Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Twoja żona niestety ma racje. Czytam ten wątek i się zastanawiam po co tyle zadymy z tymi matrycami. Kupiłem TV, włączyłem, skonfigurowałem jak trzeba (dzięki forum) i gra. Jestem zadowolony. Dopiero po paru takich popierdułkowatych postach zobaczyłem jaka mam matrycę. I co? mam oddać tv bo na naklejce jest inny symbol niż ten słuszny? Ludzie, opanujcie się. To już zakrawa na manię...
Obraz masz ustawiony na dynaminczny?
 

RHJG

New member
Bez reklam
@RHJG - wlasnie Twoje nastawy zrobilem na samym poczatku (znalazlem wczesniej w watku) - niewiele to zmienia, mysle ze tak po prostu musi byc ;)
faktycznie szczegolnie rzuca sie to w oczy na materialach SD (z dekodera sat) - na HD jest o wiele mniej zauwazalne. To co pokazales na zdjeciu u mnie jest nieco inne i pionowo gora-dol, jest tego znacznie mniej, ale o wiele szersze (przypomina to jakbym mial przez ekran kilka skurzonych rownomiernych paskow :p) nie wiem jak to uchwycic - moze zorganizuje jakas lepsza kamerke, nagram przy przejsciu i wrzuce gdzies filmik :)

Witam,Jaki konwerter,antena,dekoder sat,Polsat,cyfra,Nk-a? Czy podłaczal to fachura na miernik czy Ty na "OKO"? Filmik nie moze wystarczy zdjecie.NA HD POWINNO BYC CZYSTO.pozdr.
 

pachol83

New member
Witam,Jaki konwerter,antena,dekoder sat,Polsat,cyfra,Nk-a? Czy podłaczal to fachura na miernik czy Ty na "OKO"? Filmik nie moze wystarczy zdjecie.NA HD POWINNO BYC CZYSTO.pozdr.
dekoder c+ pace hd/pvr, jednak przez media playera to samo wiec to nie wina dekodera, na filmach HD efekt duzo lagodniejszy i sporadyczny, na zwyklych rozdzielczosciach nagminny - wlasnie zdjecie nie wystarczy - jak pisalem w pierwszym, obszernym poscie dzieje sie to podczas ruchu kamery i tylko 'na boki' na jasnych tlach (np. niebo, piasek) - jak kamera 'stanie' efekt od razu znika
zastanawialem sie jak skonstruowane jest doswietlenie matrycy - moze lampy za wolno sie cale podswietlaja...

p.s. zrobilem na szybko (nawet bardzo) pogladowy rysunek od reki w paincie - tak sie to przedstawia w szybszych scenach - mamy np. jednolity szary a od gory do dolu w rownych prawie odstepach ton ciemniejszy - kamera staje, ekran jednolicieje i jest ok :idea: (ponizej link - sorki nie moge dawac pelnych wiec musicie przekleic recznie)

img443.imageshack.us/img443/8112/le40c650.jpg

p.s. 2: w miedzy czasie przestudiowalem wiele materialow w necie - zdjecia roznych matryc wskazuja ze to jednak banding (np. avforums.com/forums/attachments/lcd-led-lcd-tvs/198005d1283019462-lcd-banding-my_sony_v-band_mura.jpg - cos takiego ale tylko jak sie rusza :p)
 
Ostatnia edycja:

cybertronik

New member
dekoder c+ pace hd/pvr, jednak przez media playera to samo wiec to nie wina dekodera, na filmach HD efekt duzo lagodniejszy i sporadyczny, na zwyklych rozdzielczosciach nagminny - wlasnie zdjecie nie wystarczy - jak pisalem w pierwszym, obszernym poscie dzieje sie to podczas ruchu kamery i tylko 'na boki' na jasnych tlach (np. niebo, piasek) - jak kamera 'stanie' efekt od razu znika
zastanawialem sie jak skonstruowane jest doswietlenie matrycy - moze lampy za wolno sie cale podswietlaja...

p.s. zrobilem na szybko (nawet bardzo) pogladowy rysunek od reki w paincie - tak sie to przedstawia w szybszych scenach - mamy np. jednolity szary a od gory do dolu w rownych prawie odstepach ton ciemniejszy - kamera staje, ekran jednolicieje i jest ok :idea: (ponizej link - sorki nie moge dawac pelnych wiec musicie przekleic recznie)

img443.imageshack.us/img443/8112/le40c650.jpg

p.s. 2: w miedzy czasie przestudiowalem wiele materialow w necie - zdjecia roznych matryc wskazuja ze to jednak banding (np. avforums.com/forums/attachments/lcd-led-lcd-tvs/198005d1283019462-lcd-banding-my_sony_v-band_mura.jpg - cos takiego ale tylko jak sie rusza :p)


