Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

cvbs

New member
Dostałem takie pytanie od "znajomego":*
"Byłem posiadaczem TV Samsung LE40A656, ale rozkleiła się ramka. Po wymianie, po kilku miesiącach zauważyłem ponownie to samo oraz dodatkowo dwie żółte plamy na ekranie. Ponieważ tv był na gwarancji oddałem go do serwisu. Diagnoza - matryca do wymiany. Przysłano nową i wymieniono, ale się okazało, że jest uszkodzona. Zdecydowano o wymianie telewizora. Zaproponowano mi LE40C650. Ponieważ powiedziano mi, że jest to lepszy model od tego, który miałem, propozycję przyjąłem. Odebrałem tv z serwisu i podłączyłem. Oglądam go od kilku dni i mam wrażenie,że obraz jest gorszy niż w poprzednim, szczególnie w programach bez HD. Na ekranie smuży i kontury są lekko rozmazane. Programy odbieram z dekodera tv "n". Skorzystałem z podpowiedzi dotyczących konfiguracji obrazu. Troszkę się poprawiło, ale kolory sa dosyć płaskie. Twarz wygląda jak pomalowana, bez półcieni... W HD jest oczywiście lepiej, ale ... hmm- inaczej niż w poprzednim. Może różnica tkwi w częstotliwości odświeżania. Tamten tv miał 4 ms. Ten- nie wiem i nigdzie nie mogę znalźć. Może są inne istotne różnice? CZy rzeczywiście C650 jest lepszy od A656?


Czy ktoś może coś ciekawego na ten temat powiedzieć? (sprawa dość pilna)
Może egzemplarz kolegi jest na matrycy CMO ?
 

robercom

New member
Dostałem takie pytanie od "znajomego":*
"Byłem posiadaczem TV Samsung LE40A656, ale rozkleiła się ramka. Po wymianie, po kilku miesiącach zauważyłem ponownie to samo oraz dodatkowo dwie żółte plamy na ekranie. Ponieważ tv był na gwarancji oddałem go do serwisu. Diagnoza - matryca do wymiany. Przysłano nową i wymieniono, ale się okazało, że jest uszkodzona. Zdecydowano o wymianie telewizora. Zaproponowano mi LE40C650. Ponieważ powiedziano mi, że jest to lepszy model od tego, który miałem, propozycję przyjąłem. Odebrałem tv z serwisu i podłączyłem. Oglądam go od kilku dni i mam wrażenie,że obraz jest gorszy niż w poprzednim, szczególnie w programach bez HD. Na ekranie smuży i kontury są lekko rozmazane. Programy odbieram z dekodera tv "n". Skorzystałem z podpowiedzi dotyczących konfiguracji obrazu. Troszkę się poprawiło, ale kolory sa dosyć płaskie. Twarz wygląda jak pomalowana, bez półcieni... W HD jest oczywiście lepiej, ale ... hmm- inaczej niż w poprzednim. Może różnica tkwi w częstotliwości odświeżania. Tamten tv miał 4 ms. Ten- nie wiem i nigdzie nie mogę znalźć. Może są inne istotne różnice? CZy rzeczywiście C650 jest lepszy od A656?


Czy ktoś może coś ciekawego na ten temat powiedzieć? (sprawa dość pilna)


Ja też zauważyłem podobny efekt. Miałem LE40B650 SQ04 obraz był rewelacyjny. Na początku roku pojawił się LE40C650 z niby lepszym procesorem obrazu, metalowa obudowa z tyłu i ten DTS, więc wymieniłem je, mam matryce SQ01. Przez pierwszy dzień byłem wściekły. obraz jakby rozmazany, brak głębi, kolory jakieś przytłumione. Przez kilka miesięcy kombinowałem z ustawieniami i nic. Nie da się uzyskać takiej jakości obrazu jak na B650. Teraz się przyzwyczaiłem ale tęsknię za tamtym obrazem.
 

