Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tommek82

New member
Ja miałem jeden taki film i pomogło przeencodowanie go w XviD4PSP 5.0 (wybrałem 5.0 w nowszej wersji x264 i śmiga bez strat jakości).
Ale trwało to dobę.

Podasz dokładny opis jak to zrobić w tym programie?? (AviSynth jest wymagany?)



A tak wogóle mam pytanie o adres MAC mojego TV. Żebym mógł korzystać z neta na TV (nie ważne czy Ethernet czy Wifi) muszę podać mojemu providerowi adres MAC. Jak sprawdzić jaki adres ma mój C650?? Instrukcja nie wyjaśniła mi tego za dobrze
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
A tak wogóle mam pytanie o adres MAC mojego TV. Żebym mógł korzystać z neta na TV (nie ważne czy Ethernet czy Wifi) muszę podać mojemu providerowi adres MAC. Jak sprawdzić jaki adres ma mój C650?? Instrukcja nie wyjaśniła mi tego za dobrze

Ważne bo mac po wifi masz wypisany na [kluczu]

adres karty wbudowanej zobaczysz wchodząc w ustawienia sieci > kablowe > test sieci

i tam można odczytać
 

Moxmox

New member
Podasz dokładny opis jak to zrobić w tym programie?? (AviSynth jest wymagany?)



A tak wogóle mam pytanie o adres MAC mojego TV. Żebym mógł korzystać z neta na TV (nie ważne czy Ethernet czy Wifi) muszę podać mojemu providerowi adres MAC. Jak sprawdzić jaki adres ma mój C650?? Instrukcja nie wyjaśniła mi tego za dobrze

Avisync instaluje się sam z programem.
A instrukcja jest dość prosta.
Odpalam program.
Wybieram plik do konwersji 'open'
Wybieram:
Format: avi albo mkv
Filtering: disabled
Color correction: disabled
Video encoding: X264 HQS Film
Audio encoding: AC3 384k

Potem klikam 'encode', wybierasz nazwę pliku i czekasz dłuuuuuugo ;)
 

infi

New member
taka ciekawostka jesli ktos zamawia z internetu i chce wiedziec jaka martyce bedzie miec to moga sprawdzic tv pod tym wzgledem na tej stronie sklepu av partner z ceneo sprzedawcy sa nawet w temacie jesli chodzi o matryce SQ bo gdy zapytalem czy jest mozliwosc aby sprawdzili naklejke z boku odraz zapytal czy zalezy mi na matrycy SQ:) tak wiec pierwszy sklep gdzie wiedza co sprzedaja.

W tej chwili maja 2 sztuki le55c650 i obie sa na AAO.
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
Witam,
Wcześniej posiadałem 40A656. Na moje szczęście, po niecałych dwóch latach matryca wyświetlała od czasu do czasu pionowy, cieniutki różowy paseczek. SAMSUNG bardzo uprzejmie i bez żadnych problemów zabrał TV i oddał C650. Na wstępie powiem, że zdecydowanie obraz jakościowo na plus, menu podobne, ale bardziej przyjazne i przede wszystkim szybsze. Na forum znalazłem dwa linki z kalibracją:
Samsung LE40B650 Settings: Best Image Post Calibration
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-106.html

Moje pytanie brzmi: która kalibracja jest lepsza i czy może ktoś ma jeszcze lepszą?

Zauważyłem też, że przy normalnym użytkowaniu tzn. bez trybu "gry" input lag jest minimalnie większy, niż w przypadku 656.
Tryb "gry" znacznie to poprawia, ale w tym przypadku nie ma możliwości kalibracji obrazu.
Na stronie samsunga jest nowszy soft niż u mnie w TV, ale pytanie do Was czy on poprawia input lag i czy w ogóle coś poprawia ?

