Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

A wg. mnie to skoro TV potrafi sprzętowo to odtwarzać to producent nie powinien tego blokować, niezależnie od tego, czy jakość jest zadowalająca czy nie. Ponieważ jednak kupując TV nie dostaliśmy od producenta informacji że format ten jest obsługiwany, nie możemy mieć do niego pretensji, widocznie ma swoje powody.
Najbardziej szkoda mi plików MOV, aparat mi nagrywa w tym formacie...

Z drugiej strony również nie informuje w instrukcji (tabelka), że nie odtwarza plików rmvb, RealVideo, mts, m2ts, mov, flv :)

Wolnym czasie postaram się o stworzenie pisma do Samsunga z prośbą o wyjaśnienie tego tematu. Tylko mając doświadczenie z zapytaniami technicznymi do różnych producentów, na ogół odpowiedź jest krótka i treściwa w jednym zdaniu. Skoro jednak jednoznacznie Samsung nie ujął w instrukcji czy takie formaty odczytuje, to niech oficjalnie określi stanowisko w tym temacie jakie są powody przeoczenia tych formatów mimo, iż taka możliwość jest.
 

grzewoj

New member
Z drugiej strony również nie informuje w instrukcji (tabelka), że nie odtwarza plików rmvb, RealVideo, mts, m2ts, mov, flv :)

Wolnym czasie postaram się o stworzenie pisma do Samsunga z prośbą o wyjaśnienie tego tematu. Tylko mając doświadczenie z zapytaniami technicznymi do różnych producentów, na ogół odpowiedź jest krótka i treściwa w jednym zdaniu. Skoro jednak jednoznacznie Samsung nie ujął w instrukcji czy takie formaty odczytuje, to niech oficjalnie określi stanowisko w tym temacie jakie są powody przeoczenia tych formatów mimo, iż taka możliwość jest.

Skoro producent samochodu z silnikiem benzynowym nie podaje, że samochód nie jeździ na gaz, to czy można mieć do niego pretensje o to iż silnik po kilku modyfikacjach taką funkcjonalność może posiadać a mimo to producent nie wspomina o tym klientom?
 
Mała aktualizacja.

Dla firmware z serii 2xxx.x możemy po zmianie rozszerzenia na avi lub mp4 odtwarzać następujące pliki:
- rmvb (real video)
- qt (quick time)
- mts (pliki Blue-Ray itp.)
- m2ts (pliki Blue-Ray itp.)
- flv (często można z YouTube w tym formacie zgrać)
- mov (aparaty itp.)

Jeśli jakieś sprawdzone rozszerzenia mi się trafią to zaktualizuje listę.

Czy ktoś kto ma wgrany nowy firmware (3002.1), może tą metodę sprawdzić i opisać doświadczenie? :)
 
Skoro producent samochodu z silnikiem benzynowym nie podaje, że samochód nie jeździ na gaz, to czy można mieć do niego pretensje o to iż silnik po kilku modyfikacjach taką funkcjonalność może posiadać a mimo to producent nie wspomina o tym klientom?

Tutaj bardziej mi się rozchodzi o to, że sprytniejsi użytkownicy odkryli udogodnienie, a Samsung zaczyna celowo blokować to odkrycie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Tutaj bardziej mi się rozchodzi o to, że sprytniejsi użytkownicy odkryli udogodnienie, a Samsung zaczyna celowo blokować to odkrycie.
sprawa prosta jak budowa cepa,powstanie model 651 ,który te pliki "legalnie" będzie odtwarzał:p,taki to marketing
nie będę się zakładał ale coś czuje że model 630 to dokładnie elektronicznie to samo co 650 ,a funkcja internet tv jest tylko zablokowana w w firmware
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Piszę skrypt zczytujący zawartość strony z serialami online i generujący automatycznie plik XML z linkami do megavideo, szkoda że trzeba to uruchamiać na serwerze www z IP zewnętrznym swojego operatora, bo to ogranicza jego zastosowania.
Znalazłeś skrypt, z którego można się dowiedzieć jak generować właściwe linki. To już 95% sukcesu.
Teraz trzeba przerobić to na JavaScript. Mając kod w JS dodanie go do NetPlayera to już bardzo prosta operacja. Jak znajdę trochę czasu to się tym zajmę.
Zrób więc w PHP skrypt odczytujący ze strony WWW tylko linki w formie krótkiej i generujący plik XML. Pamiętaj, że XML możne jednocześnie zawierać link do filmu i link do zdjęcia. Zobacz jak dodane są zdjęcia w TVN24.pl Wiadomości - Najnowsze
 

