Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

kecyrf

Member
he he kolego my Ci poważnie mówimy wystarczy zmienić rozszerzenie pliku
czyli wiesz jak się to robi w Windowsie?

tutorial :)
Zmiana rozszerzenia pliku za pomocą Eksploratora Windows - Grafifor.pl

no przecież nawet przez chwilę nie myślałem że robicie mnie w konia. wszystko ok, plik zmieniony w kompie działa, jak będę u taty sprawdzę jak w tv.

to ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie takich zmian. bo te filmy avchd o które pytałem mają rozszerzenie we właściwościach avchd (.m2ts), a jak mam jeszcze stare filmiki z aparatu to jest avchd (.mts). no i właśnie ten drugi typ trochę klatkuje i zarwany jest dźwięk na moim tv (es6800). czy te pliki aż tak się różnią, i czy tu zmiana rozszerzenia też zmieni na plus?
 

Seba21

New member
Dziś dostałem z Iplii info, że problem z aplikacją na serię C został rozwiązany. Ale z tego co widać, to powrót do starej wersji 0.7xx bez możliwości logowania i wykupienia jakości HD. Mam nadzieję że popracują i kiedyś wydadzą poprawioną nową wersję z tymi dodatkowymi opcjami. Bo powrót do starej wersji to tak jakby ktoś kupił Windows 8.1 i po problemach z zacinającą się myszą zaproponowali powrót do Windows 98 jako rozwiązanie. To nie o to nam chodziło.
 

Maxwel

New member
Ipla na moje pytanie odnośnie możliwości powrotu do tej nowej wersji, odpowiedziała mi:

"Uprzejmie informujemy, że aktualizacja aplikacji rozwiązuje dotychczasowe problemy z zawieszaniem oraz niepoprawnym funkcjonowaniem IPLI na Tv Samsung serii C. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy w przyszłości uda się przywrócić poprzedni widok aplikacji, obecnie priorytetem była funkcjonalność i możliwość odtwarzania materiałów."

Mam nadzieję, że niedługo powróci poprzednia wersja z poprawionymi już błędami, które tam występowały. Najważniejsze, że można w końcu oglądać materiały video. ;-)
 

dadd

New member
A Samsung nie mógłby wypuścić na Nasz TV serii C650 Smart TV czy jak to sie tam nazywa w nowszych modelach ? I wiele problemów znalazłoby zakonczenie ( napewno jakby chcieli to bez problemu dałoby sie to zrobić)
 

kecyrf

Member
to ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie takich zmian. bo te filmy avchd o które pytałem mają rozszerzenie we właściwościach avchd (.m2ts), a jak mam jeszcze stare filmiki z aparatu to jest avchd (.mts). no i właśnie ten drugi typ trochę klatkuje i zarwany jest dźwięk na moim tv (es6800). czy te pliki aż tak się różnią, i czy tu zmiana rozszerzenia też zmieni na plus?

wiem że nie na temat w tym wątku, ale mam jeszcze pytanko do kolegów którzy odpisywali mi poniżej. ja mam pytanie jeszcze odnośnie tekstu powyżej dotyczacego tych plików z aparatu (.mts). A więc zmieniałem je na jak pisaliście .mkv i .TS ale ich tv nie widzi, zmieniłem na plik jak z kamery (.m2ts) tu widzi ale nadal klatkuje jak z aparatu. Czy da radę jakoś zmienić rozszerzenie by chodziły płynnie czy trzeba przekonwertować (zmienić jakimś programem)? Jeśli ta druga opcja to jaki program koledzy polecacie?
 

Maxwel

New member
Słuchajcie, od kilku dni mam problem na moim TV - gdy wchodzę do Samsung Apps nie mogę pobrać żadnej nowej aplikacji!! Gdy pasek instalacyjny dochodzi do 100% wyskakuje komunikat, że "Przepraszamy wystąpiły zakłócenia w sieci. Prosimy spróbować ponownie później". Raz się zdarza, że aplikacja pomimo pojawienia się problemu znajduje się jednak w liście moich zainstalowanych aplikacji, ale niestety na samym końcu (tj. aplikacja nie ustawia się wg. alfabetu). Gdy wchodzę do tej aplikacji to ona nie działa, a gdy z niej wychodzę to pojawia się monit o aktualizacji Internet@TV i dochodzi do usunięcia tej aplikacji.

Czy też tak macie u siebie?? Dodam jeszcze, że dzisiaj znowu pojawiło się to co kiedyś było kilka miesięcy temu tj. komunikat o aktualizacji usługi Internet@TV -> usuwanie wszystkich aplikacji --> ponowna instalacja usuniętych wcześniej aplikacji.....powoli zaczyna mnie to denerwować, jak nie ipla to teraz to...chyba rzeczywiście Samsung powoli wymusza na nas kupno nowego modelu.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Ipla na moje pytanie odnośnie możliwości powrotu do tej nowej wersji, odpowiedziała mi:

"Uprzejmie informujemy, że aktualizacja aplikacji rozwiązuje dotychczasowe problemy z zawieszaniem oraz niepoprawnym funkcjonowaniem IPLI na Tv Samsung serii C. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy w przyszłości uda się przywrócić poprzedni widok aplikacji, obecnie priorytetem była funkcjonalność i możliwość odtwarzania materiałów."

Mam nadzieję, że niedługo powróci poprzednia wersja z poprawionymi już błędami, które tam występowały. Najważniejsze, że można w końcu oglądać materiały video. ;-)

Ipla dziala ale...
Nie mozna sterowac glosnoscia w czasie reklamy.
Gdy w czasie reklamy wyjdziemy do menu w tle slychac reklame a obrazu w malym okienku nie ma tylko licznik sie przewija.
 

Seba21

New member
TV obsługuje max 30 fps

Nie jest to prawdą. Oglądałem wiele meczy, czy zawodów sportowych w plikach mkv z 50 klatkami i nie ma z tym żadnego problemu, a obraz był oczywiście bardziej stabilny, płynny. Natomiast w niektórych plikach ts też miałem problemy z płynnością, przeplotem, rwaniem obrazu. Zależy od pliku ts i trzeba by taki dobrze działający i źle porównać w programie np. MediaInfo i zobaczyć gdzie są różnice i ewentualne dlaczego różne działają te filmy.
Np. te działają bardzo dobrze:
2D High Definition Trailers (HD) - Demo World
 

tdx

New member
Bez reklam
Producent i ja mamy inne zdanie



te trailery dałeś linka to max 30fps.......

przy 720p masz max 60fps dla XVID, MPEG4 SP, ASP
 

deywies

New member
Bez reklam
Producent i ja mamy inne zdanie

Poszukajcie na forum bo kiedyś się rozpisywałem na ten temat.
Samsungi maja problem z przeplotem.
Nagrywaj filmy bez przeplotu albo zmień kamerę albo usuń przeplot z nagrania to będzie płynnie chodzić.
Do konwersji polecam mediacoder
 
Ostatnia edycja:
Do góry