Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie będzie wzbogacony o cichy, niebuczący inverter oraz ujednoliconą matrycę, np.SQ we wszystkich wielkościach. Pewnie specjalnie na potrzeby nowej serii serwis zmieni normy, i kazdy buczacy telewizor będzie buczący, a nie w normie :p

Za 2 lata w w serii E mają wprowadzić poprawnie działajacy port USB, a w 46 i 55 calach równiez wyeliminować kłopoty z aktualizacją oraz łączeniem się z internetem. Podobno (ale tylko w wersjach 55 cali) ma być możliwosć dokupienia bezprzewodowego kolorymetru, aby zbadac sobie w domu, jak mocno granatowy zblizony jest do czarnego. Pierwsze 1000 osób ma otrzymac latarkę do podświetlania łezki pod obudową.

Natomiast za 3 lata, w serii F, na targach IFA, FIFA, UEFA, (już dziś wiadomo, że telewizor otrzyma nagrode EISA) mają się pojawić telewizory z przyzwoicie równomiernie podswietloną matrycą, ale to tylko plotki. Nie wiadmo czy zdążą do premiery, bo przyzwoicie podswietlic matrycę w XXI wieku to nie lada technologiia wymagajaca otwarcia nowej linii produkcyjnej, a moze nawet otwarcia nowych fabryk, wdrożenia nowej technologii, marketingu, czyli sporych nakładów finansowych. Już widzę te reklamy. Poki co mozemy to tylko oglądac w filmach Science Fiction. Ale to będzie hicior. Nie jakieś tam 3D. Nie wiem jak wy, ale ja się skuszę.

Ot tak, poranny żart
 
Ostatnia edycja:

tommek82

New member
Witam.
I tu się zgodzę bo na moim tv z softem 3003 też nie wykrywa Edimaxa 7718Un.
Dodam tylko że tą samą kartę testowałem wcześniej i działała bez problemu.
Niestety nie pamiętam jaki miałem wtedy soft.

Edimax nie działa z softem 3003 :x

No to ładnie daje Samsung, ciekawe tylko czy wyczaili że są jakieś WIFI (poza Samsungowym) które działają z C650 i nowym softem eliminują działanie na TV. Kurde dlatego póki mi wszystko działa nie zmieniam softu (a mam wersje 2xxx).

Trochę z innej beczki:
Wczoraj przeciągnąłem kabel RJ45 z routera w pokoju córki do salonu gdzie mam C650 i podpiąłem na próbę kabel do telewizora żeby sprawdził czy działa net i jak to się sprawuje. Internet został wykryty odrazu bez żadnych ustawień, zaktualizował InternetTV, dodał widgety. Trochę się tym pobawiłem i muszę przyznać że całkiem niezły bajer ten Internet@TV.
Niestety na stałe po kablu nie może być bo się wala po podłodze a ukryć go nie mam jak. W związku z powyższym mam pytanie:
Czy zamiast kupować USB WIFI, dobrym rozwiązaniem będzie kupno prostego Access Pointa (np. TP-LINK) i z niego podpiąć RJ'tką do C650?? Czy w takim przypadku TV będzie wykrywał łącze jako kablowe czy bezprzewodowe ??
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Pewnie będzie wzbogacony o cichy, niebuczący inverter oraz ujednoliconą matrycę, np.SQ we wszystkich wielkościach.
Buczenie wystepuje tylko w "37 - tak wynika z wpisow na forum ;)

Czy zamiast kupować USB WIFI, dobrym rozwiązaniem będzie kupno prostego Access Pointa (np. TP-LINK) i z niego podpiąć RJ'tką do C650?? Czy w takim przypadku TV będzie wykrywał łącze jako kablowe czy bezprzewodowe ??
Jak najbabardziej trafne rozwiazanie. Bezprzewodowe polaczenie rozpozna tylko wtedy gdy bedziesz go laczyl przez urzadenie USB. Po RJ zawsze pokaze polaczenie kablowe.
 
Ostatnia edycja:

tommek82

New member
Jak najbabardziej trafne rozwiazanie. Bezprzewodowe polaczenie rozpozna tylko wtedy gdy bedziesz go laczyl przez urzadenie USB. Po RJ zawsze pokaze polaczenie kablowe.

OK, dzięki za odpowiedź.

A teraz inne pytanko :)

Załóżmy że kupuję Access Pointa, przesyłam sygnał internetowy pomiędzy routerem WIFI a tymże Access Pointem i z AP po kablu do C650, mam na TV internet i jest cacy.
I teraz tak: używam w domu laptopa i żeby korzystać na nim neta łączę się bezprzewodowo z routerem WIFI. I moje pytanie jest następujące: Czy przy takich połączeniach jak wyżej napisałem, będę w stanie poprzez np. Samsung PC Share Manager udostępnić filmy/muzykę z laptopa na C650??
 

grzewoj

New member
OK, dzięki za odpowiedź.

