Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

grzewoj

New member
:( szkoda, że znowu piszą jedno a w praktyce jest zupełnie co innego... No ale skoro już o tym piszą i są nawet fotki z tych onet'owych widgetów (Serwisy Informacyjne Onet.pl w Twoim telewizorze - Foto - Technowinki w Onet.pl) to jest nadzieja, że to zacznie wkrótce działać.

O tym że są widgety piszą na onecie, na stronie Internet@TV widgety onetu i tuba.fm nadal są oznaczone jako "wkrótce". No ale rzeczywiście wychodzi na to że już niedługo zacznie coś się dziać z tym.
 

maciejwl

New member
O tym że są widgety piszą na onecie, na stronie Internet@TV widgety onetu i tuba.fm nadal są oznaczone jako "wkrótce". No ale rzeczywiście wychodzi na to że już niedługo zacznie coś się dziać z tym.

No właśnie na stronie samsunga internet @ tv faktycznie jest o tym, że onet będzie "wkrótce" ale co mnie bardziej zastanawia i niepokoi, to fakt, że nic nie ma na stronie samsunga o widgecie Ipla :/ a znowu na stronie Ipla piszą, że w październiku... Masakra jakie te informacje są niespójne:x
 

skorpion75

New member
No właśnie na stronie samsunga internet @ tv faktycznie jest o tym, że onet będzie "wkrótce" ale co mnie bardziej zastanawia i niepokoi, to fakt, że nic nie ma na stronie samsunga o widgecie Ipla :/ a znowu na stronie Ipla piszą, że w październiku... Masakra jakie te informacje są niespójne:x


Za: gazeta.pl



"Widżety w ramach Internet@TV to małe aplikacje, które pozwalają na dostęp do internetu w telewizorze. Koreański producent już rok temu jako pierwszy udostępnił 3 polskie widżety. Teraz Samsung zapowiedział wprowadzenie kolejnych ważnych widżetów w języku polskim - telewizji internetowej Ipla, 3 aplikacji z Onetu oraz radia internetowego Tuba.FM.
Rozwijana przez Samsung funkcja Internet@TV stanowi zapowiedź nowego sposobu konsumpcji treści telewizyjnych, jaki wkrótce zagości na dobre w naszych domach. (...) Konsekwentnie dążymy do realizacji tej wizji. - powiedział Grzegorz Stanisz z Samsunga.
W ramach właśnie zawartych porozumień z firmami takimi jak Agora, Onet i Redefine zasoby Internet@TV powiększą się o 5 nowych polskich widżetów - Tuba.Fm, Ipla, Onet Wiadomości, Onet Sport, Onet Biznes. W 2010 r. sprzedano w Polsce już prawie 60 tysięcy telewizorów Samsunga z funkcją Internet@TV. Samsung zamierza ich sprzedać jeszcze więcej, dlatego wprowadza popularne polskie serwisy, doskonale nam znane z internetu.
Obecnie na platformie Samsunga dostępnych jest też ok. 40 zagranicznych widżetów takich jak Facebook, Twitter, YouTube, Google, Accuweather, Picasa, Texasholdthem, Skype czy Google Maps.
Więcej internetu w telewizorach
Czy telewizor można kupować ze względu na dostęp do internetowych treści? Można. Zwłaszcza jeżeli widżety są w języku polskim i oferują lokalne treści. Aplikacje internetowe w telewizorach mogą przyciągnąć zwłaszcza młode pokolenie wychowane już w kulturze internetu, któremu brak wolności wyboru oglądanych treści przeszkadza w oglądaniu tradycyjnej telewizji.
Z badań wiemy, że tym, co zniechęca do telewizji ludzi młodych, jest brak oferowanego przez internet poczucia pełnej kontroli nad doświadczeniem medialnym. Otwarte na personalizację widżety mogą to zmienić, bo zapewnią dostęp do części ulubionych materiałów z internetu bez ruszania się z fotela, i to na największym ekranie w domu
- powiedział dr Mirosław Filiciak, medioznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Na serwerze Samsung Apps umieszczane są specjalne aplikacje, które ściągane są na telewizor i automatycznie instalowane. Aktualnie telewizory Samsunga dają dostęp do 8 polskich widżetów.
Polskie widżety na telewizorach Samsunga w ramach Internet@TV
1. Ipla (Redefine) - telewizja internetowa, która umożliwia oglądania na zasadach wideo na żądanie materiałów filmowych Polsatu (ponad 10 tysięcy plików filmowych i ok. 5 tysięcy godzin oglądania)
2. Onet Wiadomości - serwis informacyjny oferujący wiadomości z kraju świata i fotogalerie (na prezentacji Samsunga pokazano galerię zdjęć słynnej anakondy w sedesie)
3. Onet Sport - informacje sportowe z całego świata, galerie, wyniki rozgrywek na żywo i kalendarz wydarzeń sportowych
4. Onet Biznes - notowania największych spółek giełdowych, wiadomości biznesowe, kalkulator walutowy
5. Tuba FM (Agora) - internetowe radio zawierające ponad 30 kanałów tematycznych z różnymi rodzajami muzyki
6. Gazeta.pl Finanse - najnowsze wiadomości biznesowe, notowania kursów walut oraz giełdowe
7. Gazeta.pl Wiadomości - najnowsze wiadomości z kraju i świata
8. Gazeta.pl Repertuar Kin - informacje o aktualnym repertuarze kin w 21 największych polskich miastach
A co jeżeli nie masz telewizora z Internet@TV?
To się nie martw. Wciąż możesz skorzystać z funkcji internetu w telewizorze. Co więcej, Internet@TV można oglądać też w starych "bańkowych" telewizorach CRT sprzed wielu lat. np. filmy z YouTube. Jak? Ponieważ Internet@TV dostępny jest też przez odtwarzacze Blu-ray i zestawy kina domowego Samsunga, wystarczy jedynie podłączyć stary telewizor do odtwarzacza, a ten z kolei podłączyć do internetu. I voila. Na prezentacji Samsunga faktycznie to działało.
Relacja 3D z internetu
Pokazano eksperymentalny przekaz 3D z internetu na telewizor. Pracownicy z Samsunga przygotowali do tego specjalny klip, który można było obejrzeć w trójwymiarze w telewizorze 3D. Faktycznie działało to bardzo dobrze. Za jakiś czas będziemy więc mogli w ten sposób oglądać filmy 3D udostępniane w internecie.
Samsung stawia na internet
To dopiero początek. Na wrześniowych targach IFA 2010 w Berlinie jednym z najwazniejszych trendów był właśnie internet w TV. Czy telewizory staną się faktycznie dla większości użytkowników już nie tylko ekranami do oglądania telewizji lub filmów na płytach DVD/Blu-ray, lecz także źródłem internetowych treści dostępnych w każdej chwili? Przyszłość pokaże.
Warto jeszcze wspomnieć, że dwa z widżetów internetowych pokazał już wcześniej Panasonic - zobacz pierwsze wrażenia z używania Skype TV i Ipla TV.
Mariusz Koryszewski - gazeta.pl"


