Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

razorjack

New member
wrzuciłem katalog T-VALDEUC na USB (najnowsza wersja).
ale TV (le46c650) mówi że nie widzi plików. coś robię nie tak ?

poza tym, w sklepie (media markt) jak testowałem jakiś model, chyba le40c550 to odczytał i wyświetlił film .mp4,
ten sam film na moim tv już nie jest wyświetlany, czy to kwestia wersji oprogramowania ?
 

OSP110233

New member
A ty wiesz że wersji s-lcd sq01 spva, auo amva3 ac02,aa01, czy też smva cmo jest kilka, z różnymi kształtami i układem pixeli, są ich różne rewizje itp? Sq01 to tylko oznaczenie a model panelu jest trochę dłuższy...A wiesz że auo ze swoją nową technologią amva3 daje taką czerń,kontrast i ostrość że samsung postanowił swoje najnowsze spva produkować z pixelami zbliżonym na maksa właśnie do amva3 od auo? (starsze rewizje sqxx mają pixele w kaształcie>>> a te najnowsze montowane w wyższych modelach 2010 mają pixele rectangles czyli "prostokąty" które na zdjęciu macro budową są baaardzo podobne do tych z amva3). Sam mam w domu dwa samy na panelach spva sq01 a656 i ac02 amva3 b550 (to ten sam tv z tym samym procem obrazu i resztą bebechów tylko bez movie plus i zmienioną nazwą)i powiem Ci że byś się zdziwił który ma lepszą czerń i kontrast...tak więc skoro jest kilka wersji i rewizji każdej z matryc to pisanie że sq01 jest lepsze od czegokolwiek jest błędem. Co do Cmo to jeśli między innymi Philips montował cmo smva do swoich tv które były oceniane b.dobrze to w czym problem? A może kolega trafił na ten najnowszy model panelu cmo? Konfiguracji wbrew temu co się wydaje jest sporo i jedno slcd sq01 może byc lepsze od cn01 cmo a znowu inna wersja cmo może być lepsza od jeszcze innego sq01. Nie strasz kolegi że masz lepsze sq01 od jego cmo bo mu się tv przestanie podobać:razz:. Servuz - jeśli podoba Ci się obraz i jesteś zadowolony ze swojego tv to nie zaprzątaj sobie głowy tym jaka matryca w nim siedzi. No chyba że nie jesteś z niego zadowolony.


Ze specjalistami się nie dyskutuje :) ... moja opinia bazowała tylko i wyłącznie na własnym doświadczeniu. Miałem kiedyś 40B650 na matrycy AUO i w mojej opinii była gorsza od tego samego modelu na SQ w szczególności kąty. W tym roku przerabiałem 40C650 na matrycy SQ01 i było super (rewelacyjne jak na lcd kąty, równomierność podświetlenia, czerń i kolory) były też pewne wady np. nieaktywny pixel - nie wyświetlał niebieskiego i delikatne rozjaśnienia w rogach ekranu, niezauważalne w normalnym użytkowaniu). Na pewno w matryce innych producentów AUO, CMO i CN także uległy rozwojowi ale nie mnie już osądzać co lepsze.

W moim nowym TV brakuje mi paru elementów jakie prezentował sobą 40C650 np. czerń w dzień czy tak rewelacyjne odtwarzanie divx, mkv ale nie ma rzeczy idealnych. Co nie zmienia faktu, że nadal jestem zwolennikiem produktów Samsunga i jego matryc SQ.

Pozdrawiam i życzę przyjemności z użytkowania.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
czy ktos moze wytłumaczyc co sie dzieje z dźwiękiem ?.
DVD mam podłączone do TV przez Hdmi , DVD z amplitunerem coax i TV z amplitunerem optyką. Przy włączonym TV sygnał audio z dvd leci do amplitunera tylko przez TV (przełączanie żródła w ampli nic nie zmienia), amplituner nie odbiera sygnału bezpośrednio z DVD. (do skutkuje dźwiękiem stereo przy płytach DVD Audio) Natomiat po wyłączeniu TV ampli sam sie przestawia na odbiór z DVD (jest Dolby).
Myśle ze nie pogmatwałem zbytnio :)
Nie pogmatwałeś :), ewidentnie widać, że DVD nie wysyła w tym samym czasie dwóch sygnałów cyfrowych. Może w opcjach audio w odtwarzaczu możesz ustawić żeby sygnał wychodził tylko przez coax. Jak to nie pomoże to zostaje podłączenie dvd-tv przez scart, wiem że tracisz na jakości obrazu, ale coś za coś, chyba że Twój ampli ma hdmi.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wiem, wiem - porąbało mi się z b650. W c650 32 dają spva. Poczytałem trochę fajne rosyjskie forum ixbt i mają tam ciekawą teorię na temat matryc jakie samsung stosuje w swoich tv: chodzi mianowicie o to że w wielu niższych (modele 4,5,6) modelach samsung stosuje panel spva jako drugi (w service manualu serii b5 i b6 oraz b7) a jako ten "domyślny" auo amva/3 lub cmo smva i goście sądzą że te domyślne panele auo lub cmo są w nowszej technologii niż te "drugie" spva które są ponoć z poprzednich lat. Tak więc sugerują tam że często np. panel cmo (uważany za najgorszy) może być lepszy w danym modelu od panelu spva lub mu równy. Service manual do serii b55,b65 i b75 N68A chassis LCD SAMSUNG LE 32 55B55x 65x 57x 67x - Download from dump*** - Filestube.com

