Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

falkon77

New member
zewnętrzna nagrywarka

Witam potrzebuje pilnej odpowiedzi:),czy jak podepnę zewnętrzną nagrywarkę pod USB to czy będzie ona traktowana jak dysk zewnętrzny i będzie możliwe odtwarzanie płyt DVD?
pozdrawiam
Paweł
 

dzonson

New member
Siema.A ja trochę z innej beczki.Mam lampkę ledową która ma w sobie magnes którym można ja przyczepić do metalu.Mam zamiar przyczepić ja z tyłu do obudowy swojego tv ale nie wiem czy magnes nie uszkodzi mi matrycy.
 

Wigash

New member
Siema.A ja trochę z innej beczki.Mam lampkę ledową która ma w sobie magnes którym można ja przyczepić do metalu.Mam zamiar przyczepić ja z tyłu do obudowy swojego tv ale nie wiem czy magnes nie uszkodzi mi matrycy.
czego to ludzie nie wymyślą...
Nie wiem czy ktoś wpadł na taki pomysł, chyba musisz być pierwszy. Napisz jak się skończyła taka zabawa :)
Do kineskopowcow nie mozna bylo, bo plamy zostawaly na ekranie :D
NIe pomaga.Wypiołem kabel lan calkiem i jest taki sam komunikat i nie przechodzi testu bramy.
Czyli jak TV jest dluzej wylaczony to po wlaczeniu nie dziala LAN i trzeb ajeszcze raz uruchomic TV.Byz moze sieciowka jeszcze sie nie uruchamia poniważ zaraz po wlaczeniu TV probuje uruchomic Internet TV i LAN jeszcze sie nie uruchamia.
Spruboje teraz jak wlacze TV trocho poczekac,ale pewnie to nic nie da.
chwilkę trzeba poczekać, ale ja u siebie nie zauważyłem żadnego wpływu dlugosci czasu włączonego czy wyłączonego TV na na lacznosc z siecia.
Witam wszystkich serdecznie
Pytanie kieruję głównie do posiadaczy Telewizji N
(CIACH)
Proszę o pomoc, niestety pracuję cały dzień i nigdy nie zdąże przegladnac tego forum całego :(
Nic ostatnio nie zauwazylem, HD ciagle dobre. Jedynie obraz np z faktow, jak zapodaja obraz od jakichs korespondentow zagranicznych to jest lekko zpikselowany. Pozostale kanaly HD jakosc ok. Zglos to do n-ki, bo tu bym szukal przyczyny. Warto takze sprawdzic antene, jak pisal kolega pedro_78.
Co do Hz to stacje nadają zawsze w 50Hz. Chyba kazdy sie dziwi jak to slyszy, ale to TV dorabia drugie tyle klatek zeby bylo 100Hz - jak zwykle reklamy i hasełka producentów robia nas w chuja. Teraz to widzialem jest 600Hz - zaraz bedzie 1000 klasyczny wyscig jak przy podawaniu kontrastu i jasnosci.:neutral:
 

slimak

New member
Bez reklam
Już pewnie gdzieś w tym przepastnym wątku to było, ale dla mnie to odkrycie.
SAMSUNG PC Share Manager 4.1 w przeciwieństwie do 4.2 tworzy rozdziały w oglądanym filmie.
PC Share Manager 4.1
4shared.com - darmowe udostępnianie i przechowywanie plików - pobieranie
Link z białego forum.


------------------------------------------------------------------------------------------------

jak downgrade zrobić

SamyGO • View topic - Enabling PVR-function for xxC65x?
 

Mariu

Member
Dziś rano znowu nie dziala sieciowka w TV.
JAk TV jest dlozej wylaczony,pare godzin to nie dziala siec.
Sprawdzalem na routerze i dioda od LAN nawet sie nie swieci.
Ale co dziwne wylacze TV i wlacze go ponownie i juz jest ok,siec dziala.Tylko co moze być przyczyną ? Router i kabel raczej w porzadklu,inne urzadzenia dzialaja bez problemu.
Czy moze ten najnowszy soft ma taki błą ?
Reklamowac ?
 

jacdym

New member
Czy 40c650 "gada" z telefonem Samsunga i5800 (android 2.1)?
Po podłączeniu przez dlna niby się widzą, ale jakakolwiek próba otwarcia mp3 lub jpg w telefonie kończy się komunikatem "Nieobsł. format pliku".
 

