Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

grzewoj

New member
Ja używam. "Teatrzyk" jak to niektórzy nazywają mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - obraz teatralny = bliższy realnemu :)

Mnie to specjalnie nie przeszkadza, nawet się przyzwyczaiłem, ale lepiej wygląda na materiale HD lub choćby DIVx - obraz jest płynniejszy i jakby żywszy, wg. mnie warto się przekonać, bo jest to naturalny sposób postrzegania rzeczywistości, lata oglądania zwykłego TV zrobiły swoje, jednak jak się człowiek przyzwyczai, to doceni.
 

Jann

New member
teatralny bylby spoko.. ale nie wkurza Cie to ze na krawedziach takich jak wlosy obraz mryga wtedy?

Wszystko zalezy od ustawien. Jak dasz 10 / 10 to faktycznie pojawiaja sie artefakty. Ustawenie , ktorego ja uzywam to 10/5 i jestem bardzo zadowolony - nie widze nic nie pokojacego :) Szkoda, ze ustawienie maxymalne nie sprawdza sie w wiekszosci gier na xboxie . Obraz szarpie , pojawiaja sie poziome linie i wtedy jestem zmuszony calkowicie wylaczyc te funkcje. Niedlugo napisze swoja dluga recenzje na temat tego LCDka :)
 

fenek

Member
Napisy

Witam Panowie. Jestem troche zielony w temacie. Mam 40C650 od wczoraj i niestety jeszcze nie zdążyłem przeczytać 137 stron tego forum.
Mam pytanie odnośnie napisów przy odtwarzaniu filmów czy jest opcja zmiany napisów na inny kolor np. i ewentualne powiększenie ich.
Bo mam ustawione na duże ale i tak przydałyby się większe. Zdaję sobie sprawę że trzeba byłoby jakoś przeedytować te napisy na kompie. Bo odtwarzacz w tv jest raczej ubogi. Dzięki za info. Pozdrawiam
 

squibosh

New member
Witam Panowie. Jestem troche zielony w temacie. Mam 40C650 od wczoraj i niestety jeszcze nie zdążyłem przeczytać 137 stron tego forum.
Mam pytanie odnośnie napisów przy odtwarzaniu filmów czy jest opcja zmiany napisów na inny kolor np. i ewentualne powiększenie ich.
Bo mam ustawione na duże ale i tak przydałyby się większe. Zdaję sobie sprawę że trzeba byłoby jakoś przeedytować te napisy na kompie. Bo odtwarzacz w tv jest raczej ubogi. Dzięki za info. Pozdrawiam


Skoro ustawiles wielkosc napisow na maksymalna, to jak chcesz je jeszcze powiekszyc? Odnosnie powiększania napisow na kompie nie będę sie lepiej wypowiadal :fool:
 

wildthink

New member
To i ja wtrącę swoją opinie na temat tego telewizora. Byłem już decydowany na plazmę nawet wybrałem sobie model ( Samsung PS50C6500) ale z uwagi na kompletną zmianę ustawienia mebli w salonie rozmiar zaczął mieć znaczenie. W nowym miejscu na TV zostało 1 m co dało mi rozmiar 40-42 cale maksimum.

Jak dobrze, że nie byłem ograniczony wolną przestrzenią na tv. Spokojnie wisi sobie 55", a 60 też by jeszcze wszedł - ale tego bym już się bał zawiesić. A pomyśleć, że zaczynałem od 46", potem pod uwagę wziąłem 50 calowe plazmy i 52" LCD. Pewnie na 52 by się skończyło, gdyby C650 był w tym wymiarze, a tak skończyło się na 55. Tutaj duże ukłony dla szanownej małżonki, która zaakceptowała tak duży TV - chociaż jak ujrzała karton z telewizorem, który z niewielkim zapasem mieścił się w dużym kombiku, to myślałem, że odeśle mnie z pudłem do sklepu:D
Do czego zmierzam, otóż nie ma co bać się dużych rozmiarów, jeżeli ma się oczywiście ku temu odpowiednie warunki - u mnie jest to 4,5m do ekranu i oglądanie jest więcej niż komfortowe. Oczywiście najlepiej wypadają kanały HD (u mnie z "n"), osobiście zakazałbym transmisji kanałów SD :banned:
SD nie jest jakieś słabe, ale jak się naogląda człowiek HD, to na słaby sygnał dostaje alergii. (a jeszcze tydzień temu miałem 21 crt i sygnał ze słabej anteny naziemnej :shock: )
Oglądanie z tak dużej odległości ma swoje zalety - nie słychać dźwięków wydawanych przez elektronikę TV - mój egzemplarz cicho piszczy - różnie w zależności od trybu obrazu (dynamiczny, naturalny itp). Ale słychać to tak do 2 m (przy wyciszonej fonii), a z 4m jest spokój.