skorpion75

New member
Dostałem takie pytanie od "znajomego":*
"Byłem posiadaczem TV Samsung LE40A656, ale rozkleiła się ramka. Po wymianie, po kilku miesiącach zauważyłem ponownie to samo oraz dodatkowo dwie żółte plamy na ekranie. Ponieważ tv był na gwarancji oddałem go do serwisu. Diagnoza - matryca do wymiany. Przysłano nową i wymieniono, ale się okazało, że jest uszkodzona. Zdecydowano o wymianie telewizora. Zaproponowano mi LE40C650. Ponieważ powiedziano mi, że jest to lepszy model od tego, który miałem, propozycję przyjąłem. Odebrałem tv z serwisu i podłączyłem. Oglądam go od kilku dni i mam wrażenie,że obraz jest gorszy niż w poprzednim, szczególnie w programach bez HD. Na ekranie smuży i kontury są lekko rozmazane. Programy odbieram z dekodera tv "n". Skorzystałem z podpowiedzi dotyczących konfiguracji obrazu. Troszkę się poprawiło, ale kolory sa dosyć płaskie. Twarz wygląda jak pomalowana, bez półcieni... W HD jest oczywiście lepiej, ale ... hmm- inaczej niż w poprzednim. Może różnica tkwi w częstotliwości odświeżania. Tamten tv miał 4 ms. Ten- nie wiem i nigdzie nie mogę znalźć. Może są inne istotne różnice? CZy rzeczywiście C650 jest lepszy od A656?


Czy ktoś może coś ciekawego na ten temat powiedzieć? (sprawa dość pilna)


Uzupełniam wiadomość:

W uzupełnieniu podaję, że C650 posiada matrycę oznaczoną SQ01 i datę produkcji - październik 2010. Tryb Eco ustawilem na "wyłączone".
Dodakowo, zauważyłem wczoraj, że czasami przy zmianie programów następują dłuższe przerwy, czasmi "nie wchodzi" głos oraz kika razy przy zmianie programów wystąpiło drobne, krotkie "terkotanie", takie trrrrrrrrrrrrrrrrr. To mógłbym znieść, ale mój niepokój dotyczy głównie jakości obrazu.
 

cvbs

New member
Uzupełniam wiadomość:

W uzupełnieniu podaję, że C650 posiada matrycę oznaczoną SQ01 i datę produkcji - październik 2010. Tryb Eco ustawilem na "wyłączone".
Dodakowo, zauważyłem wczoraj, że czasami przy zmianie programów następują dłuższe przerwy, czasmi "nie wchodzi" głos oraz kika razy przy zmianie programów wystąpiło drobne, krotkie "terkotanie", takie trrrrrrrrrrrrrrrrr. To mógłbym znieść, ale mój niepokój dotyczy głównie jakości obrazu.

Wgraj najnowszy soft może pomoże...
 

gabmax

New member
Witam,mam takie pytanko,czy bezpieczne jest podłączenie do naszego telewizora instalacji antenowej, której używałem do analogu ze wzmacniaczem 12V?
 

pastablasta

New member
Witam
Kupiłem dzisiaj LE55C650 i to mocno na spontana...promocja w MM i cena bez Vatu 4900...
Bylo mało czasu na czytanie tego fachowego forum i teraz mam dylematy...
TV był ostatni na sklepie wiec go kupiłem bo cena wydawala sie O.K. i teraz czytam na forum ze matryca AA01 to jakis sracz (oczywiscie taka mi sie trafiła). 2-ga sprawa ktora nie daje mi spokoju to czy TV nie jest zbyt duży (bede ogladal z odl. ok. 3m, po prawej okna ze sloncem w godz. popoludniowych). Prośba o fachową opinie w tych kwestiach? :hmm:
 

Jericho24

Member
Bez reklam
niestety ,tylko symbol TV
I wlasnie mi o to chodzi, bo w razie jakby cos z TV byloby nie tak, to nie powinno byc problemu z szybka wymiana na kolejny egzemplarz w Euro. Z Neo24.pl na rachunku mialem zapisany nr seryjny.


