Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Źle go zrozumiałem. Umiem czytać ze zrozumieniem - twoja napastliwośc jest raczej niezrozumiała, może wyluzuj trochę, mały spacer powinien pomóc, a jak nie to melisa.
Widac ze sam za duzo jej pijesz.

witam!
4.gdzie można dostać ten tv w najlepszej cenie (oczywiście może być sklep internetowy, preferowany jednak odbiór osobisty w okolicach Krakowa)?
Jesli internetowy to google twoim przyjacielem ;)
 

a215

New member
Jesli internetowy to google twoim przyjacielem ;)[/QUOTE]

:)
a reszta pytań/wątpliwości?
to o co mi chodzi szczególnie: wybieram się do sklepu/zamawiam internetowo - na co zwrócić uwagę? oznaczenia matryc? czy jeszcze jakieś inne sprawy o których nawet nie pomyślę bo o nich nie słyszałem a mogą być istotne?

wybór sklepu to co najwyżej "pan pikuś" w porównaniu z powyższymi - są setki stron do czytania, więc pomyślałem, że z pewnością jest ktoś kto, ma wiedzę o c650 i mógłby mi pomóc w 2 - 3 zdaniach i tylko o to proszę o Wasza Złośliwość i Panie Szydery tego forum;P
 

Mateuszw

New member
witam!
w najbliższych kilku dniach zamierzam (w końcu:) kupić tv - samsung z serii c650,
wybór wydaje się być już ostatecznie ostateczny, waham się jeszcze co do rozmiaru - 37 czy 40 cali, odległość od tv to ok 2,2 - 2,5m przy czym zamierzam sporo grać na konsoli a ponoć do grania im większy tym lepszy...

bardzo proszę o ewentualne porady w związku z powyższym
oraz GŁÓWNIE i przede wszystkim o
1.instruktarz odnośnie wszystkiego na co powinienem zwrócić uwagę kupując 37 lub 40c650
2.czy producent poza rozmiarem zróżnicował jakościowo te produkty?
3.co praktycznie oznaczają dla przeciętnego zjadacza chleba rodzaje matryc (sq01 itp? - zwracać na to uwagę przy zakupie? - nie wystarczy powiedzieć: "poproszę 40c650"? :)
4.gdzie można dostać ten tv w najlepszej cenie (oczywiście może być sklep internetowy, preferowany jednak odbiór osobisty w okolicach Krakowa)?

będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie
i za wszystkie z góry dziękuję.

PS rzadko korzystam z forów ale zdążyłem się już przyzwyczaić, że jak coś gdzieś napiszę zaraz dostaję "burę", że jakoś źle... wszystkich których swoim wystąpieniem jakkolwiek uraziłem - gorąco przepraszam i pozdrawiam tym uprzejmiej :)


ja posiadam le46c650 i oglądam z 2,5m , powiem, że jak masz obraz w full hd /czyli ps3 + tv cyfrowa/ to wcale nie jest duży, wręcz gdybym miał możliwość przeznaczenia większych funduszy na tv to bym brał 50", przy 46" z takiej odleglosci to juz jest takie male kino w domu :)
Więc nie wachaj się i bierz śmiało 40"
 

Piterson78

New member
Źle go zrozumiałem. Umiem czytać ze zrozumieniem - twoja napastliwośc jest raczej niezrozumiała, może wyluzuj trochę, mały spacer powinien pomóc, a jak nie to melisa.

Proszę się już nie kłócić przez mojego posta :)

A wracając do pytania, to jak to jest z tymi matrycami w LE32C650 oraz LE37C650?

Sprzedawca z Saturna odradzał 37" ze względu na matryce, proponował 40", ale jak powiedziałem, że jestem zainteresowany 32" to powiedział, że 37" nie jest jednak takie złe... Przestałem mu ufać, bo mało konkretnie mówił... Tak więc nie wiem już, czy coś z tym jest, czy to tylko chwyt i szerząca się opinia o matrycach, aby nie kupować poniżej 40"?!

Wziąłbym pewnie 40", ale mam małe mieszkanie, odległość tylko 1,5 metra (jak dalej siądę to wyjdzie 1,7 metra), stąd interesuje mnie chyba LE32C650 (+ dekoder n).
Sugerowałem się tabelką z artykułu RTVEuroAGD > Co wybrać? > Telewizory 3D, LED, LCD, plazmowe > Przekątna ekranu, czyli jakiej wielkości telewizora potrzebujesz? (link mi usunęło, to mój 2 post).

Pozdrawiam!
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Hmmm... kiedys napisalem ze wszystkie wersje C650 maja szklane matryce, ale sie pomylilem i przeprosilem bo jak sie okazalo wersja 37 cali ma polmatowa, co w moim odczuciu daje gorszy obraz.
 

strzala666

New member
Witam. PC Share Manager wersja 4.2 tv le40c650. Udostępniam pliki z dysku i nie ma problemu, jednak nie mogę udostępnić folderów z dysku zewnętrznego podłączonego pod laptopa, wyskakuje - "Możliwe jest udostępnianie tylko elementów folderu". O co chodzi i jak można temu zaradzić? W google mało info na ten temat. Próbowałem folder dodać przez configinfo.ini ale folder w tv jest wtedy pusty.
 

pysiek-28

New member
czy le40c650 czyta bluray z dysku twardego przez usb

czy le40c650 czyta bluray z dysku twardego przez usb bo czyta tylko po zmianie pliku na mkv lub na mpeg ale nie ma mozliwości zmiany napisów i ścieżki dzwiękowej czyda sie to jakoś zmieni9c czy nowy firmware to zmienia
 

Wigash

New member
Proszę się już nie kłócić przez mojego posta :)

A wracając do pytania, to jak to jest z tymi matrycami w LE32C650 oraz LE37C650?