A teraz inne pytanko :)

Załóżmy że kupuję Access Pointa, przesyłam sygnał internetowy pomiędzy routerem WIFI a tymże Access Pointem i z AP po kablu do C650, mam na TV internet i jest cacy.
I teraz tak: używam w domu laptopa i żeby używać na nim neta łączę się bezprzewodowo z routerem WIFI. I moje pytanie jest następujące: Czy przy takich połączeniach jak wyżej napisałem, będę w stanie poprzez np. Samsung PC Share Manager udostępnić filmy/muzykę z laptopa na C650??

Tak, w ten sposób stworzysz zwyczajną sieć LAN, z punktu widzenia topologii sieci nie ma żadnej różnicy czy urządzenie jest podpięte do routera kablem czy bezprzewodowo. Możesz korzystać z otoczenia sieciowego itd. Ja tak mam i Samsung PC Share manager działa bez problemu.
 

tarinQ

New member
1.CZY AUO robi kilka matryc do samsunga czy jest 1 rodzaj??
Jakie to oznaczenie??
Czy naklejce na matrycy idzie odczytac model czy tylko producenta matrycy?
Jak jest to zaszyfrowane?

2. Czy podacie mi jakies material do tv aby sprawdzic czern/biel i podswietlenie?
3.czy aktualizacja Internet a tv to sa 2 rozne softY??
Nie chce zmieniac tv jedynie internet..
Z gory dzieki
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
1.CZY AUO robi kilka matryc do samsunga czy jest 1 rodzaj??
2. Czy podacie mi jakies material do tv aby sprawdzic czern/biel i podswietlenie?
Buhahaha.Dobre!
Tak to jest gdy nie czyta sie calych tematow!

Zrob sobie obraz w paint. Jeden bialy, drugi czarny w nominalnej rozdzielczosci TV i nagraj na pena.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Zrob sobie obraz w paint. Jeden bialy, drugi czarny w nominalnej rozdzielczosci TV i nagraj na pena.
a co to ma dać;-)
obraz w TV nigdy nie będzie idealnie biały lub idealnie czarny
wklejałem linka do materiałów HD,tak sprawdź czy Tv ma odpowiedni dla Ciebie odbiór ,dynamike ,wysycenie kolorów,i ich odcień
dodatkowo wklejam tablice testowe do ustawienia obrazu
przeklej.pl - obraz .rar. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl
 

sote2

New member
wczoraj pierwszy raz od dluzszego czasu mialem okazje pobawic sie Net@TV i wyswietlila mi sie informacja ze 15go (albo 16go) grudnia serwis bedzie niedostepny, beda prowadzic jakies prace konserwacyjne...
Jak myslicie jest szansa ze cos fajnego dorzuca?
 

mnfx

New member
Witam wszystkich serdecznie
Pytanie kieruję głównie do posiadaczy Telewizji N

mam telewizję na kartę HD
Telewizorek Samsunga od 2 tygodni

- Najpierw kupiłem drogi kabel hdmi za 70zł pozłacany z filtrami, ale nie miałem SIC głosu
- kupiłem więc tańszy HAMA niepozłacany bez filtrów za 25zł i obraz był. Tamten oddałem
- Obraz żyleta, kanały HD świetne bez smużenia i pikselozy
- Pograłem trochę w gry, FIFA czy Mafia, Media Play ok, wszystko super

Niestety wczoraj zauważyłem bardzo mocne pogorszenie jakości kanałów. Wiem, może za dużo bawiłem się ustawieniami, ale wyzerowanie ich na default też nie pomaga.

Kanały HD pikselują, czasem znów obraz się rozmywa jak efekt obrazu olejnego, napisy przelatujące smużą. Opcja motion plus przestała działać. Tzn już tak wyraźnie nie ożywia obrazu jak kiedyś. Kanały SD też średnio - podpisy na tvn24 np są słabo czytelne.

Kabelek łączy dobrze, wszystkie inne kable też. Nie wiem, może oblodzenie anteny zbiorczej? Czy to telewizor czy dekoder bardziej?

Co najpierw sprawdzić?

