Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

mirsie

Member
witam wszystkich,
od kilku tygodni sledzę całe forum dot modelu c650 i chce nabyć z matrycą SQ01 (miałem wczesniej 32c630 z matrycą AU01 na szczęscie popsuł mi się i oddali całą kaskę- fatalne kąty).
Obecnie szukam w wa-wie modelu z sq01 i powiem wprost jestem załamany-wszędzie tylko z matrycą AU, sprawdzałem juz w 5 sklepach. Czy ktoś wie gdzie moge nabyć LE32C650? (pls o info)
Dodam ze widziałem na wystawie w SATu.... ten model z SQ01 oraz AU01 i (stały koło siebie) i bez większej wprawy widac który jest lepszy, Pls o pomoc :)
Kup sobie 40cali i się nie męcz, przecież niewielka różnica w wymiarach i cenie. Będziesz zadowolony i stwierdzisz, że mogłeś kupić 46 cali.
 

mirsie

Member
Czytam i czytam ale nie widzę odpowiedzi na przedstawiony problem.Kolega Laimen pytał raczej o coś innego.
Problem można rozwiązać kupując uniwersalnego pilota,który ma możliwość wysłania sekwencji rozkazów za przyciśnięciem jednego przycisku.Najlepiej coś z Logitecha.
Jak to nie ma rozwiązania problemu? Problem polega na tym, że zamiast otrzymywać sygnał z upc na tv bezpośrednio, dostaje go poprzez dekoder na wejście hdmi. Po włączeniu od razu jednym pilotem miałby możliwość zmiany kanałów. Gdyby wszyscy abonenci upc wywarli presje na upc, ażeby zaprzestali zmuszać do używania dekoderów tam, gdzie dekoder jest wbudowany w odbiornik, problem byłby rozwiązany. Przemawiają za tym względy ekologiczne - oszczędność energii i surowców. Może unia się tym zajmie, kto wie.
 

mirsie

Member
Witam,

Dzisiaj wstawiłem do pokoju SAMSUNGa LCD LE40C650 i generalnie jestem zadowolony ale mam pytanie bowiem chciałbym pozbyć się efektu "teatru telewizji", który mam nieodparte wrażenie towarzyszy filmom (kablówka cyfrowa). Tzn. jest specyficzny obraz - tak ostry, że daje efekt innej kamery (teatralnej).

Poza tym gdy włączyłem powiedzmy tryb dynamiczny na meczu powtórka (osasuna-real) to wydawało mi się że będące dalej białe krawędzie boiska (linie) są lekko przerywane.


Pozdrawiam rage6
Określenie dynamiczny dotyczy zmian ustawień parametrów obrazu stosownie do zmieniającego się obrazu i nie ma ni wspólnego z dynamiką przedstawianych scen (ruchem).
Ustawiając właściwości motion plus zwróć uwagę na podpowiedzi zamieszczone w dolnym pasku na ekranie. Tryb wyraźny ma zapewnić ostry obraz w dynamicznych scenach i on wydaje się właściwy dla sportu. Tryb płynny jest dla tych, którzy lubią oraz zbliżony do rzeczywistego czyli płynny a nie klatkowany. Ma on zapobiegać smużeniu. Oczywiście cudównie ma i w dynamicznych scenach nie będzie on płynny więc dla sportu się nie nadaje. Chyba że snooker i brydż. I tak dalej.
Ostrość krawędzi czyli schodki moga zależeć od różnych ustawień - trzeba eksperymentować - widoczność krawędzi, filtr mpeg. Faktem jest, że wygładzanie ukośnych linii nie zawsze jest optymalne, zwłaszcza w ruchliwych scenach. To jeden elementów poprawy jakości obrazu skalowanego z SD na duże ekrany, gdzie firmy stosują różne metody. Polecane tu na forum wyłączanie wszystkich dostępnych w menu opcji nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem ale lektura instrukcji jest pożyteczna i wiele czasu upłynie,zanim poznasz swój odbiornik.
 

rafc1o

New member
Cześć :) w końcu doczytałem jak polskie literki ma na filmach pokazywać !!
filmy odtwarza elegancko, 15GB Incepcja.mkv - obraz żyleta !! zwykłe "aviki" bez problemowo.
czasami mam wrazenie, że obraz delikatnie się tnie/ przycinał ale wiem że to ustawienie Motion plus.

