Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tommek82

New member
Witam.
Parę dni temu testowałem kartę EDIMAX EW-7718Un a pod drugi port USB miałem wpięty dysk twardy WD 120GB. Telewizor widział zawsze te urządzenia po ponownym włączeniu. Dysk twardy mam do tej pory i nie wypinałem go jeszcze. Dysk mi widzi bez problemu.

HEJ

U mnie sytuacja podobna, do tej pory widzi mi USB gdy włączam/wyłączam TV bez wypinania pendrive'a. Ale TV użytkuje dopiero 2 tyg., mam nadzieję że nie będzie takich sytuacji jak Kolega wcześniej pisał.

Ja mam natomiast takie pytanie. Jak podpina się pendrive w kompie to wypada go "bezpiecznie usunąć ". Jak jest z naszymi C650, kiedy można bezpiecznie usunąć pendrive/hdd żeby go nie zepsuć/nie stracić danych. Czy zmiana źródła z USB na np oglądanie telewizji wystarczy, czy wypinacie sprzęty dopiero po wyłączeniu TV??
 

verzich

New member
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
Yahoo / Premium VOD

Witam.
Właśnie wgrałem nowy firmware, i telewizor się zrestartował do ustawień fabrycznych.
Musze ustawiać wszystko do nowa, łącznie z wyszukiwaniem kanałów.
 

dominik123

New member
Samsung LE46C650

Witam !
Od niedawna jestem posiadaczem tego telewizora , ogólnie jestem z niego zadowolony , odczyt plików z pena lub zewnetrznego dysku bez zastrzeżeń , internet po WIFI przez adapter SAMSUNGA również śmiga , tak samo połączenie z laptopem i transfer plików z niego do TV jest OK .W wielu sprawach z uruchomieniem tych funkcji pomogło mi to forum .
Mam jednak pewien problem z portami USB , mianowicie jeżeli podłaczę jakieś urządzenie do TV przez USB w czasie gdy jest on właczony to " widzi " je i można odtwarzać pliki , a jeżeli jest to adapter WIFI to połączyć się z domową siecią , jeżeli jednak wyłączę telewizor w standby nie wyciągając podłączonych urządzeń z portów USB , to po ponownym włączeniu czasami ich nie wykrywa , pisze że : brak urzadzenia USB sprawdż połaczenia , a w ustawieniach sieci internet. dostępna jest tylko sieć kablowa , wyjęcie i włożenie urządzenia nic nie daje , pomaga dopiero wyłączenie telewizora i odłaczenie go od zasilania ( taki restart ) . Dzwoniłem na infolinię samsunga i powiedzieli mi że telewizor ma autodetekcję portów i że taka sytuacja jest normalna .
Czy w Waszych telewizorach też zdarza się taka anomalia ? Może ktoś mógłby sprawdzić to na swoim TV drodzy forumowicze .Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc :) .

Moje przygodu z brakiem czytania z portów USB:

Witam,

Zakupiłem w dniu wczorajszym (29.X.2010) telewizor Samsung LE46C650. Po podłączeniu automatycznie wyszukaliśmy wszystkie dostępne kanały. Następnie podłączyłem do portu USB moduł wifi samsunga zakupiony wraz z telewizorem. Ustawiłem dostęp do swojej sieci bezprzewodowej i rozpoczeło się instalowanie starowników do internetu. Po całej operacji i ponownym uruchomieniu telewizora, porty USB przestały być widoczne dla telewizora. Mimo że wifi było podłączone, na ekranie wyskakiwał komunikat, że żadne urządzenie nie jest podłączone. Taki sam objaw był gdy podłączyłem zwykłą pamięć USB. Pierwszym moim skojarzeniem było że sterowniki są już nieaktualne. Wszedłem na stronę Samsunga (29.X.2010) i pobrałem sterowniki (aktualne na 20.X.2010). Jednak z powodu że USB nie czytało pamięci przenośnej musiałem dać sobie spokój.
Dziś rano (30.X.2010) uruchmiłem telewizor i ku mojemu zdziwieniu pendrive został odczytany przez telewizor. Zainstalowałem sterowniki, które pobrałem wczoraj ze strony Samsunga. Problem jednak nie został rozwiązany.
Postanowiłem dziś (30.X.2010) zadzwonić na infolinię Samsunga, zostałem powiadomiony że muszę pobrać aktualne sterowniki ze strony Samsunga. Jakie było moje zdziwienie, że dziś (30.X.2010) na stronie Samsunga są umieszczone sterowniki z datą 29.X.2010.
Pobrałem te sterowniki i zgodnie z sugestią Pani z infolini zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych (klawisz Exit wciśnięty ok 10 sekund). Po przywróceniu ustawień fabrycznych i włożeniu pamięci przenośnej do telewizora, nadal telewizor nie rozpoznaje, że do urządzenia podłączona jest jakaś pamięć. W ten sposób nie mogę przeprowadzić aktualizacji sterowników.
Wyłączyłem telewizor na ok 30min i po włączeniu zaczął czytać z USB, więc szybko zainstalowałem nową aktualizację. Problem nie rozpoznawania urządzeń podłączonych pod USB nie został rozwiązany.

