Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tommek82

New member
Witam.
Właśnie w instrukcji znalazłem że C650 obsługuje kodek H 264 do standardu 4.1 (strona 32).

Z tego co czytałem po necie to większość urządzeń czytających mkv (telewizory, odtwarzacze sieciowe itp.) nie odtwarzają standartu High@L5.1.

Gdzieś na necie znalazłem informację że standart 4.1 używany jest dla Full HD natomiast standart 5.1 dla formatu Ultra HD. Jeśli tak to po co ludzie kodują takiego Shreka (nawet Fast & Furious Tokyo Drift też) w formacie 5.1?? Poza tym nasze Samsungi podobno odtwarzają tylko te mkv które mają nie więcej niż 8 klatek referencyjnych (cokolwiek to znaczy).

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć, czy Samsung jest w stanie wypuścić upgrade softu umożliwiający odpalenie mkv w standarcie High@L5.1, czy to już raczej sprawa sprzętowa?
 

Siewicz

New member
Ja tez sie w tym nie babralem. Jak film ma ladne kolory (avatar), jade na dynamicznym, a jak kolory nie odgrywaja wielkiej roli w filmie, badz tez film ma wyjatkowo podkrecony kontrast, wtedy zmniejszam na standardowe. A Ty?

ja tylko raz przestawiałem, bo film był jakiś "nocny" :D to chciałem rozjaśnić. Oczywiście kwestia GUSTU a o tym nie będę dyskutować, ale przepychanki kto lepiej ustawi tv są dla mnie bez sensu.
Podobnie z dźwiękiem 2x zmieniałem, ale tu muszę sie przyznać że jestem głuchy na muzykę :)
 

Wolftomb

New member
Ja mam dylemat pomiędzy le46c650 a ps50c6500.
Czy może ktoś miał okazje porównać te dwa modele ze sobą?
Mam zamiar kupić w neo24. Pomimo pozytywnych opinio o tym sklepie nie wiem czy będę mógł wybrać matryce :( .
 

Wolftomb

New member
ps50c6500 to plazma

46LE650 LCD


to 2 rożne "bajki"
Wiem.
Ciekaw jestem czy ktoś miał ten sam dylemat co ja. Niestety mieszkam w małej miejscowości i nie mam możliwości powyrównywania tych modeli.
Z tego co się orientuje funkcje maja podobne. Ciekawi mnie jak wygląda obraz na tych modelach. W wiekszości przypadków są opisane wersje 40 calowe lcd. W moim przypadku 40 cali jest po prostu za mało. 40 brałbym w ciemno :)
Różnica cenowa to 250 zl wiec jest nad czym się zastanawiać.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
na AA dziękuję,dzisiaj własnie oddałem 37 cali c650
mój juz leciwy JVC ma lepsze kąty,tu wystarczy że wstawałem z fotela i juz kolor czarnego garnituru robił sie szary
i tu właśnie sie zastanawiam czy to ten ultra clear panel odpowiedzialny jest za lepsze rozpraszanie światła z matrycy,czy sama budowa matrycy
37C650 ma ekran polmat, a nie szklany co wplywa na gorsza jakosc obrazu - przynajmniej ja tak stwierdzilem porownujac ten model z modelem 40".
 

piteron

Active member
Bez reklam
potwierdzam wypowiedź powyżej
właśnie stałem się posiadaczem le40c650 na matrycy SQ01
i mam porównanie do takiego samego modelu z tym że na matrycy AA01,i modelu 37 calowego również na matrycy AA01
i napisze z pełną odpowiedzialnością że Samsung sam sobie psuje reputację wstawiając matryce firm obcych
jakość obrazu na matrycy SQ01 jest zdecydowanie lepsza,przede wszystkim czerń zachowuje gradację,a nie jet czarnym plackiem,i co dla mnie najważniejsze kąty oglądania zdecydowanie się poprawiły
nie będę sie rozpisywał co i jak jest na plus,bo to jest rzecz subiektywna,ale dwa parametry o których wspomniałem sa zdecydowanie i bezapelacyjnie lepsze,może to zasługa matrycy 10 bitowej(SQ01)a nie jej tańszego 8 bitowego odpowiednika(AA01)
tu chcę serdecznie podziękować koledze RHJG,za pomoc i podesłanie paru linków do poczytania
i sprzedawcy z Euro w centrum Wileńska za pomoc w wyborze(sprawdził 5 pudełek,dopiero w 6 był model z SQ01)
wszystkim niezdecydowanym polecam ten model
w weekend porównam go z plazmą panasonica,i lcd fuul led
 

