Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

piteron

Active member
Bez reklam
widze że Koledzy sobie śmiechy robią
więc tak
katy może nie sa ważne jak masz postawiony na wysokości wzroku,ale zaręczam Wam że jak go sie powiesi na ścianie,i ustawi pochylenie żeby matryca świeciła na oglądającego jest jeszcze ok,ale wystarczy wstać z fotela i robi sie qpa niesamowita,nie wiem czy bym poznał dana matryce w ślepym teście,ale widzę własnoocznie przewagę SQ01 na AA01,i tego mi nikt nie odbierze,czy to siła sugestii,może i tak,ale siła sugestii sie kończy jak zaczynam oglądać tv z aneksu kuchennego,wiem jak wyglądało logo Warnera na AA01 i jak wygląda teraz,a gdzie ta matryca wyprodukowana,jak dla mnie może byc nawet i w Zimbabwe ,ważne że jest lepsza,i widzę to osobiście,a nie jestem przekonywany przez kogoś że ten świeci lepiej od tego,i że w tym czerń jest bardziej czarniejsza od węgla

przy okazji 1 pytanie,Macie w opcjach w pokazie slajdów funkcje efektów przejść,w instrukcji takowa widnieje,w menu jej nie ma
 

Wigash

New member
widze że Koledzy sobie śmiechy robią
więc tak
katy może nie sa ważne jak masz postawiony na wysokości wzroku,ale zaręczam Wam że jak go sie powiesi na ścianie,i ustawi pochylenie żeby matryca świeciła na oglądającego jest jeszcze ok,ale wystarczy wstać z fotela i robi sie qpa niesamowita,nie wiem czy bym poznał dana matryce w ślepym teście,ale widzę własnoocznie przewagę SQ01 na AA01,i tego mi nikt nie odbierze,czy to siła sugestii,może i tak,ale siła sugestii sie kończy jak zaczynam oglądać tv z aneksu kuchennego,wiem jak wyglądało logo Warnera na AA01 i jak wygląda teraz,a gdzie ta matryca wyprodukowana,jak dla mnie może byc nawet i w Zimbabwe ,ważne że jest lepsza,i widzę to osobiście,a nie jestem przekonywany przez kogoś że ten świeci lepiej od tego,i że w tym czerń jest bardziej czarniejsza od węgla

przy okazji 1 pytanie,Macie w opcjach w pokazie slajdów funkcje efektów przejść,w instrukcji takowa widnieje,w menu jej nie ma
Tak ogólnie (nie do piterona) mnie też śmieszą pytania ludzi którzy jeszcze nie oglądali na własne oczy żadnego telewizora w sklepie a już pytają która matryca lepsza. Jedynie chyba Jericho podszedł do sprawy metodycznie, bo jak słyszę testuje na własne oczy n-ty już chyba odbiornik :)
Tyle wstępu, bo jeśli chodzi o 37 calowy C650 na matrycy AA01 to powiem Ci, że gdyby tylko miał złe kąty w którymkolwiek kierunku to oddałbym go w ciągu 10 dni bez mrugnięcia okiem. Dlaczego? Dlatego, że często oglądam telewizję siedząc przy stole. Siedzę więc wyżej niż na kanapie i patrzę na TV pod katem około 65 stopni. Co więcej czasem siedzę po drugiej stronie stołu i kąt zwiększa się do około 80 stopni (oczywiście tu już muszę odwrócić głowę więc długo tak nie oglądam) ale obraz jest bez zarzutu.
Nie wiedziałem jeszcze wtedy nic a nic o matrycach i może dlatego moja percepcja nie została zniekształcona :) Filmy jednak oglądam na wprost, bo tam najwygodniej się siedzi :)

