Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Czytając ten temat forum to główny temat to matryce LCD, może użytkownicy owego problemu, bądź fascynaci testów matryc stworzą sobie nowy temat dotyczący tylko matryc. Mylałem, że ten temat pozwoli nam forumowiczom użytkownikom owych telewizorów wycisnąć jakieś nowe rozwiązania naszych telewizorów, ale widzę, że główny temat skupia się na podświetleniu.

Może zebralibyśmy się w kupę i np. rozwiązali problem odtwarzania plików rmvb, mts, m2ts, mov itp. poprzez jakiś nacisk na serwis Samsunga, w końcu oficjalnie w instrukcji nie napisali, że takich plików TV nie odtwarza (z drugiej strony też nie pisze, że odtwarza), ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że poprzez zmianę rozszerzenia możliwość odtwarzania jest. Więc zareagujmy choćby pismami, sugestiami do Samsunga, aby pozwolił nam oglądać nasze ulubione nagrania z naszych aparatów fotograficznych, kamer gdzie rozszerzenia naszych prywatnych nagrań są w formacie mts, mov.

Więc prosiłbym matrycotesterów, abyśmy skupili się na ulepszeniu firmware naszych Samsungów (matrycy programowo nam nie zmienią), poprzez wymianę uwag, bo pewnie za kilka miesięcy skończy się czas na wysyłanie sugestii do naszego serwisu internetowego Samsunga i wtedy tylko będziemy sobie mogli napisać i ponarzekać na forum, że szkoda, że nie podjęliśmy działań.

Pozdrawiam forumowiczów zarzartych w walkach o lepszy firmware :bober:
 

KaYteck1

New member
Co do kompresji to się zgadzam. Avi nie ma porównania do rmvb.
Natomiast ktoś może mieć sporo plików rmvb, które zgromadził jeszcze przed zakupem tv i chciałby je obejrzeć.
Szkoda oczu i uszu, lepiej zassać w lepszej jakości... :mrgreen:

Możliwości są OGROMNE!

* Ja osobiście czekam na możliwość oglądania "N" i "C+" w Full HD za darmo.*;)
+ darmowe łącze 20Mbit :hihi:
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Czytając ten temat forum to główny temat to matryce LCD, może użytkownicy owego problemu, bądź fascynaci testów matryc stworzą sobie nowy temat dotyczący tylko matryc. Mylałem, że ten temat pozwoli nam forumowiczom użytkownikom owych telewizorów wycisnąć jakieś nowe rozwiązania naszych telewizorów, ale widzę, że główny temat skupia się na podświetleniu.

Może zebralibyśmy się w kupę i np. rozwiązali problem odtwarzania plików rmvb, mts, m2ts, mov itp. poprzez jakiś nacisk na serwis Samsunga, w końcu oficjalnie w instrukcji nie napisali, że takich plików TV nie odtwarza (z drugiej strony też nie pisze, że odtwarza), ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że poprzez zmianę rozszerzenia możliwość odtwarzania jest. Więc zareagujmy choćby pismami, sugestiami do Samsunga, aby pozwolił nam oglądać nasze ulubione nagrania z naszych aparatów fotograficznych, kamer gdzie rozszerzenia naszych prywatnych nagrań są w formacie mts, mov.

Więc prosiłbym matrycotesterów, abyśmy skupili się na ulepszeniu firmware naszych Samsungów (matrycy programowo nam nie zmienią), poprzez wymianę uwag, bo pewnie za kilka miesięcy skończy się czas na wysyłanie sugestii do naszego serwisu internetowego Samsunga i wtedy tylko będziemy sobie mogli napisać i ponarzekać na forum, że szkoda, że nie podjęliśmy działań.

Pozdrawiam forumowiczów zarzartych w walkach o lepszy firmware :bober:
Temat jest o serii C650, a wiec o wszystkim co z nia jest zwiazane.

Ponaciskac to mozemy, ale przyciski na klawiaturze. Nie pomyslales, ze moze Samsung celowo nie dal mozliwosci odtwarzania wszystkich fromatow - moze wiaze sie to z kosztami na wykup lecencji itd.
Skoro nie pisza, ze odtwarza to co sie czepiac - widzialy galy co braly.
Jakos uzytkownicy Sony EX500 nie lamentuja, ze ich TV czyta duzo mniej formatow niz Samsung. Owszem, byly glosy narzekania, ale z tym sie pogodzili.
 
