Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

slimak

New member
Bez reklam
Na części kanałów DVB-C wyświetla, zależnie od standardu kodowania napisów. :-(
Na DVB-T C650 nie ma problemów z kodowaniem napisów.
 

Wolftomb

New member
Niestety C650 ma tuner DVB-T/C, MPEG4, czyli cyfrowa naziemna i kablówka. Więc zostaje ci tylko opcja nr1.

Właśnie zastanawiałem się jak podłączyć do odbiornika antenę satelitarną do odbioru TNK.
Czyli u nasz cały ten port CI+ to można se wsadzić w ... ?

To wytłumaczcie po co jest w ogóle ten port. :)
 

top25www

New member
Czytałem tu wcześniej, że mkv działa tylko przy określonych parametrach kompresji. Czy mógłby ktoś podać jekie to parametry i czym konwertować, żeby było w miarę szybko i bez dużych strat jakości(dwie ścieżki audio i napisy)
 

bzul

New member
czy da sie przesylac obraz z laptopa na tv w czasie rzeczywistym przez wifi (dlna)? chodzi mi dokladnie zeby to bylo tak jak przy podlaczeniu przez hdmi lecz bez uzywania kabla bo to jednak troche czlowieka ogranicza i czesto przeszkadza.
 

dementor76

New member
Dzwoniłem dziś do serwisu podpytać się ws naprawy nie działających USB. Dowiedziałem się, że jest zamówiona część Main - czyli jak wnioskuję jest to płyta główna. Także okazuje się, że faktycznie wina jest po stronie telewizora.
Proszę daj znać, jaką wadę stwierdzili w Twoim przypadku?

Z uwagi na to że miałem w domu kilka imprez ( parapetówki ) wstrzymałem się na 2 tygodnie z wzywaniem serwisu , no i chyba dobrze bo po aktualizacji do T-VALDEUC 3003.0 z (09 Nov, 2010) , wszystkie problemy z portami USB ustąpiły , sprawdzałem to wiele razy włączając i wyłączając TV - zawsze widział co ma podłączone .Jednak pośpiech jest złym doradcą , a te serwisy ściemniają że to płyta główna jest do wymiany , bo pewnie chcą od SAMSUNGA wyciągnąć jak najwięcej kasy za naprawy !
Upgrade File(USB type)
 

Kielu

New member
Witam:cool: Mam takie szybkie pytanko kupilem LE40C650 wszystko śmiga jak trzeba(tylko 2 filmy w .mkv mi dzwięk tną co 5 sekund) czy warto robić aktualizacje?:niewiem:
 
Witam:cool: Mam takie szybkie pytanko kupilem LE40C650 wszystko śmiga jak trzeba(tylko 2 filmy w .mkv mi dzwięk tną co 5 sekund) czy warto robić aktualizacje?:niewiem:


Możliwe, że tak ale nie ma pewności, że pomoże. Infolinia Samsunga tez nie odpowie na to pytanie lub nawet zachęci do aktualizacji, ponieważ zablokowała w firmware 3xxx.x możliwość oglądania plków rmvb, mts, m2ts itp. Do wersji firmware 2004.0 taka możliwość przez zmianę rozszerzenia jest.
 

top25www

New member
Czytałem tu wcześniej, że mkv działa tylko przy określonych parametrach kompresji. Czy mógłby ktoś podać jekie to parametry i czym konwertować, żeby było w miarę szybko i bez dużych strat jakości(dwie ścieżki audio i napisy)

Znalazłem w instrukcji, że obsługuje tylko MKV H.264 Level 4.1. Jednocześnie w necie piszą tak:poziom w h264 właśnie zależy min od klatek referencyjnych. 4.1l 1080p posiada ich do 4. Natomiast 5.1l 1080p do 16 klatek referencyjnych. Niższe rozdzielczości mogą mieć więcej klatek ref. Więc jeśli TV odtwarza pliki 1080p z np 8 klatkami a 9 już nie, więc nie można napisać w specyfikacji, że odtwarza 5.1level. Tylko 4.1.
Faktycznie przy filmach 1080p odtworzy tylko do 8 klatek ref.(włącznie) i dlatego przy mkv w c650 to najważniejszy parametr bo ściąganie kilkunastu Gb, których nie odtworzy to strata czasu(rekompresja jest czasochłonna).
Może jest jakiś sposób, aby to obejść?
 

Adryjon

New member
W najnowszym sofcie zmiana m2ts na mkv dale działa :) i to bezproblemowo. Do dam że teraz od softu 3xxx działa mi aktualizacja oprogramowania przez internet, oraz skończyły się problemy z USB i Internetem oby tak dalej
 

evolution4

New member
Możliwe, że tak ale nie ma pewności, że pomoże. Infolinia Samsunga tez nie odpowie na to pytanie lub nawet zachęci do aktualizacji, ponieważ zablokowała w firmware 3xxx.x możliwość oglądania plków rmvb, mts, m2ts itp. Do wersji firmware 2004.0 taka możliwość przez zmianę rozszerzenia jest.


Istnieje jakaś możliwość zainstalowania starszej wersji oprogramowania niż ta którą posiadam?
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Ktoś tu kiedyś wspominał, że Ipla.pl w TV nie działa gdy połączenie następuje z zagranicznego adresu IP. Czy jest to prawda ?
 

cjb

New member
Witam wszystkich! Chciałbym poinformować, że jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem LE40C650 w MM w Lublinie, to sprzedawane tam obecnie egzemplarze to SQ01 :)
 

dssagr

New member
Witam,
Przeszukałem wiele stron tego tematu lecz wszystkich nie da się, otóż mam taki problem: chcę aby napisy w filmach z usb (głownie mkv) były z czarnym tłem. Nie znalazłem takiej opcji w tv a probwa wmuxowania napisów w formacie ass które oferują taką opcję nie powiodła - się tv nie widzi napisów. Dlatego mam pytanie czy ktoś próbował coś takiego czy może jakaś aktualizacja software'u coś da?
 

tommek82

New member
Znalazłem w instrukcji, że obsługuje tylko MKV H.264 Level 4.1. Jednocześnie w necie piszą tak:poziom w h264 właśnie zależy min od klatek referencyjnych. 4.1l 1080p posiada ich do 4. Natomiast 5.1l 1080p do 16 klatek referencyjnych. Niższe rozdzielczości mogą mieć więcej klatek ref. Więc jeśli TV odtwarza pliki 1080p z np 8 klatkami a 9 już nie, więc nie można napisać w specyfikacji, że odtwarza 5.1level. Tylko 4.1.
Faktycznie przy filmach 1080p odtworzy tylko do 8 klatek ref.(włącznie) i dlatego przy mkv w c650 to najważniejszy parametr bo ściąganie kilkunastu Gb, których nie odtworzy to strata czasu(rekompresja jest czasochłonna).
Może jest jakiś sposób, aby to obejść?

Chłopie ściągasz mkv i sprawdzasz. Ja do tej pory trafiłem na dwa filmy mkv które miały format High@L5.1 i 16 klatek referencyjnych. To był Shrek 2 i Shrek 3 (skonwertowałem oba w MediaCoder do High@L4.1, prosta sprawa trwa to ok 12 godzin). Reszta moich filmów ma format High@L4.1 (nawet pliki po 14GB)

BTW Gdzie jest admin, tutaj 1/3 postów nadaje się do wykasowania, z wątku robi się straszny burdel.
 
Do góry