Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

darken

New member
Witam,pewnie bedziesz miał tak;

LTF400HF15-matryca-LTF-ozn.matrycy Samsunga w TV Samsunga,w SONY jest inaczej -LTY,w Toshibie-LTA-oznaczenie matrycy samsunga

BN07-(00801A-7WAG2L 235B)-A02 lub w srodku jest inny nr...
Juz Ci pisalem,to nie dotyczy matrycy.To jest numer czesci zamiennych.
Ty masz tak jak na naklejce z boku SQ01

Zeby to sprawdzic jak mi nie wierzysz to w menu serwisowym 40 C650 powinno byc tak;
40A1UF0E-jesli jest panel SQ01
40A1UF1E-jesli jest panel SQ02
40A1UF0C-jesli jest panel SQ02
40L1UF0E-jesli jest panel AA01
40L1UF1E-jesli jest panel AA02

tylko pojawia sie jak dla mie 1 niejasnosc gdyz według tych danych to te modele:
40A1UF0E-jesli jest panel SQ01
40A1UF1E-jesli jest panel SQ02
40L1UF0E-jesli jest panel AA01
40L1UF1E-jesli jest panel AA02
maja podswietlenie edge led co sugeruje ostatnia literka E.
sadze tak po tym co widzialem na jakims forum a mianowicie:
For example, if you find the following model: 40A1UF0C:
40 — inches, the screen size
A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

czy cos przeoczylem czy sie juz pogubilem??
 

edekzelian

New member
Koledzy działają komuś głośniki zewnętrzne podpięte do 40C650. Bo podpiąłem ostatnio głośniki zewnętrzne do tv ustawiłem w ustawieniach że głośniki zewnętrzne i nie ma żadnego audio. Podpiąłem kablem 2xcinch. Nie wiem czy coś źle czy co. Dzięki za info.

proponuje przeczytac instrukcję.... audio IN jest z tylu tvm a nie OUT :) taki maly szczegol.
 
Koledzy a można jakoś fajnie podpiąć głośniki 5+1 do tego TV żeby to jakoś fajnie grało??

Rozwiązaniem twojego zapytania jest zakup wzmacniacza z wejściem optycznym i do tego głośniki lub poszukać oferty głośników z aktywnym subwooferem i 5-ma głośnikami. Po prostu zestaw głośników 5.1 tylko taki, który ma wejście optyczne lub ewentualnie wejście 5.1 (zestaw głośników komputerowych), ale wtedy należy dokupić tzw. konwerter z wejścia S/PDIF na analog 5.1 (Creative Labs coś takiego oferuje w postaci zewnętrznej karty dźwiękowej). Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskasz dźwięk Dolby Digital i DTS, których jest zawarty w niektórych Divx, Xvid lub w DVB-T. Pamiętaj tylko że należy ustawić odpowiednio wyjście S/PDIF w menu telewizora.

Ze źródła dwukanałowego możesz ewentualnie uzyskać odpowiedni Dolby Pro Logic II lub jaki dźwięk surround - tylko oczywiście zestaw głośników 5.1 musi przetwarzać takie kodowanie.
 

cvbs

New member
I świadczą o tym że jest to (prawdopodobnie;) ) najlepszy TV w tej cenie.
Wypadkowa jakości, funkcji/dostępnych opcji i ceny.

Zastanawiające jest to jaką wielką przewagę uzyskał nad drugim w kolejności.


TV nie jest zły moim zdanie ale umieszczenie Sony KDL 40EX500 na 5 pozycji jest co najmniej dyskusyjne wydaje mi się że ranking ten mógł być sponsorowany przez wiadomego producenta
 
Ostatnia edycja:

wildthink

New member
TV nie jest zły moim zdanie ale umieszczenie Sony KDL 40EX500 na 5 pozycji jest co najmniej dyskusyjne wydaje mi się że ranking ten mógł być sponsorowany przez wiadomego producenta