tommek82

New member
potwierdzam wypowiedź powyżej
właśnie stałem się posiadaczem le40c650 na matrycy SQ01
i mam porównanie do takiego samego modelu z tym że na matrycy AA01,i modelu 37 calowego również na matrycy AA01
i napisze z pełną odpowiedzialnością że Samsung sam sobie psuje reputację wstawiając matryce firm obcych
jakość obrazu na matrycy SQ01 jest zdecydowanie lepsza,przede wszystkim czerń zachowuje gradację,a nie jet czarnym plackiem,i co dla mnie najważniejsze kąty oglądania zdecydowanie się poprawiły
nie będę sie rozpisywał co i jak jest na plus,bo to jest rzecz subiektywna,ale dwa parametry o których wspomniałem sa zdecydowanie i bezapelacyjnie lepsze,może to zasługa matrycy 10 bitowej(SQ01)a nie jej tańszego 8 bitowego odpowiednika(AA01)
tu chcę serdecznie podziękować koledze RHJG,za pomoc i podesłanie paru linków do poczytania
i sprzedawcy z Euro w centrum Wileńska za pomoc w wyborze(sprawdził 5 pudełek,dopiero w 6 był model z SQ01)
wszystkim niezdecydowanym polecam ten model
w weekend porównam go z plazmą panasonica,i lcd fuul led


kurcze to jak tak piszecie Koledzy że SQ01 lepiej wyświetla od AA01, to stwierdzam że mi się fuksło, bo kupiłem bez zaglądania do pudła w sklepie Kajt24.pl i trafiłem na SQ01. Nie mam oczywiście porównania do AA01, więc nie mam do czego się odnieść, ale obraz z mojego modelu jest baaardzo zadawalający.
 

grzewoj

New member
kurcze to jak tak piszecie Koledzy że SQ01 lepiej wyświetla od AA01, to stwierdzam że mi się fuksło, bo kupiłem bez zaglądania do pudła w sklepie Kajt24.pl i trafiłem na SQ01. Nie mam oczywiście porównania do AA01, więc nie mam do czego się odnieść, ale obraz z mojego modelu jest baaardzo zadawalający.

Temat wałkowany wielokrotnie i oceniany bardzo subiektywnie, matryca SQ01 jest 10bitowa ale i tak jest sterowana ośmiobitowo. Co do kątów i kolorów to było już na tym forum tyle sprzecznych wypowiedzi że nie wiadomo komu wierzyć a komu nie.
 

maciejwl

New member
Temat wałkowany wielokrotnie i oceniany bardzo subiektywnie, matryca SQ01 jest 10bitowa ale i tak jest sterowana ośmiobitowo. Co do kątów i kolorów to było już na tym forum tyle sprzecznych wypowiedzi że nie wiadomo komu wierzyć a komu nie.

Mnie zdecydowanie bawią te dywagację "znawców" czy matryca SQ czy AA czy bóg wie jaka jeszcze. Ciekawe czy jak byśmy posadzili jednego czy drugiego "znawcę" przed TV to czy by poznał jaka to matryca :) A dwa ilu z Was ogląda programy telewizyjne pod dużym kątem? Tak naprawdę duże znaczenie na obraz ma oświetlenie w pomieszczeniu gdzie oglądamy telewizje (tylko proszę nie piszcie o modelach żarówek które są lepsze) - rozwala mnie np. to jak ludzie stawiają telewizor naprzeciw okna i narzekają, że światło dzienne im się odbija w tv!

Żartując oczywiście, pytanie do "znawców", ciekawe czy jest taka matryca w C650 co pozwala oglądać telewizje z tytułu obudowy? Można wtedy telewizor postawić na środku pokoju i z każdej ze stron oglądać programy TV.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Ja mam dylemat pomiędzy le46c650 a ps50c6500.
Czy może ktoś miał okazje porównać te dwa modele ze sobą?
Mam zamiar kupić w neo24. Pomimo pozytywnych opinio o tym sklepie nie wiem czy będę mógł wybrać matryce :( .
Mam mojego już ponad rok i jakbym miał dzisiaj kupować, to bez wahania brałbym plazmę. Ale to tylko moja subiektywna opinia po porównaniu z plazmą ps50b650 od kolegi. Myślę jednak że przed zakupem powinieneś sam zobaczyć, która technologia bardziej Ci odpowiada.
 

squibosh

New member
Żartując oczywiście, pytanie do "znawców", ciekawe czy jest taka matryca w C650 co pozwala oglądać telewizje z tytułu obudowy? Można wtedy telewizor postawić na środku pokoju i z każdej ze stron oglądać programy TV.