Kolejne moje pytanie dotyczy samego telewizora. Obraz, który mi się ładuje pokazuje, ze wyświetla w rozdzielczosci 1080i i 50 mhz - czy to oznacza, że mimo faktu, że mam TV 100 mhz sygnał stacji i tak jest słabszy


Proszę o pomoc, niestety pracuję cały dzień i nigdy nie zdąże przegladnac tego forum całego :(
 

Mariu

Member
Wy tez macie taki problem,ze jak TV jest dluzej wylaczony to pozniej jak go wlacze nie dziala funkcja internet tv.
Pisze w tedy usloga niedostepna z powodu zaklocen pracy sieci.
Wchodzie w menu ustawienia sieci i testuje polaczenie i 2 pierwsze przechodzi a nie przechodzi testu nr. 3 czyli "Pakiet do bramy"
Pomaga wylaczenie pilotem i wlaczenie TV ponownie.W tedy dziala poprawnie.
Wydaje mi sie ze moze to byc spowodowane wgraniem najnowszego softu bo mniej wiecej chyba w tedy pojawily sie te problemy.
 

ChrisB

New member
Wy tez macie taki problem,ze jak TV jest dluzej wylaczony to pozniej jak go wlacze nie dziala funkcja internet tv.
Pisze w tedy usloga niedostepna z powodu zaklocen pracy sieci.
Wchodzie w menu ustawienia sieci i testuje polaczenie i 2 pierwsze przechodzi a nie przechodzi testu nr. 3 czyli "Pakiet do bramy"
Pomaga wylaczenie pilotem i wlaczenie TV ponownie.W tedy dziala poprawnie.
Wydaje mi sie ze moze to byc spowodowane wgraniem najnowszego softu bo mniej wiecej chyba w tedy pojawily sie te problemy.
Wina chyba raczej w konfiguracji sieci. Spróbuj może na początek ustawić adres IP (TV i bramy) ręcznie.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam wszystkich serdecznie
Pytanie kieruję głównie do posiadaczy Telewizji N

mam telewizję na kartę HD
Telewizorek Samsunga od 2 tygodni

- Najpierw kupiłem drogi kabel hdmi za 70zł pozłacany z filtrami, ale nie miałem SIC głosu
- kupiłem więc tańszy HAMA niepozłacany bez filtrów za 25zł i obraz był. Tamten oddałem
- Obraz żyleta, kanały HD świetne bez smużenia i pikselozy
- Pograłem trochę w gry, FIFA czy Mafia, Media Play ok, wszystko super

Niestety wczoraj zauważyłem bardzo mocne pogorszenie jakości kanałów. Wiem, może za dużo bawiłem się ustawieniami, ale wyzerowanie ich na default też nie pomaga.

Kanały HD pikselują, czasem znów obraz się rozmywa jak efekt obrazu olejnego, napisy przelatujące smużą. Opcja motion plus przestała działać. Tzn już tak wyraźnie nie ożywia obrazu jak kiedyś. Kanały SD też średnio - podpisy na tvn24 np są słabo czytelne.

Kabelek łączy dobrze, wszystkie inne kable też. Nie wiem, może oblodzenie anteny zbiorczej? Czy to telewizor czy dekoder bardziej?

Co najpierw sprawdzić?

Kolejne moje pytanie dotyczy samego telewizora. Obraz, który mi się ładuje pokazuje, ze wyświetla w rozdzielczosci 1080i i 50 mhz - czy to oznacza, że mimo faktu, że mam TV 100 mhz sygnał stacji i tak jest słabszy


Proszę o pomoc, niestety pracuję cały dzień i nigdy nie zdąże przegladnac tego forum całego :(
Zobacz, czy nie zasypało Ci anteny, potem spróbuj znowu z ustawieniami dekodera. Rozumiem że pogorszenie obrazu dotyczy tylko telewizji i obraz z media play, lub z kompa, czy PS masz nadal dobry. Jeżeli tak, to uszkodzenie TV bym wykluczył i na twoim miejscu dzwoniłbym do obsługi klienta telewizji na kartę.
A co do 100Hz, to było już maglowane dużo razy. Ten TV nie ma i nie będzie nigdy wyświetlał 100Hz, radzę zajrzeć do instrukcji.
 

Mariu

Member
Wina chyba raczej w konfiguracji sieci. Spróbuj może na początek ustawić adres IP (TV i bramy) ręcznie.
NIe pomaga.Wypiołem kabel lan calkiem i jest taki sam komunikat i nie przechodzi testu bramy.
Czyli jak TV jest dluzej wylaczony to po wlaczeniu nie dziala LAN i trzeb ajeszcze raz uruchomic TV.Byz moze sieciowka jeszcze sie nie uruchamia poniważ zaraz po wlaczeniu TV probuje uruchomic Internet TV i LAN jeszcze sie nie uruchamia.
Spruboje teraz jak wlacze TV trocho poczekac,ale pewnie to nic nie da.
 
Do góry