W każdym razie ponoć samsung mixuje tak panele by jakosć każdego z nich w danym modelu była taka sama. Dla przykładu podam tylko że to co ludzie piszą często o panelach cmo że z dużego kąta czerń robi sie na nich niebieska/fioletowa (przy sztucznym oświetleniu) idealnie pasuje do każdego mojego sama na matrycy spva sq01/ss03 itp (r81,m87,a550,a656,a450) jak i do mojego starego sony d3000 też na spva bądz mojego obecnego b550 z panelem amva3.


Ciekawa sprawa jest też z cenami paneli - kiedy w sklepie partstore.com wpisałem kod panelu auo amva3 w rozmiarze 40 to się okazało że jest droższy niż jego zamiennik czyli sq01 spva (jak się kliknie w jakiś panel z serii bnxxxxx to często się wyświetla link do jego zamiennika). Niektóre cmo są też czasem droższe od slcd spva w tym samym rozmiarze. Tutaj link: Search Results for test BN07-00645A Pierwszy panel to amva3 aa01/02 o kodzie t400hw02 v3 a drugi, tańszy o 260$ to slcd spva sq01/02 o kodzie LTF400HA08 - oba panele samsung montuje w tym samym modelu. Chyba teoria ruskich jest prawdziwa.

 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Witam. Właśnie zauważyłem na stronie Electro World że mają prawie w tej samej cenie czyli ok 2200 zł modele 32C650 oraz 32C5000 i który według Was jest lepszy. C650 ma odświeżanie 100 Hz zaś 5000 50 Hz ale za to jest na LEDzie ???
 

ChrisB

New member
LED to tylko inny rodzaj podświetlania matrycy. Wg mnie różnica w podświetlaniu nie jest tak widoczna jak różnica w "częstotliwości". Ja na LED-y nawet nie patrzyłem ze względu na cenę ("nowa" technologia zawsze kosztuje hehe).
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Bez dwóch zdań - c650, c5000 jest na ledach ale jest to podświetlenie krawędziowe które poza mniejszą grubością nie daje nic a ma słabszą czerń.
 
Wiem, wiem - porąbało mi się z b650. W c650 32 dają spva. Poczytałem trochę fajne rosyjskie forum ixbt i mają tam ciekawą teorię na temat matryc jakie samsung stosuje w swoich tv: chodzi mianowicie o to że w wielu niższych (modele 4,5,6) modelach samsung stosuje panel spva jako drugi (w service manualu serii b5 i b6 oraz b7) a jako ten "domyślny" auo amva/3 lub cmo smva i goście sądzą że te domyślne panele auo lub cmo są w nowszej technologii niż te "drugie" spva które są ponoć z poprzednich lat. Tak więc sugerują tam że często np. panel cmo (uważany za najgorszy) może być lepszy w danym modelu od panelu spva lub mu równy. Service manual do serii b55,b65 i b75 N68A chassis LCD SAMSUNG LE 32 55B55x 65x 57x 67x - Download from dump*** - Filestube.com

W każdym razie ponoć samsung mixuje tak panele by jakosć każdego z nich w danym modelu była taka sama. Dla przykładu podam tylko że to co ludzie piszą często o panelach cmo że z dużego kąta czerń robi sie na nich niebieska/fioletowa (przy sztucznym oświetleniu) idealnie pasuje do każdego mojego sama na matrycy spva sq01/ss03 itp (r81,m87,a550,a656,a450) jak i do mojego starego sony d3000 też na spva bądz mojego obecnego b550 z panelem amva3.


Ciekawa sprawa jest też z cenami paneli - kiedy w sklepie partstore.com wpisałem kod panelu auo amva3 w rozmiarze 40 to się okazało że jest droższy niż jego zamiennik czyli sq01 spva (jak się kliknie w jakiś panel z serii bnxxxxx to często się wyświetla link do jego zamiennika). Niektóre cmo są też czasem droższe od slcd spva w tym samym rozmiarze. Tutaj link: Search Results for test BN07-00645A Pierwszy panel to amva3 aa01/02 o kodzie t400hw02 v3 a drugi, tańszy o 260$ to slcd spva sq01/02 o kodzie LTF400HA08 - oba panele samsung montuje w tym samym modelu. Chyba teoria ruskich jest prawdziwa.