Witam
Kupiłem dzisiaj LE55C650 i to mocno na spontana...promocja w MM i cena bez Vatu 4900...
Bylo mało czasu na czytanie tego fachowego forum i teraz mam dylematy...
TV był ostatni na sklepie wiec go kupiłem bo cena wydawala sie O.K. i teraz czytam na forum ze matryca AA01 to jakis sracz (oczywiscie taka mi sie trafiła). 2-ga sprawa ktora nie daje mi spokoju to czy TV nie jest zbyt duży (bede ogladal z odl. ok. 3m, po prawej okna ze sloncem w godz. popoludniowych). Prośba o fachową opinie w tych kwestiach? :hmm:
Jesli jakosc obrazu ci sie podoba i nie masz uwag to sie tylko cieszyc. A co do rozmiaru, no coz, z czasem przywykniesz ;)
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
55 cali z 3 metrów przy sygnale SD to zdecydowanie za dużo,ale juz przy HD moze byc
oczywiście sa tez takie osoby które 46 cali z 2 metrów oglądają,ale ja mam inne zdanie w tej kwestii
co do matrycy ,wszystko juz zostało napisane,jedni nie widzą różnicy,drudzy,miedzy innymi i ja widzę,i to zdecydowana
 

infi

New member
Witam
Kupiłem dzisiaj LE55C650 i to mocno na spontana...promocja w MM i cena bez Vatu 4900...
Bylo mało czasu na czytanie tego fachowego forum i teraz mam dylematy...
TV był ostatni na sklepie wiec go kupiłem bo cena wydawala sie O.K. i teraz czytam na forum ze matryca AA01 to jakis sracz (oczywiscie taka mi sie trafiła). 2-ga sprawa ktora nie daje mi spokoju to czy TV nie jest zbyt duży (bede ogladal z odl. ok. 3m, po prawej okna ze sloncem w godz. popoludniowych). Prośba o fachową opinie w tych kwestiach? :hmm:
ja strasznie sie zrazilem do 55c650 na matrycy auo, mialem tego pecha albo i szczescie ze widzialem matryce samsunga i czarny w matrycy auo to jakas porazka:( on jest szary a nie czarny, z tego powodu szukam innego tv bo drugi raz 55c650 z matryca sq to wydaje mi sie ze juz nie znajde a tej AUO nie kupie chocby i tv byl za 4tys bo czarny jest paskudny :(:( mimo lustrzanej matrycy
 

slawko_23

New member
Bez reklam
ja oddałem AA01,wiec rozumiem rozgoryczenie
co do matrycy,w MM na 23 pudełka tylko 3 były SQ01,wiec albo seria przypadkowa,albo SQ01 sie sprzedaje,sam widziałem rozerwane 6 pudełka z c650
osobiście kupiłem w Euro,bo pan w MM stwierdził że nie może otworzyć pudełka przed sprzedażą,w Euro nie dość że TV był tańszy dokładnie o 99 zl,to jeszcze sprzedawca sam poszedł na magazyn i sprawdził,przytargał mi taki o jaki prosiłem,i stwierdził że na 4 otworzone pudelka tylko w jednym była matryca SQ01,reszta to AA01
coś cholera musi być z ta matryca,ba sam sprzedawca stwierdzić że choć on sam osobiście różnicy nie widzi to ludki go pytają o ten szczegół


Pytają, bo jak czytają, że SQ jest lepsza to w to wierzą.....
 

d0kt0r

New member
Witam

Stałem się przypadkowym posiadaczem LE40C650. Będę bardzo wdzięczy jeśli uzyskam kilka odpowiedzi na moje pytania.

1. Jak wygląda kwestia aktualizacji z pamięci USB? Ściągam plik z samsung.com/pl/support (najnowsza wersja to 3003.0?) do mojego modelu, podłączam i odpalam aktualizację; tyle się domyślam. Czy mogę instalować to na TV skoro język uaktualnienia jest ENGLISH? Język polski musi pozostać w każdy Menu.
2. Osobiście nie przepadam za dziwnym nadnaturalnym obrazem w filmach, czy da się to jakoś wyłączyć (np. przy oglądaniu filmów mkv z dysku)? Wyłączenie MonitionPlus powoduje tylko "przeskakiwanie obrazu", a dziwna "teatralność" zostaje.
3. Czy jest coś super ważnego co powinienem wiedzieć o tym modelu? Np. czy czegoś nigdy nie robić, nie ustawiać itp. (tak, wiem nie czyścić papierem ściernym i Cifem)

Raz jeszcze dziękuje z góry za ewentualnych chętnych do odpowiedzi.
 

cjb

New member
2. Osobiście nie przepadam za dziwnym nadnaturalnym obrazem w filmach, czy da się to jakoś wyłączyć (np. przy oglądaniu filmów mkv z dysku)? Wyłączenie MonitionPlus powoduje tylko "przeskakiwanie obrazu", a dziwna "teatralność" zostaje.
W moim egz. wyłączenie MP wyłącza "teatralność" i nic nie przeskakuje.
 