Proszę o informację, czy macie jakąś radę?
Za wszelkie informację i wskazówki bardzo dziękuję.

PS. Ta sytuacja dyskwalfikuje telewizor jako szeroko reklamowaną ostatnio przewagę konkurencyjną tych telewizorów w postaci funkcji Internet@TV.
 

skorpion75

New member
Witam.
Właśnie wgrałem nowy firmware, i telewizor się zrestartował do ustawień fabrycznych.
Musze ustawiać wszystko do nowa, łącznie z wyszukiwaniem kanałów.
A coś po za tym?


p.s.
Mam problem z aktualizacja.
Po wgraniu oprogramowania na pendrive (który wcześniej był uzywany do aktualizacji i było ok), podłączeniu do TV i wyborze: "Aktualizuj.... " - "Wyszukiwanie urządzenia USB..." pokazuje się komunikat: "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie".
Próbowałem też przez: Menu-Pomoc techniczna-Aktualizacja opr.-Przez USB. Efekt taki sam.


Ok - już sobie poradziłem. Formatowanie pendrive pomogło.
 
Ostatnia edycja:

madrej

New member
Nowy soft

A coś po za tym?
Witam

W nowym sofcie działa yahoo
Za to nie działa przerobienie z rmvb na mkv wczoraj oglądałem jeszcze filmik a na nowym sofcie juz sie nie da.
Brak gierek w internet sa nie wszystkie moze sie pozniej doladuja
Przed aktualizacja zgrac liste kanalow na pena bo wraca do ustawin fabrycznych
narazie tyle
Pozdrawiam
 

Dymis

New member
Poprawiło się coś w tym nowym FW. T-VALDEUC-3001.1 ?
Przy zakupie było 2001, zaktualizowałem na 2004. Czy warto przesiadać się na 3001 ?
 

dementor76

New member
Moje przygodu z brakiem czytania z portów USB:

Witam,

Zakupiłem w dniu wczorajszym (29.X.2010) telewizor Samsung LE46C650. Po podłączeniu automatycznie wyszukaliśmy wszystkie dostępne kanały. Następnie podłączyłem do portu USB moduł wifi samsunga zakupiony wraz z telewizorem. Ustawiłem dostęp do swojej sieci bezprzewodowej i rozpoczeło się instalowanie starowników do internetu. Po całej operacji i ponownym uruchomieniu telewizora, porty USB przestały być widoczne dla telewizora. Mimo że wifi było podłączone, na ekranie wyskakiwał komunikat, że żadne urządzenie nie jest podłączone. Taki sam objaw był gdy podłączyłem zwykłą pamięć USB. Pierwszym moim skojarzeniem było że sterowniki są już nieaktualne. Wszedłem na stronę Samsunga (29.X.2010) i pobrałem sterowniki (aktualne na 20.X.2010). Jednak z powodu że USB nie czytało pamięci przenośnej musiałem dać sobie spokój.
Dziś rano (30.X.2010) uruchmiłem telewizor i ku mojemu zdziwieniu pendrive został odczytany przez telewizor. Zainstalowałem sterowniki, które pobrałem wczoraj ze strony Samsunga. Problem jednak nie został rozwiązany.
Postanowiłem dziś (30.X.2010) zadzwonić na infolinię Samsunga, zostałem powiadomiony że muszę pobrać aktualne sterowniki ze strony Samsunga. Jakie było moje zdziwienie, że dziś (30.X.2010) na stronie Samsunga są umieszczone sterowniki z datą 29.X.2010.
Pobrałem te sterowniki i zgodnie z sugestią Pani z infolini zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych (klawisz Exit wciśnięty ok 10 sekund). Po przywróceniu ustawień fabrycznych i włożeniu pamięci przenośnej do telewizora, nadal telewizor nie rozpoznaje, że do urządzenia podłączona jest jakaś pamięć. W ten sposób nie mogę przeprowadzić aktualizacji sterowników.
Wyłączyłem telewizor na ok 30min i po włączeniu zaczął czytać z USB, więc szybko zainstalowałem nową aktualizację. Problem nie rozpoznawania urządzeń podłączonych pod USB nie został rozwiązany.

Proszę o informację, czy macie jakąś radę?
Za wszelkie informację i wskazówki bardzo dziękuję.

PS. Ta sytuacja dyskwalfikuje telewizor jako szeroko reklamowaną ostatnio przewagę konkurencyjną tych telewizorów w postaci funkcji Internet@TV.