Horhe Ortega

New member
Mała aktualizacja.

Dla firmware z serii 2xxx.x możemy po zmianie rozszerzenia na avi lub mp4 odtwarzać następujące pliki:
- rmvb (real video)
- qt (quick time)
- mts (pliki Blue-Ray itp.)
- m2ts (pliki Blue-Ray itp.)
- flv (często można z YouTube w tym formacie zgrać)
- mov (aparaty itp.)

Jeśli jakieś sprawdzone rozszerzenia mi się trafią to zaktualizuje listę.
Dobrze tylko gdyby powstała też taka nowa tabela z uwzględnieniem formatów dźwięku dla danego video.
 

grzewoj

New member
Znalazłeś skrypt, z którego można się dowiedzieć jak generować właściwe linki. To już 95% sukcesu.
Teraz trzeba przerobić to na JavaScript. Mając kod w JS dodanie go do NetPlayera to już bardzo prosta operacja. Jak znajdę trochę czasu to się tym zajmę.
Zrób więc w PHP skrypt odczytujący ze strony WWW tylko linki w formie krótkiej i generujący plik XML. Pamiętaj, że XML możne jednocześnie zawierać link do filmu i link do zdjęcia. Zobacz jak dodane są zdjęcia w TVN24.pl Wiadomości - Najnowsze

Spoko, brak czasu trochę mnie ogranicza, ale w końcu to zrobię. Problem w tym, że co dziesięć linków trzeba resetować router, bo stronka blokuje możliwość oglądania więcej niż dziesięć seriali w ciągu godziny. Mój pomysł polegał więc na zrobieniu skryptu, który wygeneruje plik XML z linkami do następnego skryptu, odczytującego po resecie routera właściwy link i uruchamiający skrypt który widziałeś już wcześniej. Udało mi się go tak zmodyfikować że wysyłam nagłówek Header z parametrem "Location:", dzięki czemu NetPlayer automatycznie zaczyna odtwarzać film. Po przerobieniu tego na JS odpadnie problem IP, bo skryptu uruchamiane są lokalnie, a więc na tym samym IP co TV, lecz dalej trzeba mieć skrypt resetujący IP routera przed każdym odcinkiem, inaczej będą problemy z limitami. No chyba że założymy że użytkownik przed każdym obejrzeniem odcinka sam zmieni sobie IP lub napisze sobie swój skrypt..

Tak czy inaczej gra jest warta świeczki.
Co znaczy że linki mają być w formie krótkiej? Chodzi o same ciągi znaków i liter, które podaje się po http://www.megavideo.com?v= ?
 

TvWidget

New member
Bez reklam
bo stronka blokuje możliwość oglądania więcej niż dziesięć seriali w ciągu godziny.
Nie wiedziałem, że są tam jakieś ograniczenia. Nie bardzo jednak rozumiem co jest ograniczone.
10 filmów na godzinę chyba trudno jest przekroczyć
Co znaczy że linki mają być w formie krótkiej? Chodzi o same ciągi znaków i liter, które podaje się po MEGAVIDEO - I'm watching it ?
Tak
Właściwy link automatycznie utworzy NetPlayer.
 

grzewoj

New member
Nie wiedziałem, że są tam jakieś ograniczenia. Nie bardzo jednak rozumiem co jest ograniczone.
10 filmów na godzinę chyba trudno jest przekroczyć

Tak
Właściwy link automatycznie utworzy NetPlayer.