Co do wątków poruszanych w tym temacie to tak:
- napisy dzialaja także w formacie .txt jedynie wymagane jest aby zapisane były w formacie klatkowym a nie czasowym, więc nie muszą być konkretnie tylko w srt.
- 720 mkv. śmiagaja wszystkie elgancko po DLNA, 1080p niestety głos rozjeżdża się z dźwiękiem w jednym filmie. W teledyskach jest w porządku, może to wina filmu.
media p. odtwarza napisy takie jak w instrukcji czyli SubRip, Subviewer i Micro DVD
ten ostatni może być w pliku txt o takim formacie klatkowym: {0000}{0000}
MPL2 wyglądający podobnie niestety nie jest odtwarzany
u mnie 1080p smiga bez problemu po kablu i nic się nie rozjeżdża

Co do uwagi serwisu, to totalna żenada. Ja bym ich z domu nie wypuścił, niech zabierają bez żadnego gadania. Zadzwoń do innego serwisu! A jak nie to do sklepu!
 
Ostatnia edycja:

squibosh

New member
Czy ktos z was, gdy przy uruchamianiu filmu przez usb wyskoczyla mu np. informacje, ze "nieobslugiwany format audio", bawil sie w jakims programie w zmienianie kodekow dzwiekowych w filmie? Jak tak, to jakim programem da sie to zrobic? Wazne zeby sposob byl szybki, choc wiem, ze pewnych rzeczy sie nie przeskoczy.
 

Tomek_75

New member
Witam serdecznie!

Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował odtwarzać filmy z takiej konfiguracji: dysk twardy podpięty do routera (przez USB lub RJ45), i tv również podpięty do routera (kablem)?

P.S. odnośnie dywagacji nt. matryc, mam AA03 i potwierdzam, że nawet przy niewielkim odchyleniu od patrzenia centralnie na ekran, obraz nieznacznie blaknie. Na początku chciałem reklamować tv, ale szczerze mówiąc już się do tego przyzwyczaiłem, i tak większość oglądam na wprost. Generalnie rzecz biorąc tv bardzo fajny.
 
Ostatnia edycja:

maciejwl

New member
Yyy moze nie jarze dowcipu... ale jak przy 180 mozna ogladac z tylu? :)
:) siedząc na wprost przed TV masz kąt 0 stopni, stojąc obok TV patrząc wzdłuż (równolegle) ekranu masz 90 stopni i stając za TV masz 180 :) i dalej idąć w miejsce siedzące zrobisz 360 :) No ale taką właściwość tylko matryce z marsa mają jak ktoś podał na tym forum...
stopnie.jpg
 
Ostatnia edycja:

squibosh

New member
:) siedząc na wprost przed TV masz kąt 0 stopni, stojąc obok TV patrząc wzdłuż (równolegle) ekranu masz 90 stopni i stając za TV masz 180 :) i dalej idąć w miejsce siedzące zrobisz 360 :) No ale taką właściwość tylko matryce z marsa mają jak ktoś podał na tym forum...
stopnie.jpg



Cos jest chyba nie tak w tym schemacie. Dlaczego w takim razie producenci podaja kąty 178stopni? Tu chodzi o 180 stopni = 2 x 90stopni (tych 90 stopni przed tv z jednej i drugiej strony widza). P.S. matematyke znam, zeby nie bylo.
 

verzich

New member
O ile mi wiadomo Anynet+ działa tylko pomiędzy urządzeniami SAMSUNGa (i mogę powiedzieć że działa dobrze ;)

Witam. Anynet+ działa również z PS3. Właśnie przetestowałem. Za pomocą pilota z TV mogę włączyć konsole, poruszać się po MENU itp.
Mam jeszcze pytanie, gdzie mogę włączyć tryb Gry w TV po podłączeniu konsoli?
 

piteron

Active member
Bez reklam
i znów teorie z marsa
wyjaśnione sa katy powyżej,tak samo jest z kątami góra dól
i jak ktoś napisze że nie ogląda TV pod katem np 30stopni to po prostu mu nie uwierzę,a jak jednak ogląda niech pójdzie sobie to jakiegokolwiek sklepu,i porówna 2 matryce w tym samym TV
ja właśnie teraz pakuję LG 43LE8500,i mam porównanie do starej technologi z panelem full LED,wnioski sa jednoznaczne,ledziak zbił klasyka niemiłosiernie,co prawda jest jeden aspekt w którym jeszcze daleko do klasycznego LCD,a mianowicie podświetlenie,wystarczy że na czarnym ekranie leca białe napisy i wokół nich mamy jasny obłoczek
ale niestety ,kontrast ,kolory,kąty oglądania,i co najważniejsze czerń jest niewiarygodna,jednak jak dla mnie jeszcze nie warta tych pieniędzy jakich trzeba zapłacić za ta technologię,może za 2 lata
jeśli chodzi o Anynet,to u mnie wykrył nagrywarkę uwaga.......................LG,co prawda działają tylko funkcje power,start stop,ale zawsze
 
Ostatnia edycja:

maciejwl

New member
Cos jest chyba nie tak w tym schemacie. Dlaczego w takim razie producenci podaja kąty 178stopni? Tu chodzi o 180 stopni = 2 x 90stopni (tych 90 stopni przed tv z jednej i drugiej strony widza). P.S. matematyke znam, zeby nie bylo.
Tak masz rację producent opisuje kąty z punktu widzenia telewizora jaki promień ma itp.,
stopnie2.jpg


ja to opisałem po prostu z punktu widzenia siedzącej osoby :) no ale już koniec tych żartów, jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Kupiłem u znajomego w sklepie komputerowym,
Jesli masz jeszcze czas to skorzystaj z mozliwosci zwrotu w ciagu 10 dni od zakupu/dostarczenia.

Kolejny kupie w sklepie, ale sie umowie, ze jesli cos bedzie nie teges z ekranem to nastepnego dnia wymienie. Jesli nie pojda na uklad to nie wezme TV i moze zaczekam do nowych modeli 2011 ;).
 

dementor76

New member
LE40C650 mały problem z USB

Witam !
Od niedawna jestem posiadaczem tego telewizora , ogólnie jestem z niego zadowolony , odczyt plików z pena lub zewnetrznego dysku bez zastrzeżeń , internet po WIFI przez adapter SAMSUNGA również śmiga , tak samo połączenie z laptopem i transfer plików z niego do TV jest OK .W wielu sprawach z uruchomieniem tych funkcji pomogło mi to forum .
Mam jednak pewien problem z portami USB , mianowicie jeżeli podłaczę jakieś urządzenie do TV przez USB w czasie gdy jest on właczony to " widzi " je i można odtwarzać pliki , a jeżeli jest to adapter WIFI to połączyć się z domową siecią , jeżeli jednak wyłączę telewizor w standby nie wyciągając podłączonych urządzeń z portów USB , to po ponownym włączeniu czasami ich nie wykrywa , pisze że : brak urzadzenia USB sprawdż połaczenia , a w ustawieniach sieci internet. dostępna jest tylko sieć kablowa , wyjęcie i włożenie urządzenia nic nie daje , pomaga dopiero wyłączenie telewizora i odłaczenie go od zasilania ( taki restart ) . Dzwoniłem na infolinię samsunga i powiedzieli mi że telewizor ma autodetekcję portów i że taka sytuacja jest normalna .
Czy w Waszych telewizorach też zdarza się taka anomalia ? Może ktoś mógłby sprawdzić to na swoim TV drodzy forumowicze .Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc :) .
 

wildthink

New member
Witam serdecznie!

Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował odtwarzać filmy z takiej konfiguracji: dysk twardy podpięty do routera (przez USB lub RJ45), i tv również podpięty do routera (kablem)?