No ciekawie się zapowiada!
 

LechuMan

New member
Mam spory problem z tym Tv, a dokładniej z internetem.
TV model le40C650, do tego adapter Samsungowy sieci bezprzewodowej i router D-Link Dir-300.
Nijak nie potrafię uruchomić w TV internetu. Wybieram sieć bezprzewodową, później nazwę sieci, ustawienia są automatyczne. Wpisuję "kod bezpieczeństwa" i nic. Łączy się, łączy się, ale się nie umie połączyć. Później gdy wchodzę znów w wybraną sieć świeci się na zielono, ale niestety nie zalicza testu połączenia. Mac, adres IP, DNS i pakiet dla bramy zalicza, ale już test połączenia internetowego niestety nie jest zaliczony.
Na początku myślałem że to może coś z routerem albo z adapterem. Ale i ten wariant odpada, próbowałem u taty na TV LE37B650 i tam wszystko śmiga.
Dodam że mam wersje oprogramowania na TV 2001.2.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy pozostaje mi tylko kontakt z serwisem?
 

posejdon82

New member
Pomocy, bede w tym tygodniu zamawial LE55C650 w Euro rtv agd, dzwonilem do nich dzisiaj ale nie byli mi w stanie udzielic informacji jaka bedzie matryca w tym egzemplarzu.Powiedzcie mi jaka matryca jest najlepsza?chodzi mi o oznaczenie...A czego mam unikac i odeslac towar bez watpliwosci????nie mam za duzo czasu i nie mam pojecia zielonego o rodzajach matryc.Z gory dziekuje za pomoc oczywiscie podziele sie wrazeniami i nakrece kamera sprzet uwydatniajac plusy i minusy po zaznajomieniu
 

Wigash

New member
W tym calarzu jest tylko matryca AUO (AA01). Nie radzę popadać w jakąś paranoję, ja mam taką i jestem zadowolony.
no i masz problem z głowy posejdon82 :)
A tak w ogóle to widziałeś na żywo obraz z tych telewizorów czy tylko w necie czytałeś? Czasem na pierwszy rzut oka widać co nam się bardziej podoba. Bo żywotność i jakość tych matryc jest porównywalna.

@LechuMan
nie miałem do czynienia z adapterem WIFI, ale na Twoim miejscu (tak dla testu) podłączyłbym neta kablem i sprawdził czy w ogóle działa. Wiem, że to inna karta sieciowa itd, ale może wyeliminowałbyś w ten sposób wadę softu...

No nareszcie coś się ruszyło i chodzi mi głównie o widget ipla. Tylko z tego co zrozumiałem to dotyczy tylko głównego darmowego serwisu ipla, nie ma co liczyć na razie na iplaFilm? Czy może ja coś źle zrozumiałem??

A tak swoją drogą ciekawe kto komu płaci za widgety :D Samsung dostawcom, żeby zwiększyć sprzedaż czy dostawcy samsungowi, żeby zwiększyć oglądalność reklam?
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
LechuMan
Mam adapter Wifi Samsungowy, konfiguracje dałam na automat ale ponieważ do szału mnie doprowadzało klepanie hasła to w routerze wprowadziłam weryfikację adresu MAC, Jak sie TV połączył z routerem spisałam sobie jego MAC i teraz mam net normalnie bez kombinowania. A tak to sie rozłaczało, musialam pilotem klepać te hasła i tylko włosy z głowy rwałam ze złości. Teraz w peruce chodzę. [zart] :p
 

blue_voyager

New member
Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem. Mam telewizor Samsung LE46C650, do niego podłączony dekoder Cyfry+ Pace PVR 500GB. Czasami (nie zawsze) na TVN i TVN24 dźwięk rozmija się z obrazem, jest opóźniony. Dźwięk z dekodera idzie przez amplituner Pioneer VSX-519V. Dzieje sie tak tylko na tych dwóch kanałach i tak jak pisałem nie zawsze. Wcześniej na telewizorze CRT wszystko było OK. Jakieś sugestie?
 
Do góry