Ujmę to inaczej, można zdobyć bez zmiany IP tylko 10 linków w ciągu godziny, autor strony ukrył je na innym serwerze, do którego dostęp uzyskuje za pomocą skryptu JS. Ze strony w HTML odczytuję parametry i cURLem metodą POST wciskam po prostu na stronie guzik "oglądaj" , który generuje mi następną stronę, z odtwarzaczen flash w której już link można odnaleźć. Właściwie to problem nie jest aż tak skomplikowany bo ten skrypt JS możesz zawrzeć w NetPlayerze. Jednak nie można nic zrobić w PHP, bo skrypt o którym mówię, potrzebuje jeden z parametrów, który wygląda na wygenerowany dla danego filmu i IP. Oznacza to, że jeśli mój skrypt PHP zostanie wygenerowany na obcym serwerze, nie dostaniemy linka do megavideo.

Chodzi więc o to, że odczyt i przeszukanie strony trzeba by zrobić w JS, nie wiem czy taka możliwość istnieje, jeszcze w piątek nie wiedziałem nic o PHP, zanim zacznę bawić się JS trochę zejdzie :)
 

top25www

New member
Czyli w netplayer bedzie tak: otwieram stronę serwis - widzę linki do np. video i po kliknięciu skrypty wygenerują link dla netplayera, a jak będziemy poruszać się po stronie(linki video,inne strony,foto) i czy do każdego serwisu i dla każdego użytkownika potrzebny będzie inny skrypt?
 

grzewoj

New member
Czyli w netplayer bedzie tak: otwieram stronę serwis - widzę linki do np. video i po kliknięciu skrypty wygenerują link dla netplayera, a jak będziemy poruszać się po stronie(linki video,inne strony,foto) i czy do każdego serwisu i dla każdego użytkownika potrzebny będzie inny skrypt?

Niestety tak, cała sztuka polega na przeszukaniu dokumentu HTML, zrobieniu listy i odnalezieniu linków do filmów, które przeważnie w wymyślny sposób są poukrywane
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Ujmę to inaczej, można zdobyć bez zmiany IP tylko 10 linków w ciągu godziny, autor strony ukrył je na innym serwerze, do którego dostęp uzyskuje za pomocą skryptu JS.
Uściślijmy pewne określenia.
Do do filmów na stronie WWW podane są "linki krótkie"
Skrypt PHP dla danego adresu IP generuje bezpośredni link do filmu "link długi"

Jeśli dobrze zrozumiałem to w zdobyciu linków krótkich nie ma ograniczeń. Można przejrzeć stronę lub strony WWW i utworzyć plik XML zawierający linki krótkie.
NetPalyer łyknie ten plik i po wybraniu ENTER dla danej pozycji wykona te same operacje co skrypt PHP. Wytworzy sobie link długi ale tylko dla jednego wybranego filmu. W ten sposób to ograniczenie 10 zapytań na godzinę do MegaVideo nie będzie przeszkadzało. Czy dobrze kombinuję ?
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Niestety tak, cała sztuka polega na przeszukaniu dokumentu HTML, zrobieniu listy i odnalezieniu linków do filmów, które przeważnie w wymyślny sposób są poukrywane
Większość serwisów celowo ukrywa linki. Tak więc dla danego serwisu potrzebny jest odpowiedni skrypt, który przejrzy stronę i na jej podstawie wygeneruje plik XML. Czyli jeden serwis = jeden skrypt.
 

grzewoj

New member
Uściślijmy pewne określenia.
Do do filmów na stronie WWW podane są "linki krótkie"
Skrypt PHP dla danego adresu IP generuje bezpośredni link do filmu "link długi"

Jeśli dobrze zrozumiałem to w zdobyciu linków krótkich nie ma ograniczeń. Można przejrzeć stronę lub strony WWW i utworzyć plik XML zawierający linki krótkie.
NetPalyer łyknie ten plik i po wybraniu ENTER dla danej pozycji wykona te same operacje co skrypt PHP. Wytworzy sobie link długi ale tylko dla jednego wybranego filmu. W ten sposób to ograniczenie 10 zapytań na godzinę do MegaVideo nie będzie przeszkadzało. Czy dobrze kombinuję ?