dj888

New member
WOW. Wreszcie dotarłem do końca czytania, do ostatniego postu:krol:
Tak więc model TV już wybrany na 100%, ale .... pojawił się inny problem.
Wiem, ze dźwięk z głośników jest dobry ... jak na głośniki wbudowane w tv. zacząłem wiec szukać jakiegoś sprzętu nagłaśniającego (2+1) żeby odczucia były lepsze.
Już prawie znalazłem, wybór padł na JVC NX-40E jvc.pl/product.php?id=NX-F40E&catid=100006 lub JVC NX-BD3 jvc.pl/product.php?id=NX-BD3E. Wszystko ładnie pięknie, wejście optyczne, system 2+1, w drugim modelu BD. I nastąpił zwrot historii, ponieważ na innym forum podniosły sie głosy, że wydając tyle na kino domowe, to mogę dorzucić kilka stówek i mieć Yamahę Pianocraft ceneo.pl/3781914, z której dźwięk będzie o niebo lepszy. Niestety, Yamaha nie ma wejścia optycznego.
Tak, wiem, to jest temat o Tv a nie audio, więc pędzę czym prędzej do konkluzji :arrow:
Po przejrzeniu wątku wiem, że po optyku dźwięk będzie czysty i bez zakłóceń.Z drugiej strony, obiły mi się w tym temacie dwie wersje dotyczące podłączenia tv do kina poprzez RCA.
Jedna (jakoś na kilku stronach wstecz) brzmi, że poprzez RCA to można było podłączyć tv w wersji B, a w C jest tylko możliwość podłączenia audio poprzez optyka.
Druga, ze można podłączyć poprzez RCA, ale występuje przesunięcie czasowe względem wizji.
Pytania: która wersja jest prawdziwa?? Czy przesuniecie przy podłączeniu przez RCA jest nieznaczne i akceptowalne, czy jest wyraźne i nie ma sensu tak tego podłączać i brać kino gorsze pod względem dźwięku, ale mające wejście optyczne??
Czy ktoś rozgryzł ten temat RCA jakoś dogłębnie, że się tak wyrażę??
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jesli chcesz polepszyc naglosnienie w zakresie 2+1 to ja bym na Twoim miejscu kupilbym jakis zestaw Creativa do 200zl. Takie zestawy graja juz naprawde ladnie.
 

Tom69

New member
Jesli chcesz polepszyc naglosnienie w zakresie 2+1 to ja bym na Twoim miejscu kupilbym jakis zestaw Creativa do 200zl. Takie zestawy graja juz naprawde ladnie.

Ale to tylko po analogu z wyjścia słuchawkowego żeby mieć regulację siły głosu pilotem TV.
Ja bym brał jednak wersję z wejściem optycznym.
 

dj888

New member
Jesli chcesz polepszyc naglosnienie w zakresie 2+1 to ja bym na Twoim miejscu kupilbym jakis zestaw Creativa do 200zl. Takie zestawy graja juz naprawde ladnie.

Jericho, ale chodzi o to że skoro juz kupuje sprzęt audio to nie ma tylko polepszyć audio z Tv, ale już ma jakoś grać na poziomie. Raczej mało sensowne jest kupić tak dobry Tv jak C650 i dokupić do niego audio za 200 zł. Poza tym dochodzi możliwość odtwarzania płyt DVD i słuchania muzyki z CD. Co prawda nad wyborem Tv spędziłem dużo więcej czasu niż nad wyborem audio, ale wolę mieć sprzet audio porównywalny z TV pod wzgledem jakości. Sprzetu audio nie kupuje sie raz na miesiac, więc jestem w stanie wydać na niego nieco więcej, niż miałbym potem żałować.

Tom36, czyli po analogu można podpiąc głos tylko poprzez wyjscie słuchwakowe??
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Jericho, ale chodzi o to że skoro juz kupuje sprzęt audio to nie ma tylko polepszyć audio z Tv, ale już ma jakoś grać na poziomie. Raczej mało sensowne jest kupić tak dobry Tv jak C650 i dokupić do niego audio za 200 zł. Poza tym dochodzi możliwość odtwarzania płyt DVD i słuchania muzyki z CD. Co prawda nad wyborem Tv spędziłem dużo więcej czasu niż nad wyborem audio, ale wolę mieć sprzet audio porównywalny z TV pod wzgledem jakości. Sprzetu audio nie kupuje sie raz na miesiac, więc jestem w stanie wydać na niego nieco więcej, niż miałbym potem żałować.