Temat jest o serii C650, a wiec o wszystkim co z nia jest zwiazane.

Ponaciskac to mozemy, ale przyciski na klawiaturze. Nie pomyslales, ze moze Samsung celowo nie dal mozliwosci odtwarzania wszystkich fromatow - moze wiaze sie to z kosztami na wykup lecencji itd.
Skoro nie pisza, ze odtwarza to co sie czepiac - widzialy galy co braly.
Jakos uzytkownicy Sony EX500 nie lamentuja, ze ich TV czyta duzo mniej formatow niz Samsung. Owszem, byly glosy narzekania, ale z tym sie pogodzili.

Nie będę wypowiadał się na temat Twojego postu, bo nie na tym polega to forum, ale można uznać, że jeśli ktoś nie ma pojęcia i poglądu na związany ściśle temat, to po prostu albo pisze nie na temat lub cwaniakuję ironizując czyjąś odpowiedź.

Ja temat zarzuciłem do ludzi poważnie myślących o swoich Samsungach i pewnie, jeśli ktoś podobnie uważa jak ja, to temat zrozumie i nie będzie bezsensownie zaśmiecał tego forum.
 
Podaj tabelkę co na co trzeba zamienić.
Dodam taką funkcję do widgetu NetPlayer.

Dziękuję koledze, że się faktycznym temat zajął.

Osobiście najczęściej zmieniam pliki rmvb, m2ts, mts, mov, flv na rozszerzenie mp4 lub avi. W wersji firmware T-VALDEUC-2004.0, którą posiadam taka zamiana skutkuje możliwością odtwarzania, ponieważ plików rmvb, m2ts, mts, mov, flv nasz Samsung nie widzi.

Podobno (forumowicze tak piszą), że wersji od wersji firmware T-VALDEUC_3000.6 nie ma możliwości odtwarzania np. rmvb zmieniając na rozszerzenie mkv (nie wgrywałem nowego firmware i w ten sposób nie mogę potwierdzić, ponieważ mam dużo plików rmvb i z aparatu fotograficznego z rozszerzeniem mts, więc szkoda mi stracić możliwość oglądania poprzez wgranie nowej wersji firmware).

Na czym będzie polegać funkcja widgetu NetPlayer w stosunku do odtwarzania plików, których nasz TV nie widzi?
 

skorpion75

New member
Nie będę wypowiadał się na temat Twojego postu, bo nie na tym polega to forum, ale można uznać, że jeśli ktoś nie ma pojęcia i poglądu na związany ściśle temat, to po prostu albo pisze nie na temat lub cwaniakuję ironizując czyjąś odpowiedź.

Ja temat zarzuciłem do ludzi poważnie myślących o swoich Samsungach i pewnie, jeśli ktoś podobnie uważa jak ja, to temat zrozumie i nie będzie bezsensownie zaśmiecał tego forum.
A może Ty załóz sobie osobny wątek? I pisz w nim co ci się podoba.

Dopiero co pojawił się na forum i już będzie wprowadzał swoje porzadki...
 

tommek82

New member
Szkoda oczu i uszu, lepiej zassać w lepszej jakości... :mrgreen:

Nie no dokładnie. Kto wogóle używa rmvb, nawet jak miałem 17 cali CRT monitor to nigdy tego crapu nie zasysałem. Jeśli chodzi o mts, m2ts, to też nie spotkałem się jeszcze z takimi plikami no ale widocznie są. Jeśli w instrukcji pisze jasno jakie pliki odtwarza, to o co się rozchodzi?? A jeśli ktoś ma problem bo miał wcześniej wersję softu 200.. a teraz sobie "upgrejdnął" do 3000..., bo nie poczekał na reakcję ludzi co dany soft zmienił i teraz beczy że mu nie odbiera no to zostaje chyba wizyta w serwisie z prośbą o downgrade :smile:
 

TvWidget

New member
Bez reklam
plików rmvb, m2ts, mts, mov, flv nasz Samsung nie widzi.
To jest chyba tylko ograniczenie dotyczące menu. Sprawdziłem, że przez NetPlayer można odtworzyć pliki flv i mov bez zmiany rozszerzenia. Myślę, że wbudowany do TV player ignoruje rozszerzenie pliku. Będzie próbował otworzyć wszytko co mu się poda.
Na czym będzie polegać funkcja widgetu NetPlayer w stosunku do odtwarzania plików, których nasz TV nie widzi?
Jeśli problem jest tyko w nazwie to chciałem ją automatycznie podmienić. Widzę jednak, że nie jest to konieczne.
 