Bardzo fajnie Sierżancie piszecie o panelach, aż się miło czyta (i wstydzi z powodu braku wiedzy :confused:).
A mógłbyś, tak z ciekawości,podzielić się swoją wiedzą w temacie panela AA01 46 cali ? (choć aż się boję dowiedzieć czegoś złego :???:)
 

Alundro

New member
Witam ponownie. Przeglądałem właśnie różne modele w podobnej cenie i każdy ma jakąś wadę np. na Ceneo ktoś napisał że C650 lepiej nie kupować bo 100 Hz działa tragicznie czy to prawda? Na plus jednak że odtwarza mkv czyli wystarczy np z internetu pobrać plik np 720p bo większy pewnie nie wejdzie na pendrive dodać napisy i TV go odtworzy czy trzeba coś dodatkowego robić? Mam telewizję z Multimedii Polska więc jakość raczej kiepska jeżeli chodzi o cyfrówkę. Sam nie wiem co robić bo jeszcze oglądałem Sony 32EX500 (jedni piszą na tym forum o nim że super wyświetla SD a inni że tragedia). Był tutaj podany test właśnie tych 2 modeli tyle że po ang i nie dokońca zrozumiałem konkluzję z niego a po drugie to ciężko porównywać test z ang dostarczycielami tv jak tam jest zupełnie inny poziom sygnału jak w Polsce.

A może lepiej kupić 32C550 bez 100 Hz wyjdzie jakieś 1800 zł a za zaoszczędzone 400 zł założyć N ? Różni je chyba jedynie ta opcja prawda? Czy coś jeszcze ?
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam ponownie. Przeglądałem właśnie różne modele w podobnej cenie i każdy ma jakąś wadę np. na Ceneo ktoś napisał że C650 lepiej nie kupować bo 100 Hz działa tragicznie czy to prawda? Na plus jednak że odtwarza mkv czyli wystarczy np z internetu pobrać plik np 720p bo większy pewnie nie wejdzie na pendrive dodać napisy i TV go odtworzy czy trzeba coś dodatkowego robić? Mam telewizję z Multimedii Polska więc jakość raczej kiepska jeżeli chodzi o cyfrówkę. Sam nie wiem co robić bo jeszcze oglądałem Sony 32EX500 (jedni piszą na tym forum o nim że super wyświetla SD a inni że tragedia). Był tutaj podany test właśnie tych 2 modeli tyle że po ang i nie dokońca zrozumiałem konkluzję z niego a po drugie to ciężko porównywać test z ang dostarczycielami tv jak tam jest zupełnie inny poziom sygnału jak w Polsce.

A może lepiej kupić 32C550 bez 100 Hz wyjdzie jakieś 1800 zł a za zaoszczędzone 400 zł założyć N ? Różni je chyba jedynie ta opcja prawda? Czy coś jeszcze ?
Nie prawda, nie jest tragicznie, wręcz przeciwnie. Przy optymalnych ustawieniach obraz wygląda naprawdę super, tak nie za dużo i nie za mało, żeby nie było efektu teatru, ale żeby obraz był płynny. Odtwarza mkv z napisami w formacie txt i srt i nie tylko z pena, ale z dysku zewnętrznego też. Więc duże pliki 1920x1080 nie sprawiają kłopotu. Irlandzka telewizja (UPC) też nie powala jakością, ale już z odległości 1,80m w moim przypadku nie ma się czego doczepić.
Edit:
C550 nie ma 100Hz ,Internet@TV i według specyfikacji na polskiej stronie samsunga nie posiada pilota:-D
 
Ostatnia edycja:

naweq

New member
Nie pogmatwałeś :), ewidentnie widać, że DVD nie wysyła w tym samym czasie dwóch sygnałów cyfrowych. Może w opcjach audio w odtwarzaczu możesz ustawić żeby sygnał wychodził tylko przez coax. Jak to nie pomoże to zostaje podłączenie dvd-tv przez scart, wiem że tracisz na jakości obrazu, ale coś za coś, chyba że Twój ampli ma hdmi.

dziekuje za zainteresowanie

poszukałem w opcjach DVD i mam funkcje wylaczenia glosu przez hdmi. Teraz przesyła do ampli tylko dzwiek 5.1. Dziekuje raz jeszcze.
 

marwat

New member
U mnie na 37b550 tv tak jakby buczał/rzęził/bzyczał - w serwisie wymienili panel i ten drugi nie buczy. Co prawda to bzyczała ponoć jakaś cewka/inverter czy coś i mogli wymienić tylko tą część na miejscu ale wymienili mi cały panel bo miał clouding i chciałem wymiany(zawsze wymieniają na taki sam rodzaj panela np. amva3 ac02 wymienią na ac02 a nie na np. aa01 bo do różnych matryc są różne płyty główne i pasują tylko do jednego rodzaju panela).