Sprzedawca z Saturna odradzał 37" ze względu na matryce, proponował 40", ale jak powiedziałem, że jestem zainteresowany 32" to powiedział, że 37" nie jest jednak takie złe... Przestałem mu ufać, bo mało konkretnie mówił... Tak więc nie wiem już, czy coś z tym jest, czy to tylko chwyt i szerząca się opinia o matrycach, aby nie kupować poniżej 40"?!

Wziąłbym pewnie 40", ale mam małe mieszkanie, odległość tylko 1,5 metra (jak dalej siądę to wyjdzie 1,7 metra), stąd interesuje mnie chyba LE32C650 (+ dekoder n).
Sugerowałem się tabelką z artykułu RTVEuroAGD > Co wybrać? > Telewizory 3D, LED, LCD, plazmowe > Przekątna ekranu, czyli jakiej wielkości telewizora potrzebujesz? (link mi usunęło, to mój 2 post).

Pozdrawiam!
ta, gości ze sklepów możesz od razu olać, bo powiedzą Ci wszystko, żeby sprzedać sprzęt :)
Jeśli chodzi o rozmiary to w twoim przypadku ten 37 calowy będzie bardzo dobrym kompromisem. Szczególnie, że masz dekoder n i nie grozi ci wizja słabej jakości sygnału. Oczywiście nie ma co przesadzać bo jak będziesz miał w domu TV którego nie będziesz ogarniał wzrokiem i będziesz musiał kręcić głową, żeby wszystko zobaczyć to żadna z tego przyjemność ;)

@ a215
zgodnie ze specyfikacją Samsunga 37 i 40 różnią się systemem Ultra Clear Panel co nie oznacza, że panel mojej 37 jest matowy. Teoretycznie 40 tka bardziej odbija zewnętrzne światło żeby nie zmniejszało jakości wyświetlanego obrazu, w praktyce podczas oglądania na 37 calach nie mam żadnych odbić świateł czy innych negatywnych efektów, które przeszkadzałyby mi w jakikolwiek korzystać z TV. Oczywiście na Twoim miejscu brałbym 40 cali, lub większy! Ale nie ze względu na tą jedną różnicę tylko ze względu na rozmiar :bober:
Jeśli dotarłeś już do tak konkretnego wyboru i pozostał Ci tylko rozmiar to już i tak pewnie wszystko wiesz o tym TV. Matryce SQ1 i AA01 podobno lepsze od CN, ale pomiędzy wszystkimi różnice są zauważalne tylko wtedy gdy kupisz 3 telewizory i postawisz jeden obok drugiego - planujesz takie zakupy:?:

Dla wszystkich niespodzianką, może być trafienie buczącego egzemplarza. Jeśli macie bardziej wyczulone ucho to może to być upierdliwe. Ja zwróciłem na to uwagę dopiero po przeczytaniu tego na forum i po kilku testach okazało się, że buczenie jest upierdliwe tylko na ustawieniu obrazu na dynamiczny. W pozostałych przypadkach słyszalne jest dopiero z bardzo bliskiej odległości - 0,5 m.

ps1. czy trafił ktoś na stronkę Samsunga z definicjami ich systemów, poproszę o linka
ps2. nadal brak nowych widgetów, chyba jest tak jak ktoś wcześniej napisał, że pewnie pojawią się razem z Iplą na początku października
 

wildthink

New member
Witam, planuję w najbliższym czasie zakup modelu 55". Czy ktoś z użytkowników forum może podzielić się wrażeniami z użytkowania (kilka osób pisało, że planują jego zakup). Oglądałem ten tv w MM i powiem, ze wrażenie sprawił jak najbardziej pozytywne. Jednak jedna obejrzana sztuka nie daje pojęcia o tym, jak wypada cała seria 55 calowa. Czy przy tej przekątnej nie jest widoczne np. nierównomierne podświetlenie? Czy nie wychodzą jakieś inne mankamenty związane z tak dużą przekątną? Chętnie poczytam opinię użytkowników.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Witam, planuję w najbliższym czasie zakup modelu 55". Czy ktoś z użytkowników forum może podzielić się wrażeniami z użytkowania (kilka osób pisało, że planują jego zakup). Oglądałem ten tv w MM i powiem, ze wrażenie sprawił jak najbardziej pozytywne. Jednak jedna obejrzana sztuka nie daje pojęcia o tym, jak wypada cała seria 55 calowa. Czy przy tej przekątnej nie jest widoczne np. nierównomierne podświetlenie? Czy nie wychodzą jakieś inne mankamenty związane z tak dużą przekątną? Chętnie poczytam opinię użytkowników.
witam,mam od miesiaca wersje 55cali,z jakiej odleglosci chcesz ogladac?
 
Do góry