Nie no dokładnie. Kto wogóle używa rmvb, nawet jak miałem 17 cali CRT monitor to nigdy tego crapu nie zasysałem. Jeśli chodzi o mts, m2ts, to też nie spotkałem się jeszcze z takimi plikami no ale widocznie są. Jeśli w instrukcji pisze jasno jakie pliki odtwarza, to o co się rozchodzi?? A jeśli ktoś ma problem bo miał wcześniej wersję softu 200.. a teraz sobie "upgrejdnął" do 3000..., bo nie poczekał na reakcję ludzi co dany soft zmienił i teraz beczy że mu nie odbiera no to zostaje chyba wizyta w serwisie z prośbą o downgrade :smile:

Pliki mts to zazwyczaj (choć nie tylko) pliki struktury Blue-Ray w HD720p, natomiast m2ts to HD1080p. Rozwiązania takie zaczęły również wykorzystywać producenci kamer i aparatów.
 

grzewoj

New member
Na razie zajmuję się nową wersją NetPlayera. Inne tematy odłożyłem na później.

Myślałem że ta obsługa MOV i RMVB którą proponowałeś dodać do NetPlayera będzie dotyczyć odczytu z USB.
BTW, jak idą prace? Piszę skrypt zczytujący zawartość strony z serialami online i generujący automatycznie plik XML z linkami do megavideo, szkoda że trzeba to uruchamiać na serwerze www z IP zewnętrznym swojego operatora, bo to ogranicza jego zastosowania. Udało mi się przebrnąć przez automatyczną zmianę IP na routerze, wydobycie linka do odcinków też już mam. Dzięki temu będę mógł oglądać nawet odcinki dodawane na bieżąco.
 

top25www

New member
Nie będę wypowiadał się na temat Twojego postu, bo nie na tym polega to forum, ale można uznać, że jeśli ktoś nie ma pojęcia i poglądu na związany ściśle temat, to po prostu albo pisze nie na temat lub cwaniakuję ironizując czyjąś odpowiedź.

Ja temat zarzuciłem do ludzi poważnie myślących o swoich Samsungach i pewnie, jeśli ktoś podobnie uważa jak ja, to temat zrozumie i nie będzie bezsensownie zaśmiecał tego forum.

Całkowicie popieram!!!
 

top25www

New member
Nie chodzi o to aby podziwiać "jakość" rmvb czy flv, ale aby mieć taką możliwość i tym samym być lepszym od innych, bo zawsze kiedyś może zdarzyć się taka potrzeba. Forum jest od tego zeby z TV wycisnąć co się da.
 

edekzelian

New member
no tak, ale bez przesady...
jak zaistnieje mozliwość uruchomienia programowania w fortranie na tv to znaczy, ze tez trzeba to implementować?
pliki rmvb to przezytek wykorzystywany w czasach wolnych lacz internetowych, a ogladanie takiego czegos na 40calach to mordęga dla oczu... po co skupiac sie na tematach niszowych skoro mozna dopracowywac cos co jest czesciej wykorzystywane, a kuleje.
ot takie moje skromne zdanie...
 

grzewoj

New member
no tak, ale bez przesady...
jak zaistnieje mozliwość uruchomienia programowania w fortranie na tv to znaczy, ze tez trzeba to implementować?
pliki rmvb to przezytek wykorzystywany w czasach wolnych lacz internetowych, a ogladanie takiego czegos na 40calach to mordęga dla oczu... po co skupiac sie na tematach niszowych skoro mozna dopracowywac cos co jest czesciej wykorzystywane, a kuleje.
ot takie moje skromne zdanie...

A wg. mnie to skoro TV potrafi sprzętowo to odtwarzać to producent nie powinien tego blokować, niezależnie od tego, czy jakość jest zadowalająca czy nie. Ponieważ jednak kupując TV nie dostaliśmy od producenta informacji że format ten jest obsługiwany, nie możemy mieć do niego pretensji, widocznie ma swoje powody.
Najbardziej szkoda mi plików MOV, aparat mi nagrywa w tym formacie...
 
Do góry