Jeżeli więc fundusze i warunki lokalowe pozwalają polecam duuuuży tv.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
I u mnie w domu dzisiaj zawital 40C650 na AA03. Po pierwszych testach i zabawe w podstawowe ustawienia obrazu TV nawet fajny. Ustawienia obrazu Film i Motion na standardowy i nawet to jakos wyglada.
Film z pena wygladal duzo lepiej niz na testach w sklepie. Niestety z powodu slabego kata - blakniecie kolorow, powidokow na wprost i jasnego paska ogladajac TV pod katem, zwracam go w przyszlym tygodniu i zamawiam nastepnego ;)



 

maciejwl

New member
Pojawił się nowy Firmware z 5 października:

1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
T-VALDEUC-2002.0
. OSD wrapping of specific languages issue on wireless pop-up window
. To remove the message of ''USB Overload''
. [MHEG] memory leak at iFrame channel (only UK)
. Latvian / Lithuanian OSD error when insert wireless dongle.
 

kradek

New member
To jeszcze podzielę się odpowiedzią uzyskaną z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung nt. już poruszany na forum tj upgrade firmware a gwarancja.

Moje pytanie :
"Witam
Jestem świeżym posiadaczem telewizora LCD model LE 40C650. Telewizor ma
oprogramowanie w wersji 1003. Na stronie firmy jest do pobrania
oprogramowanie w wersji 2003. Czy mogę zgodnie z instrukcją samodzielnie
zainstalować soft i czy nie spowoduje to problemów gwarancyjnych ? "

Odpowiedź :

" Jeżeli telewizor nie zostanie wyłączony podczas aktualizacji to powinna
ona przebiegać bez problemów i wtedy nie będzie problemów z warunkami
gwarancji. "

Może ciut enigmatyczna no ale..
 

balast

New member
Wszystko zalezy od ustawien. Jak dasz 10 / 10 to faktycznie pojawiaja sie artefakty. Ustawenie , ktorego ja uzywam to 10/5 i jestem bardzo zadowolony - nie widze nic nie pokojacego :) Szkoda, ze ustawienie maxymalne nie sprawdza sie w wiekszosci gier na xboxie . Obraz szarpie , pojawiaja sie poziome linie i wtedy jestem zmuszony calkowicie wylaczyc te funkcje. Niedlugo napisze swoja dluga recenzje na temat tego LCDka :)

ja w grach wlaczam tzw. game mode.. co blokuje opcje motion plus, wiec nawet nie wiem jakie sa tam ustawienia i ufam ze najkorzystniejsze..
 

balast

New member
Skoro ustawiles wielkosc napisow na maksymalna, to jak chcesz je jeszcze powiekszyc? Odnosnie powiększania napisow na kompie nie będę sie lepiej wypowiadal :fool:

hmm.. to jest taka opcja w samsungu jak powiekszanie napisow? to ja chcialbym wiedziec gdzie.. bo moze wlasnie tam gdzie jest pozycjonowanie napisow :)
 

balast

New member
Witam Panowie. Jestem troche zielony w temacie. Mam 40C650 od wczoraj i niestety jeszcze nie zdążyłem przeczytać 137 stron tego forum.
Mam pytanie odnośnie napisów przy odtwarzaniu filmów czy jest opcja zmiany napisów na inny kolor np. i ewentualne powiększenie ich.
Bo mam ustawione na duże ale i tak przydałyby się większe. Zdaję sobie sprawę że trzeba byłoby jakoś przeedytować te napisy na kompie. Bo odtwarzacz w tv jest raczej ubogi. Dzięki za info. Pozdrawiam

nie widzialem jeszcze kodowania wyswietlania znakow w pliku z napisami, wiec edycja napisow na kompie raczej Ci nie pomoze.. wszystko zalezy od aplikacji ktora interpretuje dany plik tekstow i moze miec kilka opcji wyswietlania danych napisow (tak jak masz na kompie) ale w tym przypadku, oprogramowania samsunga, duzo opcji co do wyswietlania napisow nie ma..
 

falkor

New member
Czy coś takie można reklamować? Mam to samo i przyznam że jest to mocno irytujące. generalnie da sie oglądać jak siedzę idealnie na środku


I u mnie w domu dzisiaj zawital 40C650 na AA03. Po pierwszych testach i zabawe w podstawowe ustawienia obrazu TV nawet fajny. Ustawienia obrazu Film i Motion na standardowy i nawet to jakos wyglada.
Film z pena wygladal duzo lepiej niz na testach w sklepie. Niestety z powodu slabego kata - blakniecie kolorow, powidokow na wprost i jasnego paska ogladajac TV pod katem, zwracam go w przyszlym tygodniu i zamawiam nastepnego ;)
 

armario

New member
Dzisiaj u mnie pojawił się 46C650 wszystko było by ok gdyby nie problem z polskimi znakami. Wiem wiem przycisk tools i zmiana strony kodowej ale niestety u mnie po przyciśnięciu przycisku tools niestety nie ma takiej opcji jak napisy ??? Serwer DLNA mam na Synology wszystko działa super hiper ale niestety krzaki zamiast naszych narodowych znaków. Jakieś sugestie - może się ktos spotkał z takim przypadkiem ?
 
Do góry