Witam !
Widzę że jednak nie jestem sam z problemem USB .Dzisiaj zaktualizowałem telewizor do najnowszej wersji T-VALDEUC-3001.1 - myślałem że może to coś pomoże .Niestety wszystko ładnie pięknie aż do pierwszego wyłączenia TV , doinstalowało się tylko YAHOO .Raz widzi urządzenia USB , a raz nie , pomaga tylko wyłączenie z sieci . Znowu zadzwoniłem do samsunga , tym razem rozmawiałem z panem ,który okazał się być bardziej kompetentny od pani z którą wcześniej rozmawiałem , powiedział że na pewno nie powinno się tak dziać i że coraz więcej ludzi dzwoni z tym problemem , polecił mi skontaktowanie się z serwisem .Także we wtorek będę dzwonił do serwisu samsunga w Sosnowcu .
 
Witam

W nowym sofcie działa yahoo
Za to nie działa przerobienie z rmvb na mkv wczoraj oglądałem jeszcze filmik a na nowym sofcie juz sie nie da.
Brak gierek w internet sa nie wszystkie moze sie pozniej doladuja
Przed aktualizacja zgrac liste kanalow na pena bo wraca do ustawin fabrycznych
narazie tyle
Pozdrawiam


Czy ktoś potwierdza, że w nowym firmware 3001.1 po zmianie rozszerzenie z rmvb na mkv, nie ma już możliwości oglądania filmu?
 

grzewoj

New member
Witam

W nowym sofcie działa yahoo
Za to nie działa przerobienie z rmvb na mkv wczoraj oglądałem jeszcze filmik a na nowym sofcie juz sie nie da.
Brak gierek w internet sa nie wszystkie moze sie pozniej doladuja
Przed aktualizacja zgrac liste kanalow na pena bo wraca do ustawin fabrycznych
narazie tyle
Pozdrawiam

A daje coś konkretnego ten widget yahoo?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Czy jakość wspominanych, przerobionych rmvb na mkv jest warta zachodu? Skoro rmvb to jeszcze większa kompresja niż divx to jak to widać na dużych ekranach?
 
Czy jakość wspominanych, przerobionych rmvb na mkv jest warta zachodu? Skoro rmvb to jeszcze większa kompresja niż divx to jak to widać na dużych ekranach?


Obraz zbliżony do DivX, z daleka można oglądać, gorzej z dźwiękiem, jest bardzo trzeszczący.

Jak wygląda sytuacja po wgraniu nowego firmware 3001.1, czy nadal można ogldać przerobione rmvb na mkv?
 

Adryjon

New member
Nie wgrywajcie tego softu zmiana rozszerzenia z plików typu AVCHD na mkw po paru sekundach robi zwieche. a w starym sofcie było ok. Porażka. Jak wrócić do 2004 softu ma ktoś pomysł
 

dominik123

New member
Witam !
Widzę że jednak nie jestem sam z problemem USB .Dzisiaj zaktualizowałem telewizor do najnowszej wersji T-VALDEUC-3001.1 - myślałem że może to coś pomoże .Niestety wszystko ładnie pięknie aż do pierwszego wyłączenia TV , doinstalowało się tylko YAHOO .Raz widzi urządzenia USB , a raz nie , pomaga tylko wyłączenie z sieci . Znowu zadzwoniłem do samsunga , tym razem rozmawiałem z panem ,który okazał się być bardziej kompetentny od pani z którą wcześniej rozmawiałem , powiedział że na pewno nie powinno się tak dziać i że coraz więcej ludzi dzwoni z tym problemem , polecił mi skontaktowanie się z serwisem .Także we wtorek będę dzwonił do serwisu samsunga w Sosnowcu .

Witam, dzwoniłem w dniu wczorajszym drugi raz do serwisu samsunga. Tym razem rozmawiałem z jakimś facetem. Również powiedział mi że taki problem jak opisujemy z czytaniem z portów USB nie powinien występować i powiedział że bez wizyty serwisu się nie obejdzie. Także we wotrek dzwonię do serwisu w Łodzi.
PS. Dziwi mnie tylko fakt, że w necie są wpisy dotyczącego tego problemu już z początku Października, a problem do tej pory występuję. Firma samsung nic sobie z tego nie robi, przez miesiąc czasu problem powinien być już dawno rozwiązany jeżeli to wina softu. Jeżeli to wina telewizora to sprawa już dawno powinna być zgłoszona do UOKiK. Ja kupiłem ten telewizor głównie ze względu na nową usługę Internet@TV z której obecnie nie mogę normalnie korzystać. Jeżeli byliby firmą godną zaufania to powinni przynajmniej na swojej stronie umieścić jakiś komunikat odnośnie tych problemów, a nie zmuszać klientów do poszukiwania rozwiązania problemu na własną rękę.
Proszę daj znać, co powiedzą po Twoim telefonie do serwisu.
Ja po swoim telefonie umieszcze też na forum stosowny wpis.
 
Do góry