Posiadam też 40c650 (SQ01) i próbowałem przez kilka godzin wypatrzeć owe "zjawisko" na opisanych sekwencjach obrazu podczas ruchu kamery (SD,HD) i kurcze żadnego bandingu nie dostrzegam... :shock: Może by mi pomógł okulista :Dale chcę tylko napisać ,że ten TV to już mój trzeci z kolei LCD ( w tym jeden z podświetleniem Edge Led) i obraz ,dynamika,głębia kolorów itd. jest naprawdę na wysokim poziomie -a pewne osoby na tym forum ( sporo postów) drążą tematy o których kosmonautom się nie śniło -przypominam- jest to tylko TV a nie prom kosmiczny... Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

szwajcar123

New member
No cóż muszę powrócić do tematu najnowszego softu. Pomijając fakt ze zresetował mi ustawienia to jeszcze po przywróceniu już wszystkich parametrów stwierdziłem ze jakoś obrazu jest znacznie gorsza niz przed aktualizacja. Czy zauważyliście może to samo?
 

verzich

New member
No cóż muszę powrócić do tematu najnowszego softu. Pomijając fakt ze zresetował mi ustawienia to jeszcze po przywróceniu już wszystkich parametrów stwierdziłem ze jakoś obrazu jest znacznie gorsza niz przed aktualizacja. Czy zauważyliście może to samo?

W moim przypadku jakość obrazu zdecydowanie się poprawiła w porównaniu z softem 3001.1
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam;CYT;zastanawialem sie jak skonstruowane jest doswietlenie matrycy - moze lampy za wolno sie cale podswietlaja...


http://iicom.com/cnwk.1d/i/tim/200...14_540x361.jpg Carefully looking at the photograph of the display assembly to the right you will see the three most thin-panel color filter, polarizing filter and diffusion. Ostrożnie patrząc na zdjęcie zespołu z prawej strony pojawi się w trzech najbardziej kolorowy cienki panel filtr, filtr polaryzacyjny i dyfuzji. The final left - the white panel is a reflector, only a cock item on the screen, which is located behind the frame with led diodes. Ostateczna lewej - biały panel jest reflektor, tylko element kogut na ekranie, który znajduje się zza kadru z diodami LED.
The second type of transparent left panel is in itself a thin light conducting panel, Samsung's own development, consisting of an array of lenses such reflectors, diffuse light from the LED frame to the center of the screen. Drugi typ przejrzysty lewym panelu jest sam w sobie cienki świetle prowadzenia panelu, własny rozwój Samsung, składający się z układu soczewek reflektorów takie, rozproszone światło z diody LED ramki do środka ekranu. Samsung assures that this type backlight has characteristics similar to block LCD backlight. Samsung zapewnia, że ten typ podświetlenia cechy podobne do blokowania ekranu LCD. / Which for me is their advertising gimmick / / Który dla mnie jest ich sztuczka reklama /

http://iicom.com/cnwk.1d/i/tim/200...14_540x361.jpg
In this photo you see part of the frame with LEDs. Na tym zdjęciu widać część ramy z diodami LED. Despite the appearance of yellow, white LED light that is filtered and passed through the LCD-panel. Pomimo pojawienia się żółte, białe światło LED, które sączy się i przepuszcza przez-LCD. Samsung assures that the advantage of white LED multi colored LEDs to the line "Tricolore" Sony X series models consists of a full and accurate reproduction of colors and shades of their umerenna brightness, but also in their economy. Samsung zapewnia, że wykorzystanie diod LED białe LED wielu kolorowych do linii "Tricolore" Sony modele X składa się z pełnego i precyzyjną reprodukcję kolorów i odcieni ich jasność umerenna, ale także w ich gospodarki.

Last edited by hristoslav2; 27-08-2010 at 4:17 PM . >
Tak wyglada produkcja matrycy LCD-LED
View attachment 5328

View attachment 5329
 
Ostatnia edycja:

evolution4

New member
Twoja żona niestety ma racje. Czytam ten wątek i się zastanawiam po co tyle zadymy z tymi matrycami. Kupiłem TV, włączyłem, skonfigurowałem jak trzeba (dzięki forum) i gra. Jestem zadowolony. Dopiero po paru takich popierdułkowatych postach zobaczyłem jaka mam matrycę. I co? mam oddać tv bo na naklejce jest inny symbol niż ten słuszny? Ludzie, opanujcie się. To już zakrawa na manię...