Nie wiem czy do końca się rozumiemy.

Na stronie są wyświetlane linki do odcinków postaci mniej więcej nazwa.serwisu/tytułserialu/tytułodcinka.html . Prowadzą one do stron HTML, w których jest generowanych kilka zmiennych, dla użytkownika jest widoczny przycisk "Oglądaj odcinek". Po jego wciśnięciu strona generuje za pomocą JS kolejną stronkę z odtwarzaczem Flash, w której źródle można odnaleźć link krótki do megavideo, jak wiadomo należy dopiero go dalej wykorzystać skryptem który znalazłem na necie do generowania linka długiego. Problem w tym, że przycisk "Oglądaj odcinek" można w ciągu godziny użyć tylko 10 razy. Do tego trzeba go "wcisnąć" na maszynie z IP zewnętrznym takim samym jak IP na którym chcemy odtworzyć film, dlatego właśnie skrypt php można wykonać tylko na lokalnym serwerze www np. w postaci komputera PC lub tak jak u mnie routera na którym mam serwer www.

Sprawdź stronę iitv.info i źródła plików to zobaczysz o co mi chodzi i czy wogólę dobrze myślę.

Wymyśliłem więc sposób, w którym generuję tylko w pliku XML linki do pliku php na moim serwerze, który całą tę robotę z wydobyciem linka krótkiego i długiego wykona tylko raz przy każdym odtworzeniu filmu. Plik przeszukujący serwis będzie więc na bierząco przy każdym wykonaniu generował listę wszystkich seriali w postaci pliku XML, w tym pliku będę miał linki do kolejnych plików XML ale już z odcinkami, czyli linkami do kolejnego skryptu już pobierającego wszystkie potrzebne po kolei linki i resetującego IP zewnętrzne, które też generować się będą na bieżąco. Pozwoli to na po pierwsze ograniczenie czasu wczytywania i będzie miało tę zaletę, że nowo dodane przez autora strony odcinki od razu będą dostępne.

W tej chwili mam już linki krótkie, więc po dopracowaniu skryptu będzie to śmigać u mnie.

Niestety - mój sposób nie zadziała bez lokalnego serwera www - bo wygenerują się linki, ale nie będą działać.

Dlatego trzeba przepisać całe to ustrojstwo w JavaScript, ale tak jak mówię na razie skończę to co zacząłem, zanim zacznę czytać o JS, bo nie lubię roboty rzucać i czasu marnować.
Ty jesteś biegły w JS, więc powiedz tylko, czy taka procedura jest do odtworzenia na TV po stronie jego przeglądarki, jeśli tak, to w końcu to zrobimy.
 

grzewoj

New member
Większość serwisów celowo ukrywa linki. Tak więc dla danego serwisu potrzebny jest odpowiedni skrypt, który przejrzy stronę i na jej podstawie wygeneruje plik XML. Czyli jeden serwis = jeden skrypt.

Wymyślenie skryptów to tylko kwestia czasu, pytanie czy autorzy stron nie będą mieli nic przeciwko.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Ty jesteś biegły w JS, więc powiedz tylko, czy taka procedura jest do odtworzenia na TV po stronie jego przeglądarki, jeśli tak, to w końcu to zrobimy.
Jak wiadomo jak ma to działać i jest przykład w postaci skryptu PHP to jest to proste.
W JS inaczej pobiera się dane z serwera. Reszta kodu będzie prawie identyczna.
 
Do góry