Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

slavko80

New member
Poinformuj o efektach zamowienia ;)

Przeszukalem net i widze, ze tylko w euro rtv i w neo24 jest mozliwosc sprawdzenia towaru w punktach odbioru zanim za niego zaplacimy. W pozostalych przypadkach mozna sprawdzic przy kurierze tylko po zaplaceniu.
TV 40C650 zamówiłem w poniedziałek o 14. Dziś o 14 był do odebrania w punkcie NEO24.PL. Przed finalizacją transakcji sprawdziłem typ matrycy - trafiłem na AA03.
Czyli dla osób, które nie chcą kupować w ciemno polecam ten sklep.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Strona piękna tylko kłamie bo ja u siebie w TV żadnego onetu nie widzę :p Jak zwykle zaczynają zmiany od tzw "dupy strony" :)
 

kris600

New member
Witam
Czytając to forum, wcześniej o modelu B650 a ostatnio o C650 postanowiłem zakupić model le40C650. Sklep Neo24.pl dostarczył mi model z matrycą CN02 więc na początku mały zgrzyt, mimo to postanowiłem sprawdzić tv (co tam, mam 10 dni na ewentualny zwrot). Powiem, że nie mam się do czego przyczepić, obraz po SD z cyfrowego sygnału UPC super, Full HD po prostu brzytwa, kolory bardzo realistyczne, kąty oglądania całkiem całkiem (myślałem że będzie gorzej, a jest dobrze jak na LCD), internet działa :), PC Share Manager działa, po prostu taki kombajn multimedialny.
Jestem zadowolony z matryc CN02 :eek:k: (nie jestem videofilem :-D) może w warunkach porównawczych, dwie matryce obok siebie, można wyłapać wyższość jednej nad drugą, tylko kto kupuje dwa tv i stawia je obok siebie :wink:

A przy okazji.
Przeglądając to forum wiem, że le40c650 powinien spokojnie odtworzyć dźwięk AC3 i DTS.
W filmie .mkv mam dual audio, jeden:
Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2h 41 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,71 GB (12%)
Język : Angielski
Ten DTS spokojnie czyta, co prawda po optyku leci tylko stereo :niewiem:

Natomiast drugie audio:
ID : 3
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 2h 41 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 518 MB (4%)
Język : Polski
nie mam możliwości uruchomienia go, wyboru, zmiany audio.

Co by tu teraz można zrobić, aby odpalić polskie audio, macie jakieś propozycje?
 

robig

New member
Ten DTS spokojnie czyta, co prawda po optyku leci tylko stereo :niewiem:

Natomiast drugie audio:

nie mam możliwości uruchomienia go, wyboru, zmiany audio.

Co by tu teraz można zrobić, aby odpalić polskie audio, macie jakieś propozycje?

Odnośnie audio DTS to powinno wychodzić 5.1 - podczas oglądania filmu wciśnij TOOLS a nastęnie wybierz opcje dźwięku na samym dole przestaw PCM na DTS i będzie 5.1

Wybór audio z plików mkv można zrealizować na dwa sposoby:

Odtwarzanie po sieci przy użyciu PC Share Menager - tylko zmiana kolejności strumieni audio programem np. mkvmerge Telewizor odtwarza pierwszy w kolejności strumień audio więc musisz polskie audio przenieść na pierwszą pozycję zaraz po strumieniu video (Strzałki up down w mkvmerge)

Odtwarzanie z USB lub dysku po naciśnięciu przycisku TOOLS podczas oglądania filmu masz możliwość wyboru strumienia audio :)
 

Tom69

New member
Miałem 1014, wgrałem nowy bo myślałem że mkv się przestaną ciąć, nic poza brakiem wyboru języka w mkv się nie zmieniło. Albo nie zauważyłem żadnej znaczącej zmiany.

Ech... cofam co napisałem:) Widze że odtwarzanie plików mkv to istna loteria, ten sam plik wrzucony ponownie na dysk zewnętrzny i można wybierać ścieżkę dzwiękową.
Tak że nowy soft jest raczej bezpieczny, ale co zmienia... nie mam pojęcia:)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam jeżeli kogoś interesuje zamiennik adaptera Samsunga WIS09ABGN to polecam D-LINK DWA-140 u mnie działa :) LE40c650
To jak się wiadomość rozniesie, szybko znikną z półek sklepowych, tak jak TP-LINK TL-WN827N dla serii B. A przy okazji, masz może możliwość przetestować u kogoś tego D-Linka z serią B650?
 

Wigash

New member
Odnośnie audio DTS to powinno wychodzić 5.1 - podczas oglądania filmu wciśnij TOOLS a nastęnie wybierz opcje dźwięku na samym dole przestaw PCM na DTS i będzie 5.1
...ciach...
:)
dobrze, że napisałeś bo już się bałem, że mnie czeka 2.1

Witam jeżeli kogoś interesuje zamiennik adaptera Samsunga WIS09ABGN to polecam D-LINK DWA-140 u mnie działa :) LE40c650
Przydatna informacja! Dzięki za newsa!
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
tak pisze.....

Użytkownicy telewizorów Samsung, dzięki usłudze Internet@TV, będą mogli oglądać programy z oferty Grupy Polsat (ipla), przeglądać serwisy portalu Onet.pl oraz słuchać Tuba.FM.

Samsung Electronics Polska wprowadza kolejne funkcje internetowe w ramach usługi Internet@TV dostępnej w telewizorach marki Samsung. Projekt powstał we współpracy z największymi dostawcami treści na polskim rynku: Redefine (widget ipla), Onet i Agora (twórca widgetu Tuba FM).

- Rozwijana przez Samsung funkcja Internet@TV stanowi zapowiedź nowego sposobu konsumpcji treści telewizyjnych, jaki wkrótce zagości na dobre w naszych domach. Dzięki konwergencji mediów, w tym przypadku telewizji i internetu, już niebawem nie będziemy patrzeć na telewizor, jako na narzędzie do oglądania nadawanych właśnie programów, ale jako interfejs łączący nas z setkami tysięcy materiałów tekstowych, multimedialnych i video, dostępnych w wybranym przez nas czasie i miejscu. Konsekwentnie dążymy do realizacji tej wizji - mówi Grzegorz Stanisz, CTV Product Manager w Samsung Electronics Polska.

Wraz z zawarciem porozumień z Redefine (twórcą widgetu ipla), Onet.pl i Agorą (twórcą widgetu Tuba FM), w ofercie Internet@TV pojawi się pięć nowych widgetów, tworzonych na bieżąco specjalnie na potrzeby polskich użytkowników telewizorów Samsung. Nowe aplikacje uzupełniają listę blisko 40 widgetów dostępnych bezpośrednio z poziomu telewizora w tym m.in. takich dostawców, jak: Facebook, Twitter, YouTube, Google, Accuweather, USA Today, Picasa.
Nowe widgety powstające we współpracy z polskimi partnerami, będą dostępne w większości telewizorów marki Samsung serii 6 i wyższych


http://www.youtube.com/v/Wjng8eEVo1g?version=3
 
Ostatnia edycja:
Do góry