Co do tego kontrastu :) polecam stronę samsunga fajną porównywarkę mają :) no i ewentualnie google:)

fajnie że w c650 są dwa wyjścia USB jedno na pendrive a drugie na dysk,
 

krzychoq

New member
Określenie dynamiczny dotyczy zmian ustawień parametrów obrazu stosownie do zmieniającego się obrazu i nie ma ni wspólnego z dynamiką przedstawianych scen (ruchem).
Ustawiając właściwości motion plus zwróć uwagę na podpowiedzi zamieszczone w dolnym pasku na ekranie. Tryb wyraźny ma zapewnić ostry obraz w dynamicznych scenach i on wydaje się właściwy dla sportu. Tryb płynny jest dla tych, którzy lubią oraz zbliżony do rzeczywistego czyli płynny a nie klatkowany. Ma on zapobiegać smużeniu. Oczywiście cudównie ma i w dynamicznych scenach nie będzie on płynny więc dla sportu się nie nadaje. Chyba że snooker i brydż. I tak dalej.
Ostrość krawędzi czyli schodki moga zależeć od różnych ustawień - trzeba eksperymentować - widoczność krawędzi, filtr mpeg. Faktem jest, że wygładzanie ukośnych linii nie zawsze jest optymalne, zwłaszcza w ruchliwych scenach. To jeden elementów poprawy jakości obrazu skalowanego z SD na duże ekrany, gdzie firmy stosują różne metody. Polecane tu na forum wyłączanie wszystkich dostępnych w menu opcji nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem ale lektura instrukcji jest pożyteczna i wiele czasu upłynie,zanim poznasz swój odbiornik.

Najlepiej jest ustawić własnoręcznie montion plus do swojego oka i mówię to każdemu dla mnie najlepiej na przykład jest tak.
Redukcja rozmycia - 9 im większe tym mniejsze rozmycie i smużenie. Przy 10 zauważyłem ściny
Redukcja skoków - 5 im większe tym płynniejsze ruchy mniejsze klatkowanie. Powyżej 6 zauważalny teatr
 

rafc1o

New member
Takie drobne pytanie : nieaktywne podmenu Dźwięk --> korektor SRS truSurround, format dźwięku, <-- jakie warunki musza być spełnione aby było włączone?

aktywne mam SRS TheaterSound, Głosność automatyczna, wybór głośników, Dodatkowe ustawienia i zerowanie
 

gotong

New member
Zrobiłem aktualizacje do 3006,
Nic się nie popsuło, ale co mnie denerwuje nic się nie naprawiło.
Najbardziej filmy mkv jak się wywalały w niektórych momentach tak sie wywalają i jedyny sposób, przeskok do time za miejscem z crashem.
Ehhh, samsung leci w kule.
 

yaro1976

New member
Witam, usiłuję właśnie skonfigurować dlna w UE40c6510, i ni cholery mi nie wychodzi, prosiłbym bardzo o pokierowanie mnie najlepiej krok po kroku jak to zrobić poprawnie.
Obecnie podłączam lapka po krosowanym kablu bezpośrednio z tv, zainstalowałem PS3 media serwer i za bardzo nie wiem co dalej.
Proszę o pomoc, lub odesłanie do odpowiedniego tematu.

pzdr
jarek
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, usiłuję właśnie skonfigurować dlna w UE40c6510, i ni cholery mi nie wychodzi, prosiłbym bardzo o pokierowanie mnie najlepiej krok po kroku jak to zrobić poprawnie.
Obecnie podłączam lapka po krosowanym kablu bezpośrednio z tv, zainstalowałem PS3 media serwer i za bardzo nie wiem co dalej.
Proszę o pomoc, lub odesłanie do odpowiedniego tematu.

pzdr
jarek
1.Zainstaluj sobie PC Share Manager od Samsunga
2.Udostępnij w nim foldery
3.W ustawieniach programu Udostępnij/Ustaw Zabezpieczenia Dla Urządzenia potwierdź adres IP telewizora
4. Uruchom serwer
5. Jeżeli masz firewalla w lapku to go wyłącz, lub dodaj wyjątki do zapory
6. Udostępnione foldery znajdziesz a AllShare w tv.
 