Tom36, czyli po analogu można podpiąc głos tylko poprzez wyjscie słuchwakowe??
Zgodzę się z tobą w kwestii kupna sprzętu, można wyciągnąć dźwięk z łącza SCART, a przesunięcie dźwięku względem obrazu możesz uświadczyć, jeżeli będziesz oglądał coś np z dvd i dźwięk będziesz miał podłączony bezpośrednio do zestawu audio. Zastanów się mimo wszystko czy nie lepiej dołożyć troszkę i kupić ampli z wejściem optycznym, z resztą jak sam napisałeś takiego sprzętu nie kupuje się raz na miesiąc.
 

dj888

New member
Tom36 - siłę głosu mogę regulować na wieży, to nie problem. Ciągle natomiast nie wiem na ile istotne jest przesuniecie audio względem video.

Pedro, wolniej bo się zgubiłem :)
Po kolei:

można wyciągnąć dźwięk z łącza SCART,
Wyciągam audio ze SCARTa, podpinam przez RCA do wieży. Czy przy oglądaniu programów na tv lub filmów z hd bezpośrednio na TV, będzie przesunięcie dźwięku??

a przesunięcie dźwięku względem obrazu możesz uświadczyć, jeżeli będziesz oglądał coś np z dvd i dźwięk będziesz miał podłączony bezpośrednio do zestawu audio.
Tu się zgubiłem. TV mam podłączony do wiezy, film (dokładniej to obraz) z DVD (z wiezy) idzie przez HDMI na TV, a audio bezpośrednio z głośników wieży. Czy w takim wypadku będzie przesunięcie audio??

Zastanów się mimo wszystko czy nie lepiej dołożyć troszkę i kupić ampli z wejściem optycznym, z resztą jak sam napisałeś takiego sprzętu nie kupuje się raz na miesiąc.
Ojjj, mam nieco wolnego budżetu, ale bez przesady. Zaczynałem od wydania 1000 zł, JVC NX-F40 to już 1500, JVC z Blu to już 2000, Yamaha to prawie 2500 (i tu chyba osiągnałem kres budżetu). Zakup dobrego ampli z optykiem (koło 2000), z DVD (jakiś 1000) i głośnikami (kolejne 800) to bedzie już ponad 3000 czy 3 razy więcej niż początkowo planowałem. Dlatego własnie między innymi rozwazam kupno wymienionych na początku 3 pozycji (lub coś podobnego). Każda ma swój pluj i minus - teraz tylko dobrze wybrać.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Tom36 - siłę głosu mogę regulować na wieży, to nie problem. Ciągle natomiast nie wiem na ile istotne jest przesuniecie audio względem video.

Pedro, wolniej bo się zgubiłem :)
Po kolei:


Wyciągam audio ze SCARTa, podpinam przez RCA do wieży. Czy przy oglądaniu programów na tv lub filmów z hd bezpośrednio na TV, będzie przesunięcie dźwięku??


Tu się zgubiłem. TV mam podłączony do wiezy, film (dokładniej to obraz) z DVD (z wiezy) idzie przez HDMI na TV, a audio bezpośrednio z głośników wieży. Czy w takim wypadku będzie przesunięcie audio??


Ojjj, mam nieco wolnego budżetu, ale bez przesady. Zaczynałem od wydania 1000 zł, JVC NX-F40 to już 1500, JVC z Blu to już 2000, Yamaha to prawie 2500 (i tu chyba osiągnałem kres budżetu). Zakup dobrego ampli z optykiem (koło 2000), z DVD (jakiś 1000) i głośnikami (kolejne 800) to bedzie już ponad 3000 czy 3 razy więcej niż początkowo planowałem. Dlatego własnie między innymi rozwazam kupno wymienionych na początku 3 pozycji (lub coś podobnego). Każda ma swój pluj i minus - teraz tylko dobrze wybrać.
Jeżeli wszystko idzie przez hdmi z wieży do TV to nie będziesz miał żadnego przesunięcia i odwrotnie jak oglądasz tv lub coś z dysku twardego, dźwięk ze SCART po RCA do wieży, to też nie będzie przesunięcia audio. Przesunięcie dźwięku z jakiegoś dziwnego powodu(prawdopodobnie procesor obrazu w TV) występowało u mnie tylko w momencie podłączenia DVD przez SCART do TV i przez RCA do wzmacniacza. Możliwe że gdybym miał nowsze DVD podłączone przez HDMI do TV, to nie byłoby tego efektu. Zastanawiam się tylko, jak planujesz podpiąć BD, do TV przez HDMI i z TV przez SCART do yamahy?
Co do samego PianoCrafta, moim zdaniem dobry wybór, czytałem o tym sprzęcie w miesięczniku "Audio", opchnij te sprzęty z JVC i kup model MCR-940 ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry