Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

cjb

New member
Mówimy o TV "z kabla" czy filmach "z USB". Bo przy wyłączeniu MP na Cyfrowym Polsacie teatralność znika bez skutków ubocznych. Gorzej jest z filmami z dysku.
USB oczywiście :)
I oczywiście należy pamiętać, o czym pisał wyżej Piteron, że: dla każdego źródła ustawienia sa oddzielne.
Dodam jeszcze, że dla mnie ustawienie MP na 'Wyraźny' jest OK - prawie nie ma omawianego efektu :)
 

d0kt0r

New member
Dzięki za rady. A ścierkę dostałem razem z TV, w pudle była, więc liczę, że będzie odpowiednia.

No nic będę się musiał jeszcze pobawić.

Aha, niestety nie Jerzy Sz.

Edit: Jeszcze takie pytanko lepiej odtwarzać filmy 720p z wysokim kbps czy 1080p z niskim. No i jaki czy istnieje jakieś minimum kbps żeby oglądanie tego na TV miało sens?
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Dzięki za rady. A ścierkę dostałem razem z TV, w pudle była, więc liczę, że będzie odpowiednia.

No nic będę się musiał jeszcze pobawić.

Aha, niestety nie Jerzy Sz.
Scierkę którą znalazłeś wkładają do wszystkich TV i monitorów. Taki darmowy ... śmieć. Więc nie jest to specjalna do tego modelu. Lepsza mięciutka z microfibry.



A myślałem że dr Jerzy ...*
Mimo to pozdrawiam!
 

piteron

Active member
Bez reklam
Edit: Jeszcze takie pytanko lepiej odtwarzać filmy 720p z wysokim kbps czy 1080p z niskim. No i jaki czy istnieje jakieś minimum kbps żeby oglądanie tego na TV miało sens?
lepiej będzie 720 p z wyższym bitrate
minimalne,hmmm,napisze tak "Czas honoru" 720 p 1200 kbps wyglada tak ok,ale już 1080 z takim samym tak sobie
ogólnie zasada jak dla mnie jest taka,że wole wyższy bitrate niz wieksza ilość linii i zniekształcenia mpeg w tle
 

tommek82

New member
Edit: Jeszcze takie pytanko lepiej odtwarzać filmy 720p z wysokim kbps czy 1080p z niskim. No i jaki czy istnieje jakieś minimum kbps żeby oglądanie tego na TV miało sens?

lepiej 720p z wysokim bitrate. Ja jak mam materiał mkv to uwage zwracam na (wg kolejnosci):

1. bitrate
2. rozdzielczość
3. waga pliku

jak jest te 3000-4000 kbps to jest już naprawdę dobrze.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mieszkam także w Dublinie jak mój przedmówca który ma problem z TV@Internet.

Od kiedy zmieniłem ustawienia w Internet@TV na Polskę to mogę odbierać oraz używać widget ipla. Tak więc nie jest prawdą, że zagraniczny numer IP cokolwiek blokuje (no chyba, że zależy to od operatora, ja mam Vodafone). Wciąż tylko mi żal, tego bezsensownego rozróżnienia na kraje, bo straciłem możliwość oglądania konkretnych teledysków. Dlatego chciałbym mieć możliwości doinstalowania tego widgetu (obecnie nie pamiętam jego nazwy) niedostępnego w polskich ustawieniach.
Ja żadnych problemów z Iplą na TV nie mam, bo seria B nie ma tego widgetu:sad:. Swoją informację poparłem faktem, że na kompie nie mogę oglądać filmów z serwisu Ilpa(internet z UPC). Tak więc albo masz farta i na internecie z vodafone wszystko działa, albo co bardziej prawdopodobne, ponieważ wszystkie połączenia naszych TV lecą przez serwery samsunga, po wybraniu Polski w menu Internet@TV twój telewizor łączy się z polskim serwerem samsunga i dlatego możesz oglądać Iplę. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź, bo właśnie takiej tu brakowało, nikt tu jeszcze nie sprawdzał Ilpli z TV za granicą.
Jak dostosują Iple do serii B, to z pewnością spróbuje.
 
Ostatnia edycja:

notez

New member
Witam,
od paru dni posiadam 46c650 na matrycy AA01. Czy tv w tym rozmiarze wyposażają w matrycę samsunga? Bo gdzieś czytałem, że tylko w AUO i jeszcze gorszą CMO.
Podczas oglądaniu meczu w HD kiedy ekran jest wypełniony kolorem zielonym i następuje szybkie przesunięcie kamery z prawej do lewej strony (np. za długim podaniem piłki) to w lewej części ekranu ok. 10-20 cm od krawędzi widoczna jest ciemna cienka linia pionowa a obraz od tej linii do lewej krawędzi jest jakby lekko ciemniejszy. Jest to ledwo dostrzegalne i tylko w czasie tego ruchu (bo np. moja małżonka tego nie widzi), ale mnie to drażni. Czy ktoś miał podobny efekt?
 

sote2

New member
czy da sie wlaczyc to czerwone podswietlenie na dole telewizora w normalnym trybie domowym?
pytam z czystej ciekawosci, nie jest mi to do niczego potrzebne ;)
 

skorpion75

New member
Witam,
od paru dni posiadam 46c650 na matrycy AA01. Czy tv w tym rozmiarze wyposażają w matrycę samsunga? Bo gdzieś czytałem, że tylko w AUO i jeszcze gorszą CMO.
Podczas oglądaniu meczu w HD kiedy ekran jest wypełniony kolorem zielonym i następuje szybkie przesunięcie kamery z prawej do lewej strony (np. za długim podaniem piłki) to w lewej części ekranu ok. 10-20 cm od krawędzi widoczna jest ciemna cienka linia pionowa a obraz od tej linii do lewej krawędzi jest jakby lekko ciemniejszy. Jest to ledwo dostrzegalne i tylko w czasie tego ruchu (bo np. moja małżonka tego nie widzi), ale mnie to drażni. Czy ktoś miał podobny efekt?

To te na matryce są kolorowe? Ja czytałem że te od AUO są tylko czarno-białe!

hehe ;) bo zanim kupilem to bylem przekonany ze to jakos swieci ;)
Kolega Cię "wkręca". Patrząc od tyłu telewizora, z lewej strony jest taki mikroswitch. I nim się włącza. Wtedy świeci tak jak na reklamie.
 

skorpion75

New member
teraz to juz zglupialem kto mnie wkreca...
wlasnie obejrzalem telewizor i albo jestem slepy albo w moim nie ma zadnego mikroswitcha :niewiem:
:D*żartowałem!*:lol: Przepraszam!*:D Nie mogłem się powstrzymać!*:D
Przyznaj się! Długo szukałeś?


p.s a temat był już przerabiany w tym wątku...
 
Ostatnia edycja:

rafhi

New member
Witam forumowiczów jestem tu nowy, ostatnio zakupiłem sama c650 w 40 calach i trochę go testuje, no i niestety pojawiły się problemy, sporo tutaj naczytałem waszych wypowiedzi widzę że kolega skorpion z dvhk forum tu jest ;) ogólnie dzięki za pomoc z napisami ( srt itp) ale nie wszycho się wyjaśniło...moje problemy z którymi jeszcze sobie nie poradziłem są następujące:

1 Brak możliwości przewijania filmów jeśli chodzi o AVI ( w 2 przypadkach tego nie mogłem zrobić) Czy jest to normalne ? czy może cos jest nie tak ? Albo jak to można poprawić bo jest to jednak denerwujące. Dodam także że raz oglądając takie Avi po 20 min film sie wyłączył i wyszedł do menu a później oglądanie od początku żeby dojechać do tego momentu :(

Próba rozwiązania problemu: wszelakie "restarty" Sama nie dały skutku

2. Po walce z zamiana z txt na srt itp z polskimi znakami poradziłem sobie mniej więcej ale został jeszcze jeden problem...a mianowicie synchronizacja w niektórych filmach pomimo tego ze fps 23.967 jest zarówno dla pliku tekstowego jak i video jest całkiem spory rozjazd i tak jak jeden kolega co ma LEDA tak mi napisy szybko przeskakują ..macie na to rade ?


