Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tommek82

New member
Witam

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem C650 (Made in Slovakia, matryca SQ01). Kupiłem sprzęt w Kajt24.pl za 2450zł.
Od razu zrobiłem upgrade softu do najnowszej wersji (poprzez USB)
TV wymiata bez dwóch zdań, szczególnie funkcja USB player, oczywiście jak koledzy wspomnieli wcześniej napisy przerabiamy do .SRT - proste i banalne w Subedit
Narazie TV odtwarza z USB wszystko jak leci - ale nie chciał uruchomić Shrek.the.Third.HDDVD.1080p.DTS.x264.PLDUB.mkv - może dlatego że dźwięk DTS ???)

Mam jednak parę pytań :

1) Czy da się wyłączyć czuwanie TV bez wyłączania go z gniazdka ?? (W Soniaczu ojca jest taka możliwość a tu nie widzę tego) Ile mniej więcej może TV pobierać mocy w czasie czuwania??

2) Funkcja Motion Plus świetna sprawa - aczkolwiek na ustawieniach "Normalny" podczas oglądania House'a w HD z USB, zdażały się ścinki Motion Plusa, delikatne ale zauważalne. Podczas oglądania programów TV nie ma czegoś takiego. Czy to wina TV czy może USB? Zauważył ktoś z Was takie coś??

3) Czy istnieje jakakolwiek możliwość przesuwania napisów góra/dół podczas oglądania .mkv czy .avi z USB??
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,wpisz sobie dokladnie te ustawienia z poprzedniej strony i zobaczysz?
odpowiadam;
1)Nie da się
2)wpisz motion plus uzytkownik 9/5 lub9/2
3)Nie wiem ale chyba nie
pozdr.
 
Ostatnia edycja:

brzymek

New member
Kupiłem 40C650 i od razu mam zepsuty telewizor. Mianowicie prawa strona, poczynając od prawego dolnego rogu, jest za mocno podświetlana, na czarnym widać normalnie świecące plamy a na ciemnych kolorach widać że są rozjaśniane. Fatalnie ogląda się TV gapiąc się w tą białą plamę z myślą że w końcu zniknie. Obawiam się że to ni jest normalne że tak nie równo jest podświetlone i telewizor będe musial po 2 dniach używania oddać do reklamacji.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Jak juz masz w srt to upewnij sie ze majątaką samą nazwę jak plik mkv bo inaczej to i 10 możesz sprawdzać i nie będą działać :)

W Głównym menu jest też opcja włączania napisów, moze tam zerknij. Mnie się jeszcze nie zdarzyło żeby tv nie odczytał tekstu a oglądam sporo więc tv raczej chimeryczny nie jest. :)
 
Ostatnia edycja:

squibosh

New member
A ja wlasnie odkrylem taka rzecz. Jesli plik z napisami jest takiej samej nazwy jak plik z filmem a nie chce startowac (najlepiej niech to bedzie *.sub), warto otworzyc tenze plik z napisami w subtitle workshop i po prostu wziac "zapisz". To taka forma potwierdzenia przez ten program, ze napisy sa zdatne do uzytku :p Po tym zabiegu napisy poszly!
 

blue_voyager

New member
Frauka, to, że Tobie sie to nie przydarzyło, nie znaczy, że tak nie jest. Mam ten TV od ok 1,5 miesiaca - 46". W tym czasie próbowałem na nim odtworzyc ok 50-60 plików MKV. Z tej liczby nie poszło ok 15 % - wyrzuca komunikat nieobsługiwany kodek wideo (czasami pomaga przemuxowanie pliku programem mkvmerge GUI, czasami nie). Co do napisów to znacznie więcej - często zdarza się, że napisy, które bez problemu chodzą na KMPlayer, tutaj gubią zupełnie synchronizację lub nie wyswietlają się w ogóle. Napisy oczywiscie w odpowiednim formacie, przerabiane Subtitle Workshopem.
I żeby nie było, że narzekam na ten TV - nie, wg mnie jest to świetny sprzęt, jestem z niego zadowolony.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Kupiłem 40C650 i od razu mam zepsuty telewizor. Mianowicie prawa strona, poczynając od prawego dolnego rogu, jest za mocno podświetlana, na czarnym widać normalnie świecące plamy a na ciemnych kolorach widać że są rozjaśniane. Fatalnie ogląda się TV gapiąc się w tą białą plamę z myślą że w końcu zniknie. Obawiam się że to ni jest normalne że tak nie równo jest podświetlone i telewizor będe musial po 2 dniach używania oddać do reklamacji.
Gdzie kupiles i jaka masz matryce?
Cofnij sie kilka stron gdzie zamiescilem zdjecia identycznej wady.
 

Frauka

New member
Bez reklam
blue_voyager pamiętaj że filmy wymagają różnych fpsów w napisach. Większość napisów chodzi u mnie na 23.976 ale są i takie którym w subedicie zmieniam na 25 bo inaczej rozjazd ( i odwrotnie) . Sporadycznie trzeba tez przesunąć czas wyświetlania napisów. Zawsze materiał najpierw dokładnie przygotowuję i sprawdzam na kompie. Potem już nie mam niespodzianek jak oglądam na tv. Chyba tylko 1 film w mkv mi nie odpalił, tak w ogóle. To już częściej mam przypadek że na kompie coś jest źle a tv lepiej odtworzy :)

Nie miałam przypadku żeby mi napisy w srt nie poszły. A oglądam masę seriali (sezonami). Ciężko powiedzieć dlaczego u Ciebie taki problem występuje tak często.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
blue_voyager pamiętaj że filmy wymagają różnych fpsów w napisach. Większość napisów chodzi u mnie na 23.976 ale są i takie którym w subedicie zmieniam na 25 bo inaczej rozjazd ( i odwrotnie) . Sporadycznie trzeba tez przesunąć czas wyświetlania napisów. Zawsze materiał najpierw dokładnie przygotowuję i sprawdzam na kompie. Potem już nie mam niespodzianek jak oglądam na tv. Chyba tylko 1 film w mkv mi nie odpalił, tak w ogóle. To już częściej mam przypadek że na kompie coś jest źle a tv lepiej odtworzy :)

Nie miałam przypadku żeby mi napisy w srt nie poszły. A oglądam masę seriali (sezonami). Ciężko powiedzieć dlaczego u Ciebie taki problem występuje tak często.
Proponuje skorzystac z programu SRT 1.4. Sam sprawdza fps filmow i odpowiednio zapisuje plik z napisami automatycznie.
 

tommek82

New member
Witam. Gdzieś czytałem że nie odtwarza plików jeśli jest więcej niż jedna ścieżka dźwiękowa.
Ale dziś zassałem Avatara 1080p ma jakieś 20 GB i ma dwie ścieżki, oryginalną DTS 5.1CH i polską AC3 5.1CH i obie idą bez problemu. Jedynie czego nie łyka to filmów HIGH@L5.1

Masz racje ten Shrek co wcześniej pisałem o nim ma Format profile High@L5.1 i nie chce pójść.
Istnieje sposób na zmianę tego High@L5.1 na inny??
 
Do góry