w menu serwisowym powinny być już dostępne.

Osobiście nie sprawdzałem, bo mam soft 3008.3,
ale może ktoś z Was sprawdzi i napisze czy pomogło.

Źródło informacji (niby dotyczy serii "D" ale działa też w "C"):
forum . samygo . tv / viewtopic . php ? t = 2053 # p17560

Proszę pousuwać spacje w linkach
(to mój pierwszy post i nie mogłem załączyć linków)

Pozdrawiam
MarekG
 

hkropinski

New member
Witam! jestem zdecydowany na zakup 32'C650 ale chciałbym żebyście ostatecznie rozwiali moje wątpliwości.

Max cena: 1700
Do czego: tylko filmy z dysku, bez telewizji
Kiedy oglądam: wieczór

Rozumiem, że w tej cenie nic lepszego nie dostanę? Trochę się zmartwiłem tym że w 32' ekran jest matowy, dopiero >40' jest połyskujący ale to chyba nie popsuje moich wrażeń? To mój pierwszy własny telewizor, w domu mam jeszcze 2-letnią plazmę panasonica, ale chyba nie można tego porównywać. Z opinii zasłyszanych jeszcze myślałem o ledowym C6000 ale cena 100zł więcej, bez internetu, i słyszałem że obraz też taki doskonały po ciemku nie jest. Co myślicie?
 
Do góry