Próba rozwiązania problemu: Próba przesuwania na tv napisów nie zdaje wogole egzamu

3. Dosc dziwne ....z mojego pendriva moge wczytac tylko tyle pozycji filmowych ktore sa na pierwszej stronie :) kolejnych pomimo ze tam są nie widzi tak jakby poprostu tworzyla sie jedna strona z 8 pozycjami bodajze i nie mozna nigdzie przeskoczyc dalej...o co kaman ?

A tak na zakonczenie matryca SQ1, firmware 2002 i chcialbym przy tym pozostac bo ponoc 3003 nie radzi sobie z rmvb ( dla mnie to jednak istotne)...no chyab ze wyjdzie jakis ciekawy i bezbłędny sofcik pod Sama.
 

skorpion75

New member
Witam forumowiczów jestem tu nowy, ostatnio zakupiłem sama c650 w 40 calach i trochę go testuje, no i niestety pojawiły się problemy, sporo tutaj naczytałem waszych wypowiedzi widzę że kolega skorpion z dvhk forum tu jest ;) ogólnie dzięki za pomoc z napisami ( srt itp) ale nie wszycho się wyjaśniło...moje problemy z którymi jeszcze sobie nie poradziłem są następujące:

1 Brak możliwości przewijania filmów jeśli chodzi o AVI ( w 2 przypadkach tego nie mogłem zrobić) Czy jest to normalne ? czy może cos jest nie tak ? Albo jak to można poprawić bo jest to jednak denerwujące. Dodam także że raz oglądając takie Avi po 20 min film sie wyłączył i wyszedł do menu a później oglądanie od początku żeby dojechać do tego momentu :(

Próba rozwiązania problemu: wszelakie "restarty" Sama nie dały skutku

2. Po walce z zamiana z txt na srt itp z polskimi znakami poradziłem sobie mniej więcej ale został jeszcze jeden problem...a mianowicie synchronizacja w niektórych filmach pomimo tego ze fps 23.967 jest zarówno dla pliku tekstowego jak i video jest całkiem spory rozjazd i tak jak jeden kolega co ma LEDA tak mi napisy szybko przeskakują ..macie na to rade ?


Próba rozwiązania problemu: Próba przesuwania na tv napisów nie zdaje wogole egzamu

3. Dosc dziwne ....z mojego pendriva moge wczytac tylko tyle pozycji filmowych ktore sa na pierwszej stronie :) kolejnych pomimo ze tam są nie widzi tak jakby poprostu tworzyla sie jedna strona z 8 pozycjami bodajze i nie mozna nigdzie przeskoczyc dalej...o co kaman ?

A tak na zakonczenie matryca SQ1, firmware 2002 i chcialbym przy tym pozostac bo ponoc 3003 nie radzi sobie z rmvb ( dla mnie to jednak istotne)...no chyab ze wyjdzie jakis ciekawy i bezbłędny sofcik pod Sama.
A! Witamy. Zapraszamy do środka!



Co do Twoich niektórych problemów (typu czasem przewija czasem nie itd) - ten tv jest czasami kapryśny. Sam miałem pliki które za pierwszym razem nie "odpaliły" się a za drugim - bez problemu. i nikt nie potrafi wytłumaczyć czemu... Na szczęście takie sytuacje raczej nie czesto sie zdarzają.
 

Frauka

New member
Bez reklam
skorpion75, tak sugestywnie to napisałeś, że ja już prawie pobiegłam szukać tego włącznika :lol:

rafhi też trafiłam na jeden film w mkv, którego za nic nie mogłam przewinać. Tyle że to film gdzie wmuxowywałam inne audio i moze coś skopałam. Inna wersja działa normalnie.

Napisy tez raz trafiłam na takie, które na kompie szły normalnie a na tv był lekki rozjazd. Też do dziś nie wiem dlaczego.

Fajnie by było to wyjaśnić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry