Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tommek82

New member
Masz racje ten Shrek co wcześniej pisałem o nim ma Format profile High@L5.1 i nie chce pójść.
Istnieje sposób na zmianę tego High@L5.1 na inny??

Kurcze plik mkv z Shrekiem 2 też ma format High@L5.1 (tak jak Shrek 3, obydwa Shreki 1920x1080) i oczywiście też C650 go nie odtwarza. Ściągnąłem z torrenta polecane gdzieś tutaj demo Samsunga (Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps) i też nie pójdzie bo ma format High@L5.1. SHIT.

Co wogóle ma ten format takiego, że nie można było zastosować np High@L4.1 ??
Czy Samsung mógłby wypuścić upgrade softu, umożliwiający odtwarzanie mkv w formacie High@L5.1, czy są jakieś ograniczenia? Napiszę do nich mail'a chyba.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja się dziwię w ogóle prośbom o podawanie kalibracji. Przecież każdy ma inny gust. To co komuś się podoba nie znaczy że mnie zachwyci :p
 

RHJG

New member
Bez reklam
kalibracja

Ja się dziwię w ogóle prośbom o podawanie kalibracji. Przecież każdy ma inny gust. To co komuś się podoba nie znaczy że mnie zachwyci :p

Witam,nie do konca tak jest? podstawowa kalibracja balansu bieli(blisko-6500k)Musi Byc.Zeby to zoobrazowac to obejrzyj sobie np.Pytanie na sniadanie pr.2(ostatnio maja dobrze oswietlone studio
twarze sa naturalne,nie czerwone,zielonkawe,zolte lub nie daj Boze sine!!!"natychmiast pogotowie"
Faceci co sie golą wiedzą jak wygląda naturalna twarz?Tak samo mozna sprawdzic na Dzien Dobry TVN,Tak jest,Monika Olejnik,Szklo Kontaktowe.pr.na zywo tam gdzie jest dobre swiatlo,metoda amatorska ale zawsze jakas jest.DROBNE KOREKTY;podswietlenia,kontrastu,jasnosci,nacycenia kol.ostrosci itp.oczywiscie mozna,trzeba dopasowac do wlasnych upodoban,ale sa ustawienie gdzie tylko przyrządy i to dobre a te kosztuja wiecej niz nie jeden TV.To by bylo tak z grubsza wszystko,nie wdajac sie w szczegoly.pozdr.
 

Wigash

New member
jeśli nie chcesz pomóc to nie pomagaj, ale nie obrarzaj.
ty się chyba na słownik obraziłeś
chcemy pomóc - szukaj w temacie słowa "kalibracja" znajdziesz na pewno.
Jak nie znajdziesz to przewiń parę stron wstecz bo jest już kilka kalibracji.

Swoją drogą to ja też tego nie rozumiem, trzeba być ograniczonym jeśli nie wie się co komuś w obrazie przeszkadza. Ja patrzę na ekran i jak widzę, że jest za jasno to przyciemniam, jak widzę, że jest za czerwono to zmniejszam czerwony, jak mi nie pasuje balans bieli to zmieniam na inny. Jak można mieć uniwersalne "najlepsze" ustawienia :confused: przecierz ktoś ma takie oświetlenie, ktoś ma inne, ktoś ma okno z tej a ktoś z innej strony.
 

squibosh

New member
Swoją drogą to ja też tego nie rozumiem, trzeba być ograniczonym jeśli nie wie się co komuś w obrazie przeszkadza. Ja patrzę na ekran i jak widzę, że jest za jasno to przyciemniam, jak widzę, że jest za czerwono to zmniejszam czerwony, jak mi nie pasuje balans bieli to zmieniam na inny. Jak można mieć uniwersalne "najlepsze" ustawienia :confused: przecierz ktoś ma takie oświetlenie, ktoś ma inne, ktoś ma okno z tej a ktoś z innej strony.

Jak wiadomo, obraz to wypadkowa wielu parametrow, nie kazdy potrafi z niego wyodrebnic poszczegolne skladowe tak, by kalibrowac tv z sukcesem, nawet pod swoje upodobania :)
 

verzich

New member
Kurcze plik mkv z Shrekiem 2 też ma format High@L5.1 (tak jak Shrek 3, obydwa Shreki 1920x1080) i oczywiście też C650 go nie odtwarza. Ściągnąłem z torrenta polecane gdzieś tutaj demo Samsunga (Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps) i też nie pójdzie bo ma format High@L5.1. SHIT.

Co wogóle ma ten format takiego, że nie można było zastosować np High@L4.1 ??
Czy Samsung mógłby wypuścić upgrade softu, umożliwiający odtwarzanie mkv w formacie High@L5.1, czy są jakieś ograniczenia? Napiszę do nich mail'a chyba.

Witam.
Właśnie w instrukcji znalazłem że C650 obsługuje kodek H 264 do standardu 4.1 (strona 32).
 

piteron

Active member
Bez reklam
Panowie
Pomocy
jutro kupuję tv i mam dylamacik
650 z SQ1
czy 630 z SQ3
na tv internetowej średnio mi zależy,najbardziej chodzi mi o kąty oglądania(specyfika pokoju),dodatkowo 630 ma matowe wykończenie
bardzo proszę o pomoc czy ta błyszcząca matryca lepiej rozprasza światło przez co kąty oglądania są większe o (czerni nie wspomnę)
czy poza internet TV to te same telewizory
czy matryca SQ rewizji 3 jest lepsza od rewizji 1
 

squibosh

New member
Panowie
Pomocy
jutro kupuję tv i mam dylamacik
650 z SQ1
czy 630 z SQ3
na tv internetowej średnio mi zależy,najbardziej chodzi mi o kąty oglądania(specyfika pokoju),dodatkowo 630 ma matowe wykończenie
bardzo proszę o pomoc czy ta błyszcząca matryca lepiej rozprasza światło przez co kąty oglądania są większe o (czerni nie wspomnę)
czy poza internet TV to te same telewizory
czy matryca SQ rewizji 3 jest lepsza od rewizji 1

Gdzie mozna te 630 znalezc? I w jakim rozmiarze kupujesz?
 

piteron

Active member
Bez reklam
MM Marki,na wystawie stoi z matrycą SQ3,ale delikatnie sprawdziłem 1 karton i tez ma taka matryce
ponawiam pytanie czy warto???????
kupuje w 40 calach
46 stoi tez na wystawie ale z matryca AA1
 

squibosh

New member
Panowie
Pomocy
jutro kupuję tv i mam dylamacik
650 z SQ1
czy 630 z SQ3
na tv internetowej średnio mi zależy,najbardziej chodzi mi o kąty oglądania(specyfika pokoju),dodatkowo 630 ma matowe wykończenie
bardzo proszę o pomoc czy ta błyszcząca matryca lepiej rozprasza światło przez co kąty oglądania są większe o (czerni nie wspomnę)
czy poza internet TV to te same telewizory
czy matryca SQ rewizji 3 jest lepsza od rewizji 1

Ja bym bral wiekszy rozmiar, z blyszczaca matryca, roznica miedzy tymi dwoma matrycami (sq1, sq3) jest zapewne niezauwazalna. A nawet na AA01 bym wzial. Teraz taka mam i nie mam wiekszych zastrzezen, ktore wykraczalyby poza ogolne mankamenty technologii lcd a wkraczaly w niuanse miedzy matrycami.
 

piteron

Active member
Bez reklam
na AA dziękuję,dzisiaj własnie oddałem 37 cali c650
mój juz leciwy JVC ma lepsze kąty,tu wystarczy że wstawałem z fotela i juz kolor czarnego garnituru robił sie szary
i tu właśnie sie zastanawiam czy to ten ultra clear panel odpowiedzialny jest za lepsze rozpraszanie światła z matrycy,czy sama budowa matrycy
 

skorpion75

New member
na AA dziękuję,dzisiaj własnie oddałem 37 cali c650
mój juz leciwy JVC ma lepsze kąty,tu wystarczy że wstawałem z fotela i juz kolor czarnego garnituru robił sie szary
i tu właśnie sie zastanawiam czy to ten ultra clear panel odpowiedzialny jest za lepsze rozpraszanie światła z matrycy,czy sama budowa matrycy
Chyba przesadzasz.. Nie chce mi się wierzyć. Na "moim" czegoś takiego nie ma.
 

piteron

Active member
Bez reklam
primo masz UCP
secundo masz 40 cali
i na koniec masz matryce samsunga
i teraz gdzie tkwi zagadka
czy przesadzam,nie nie przesadzam,stały oba odbiorniki koło siebie czyli 37 c650 i mój dziadek JVC V80 ,i choć bardzo chciałem żeby nowa konstrukcja zbiła starsza (wiadomo usb siec itp) to jakość obrazu jest pod tym względem duuuuuuzo gorsza
 
Do góry