P.S. odnośnie dywagacji nt. matryc, mam AA03 i potwierdzam, że nawet przy niewielkim odchyleniu od patrzenia centralnie na ekran, obraz nieznacznie blaknie. Na początku chciałem reklamować tv, ale szczerze mówiąc już się do tego przyzwyczaiłem, i tak większość oglądam na wprost. Generalnie rzecz biorąc tv bardzo fajny.
U mnie działa tak konfiguracja, router z usb, do tego dysk zew. Dodam, że router jest dostosowany do wgrywania alternatywnych softów (na oryginalnym nie poszło). W innym temacie pisałem, że nie działa wznawianie filmów z ostatniej zapamiętanej pozycji, natomiast miałem sprawdzić, czy chodzą napisy i potwierdzam, działają. Konwertuję na wszelki wypadek do formatu srt (znalazłem mały, ale wystarczający program do konwersji link )
 

verzich

New member
Witam !
Od niedawna jestem posiadaczem tego telewizora , ogólnie jestem z niego zadowolony , odczyt plików z pena lub zewnetrznego dysku bez zastrzeżeń , internet po WIFI przez adapter SAMSUNGA również śmiga , tak samo połączenie z laptopem i transfer plików z niego do TV jest OK .W wielu sprawach z uruchomieniem tych funkcji pomogło mi to forum .
Mam jednak pewien problem z portami USB , mianowicie jeżeli podłaczę jakieś urządzenie do TV przez USB w czasie gdy jest on właczony to " widzi " je i można odtwarzać pliki , a jeżeli jest to adapter WIFI to połączyć się z domową siecią , jeżeli jednak wyłączę telewizor w standby nie wyciągając podłączonych urządzeń z portów USB , to po ponownym włączeniu czasami ich nie wykrywa , pisze że : brak urzadzenia USB sprawdż połaczenia , a w ustawieniach sieci internet. dostępna jest tylko sieć kablowa , wyjęcie i włożenie urządzenia nic nie daje , pomaga dopiero wyłączenie telewizora i odłaczenie go od zasilania ( taki restart ) . Dzwoniłem na infolinię samsunga i powiedzieli mi że telewizor ma autodetekcję portów i że taka sytuacja jest normalna .
Czy w Waszych telewizorach też zdarza się taka anomalia ? Może ktoś mógłby sprawdzić to na swoim TV drodzy forumowicze .Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc :) .

Witam.
Parę dni temu testowałem kartę EDIMAX EW-7718Un a pod drugi port USB miałem wpięty dysk twardy WD 120GB. Telewizor widział zawsze te urządzenia po ponownym włączeniu. Dysk twardy mam do tej pory i nie wypinałem go jeszcze. Dysk mi widzi bez problemu.
 

Verwolff

New member
Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował odtwarzać filmy z takiej konfiguracji: dysk twardy podpięty do routera (przez USB lub RJ45), i tv również podpięty do routera (kablem)?

Zależy jak chcesz podpiąć ten dysk.

U mnie działa dysk twardy w obudowie Dlink DNS-313 podpięty do routera a potem dalej kablem do TV + MediaTomb na dysku.
 

madrej

New member
40c650 a rmvb

Witam

Format rmvb pliku z filmem zmieniłem na mkv i filmiki lecą na telewizorku oczywiście te z lektorem z napisami nie próbowałem.
Proszę o potwierdzenie czy u Was też.
 

madrej

New member
Nowy sofcik 3001.1 - 30 MB wiekszy.

1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
Yahoo / Premium VOD
 

piteron

Active member
Bez reklam
u mnie TV jest wyłączany z listwy na noc,podpięty ma na stałe dysk 500Gb do 1 USB w obudowie,i po włączeniu wsio jest ok,tzn dysk jest widoczny
siecią połączyłem że Dlinka router mam podpięty do TV kablem,a z lapkiem łączy sie bezprzewodowo
jest jednak jeden mały problem,jak w 2 port usb wepnę pamięć przenośną(kingston 8Gb) to po włączeniu TV widzi mi tylko dysk twardy,pamięć muszę wyjąć i włożyć
 
Do góry