U mnie trochę piszczy, ale w zasadzie słychać to tylko z bliska na wyciszonym głosie... W oglądaniu czegokolwiek całkowicie to nie przeszkadza:krol:

Nie chce ci mącić w głowie skoro już decyzje podjąłeś - ale ja jednak zdecydowałbym się na 40" z racji tego że to różnica ok 200 zł a jednak tych 3 cali nie da się dokupić. Więc szkoda gdybyś miał potem po zakupie powiedzieć "kurcze szkoda że nie jest większy". MIałem podobny dylemt. Byłem zdecydowany na 40" ale jednak forumowicze dali mi do myślenia i wybrałem 46" (choć różnica w cenie była już spora)i teraz nie żałuje chociaż czasami myślę - "nawet mógłby być większy"

Witam
Dziękuje za Wasze odpowiedzi.
Ostatecznie zdecydowałem się na zakup LE40C650 (zamówione w neo24), to prawda 3 cale ciężko będzie dokupić - mam tylko nadzieje ze moje 2,2m od ekranu nie będzie mi przeszkadzać.
Na decyzję złożyło się kilka czynników miedzy innymi kilka wątków z tego forum oraz opinie kilku znajomych.
Jako ciekawostkę dodam, że miałem również możliwość porozmawiać z jednym z przedstawicieli Samsunga w sklepe EURO RTV AGD. Polecał mi właśnie model 40 calowy argumentując, że przy porównaniu stojących obok siebie modeli 37" i 40" ten drugi miał lepszy obraz przy tych samych ustawieniach i podanym sygnale. Ile w tym prawdy nie wiem, niestety w żadnym sklepie nie udało mi się obejrzeć stojących obok siebie obu modeli. Podejrzewam jednak, że może to wynikać z różnego rodzaju zastosowanych matryc tzn. matowej (37") i błyszczącej (40").
Czy ktoś z Was robił podobne testy i może się nimi podzielić?

Pozdrawiam
 

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja porównywałem w sklepie modele 37 i 40 na tym samym sygnale - był to blue ray.
Faktycznie może ciut lepszy obraz miała 40 - lepsze nasycenie kolorów i troszkę lepszą czerń.
Myślę, że to tylko ze względu na zastosowane matryce no i w sklepie jest zupełnie inne natężenie oświetlenia niż wdomu więc te TV w domu zupełnie inaczej wyglądają.
Ja zdecydowałem się na model 37 właśnie ze względu na matryce matową - układ okien w moim pokoju nie pozwala na matryce błyszczącą - przecieżnie nie będę oglądał TV z zamkniętymi roletami :?
Myślę, że tylko w bezpośrednim porównaniu takie różnice są widoczne. Po zamontowaniu TV w domu obraz jest super i niczego mu nie brakuje.
Jedynie co mnie trochę wkurza i nie wiem czy nie zdecyduję się na serwis to buczenie, bzyczenie TV.
Jeden TV już mi sklep wymienił a drugi na początku nie bzyczał a teraz bzyczy.
Jest to jedyny mankament jaki na razie odkryłem a tak TV jest ok.
Odtwarza jak na razie wszystko co mu podam czy to przez DLNA, czy przez USB, internet chodzi super - wszystkie dodatki.
Jestem zadowolony z tego TV - chociaż mógłby być większy :smile: przynajmniej 40 - tylko ta błyszcząca matryca niestety :neutral:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak Wy Panowie jesteście w stanie ocenić czerń w sklepie w którym jasnośc wynosi jakieś 100000000000000lumenów/czy czegośtam? Przecież w dużych sklepach jest tak jasno że nawet na najtańszych monitorach tn czerń jest jak smoła.
 

gutekbull

Member
Witam
Mam taki chyba śmieszny problem, podłączyłem dziś do sieci nowego LE46C650,
stały adres ,kabel , także zero problemów.
TV bez problemu czyta divixy z dysku USB ,ale za diabła nie chce odczytać żadnego z sieci,
mimo ,ze doskonale je widzi -kompletnie żadnego ??? :-(
Nawet postawiłem ten program Samsunga i dodałem do niego folder Filmy ?
Widzi świetnie TwonkyMedia jako DLNA z serwera Qnapa , widzi na laptopie ,nawet przed instalacja oprogramowania Samsunga ??
Drugi problem , nie chce wgrać nowego softu pobranego z Polskiej strony Samsunga ? ;-(
 
Do góry