yaro1976

New member
1.Zainstaluj sobie PC Share Manager od Samsunga
2.Udostępnij w nim foldery
3.W ustawieniach programu Udostępnij/Ustaw Zabezpieczenia Dla Urządzenia potwierdź adres IP telewizora
4. Uruchom serwer
5. Jeżeli masz firewalla w lapku to go wyłącz, lub dodaj wyjątki do zapory
6. Udostępnione foldery znajdziesz a AllShare w tv.

thx za nieolanie pytania osoby nie zorietowanej :) następne "głupie" pytanie skąd moge wydobyć IP telewizora?
jak podłączę lapka via LAN z tv to n pasku wywala mi że "kabel sieciowy odłączony" i mruga cały czas, ręce opadają, a myślałem że to bedzie p&P,, EHMM
 
Ostatnia edycja:

miki74

Member
ip dla takiej sieci musisz/najlepiej wybrać z pul niepublicznych klas.
np. dla komputera daj 192.168.0.5 i z tej samej klasy dla tv 192.168.0.6
maskę dla ustaw na 255.255.255.0
jeżeli będzie musiał podać router/domyślą drogę to podaj adres ip komputera
Podobnie w przypadku dns.
Nie wiem czy tv wymaga wypełnienia te pola w czasie w konfiguracji ręcznej.
po tym jak to skonfigurujesz upewnij się czy pingi śmigają. Czyli z linii poleceń wpisz: ping 192.168.0.6
Jeżeli pingi chodzą możesz zacząć konfigurować DNLA na kompie.
Dostosuj się do tego co mówił przedmówca odnośnie firewall.

Pozdrawiam
 

yaro1976

New member
THX bardzo, ale chyba zanim dojdę do tego etapu muszę się uporać z jakimś problemem sprzętowym, po podłączeniu kablem cross tv z kompem sieć krzyczy mi że kabel jest odłączony (a jest podłączony), any ideas co może być przyczyną?
screen:
 

miki74

Member
może tv się tak zachowuje bo nie dostał ip z automatu (serwera dhcp) ?
jeżeli kabel jest dobrze zrobiony, to sugeruje do ustawienia ip z palca :)
 

Mushasi_

New member
THX bardzo, ale chyba zanim dojdę do tego etapu muszę się uporać z jakimś problemem sprzętowym, po podłączeniu kablem cross tv z kompem sieć krzyczy mi że kabel jest odłączony (a jest podłączony), any ideas co może być przyczyną?
screen:

Przyczyną może być na przykład zbyt długi kabel. Jak miałem podpięty 10 m to mi internet chodził, po podpięciu 20 m przestał widzieć połączenie :evil:
 

WiKiH

New member
Panowie, mam małe pytanie, czy da się w jakiś sposób oglądać film z napisami z dysku, ale taki, który ma w swojej nazwie kropki (bez zmieniania nazwy!)? np:
nazwa filmu: Faster.2010.720p.BDRip.x264.AC3-XXX.mkv
nazwa napisów: Faster.2010.720p.BDRip.x264.AC3-XXX.txt

(ponieważ film się odpali, ale napisów czytać nie będzie!)

Czu może jakiś upgrade naprawia ten "błąd"?

POzdrawiam, WiKiH
 

Frauka

New member
Bez reklam
Panowie, mam małe pytanie, czy da się w jakiś sposób oglądać film z napisami z dysku, ale taki, który ma w swojej nazwie kropki (bez zmieniania nazwy!)? np:
nazwa filmu: Faster.2010.720p.BDRip.x264.AC3-XXX.mkv
nazwa napisów: Faster.2010.720p.BDRip.x264.AC3-XXX.txt

(ponieważ film się odpali, ale napisów czytać nie będzie!)

Czu może jakiś upgrade naprawia ten "błąd"?

POzdrawiam, WiKiH

U mnie odpalają filmy i napisy z kropkami, tyle ze ja wszystkie napisy traktuję programem
ToSrtConverter
i zmieniam na srt.
 
Do góry