Widać jeszcze inną tendencję - kupujemy małe telewizory (w zestawieniu max to 46'', dominują 32"-37"), a to pewnie zasługa naszych nienajgrubszych portfeli, bądź małego metrażu do którego nie kupujemy dużych tv, a to znowu przekłada się na kondycję finansową. Ot takie dywagacje...
 

maciejwl

New member
U mnie tak samo. Myślę, że problemem jest numeracja fw
Fw z 29 10 2010 - 3001.1
Fw z 2 11 2010 - 3000.6
Czyli nowsze ma niższy numer i dla TV jest starsze od 3001.1 :hihi:
Pisałem w tej sprawie do Samsunga i taką otrzymałem odpowiedź:
"Problem jest już nam znany i został zgłoszony do odpowiedniego działu. Jeśli pliki okażą się błędne zostaną przygotowane nowe wersje (bądź wersja) z nową datą dodania na naszej stronie."
 

skorpion75

New member
Pisałem w tej sprawie do Samsunga i taką otrzymałem odpowiedź:
"Problem jest już nam znany i został zgłoszony do odpowiedniego działu. Jeśli pliki okażą się błędne zostaną przygotowane nowe wersje (bądź wersja) z nową datą dodania na naszej stronie."
Podaj adres @ na jaki piszesz.
Czasem może się przydać.
 

RHJG

New member
Bez reklam
CYTAT; maja podswietlenie edge led co sugeruje ostatnia literka E.
sadze tak po tym co widzialem na jakims forum a mianowicie:
For example, if you find the following model: 40A1UF0C:
40 — inches, the screen size
A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

czy cos przeoczylem czy sie juz pogubilem??

Witam kol.darken,tak masz racje;te oznaczenia co podales dotycza ogolnie Tv.Tak sie oznacza jakie jest podswietlenie(ostatnia litera.)
(C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)
Natomiast oznaczenia w (trybie)menu serwisowym podawane sa tak jak napisalem;To co podalem to tylko przyklad jakie sa najczęsciej spotykane zaleznosci.Jest ich wiecej.Acha jak sa jakies watpliwosci to prosze pisac do Hristoslav2.(jest zarejestrowany tu na Forum)To jest facet GURU na AVForums.pozdr.
 

squibosh

New member
Witam. Czy ktos z was moze podzielic sie ustawieniami obrazu dla filmow z usb? Wiem, ze juz jakies kalibracje tu byly zamieszczane, ale nie do tego wejscia. Takze prosilbym. Najlepiej takie, przy ktorych kolory sa zblizone do rzeczywistych.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,nie mylisz sie- specjalnych ustawien do USB nie ma.Polecam,standardowe lub film.pozdr.kolezanke.
 

evolution4

New member
W nowym sofcie 3000.6 brak mozliwości odtwarzania plików rmvb po zmianie rozszerzenia na mkv.
Brak również widgetu Yahoo, który rzekomo występuje u innych użytkowników.



Soft wgrałem bez problemu.
Do tej pory nie ma żadnych negatywnych objawów.
 

KUBAwo

New member
Witam!
Piszę tutaj żeby już nie zakładać nowego wątku ale mam problem otóż niedawno zakupiłem le40c650 i wszystko ładnie pięknie ale nie odtwarza mi MKV z kompa przez kabel sieciowy z windowsa 7, mało tego nawet ich nie widzi...odtwarza avi itp, 720p w avchd też idzie super ale 720p czy 1080 w formacie MKV wogóle nie widzi... co robić bo powiem szczerze to to co przemawiało za wyborem tego tv to właśnie możliwośc oglądania filmów z kompa w full hd w mkv :( wgrałem soft nowy 3000.6 ale nie pomogło.
pzdr i z góry dzięki za pomoc
 

slimak

New member
Bez reklam
Jeżeli używasz SAMSUNG PC Share Manager/Windows Media Player to zmień .mkv na .avi u mnie na Viscie 64 to dziwne rozwiązanie działa.
Ale najlepiej jest użyć innego programu, u mnie na TVMOBiLi działa wszystko ładnie bez kombinowania z nazwami filmów.
 
Do góry