Witam

Stałem się przypadkowym posiadaczem LE40C650. Będę bardzo wdzięczy jeśli uzyskam kilka odpowiedzi na moje pytania.

1. Jak wygląda kwestia aktualizacji z pamięci USB? Ściągam plik z samsung.com/pl/support (najnowsza wersja to 3003.0?) do mojego modelu, podłączam i odpalam aktualizację; tyle się domyślam. Czy mogę instalować to na TV skoro język uaktualnienia jest ENGLISH? Język polski musi pozostać w każdy Menu.
2. Osobiście nie przepadam za dziwnym nadnaturalnym obrazem w filmach, czy da się to jakoś wyłączyć (np. przy oglądaniu filmów mkv z dysku)? Wyłączenie MonitionPlus powoduje tylko "przeskakiwanie obrazu", a dziwna "teatralność" zostaje.
3. Czy jest coś super ważnego co powinienem wiedzieć o tym modelu? Np. czy czegoś nigdy nie robić, nie ustawiać itp. (tak, wiem nie czyścić papierem ściernym i Cifem)

Raz jeszcze dziękuje z góry za ewentualnych chętnych do odpowiedzi.

Mimo , że aktualizacja przy ściąganiu jest w wersji English to i tak po wgraniu firmaware jest wersjapolska Menu. Po prostu są tam zawarte wszystkie objęte językami Menu.

Więcej o samym firmware możesz poczytać i wymienić się doświadczeniem w temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/59398-firmware-samsung-seria-le-xx-c650.html
 

d0kt0r

New member
W moim egz. wyłączenie MP wyłącza "teatralność" i nic nie przeskakuje.

Mówimy o TV "z kabla" czy filmach "z USB". Bo przy wyłączeniu MP na Cyfrowym Polsacie teatralność znika bez skutków ubocznych. Gorzej jest z filmami z dysku.

Tak z ciekawości czym różni się zmiana ustawień przy pomocy po wejściu prze przycisk MENU i TOOLS (i chyba nie jest to samo, bo przy MENU mam tryb standardowy, a TOOLS Naturalny)?
 

skorpion75

New member
Witam

Stałem się przypadkowym posiadaczem LE40C650. Będę bardzo wdzięczy jeśli uzyskam kilka odpowiedzi na moje pytania.

1. Jak wygląda kwestia aktualizacji z pamięci USB? Ściągam plik z samsung.com/pl/support (najnowsza wersja to 3003.0?) do mojego modelu, podłączam i odpalam aktualizację; tyle się domyślam. Czy mogę instalować to na TV skoro język uaktualnienia jest ENGLISH? Język polski musi pozostać w każdy Menu.
2. Osobiście nie przepadam za dziwnym nadnaturalnym obrazem w filmach, czy da się to jakoś wyłączyć (np. przy oglądaniu filmów mkv z dysku)? Wyłączenie MonitionPlus powoduje tylko "przeskakiwanie obrazu", a dziwna "teatralność" zostaje.
3. Czy jest coś super ważnego co powinienem wiedzieć o tym modelu? Np. czy czegoś nigdy nie robić, nie ustawiać itp. (tak, wiem nie czyścić papierem ściernym i Cifem)

Raz jeszcze dziękuje z góry za ewentualnych chętnych do odpowiedzi.


Czyżby dr. Jerzy Sz.???


Obudowa bardzo łatwo się rysuje... Wystarczy zbyt szorstka ścierka i już masz ryski...
 

piteron

Active member
Bez reklam
ustaw MP na użytkownika,i daj rozmycie na 8,a skoki na 3,teatr zniknie ,ale nadal będzie lepsza płynność obrazu niz na wyłączonym
dodatkowo warto przypomnieć że dla każdego źródła ustawienia sa oddzielne,czyli jak w TV ustawisz na naturalny to i w tools będzie naturalny,ale jeśli zmienisz źródło to i ustawienia się zmienią
 
Do góry