Dokładnie zauważyłem to samo.
Porażka. Zdecydowana większość użytkowników nie widzi różnicy w jakości.
Ale ktoś sieje panikę z związku z matrycami i wielu użytkowników zamierzających kupić ten model ma dylemat. Zamiast prowadzić konstruktywną dyskusje to wszystko toczy się wokół tego kto jaką ma matrycę i która jest najlepsza.

jeju co wy macie z tym rmvb, przecież macie telewizory full hd chyba nie po to żeby oglądać coś bardziej skompresowanego niż typowy .avi

Co do kompresji to się zgadzam. Avi nie ma porównania do rmvb.
Natomiast ktoś może mieć sporo plików rmvb, które zgromadził jeszcze przed zakupem tv i chciałby je obejrzeć.
 

Adrianox360

New member
którego mam wziąć le46c650 czy soniaka 46ex500? TV do stołowego na ścane, pod kablówe z dziadowskiego dialogu, mam nadzieje ze jak podłącze kabel hdmi to obraz bedzie lepszy bo obecnie na swoim philipsie 42 obraz do du..
 

skorpion75

New member
Wygląd trzech odmian paneli:
panel-compare3.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t190/Sounds-Good/panel-compare3.jpg


Cytat z jednego z zachodnich forów:
S = Samsung
A = AUO
C = CMO
Można również rozszyfrowywać jako:
S= Super
A= Average
C= Crap





Żart!
 

Jann

New member
Mam jeszcze pytanie dotyczace dzwieku. Podpialem dekoder z UPC przez hdmi a dzwiek przez czincze do ampli. WYstepuje lekkie opoznienie obrazu przez input laga. Da sie to jakos wyrownac? widzialem ze przy optycznym wyjsciu jest mozliwosc ustawienia synchronizacji a czy w tym przypadku da sie cos zrobic?
 

cybertronik

New member
Dokładnie zauważyłem to samo.
Porażka. Zdecydowana większość użytkowników nie widzi różnicy w jakości.
Ale ktoś sieje panikę z związku z matrycami i wielu użytkowników zamierzających kupić ten model ma dylemat. Zamiast prowadzić konstruktywną dyskusje to wszystko toczy się wokół tego kto jaką ma matrycę i która jest najlepsza.



Co do kompresji to się zgadzam. Avi nie ma porównania do rmvb.
Natomiast ktoś może mieć sporo plików rmvb, które zgromadził jeszcze przed zakupem tv i chciałby je obejrzeć.


Polecam FORMAT FACTORY (free) bez problemu dokonasz konwersji z rmvb ( i innych) do avi,mkv itd... Pozdrawiam.
 

cvbs

New member
Słyszałem że udało się prawie rozszyfrować FW do tego telewizora może mi ktoś napisać co to nam użytkownikom da w przyszłości ?
 

squibosh

New member
Witam, mam pytanie do osob posiadajacych 55 calowy model. Czy uzywacie stolikow Z UCHWYTEM pod ten telewizor? Moglibyscie polecic swoje produkty, o ile warto? :-o
 

Jericho24

Member
Bez reklam
dekoder c+ pace hd/pvr, jednak przez media playera to samo wiec to nie wina dekodera, na filmach HD efekt duzo lagodniejszy i sporadyczny, na zwyklych rozdzielczosciach nagminny - wlasnie zdjecie nie wystarczy - jak pisalem w pierwszym, obszernym poscie dzieje sie to podczas ruchu kamery i tylko 'na boki' na jasnych tlach (np. niebo, piasek) - jak kamera 'stanie' efekt od razu znika

zastanawialem sie jak skonstruowane jest doswietlenie matrycy - moze lampy za wolno sie cale podswietlaja...



p.s. zrobilem na szybko (nawet bardzo) pogladowy rysunek od reki w paincie - tak sie to przedstawia w szybszych scenach - mamy np. jednolity szary a od gory do dolu w rownych prawie odstepach ton ciemniejszy - kamera staje, ekran jednolicieje i jest ok (ponizej link - sorki nie moge dawac pelnych wiec musicie przekleic recznie)



img443.imageshack.us/img443/8112/le40c650.jpg



p.s. 2: w miedzy czasie przestudiowalem wiele materialow w necie - zdjecia roznych matryc wskazuja ze to jednak banding (np. avforums.com/forums/attachments/lcd-led-lcd-tvs/198005d1283019462-lcd-banding-my_sony_v-band_mura.jpg - cos takiego ale tylko jak sie rusza :p)

Faktycznie, na AA03 mialem to samo, ale nie bylem pewny czego to byla wina. TV zwrocilem.
 
Do góry