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego modelu. Widać, że samsung idzie do przodu.
Tylko ten input lag :/

 

slimak

New member
Bez reklam
taka ciekawostka jesli ktos zamawia z internetu i chce wiedziec jaka martyce bedzie miec to moga sprawdzic tv pod tym wzgledem na tej stronie sklepu av partner z ceneo sprzedawcy sa nawet w temacie jesli chodzi o matryce SQ bo gdy zapytalem czy jest mozliwosc aby sprawdzili naklejke z boku odraz zapytal czy zalezy mi na matrycy SQ:) tak wiec pierwszy sklep gdzie wiedza co sprzedaja.


Potwierdzam.
Tydzień temu u nich (a_v_p_a_r_t_n_e_r) tak zamówiłem TV. Następnego dnia 40c650 z SQ był już u mnie w domu. :)

LTF400HF15
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Kto ma parametry obrazu dla LE 32C6500

Byly na forum parametry dla Samsunga LE40C650, moze ma ktoś tez dla LE32C6500? Osobiscie mam problem (przy sygnale z PS3) ze smuzeniem zwlaszcza ciemnych kolorow (nawet na jasnym tle) szybko poruszajacych sie elementow obrazu..
 

infi

New member
to samo mowil kiki ale sie mylil ze tylko aa0 w 55calach jest, nawet na allegro ostatnio byla uzywka na le55c650 wlasnie z SQ za 4500 z wystawy sklepowej ale miala rysy na obudowie i przez to nie kupilem.
LE55C650 - BN07-00834A,AUO,T546HW01 V0,AU54H10,8bit,54.6,
LE55C650 - BN07-00810A,SAMSUNG,LTF550HJ01,SSTZJS,8bit,55,1.07G(Dit her 10bit), 16:9, 0 to 50, 12V, 72%,


55"-ma nową bardzo dobrą BN07-firmy CMO.chwaloną na spec.portalach,Druga to AUO i 3. to SQ
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
TV mam już skalibrowany. Jestem bardzo zadowolony. Mam jednak jedno ale.
W grze Battlefield Bad Company 2 w pomieszczeniach jest bardzo ciemny obraz i nie bardzo potrafię sobie z tym poradzić. Ciężko nawet przeciwnika zauważyć :niewiem: Może ktoś ma na to jakąś radę/uwagę ?? Praktycznie żadne ustawienie nie działa na moją korzyść, chyba że ja coś źle robię.
 

baripoland

New member
Witam. Znalazłem na stronie samsunga coś takiego :
samsung(dot)com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/library_userguide_1.htmlSAMSUNG Media 2.0[/url]
Mam jednak mały problem z moim LE40C650. Kiedy wybieram na pilocie przycisk "CONTENT" mam do wyboru tylko : "AllShare", "Media Play", "Przewodnik" i "Internet@TV". Jak mogę uruchomić te dodatki?
pozdrawiam i dzieki za pomoc
 

tommek82

New member
TV mam już skalibrowany. Jestem bardzo zadowolony. Mam jednak jedno ale.
W grze Battlefield Bad Company 2 w pomieszczeniach jest bardzo ciemny obraz i nie bardzo potrafię sobie z tym poradzić. Ciężko nawet przeciwnika zauważyć :niewiem: Może ktoś ma na to jakąś radę/uwagę ?? Praktycznie żadne ustawienie nie działa na moją korzyść, chyba że ja coś źle robię.

mozesz napisac jakie masz ustawienia TV do kalibracji??
 

Wigash

New member
Witam. Znalazłem na stronie samsunga coś takiego :
samsung(dot)com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/library_userguide_1.htmlSAMSUNG Media 2.0[/url]
Mam jednak mały problem z moim LE40C650. Kiedy wybieram na pilocie przycisk "CONTENT" mam do wyboru tylko : "AllShare", "Media Play", "Przewodnik" i "Internet@TV". Jak mogę uruchomić te dodatki?
pozdrawiam i dzieki za pomoc
w serii C chyba nie ma już tego Contentu Samsungowego. Nawet Getty Images są jako aplikacja w Internet@TV.
W serii B, były takie zasoby i tam jakieś przepisy, gry dla dzieci, jakieś ćwiczenia i muzyka relaksacyjna z animowanymi obrazkami w tle. To ostanie nawet mi się podoba, niestety w naszych C nie da się tego zainstalować.
 
Do góry