Jasne, ze jest. Ja mam matrycę MS01 produkowaną na Marsie przez obcą cywilizacje. Kąty to 230 stopni.
 

Moxmox

New member
Wczoraj ze zdziwieniem stwierdziłem, że mój LE40C650 bez ociągania odczytał i wyświetlił film fullHD .mkv zakodowany w AVC High@5.1
Byłem przekonany, że tego nie przeczyta, a on wziął i przeczytał. Z tego wnioskuje, że albo poprawili coś w firmware (ostatnio upgrejdowałem na ten z 20 października) albo co innego decyduje o tym, że telewizor wyświetla albo nie wyświetla filmu. Nie mogę też sprawdzić już tego filmu w 5.1, który mi nie działał tydzień temu bo przekonwertowałem na 4.1

Dokładna informacja o pliku, który odtwarzałem wczoraj:

General
Complete name : H:\Filmy\Star Wars I - Phantom Menace\Phantom Menace 1080p - 001.mkv
Format : Matroska
File size : 2.93 GiB
Duration : 48mn 8s
Overall bit rate : 8 717 Kbps
Encoded date : UTC 2010-10-27 09:26:28
Writing application : mkvmerge v4.3.0 ('Escape from the Island') built on Sep 5 2010 10:30:51
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 48mn 8s
Bit rate : 8 329 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 816 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.213
Stream size : 2.74 GiB (94%)
Writing library : x264 core 56 svn-667C
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=4,6 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=8329 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / zones=187687,195786,b=0.15 / aq=1:0.3:15.0
Language : English

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_AC3
Duration : 48mn 8s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 132 MiB (4%)
Language : English

Text
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : English
 

brzymek

New member
Co do wątków poruszanych w tym temacie to tak:

- napisy dzialaja także w formacie .txt jedynie wymagane jest aby zapisane były w formacie klatkowym a nie czasowym, więc nie muszą być konkretnie tylko w srt.
- 720 mkv. śmiagaja wszystkie elgancko po DLNA, 1080p niestety głos rozjeżdża się z dźwiękiem w jednym filmie. W teledyskach jest w porządku, może to wina filmu.

Jericho24

Gdzie kupiles i jaka masz matryce?
Cofnij sie kilka stron gdzie zamiescilem zdjecia identycznej wady.

Kupiłem u znajomego w sklepie komputerowym, telewizor zamawiany z hurtowni action. Matryca AAQ003, naklejka jakoś krzywo i niechlujnie przyklejona na boku panelu. Jak dobrze widze to na twoich foto podświetlenie jest w górnym prawym rogu, u mnie jest w prawym dolnym rogu, na podobnej wielkości i tak samo rozjasnia ciemne kolory, na jasnych niewidoczne praktycznie, przy oglądaniu filmów w nocy - tragedia.


Przyjechał dzisiaj do mnie serwis i powiedzieli że to normalka w tych telewizorach i to nie jest usterka, raz sie trafi wlasnie z taka plama a raz z wieksza lub mniejszą, oni na to nic nie poradzą i nie mogą tego naprawić. Dodatkowo stwierdzili że mam uszkodzone HDMI bo podłączają swoje blueray i nie działą w ogóle i że moga go zabrać, ale naprawią tylko HDMI a matrycy nie ruszą. Podziękowałem panom. Po telefonie na infolinię Samsunga dowiedziałem się że jeśłi serwis tak powiedział że to nie usterka to oni tego też nie naprawią i żebym wziął od nich pismo że byli i oglądali i jeśli chce dalej reklamować to już do działu reklamacji Samsunga. Teraz czekam na pismo i działam w Samsungu. Niech wyieniaja telewizor na normalny bez plam albo oddają kasę. Szkoda bo kupiłem nowy Tv i taka tandeta :-?
 

tommek82

New member
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames[\b]


Wg mojej skromnej wiedzy to że odpaliłeś tego mkv, to głównie dzięki temu że film ma 8 klatek referencyjnych (ReFrames). Nasze Samsungi odpalają mkv prawdopodobnie do 9 klatek referencyjnych. Jeśli sie myle niech mnie ktos poprawi.
 
Do góry